Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Dosušování ve sklenicích
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Elda_23
Nový Člen

Karma uživatele Elda_23 - 72% Pěstitelská

Registrován: Aug 2017
Příspěvků: 24  

Dosušování ve sklenicích Příspěvek č. 1

Ahoj pestitele. Letos pestuju prvnim rokem, dostal jsem seminka z recka, a dalsi koupil z dutch passion. 9 kytek z recka jsem uz sklidil, nadherny tlusty palice, dvoumetrovy kytky, uplne hnedy vsechny blizny, krasne vonavy.. uz tyden a pul je susim na pude, kde je ale vlhko, tak jsem je prenesl domu do mistnosti, kde jsem zatemnil vsechny okna, zapnul odsousec vlhkosti a kytky zavesil nebo rozlozil na sita.. nektery jsou uz suchy, ze jim krupne stonek, ale asi tim jak uschly tak smrdi jak seno, nebo spis vubec nevoni.. tak jsem je dal do sklenic, zasrouboval, a dal do chadna a tmy a kazdej den je otviram na pul hodky kvuli vymene vzduchu. Zde na forum jsem se docetl, ze za nepristupu vzduchu v tech sklinkach probiha proces dekarboxylace, coz je rozklad chlorofylu a dalsich nezadoucich latek. Muj dotaz tedy zni, zda kytky, ktery ususenim prestaly vonet, opet dostanou ve sklenicich tu spravnou vuni, a nebo mam do sklenic dat jeste ne uplne suche palice, ktere zatim pekne voni. Otevrel jsem na provetrani vrsky dneska, a voni to jak kdyz delas ganja maslo :-)
Diky za odpovedi

Old Post 20-09-2017 v 09:06 AM
Elda_23 je offline   Profil uživatele Elda_23   Find more posts by Elda_23   Foto galerie člena Elda_23   Click here to Send Elda_23 a Private Message   Add Elda_23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 2

hledání - curing

nejlíp i s fermetací... když máš kopec venku, ideální. Ale opatrně ať to nezapaříš moc nebo to nezplesniví.

Já zkosim celou kytku... prosychá pomalu a to je základ. Tejden až 10 dní ale pořád to nedoschne uplně. A právě až na povrchu bude suchá, ale uvnitř se bude nějaká "vláha" pořád držet... tak sou na řadě sklenice, hlídat a sem tam vyvětrat (jednou za dva tři dny, ne každou půlhodinu) Po dvou měsících je to lahoda.

Preschly kytky zpatky svy "aroma" uz nechyti, bohuzel.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 20-09-2017 v 12:11 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elda_23
Nový Člen

Karma uživatele Elda_23 - 72% Pěstitelská

Registrován: Aug 2017
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od crazyben
hledání - curing

nejlíp i s fermetací... když máš kopec venku, ideální. Ale opatrně ať to nezapaříš moc nebo to nezplesniví.

Já zkosim celou kytku... prosychá pomalu a to je základ. Tejden až 10 dní ale pořád to nedoschne uplně. A právě až na povrchu bude suchá, ale uvnitř se bude nějaká "vláha" pořád držet... tak sou na řadě sklenice, hlídat a sem tam vyvětrat (jednou za dva tři dny, ne každou půlhodinu) Po dvou měsících je to lahoda.

Preschly kytky zpatky svy "aroma" uz nechyti, bohuzel.

Cetl jsem thready o curingu, ale nejspis ne vsechny, to, cos napsal takhle strucne, jsem hledal.. dekuju.. o te fermentaci jsem cetl, ale venku uz tejden prsi a vlhkost 98 procent jak v pralese, nevim, jestli je to optimalni, kdyz je max 12 stupnu celsia.. ty my no name odrudy prokrizeny vonely ze zacatku jakoby ovocno borovicove, jako horskej vzduch s citronem, nebo tak nejak.. mam od dutch passion shamana, kterej voni nadherne, pak passion 1, ta voni trochu jemneji, a frisian ducka, a ten voni zase trochu jinak, ale porad je to sto a jedna oproti tem krizenym.. myslim, ze az budu susit ty kupovany, tak budou mit lepsi aroma.. kazdopadne sem napisu vysledek, doufam, ze tenhle thread pomuze i nekomu dalsimu. Jeste jednou diky..
Elda

Old Post 20-09-2017 v 20:36 PM
Elda_23 je offline   Profil uživatele Elda_23   Find more posts by Elda_23   Foto galerie člena Elda_23   Click here to Send Elda_23 a Private Message   Add Elda_23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:34 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
25-04-2021 - Pěstování ve skleníku - 1 odpovědí
29-03-2008 - Pěstování v KRABICÍCH. - 15 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8435390 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív