Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » HPS v růstu - volba lampy MH/HPS?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
monty.jack
Stálý Člen

Karma uživatele monty.jack - 77% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 37  

Nápad Výběr lampy 250W. Používat jen HPS nebo je pro růst lepší MH? Příspěvek č. 1

Čus všici,

nikde sem nenašel, že by se toto aktuálně řešilo tak zakládám téma nový.

Vybírám si pro svůj box svítítko. Velikost osvětlované plochy ospovídá použití 250W svítítka.
Dnes v současné době jsou na trhu dostupné tyto výbojky:
HPS:
GIB Lighting Flower Spectre HPS 250W
NURTURELITE SUPER HPS 250W
Nlite SHPS 250 W
Philips SON-T 250W (s přidanou modrou složkou spektra)
Sylvania SHP T 250W

MH:
GIB Lighting Growth Spectre MH 250W
Osram HQI-T 250W
Philips HPI-T Plus 250W

Je skutečně lepší(myslím jestli je možno vidět na výtěžnosti) použít MH pro růst a HPS pro květ? nebo by to šlo ošulit použitím jenom HPS po celou dobu pěstování.
Jakou výbojku HPS i MH byste mi doporučili, nevím jestli je můj seznam úplný, kdyžtak mě doplňte.

Díky za rady

Old Post 14-02-2008 v 08:55 AM
monty.jack je offline   Profil uživatele monty.jack   Find more posts by monty.jack   Foto galerie člena monty.jack   Click here to Send monty.jack a Private Message   Add monty.jack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 2

Tak jestli jsi zrovna na tohle nenašel odpověď, tak jsi evidentně hledal špatně Částečnou omluvou ti budiž zhoršená funkčnost hledání po posledních úpravách...

MH je na růst samozřejmě lepší, protože emituje daleko větší množství světla v modrém spektru na úkor světla z červeného spektra, které má v této fázi života rostliny daleko menší uplatnění. Itázkou je, jestli se ti chce investovat do nákupu další výbojky, protože jinak sodík na růst taky postačí...


Co se výběru týče... primárním parametrem pro výběr především počet lumenů, ovšem jsem já osobně jsem skeptický k údajům, které uvádějí výrobci jako GIB či Nurturelite a sázím na kvalitu v podání Philips (SON-T pia plus!!!), jehož výbojky disponují kvalitním hořákem


a na závěr... výbojky se zvýšeným podílem modrého spektra Philips vyrábí jen pro 400 a 600W (Agro a Green Power)

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 14-02-2008 v 09:44 AM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 3

Na 250w se mh rozhodně vyplatí (1OOX víc než serepetičky jako green sensation za stejnou cenu). U týhle watáže je na první pohled na palici jasný jestli rostla pod mh (je pěkně kompaktní). Jakej výrobce dělá nejlepší výbojky těžko říct, asi bych se držel philipsu.
btw 250w sodík s přídavkem modrýho světla nedělá asi žádnej výrobce.

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Old Post 14-02-2008 v 11:21 AM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 4

U těch MH vybírej podle barevného spektra. Dělají se MH v rozmezí cca 4500 - 6000 K, ideální je asi ta s 6000K, ale hůř se shání, většina na trhu má 4500K.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 14-02-2008 v 13:47 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psylocibyn
Nový Člen

Karma uživatele psylocibyn - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 5

Dej si tam zářivky LUMILUX T5 od osramu označení FQ xxW/880 HO barva SKYWHITE teplota chromatičnosti 8000 K svítivost 120cm trubice 4000 Lm 60cm trubice 1550 Lm pokud mas 250W HPS tak mas zrejme prostor do 0,5m^2 takze ty 60cm trubice dej 6 a mas na rust vystarany, mala spotreba, netopí muzes je polozit 2cm nad vrchy i mín a mas polovicní spotrebu, roste to pod tím velice dobre.

Old Post 24-03-2008 v 17:38 PM
psylocibyn je offline   Profil uživatele psylocibyn   Find more posts by psylocibyn   Foto galerie člena psylocibyn   Click here to Send psylocibyn a Private Message   Add psylocibyn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kubis
Stálý Člen

Karma uživatele Kubis - 89% PěstitelskáKarma uživatele Kubis - 89% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 97  

Příspěvek č. 6

zdravím growerstvo potřeboval bych poradit. v mojí sříni 70/80/130 mám u vršků kytek 32°C a ve spodní části je 27°C je to v pododě??? nebo stím mám neco dělat na dalši větráky chybí money tak jestli to dokvete i v takové teplotě bude kvést ještě 17 dní dík za odpověd.

Old Post 08-05-2008 v 14:53 PM
Kubis je offline   Profil uživatele Kubis   Find more posts by Kubis   Foto galerie člena Kubis   Click here to Send Kubis a Private Message   Add Kubis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Nápad Příspěvek č. 7

Já jsem spokojenej s MHsram HQI-t 250-600w
HPSsram Plantastar-600w

Old Post 23-05-2008 v 22:58 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zai
Nový Člen

Karma uživatele Zai - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 5  

Nápad HPS Flower spectre pre rast? Příspěvek č. 8

Zdravim growery,

Mohol by mi niekto poradit ohladom osvetlenia?

Chystam sa na indoor a mam pripravenu ziarovku Gib Lighting Flower Spectre 150 W. Bude v pohode ak ju pouzijem aj pre rast alebo mam radsej investovat a zaobstarat si MH s inym spektrom pre rast?

V pripade,ze ano tak uvazujem o zakupeni tejto.
výbojka metalhalogén 150W, 4200K od Philipsu
Farba svetla K Biela denná 3901-4900K

Bude to mat nejaky lepsi efekt? Moze sa niekto vyjadrit?

Vdaka za odpovede

Old Post 08-07-2017 v 09:01 AM
Zai je offline   Profil uživatele Zai   Find more posts by Zai   Foto galerie člena Zai   Click here to Send Zai a Private Message   Add Zai to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 9

Zdary, v pohodě můžeš jet celé kolo pod květovkou 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 08-07-2017 v 09:06 AM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:47 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2513010 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív