Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Úvod do Groweru » indoor+outdoor s THC i CBD pro léčení a radost
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 33

Zde je text z eshopu o sirných svících, které v místnosti zabijí plísně. Ale je to drsný vykuřování.

Návod k použití:
Síra nanesená na silný knot vytváří podobu svíce. Používá se k dezinfekci výrobních a skladových prostor (vinařství, potravinářství a další odvětví).

Spolehlivě ničí škodlivé mikroorganismy a plísně.

Svíce se vloží do nehořlavé nádoby a zapálí se od horní části. Svíce při hoření teče, proto je nutné uložení do nehořlavé nádoby k zachycení síry.
Místnost nebo prostor po zapálení svíce ihned opustíme a uzavřeme!
Po 2 - 4 hodinách místnost vyvětráme.

Doporučené dávkování: 1 svíce na cca 10 m2 prostoru.

Upozornění: Hořením se uvolňuje oxid siřičitý, toxický plyn, CAS 7446-09-5.

Pozor: Oxid siřičitý

R-23 - toxický při vdechování
R-34 - způsobuje poleptání
S1/2 - uchovejte mimo dosah dětí
S26 - při zasažení očí oxidem siřičitým okamžitě důkladně vypláchněte vodou a vyhledejte lékařskou pomoc
S39 - používejte osobní ochranné pomůcky
S45 - v případě nehod, nebo necítíte-li se dobře, vyhledejte okamžitě lékařskou pomoc

Skladování: na suchém a větraném místě

Old Post 23-09-2017 v 23:17 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 34

Tak to asi tu svíci která případný zárodky plísní zabije a pak pořádně větrat aby se plísni předcházelo. Ofukovat nonstop je lepší v každym případě.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 24-09-2017 v 04:04 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 35

Díky. Protože v místnosti není omítka všude a část je ještě cihlová, asi to vykouřím. Plyn se dostane všude. Už jsem to dělala kdysi na prohnilé chatě, kde jsem musela nějakou dobu pobývat. Fakt je, že je potřeba rychle utéct a musí se zabezepčit, aby hořící síra neprskala na nic hořlavého. To se mi bohužel stalo minule. Musela jsem se do toho nebezpečného vrátit. zašlapat oheň, vytáhnout svíci i s kastrolem pryč, dát na velký plech a pak zase vrátit zpět. A to vše za mohutného dýmění neskutečně agresivního smradu. Docela to bylo náročné a fakt si člověk musí dát bacha. Po vyvětrání je to ale OK. Na jak dlouho to však funguje, to netuším.
Možná budu ofukovat celou místnost čistě pro prevenci, aby i zdi byly co nejvíce suché.

Naposledy upravil blizna 24-09-2017 v 14:01 PM

Old Post 24-09-2017 v 13:16 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 36



Ach jo, nový nález plísně, ráno jsem si toho ještě nevšimla. Foliák je dnes zapařený, venku hnusně vlhko, vzduch se ani nechne.
Přikládám fotky

Old Post 24-09-2017 v 16:27 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 37



Zkusila jsem co nejlépe to vyfotit, ale nepovedlo se.
Je to zrovna " magnum" které je nejblíže ke sklizni. Ty ostatní mají ještě daleko.
Jestli by tedy pomohl ofuk, musím rozebrat foliák a přestěhovat všechno blíž k domu kvůli elekrice. Nechci nechat na zahradě 70 metrů prodlužovaček válejících se v trávě. U baráku bych pořádnej větrák mohla do foliáku nainstalovat a elektrika by byla v suchu.

Old Post 24-09-2017 v 16:34 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 38



Pod lupou jsou vidět plesnivé pošlářky, včera tam ještě nebyly. Nechápu, že zemědělci nepřijdou o nervy, bez pojištění úrody to asi vůbec nejde přežít. Dnes se nevypěstuje snad nic, bez domácí laboratoře.

Myslíte, že mám hned nahodit větrák? Pomůže to venku více než postřik? Magnum půjde hned do karantény

Old Post 24-09-2017 v 16:38 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 39


Zde je lepší pohled na to, jak mám uspořádanou starou poslel s drátěnkou a na ní police ze starých prken. Mám na posteli tři řady rostlin podle velikostí, aby se nedotýkaly igelitu.
Listy protrhávám kvůli hustotě už teď. Chci aby to dýchalo a také potřebuji přehled kvůl itěm plísním. Pár dní žádný list raději neodrthnu, abych nědělala kytkám rány pro vstup plísně.

Old Post 24-09-2017 v 16:46 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 40

Vložím pro ty, co mají podobný problém.
V mém foliáku se objevilo asi padlí kopřivové. Mám totiž fofiák v zanedbané části zahrady, kde je více kopriv. Ty co byly nesekané a trošku víc ve stínu, jsou už šedé na povrchu. Ty co byly sekané, nebo v lepších podmínkách, ty na sobě šedé potahy nemají. Takže nákazu mám pár metrů od kytiček a ještě je to tam trochu v ďolíku a ze dvou stran zdi. Prostě ideální podmínky pro něco takového.
Když posekám popřivy, rozlítá se to stejně všude kolem a teprve s deštěm to trochu lehne. Asi tedy přestěhuji celý foliák i s obsahem a příští rok nesmím nedovolit takové epicentrum plísňová nákazy. To jsem idiot

Zde je fotka plísně, o které mluvím. Přesně to mám na listech. Nesmí se kopírovat, tak mrkněte na odkaz https://www.biolib.cz/cz/image/id107838/

Naposledy upravil blizna 25-09-2017 v 16:59 PM

Old Post 24-09-2017 v 17:40 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 41


Našla jsem obrázek konopí, který ukazuje asi stejný druh padlí. Zajímavé je, že to nejde do listu dovnitř. To bylo vidět i na kopřivách. Celá rostlina vypadala zdravě, jen byla celá jako posypaná pudrem. Zkáza listů nastoupí asi později, po delším čase.

Zde je i kousek překladu z překladače...
Není-li plísňová půda příliš pokročilá, můžeme použít domácí léky, jako je hydrogenuhličitan sodný: Míchání dvou lžiček s litrem vody, přidání trochu draselného mýdla a sepulveriza na listí namočením celé rostliny.

Naposledy upravil blizna 25-09-2017 v 17:00 PM

Old Post 24-09-2017 v 17:58 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 42

Zde je další fotka z netu a zároveň je tam napsáno toto:

Hnojem proti padlí?
Je možné použít biologického boje, a to bakteriemi obsaženými v chlévském hnoji. Provádí se postřik z vyluhované hnojůvky – ta obsahuje bakterie, které jsou přirozenými predátory padlí.

Je to možné?

https://www.konev.cz/skudci/padli/

Old Post 24-09-2017 v 18:15 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 43

Našla jsem něco o hnojůvce v článku o americkém padlí. Třeba to bude někoho zajímat. Asi to jde použít v případě, že má někdo rostliny venku a hnojůvka oprší. To je jen má domněnka. Snad nestřílím příliš vedle.

Nový způsob biologického boje nalezl ruský ovocnář F. I. Černov z Poběda. Zjistil, že postřikem zředěnou hnojůvkou (též senným nálevem), rozředěnou vodou v poměru 1 : 2, se dá úspěšně zahubit podhoubí padlí, jestliže se postříkají keře po prvé, když se choroba objeví, po druhé za 10 dnů. Podhoubí přitom rozrušují mykolytické bakterie v hnojůvce obsažené. Stejně působí postřik 25 – 50 % výluhem kravince provedený před květem, pak po květu a po třetí na podzim před opadem listů

A ještě ze stejného zdroje

Příznivý účinek se připisuje též přípravku z roztoku sody (0,25 %), potaše (0,25 %) a draselného (mazlavého) mýdla (0,25 %) před rašením, po rašení a opakovaně po květu.

Více zde: http://www.manitera.cz/mykosy/ameri...dli-angrestove/

Naposledy upravil blizna 25-09-2017 v 17:01 PM

Old Post 25-09-2017 v 12:35 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 44


Info o hnojůvce budu ještě hledat, nyní jen krátce. Magnum jsem podsekla, částečně už sprotřebovala a potěšilo mě, že zrychlené sušení v troubě proměnilo trávu na něco podobného sladkému tabáku. Když bude potřeba něco rychle usušit, asi to budu dělat takhle.
Na jiné rostlině se plíseň zatím neobjevila, a konečně je pár dní hezky. Už dva dny je na zahradě krásné zdravé klima, slunce je pro těch mlhách a mracích jak zázrak. Díky pěstování vnímám přírodu zase úplně jinak.
Většina kytek je ale teprve ve fázi ježků, palice ještě nezačaly pořádně bobtnat. Nasazeno mají ale pěkně, radost pohledět. Momentálně je nejblíže ke kose malá roslina, ale krásná.

Old Post 29-09-2017 v 13:36 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 45

nesuš rychle nic... ikdyž s tou plísní to natahovat taky nemůžeš, aspoň den dva by to zasloužilo.

Rychlosušenim se připravíš se o spustu účinnejch látek a většinu aroma... ani chuťově to pak neni moc dobrý. Jinak nádherná fotka... opět

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 29-09-2017 v 19:26 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 46



Díky. Plíseň se docela rozjížděla, neměla jsem nervy se s tím párat. Ale jen jsem kytí v troubě žahla. Není dosušená ještě stále. Asi jako kdyby se to sušilo týden. Ale nenapadlo mě, že to podstatné může skapat na plech. Příště pečící papír. Přijde mi to na kouření takové zkaramelizované. Za pár dní už z toho nic nezbyde
Přidám pár fotek, co se mi líbí

Naposledy upravil blizna 29-09-2017 v 22:33 PM

Old Post 29-09-2017 v 22:22 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 47



Dnes jsem stěhovala kytky z místa kde bydlely a když jsem je dala zatím na jedno místo, kde budou asi tři dny, objevil se tam velký roj malých mušek. Možná octomilek, co mlsají shnilá jablka z kompostu a ze země. Ale najednou jich bylo tisíce, létaly v záři odpoledního pozdního slunce. Ty žluté tečky, to jsou ony. Ale žádný detail nevyšel. Všechny šíleně létaly

Old Post 29-09-2017 v 22:35 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 48


Zdravím, budu zase pokračovat.

Foliák jsem kvůli nevýhodné poloze přenesla na druhou stranu zahrady. Pár metrů od domu a to hlavně proto, že má být hnusně a já asi zapnu ventilátor. Zde je pěkná fotka, téměř reklama na foliáky. Musím ale uznat, že jsem s ním spokojená.

Old Post 02-10-2017 v 21:52 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:47 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7096500 seconds with 40 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív