Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Pufrování vody z RO
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Pufrování vody z RO Příspěvek č. 1

Zdravím, pěstitelé.

Hledám jak blázen, ale nenalézám odpověď. Právě jsem si koupil reverzní osmózu. A mám jeden menší problém.

Nemohu najít jak mám přesně napufrovat čistý roztok přímo z RO. Ano přidání 20% kohoutkové vody. Ale mám obavu že tam kde mám rostliny jsou bohužel napojené olověné trubky na vodu. Tak že tu vodu nemohu (nechci) použít. I když to % toho olova může být průměrné. Kdo ví přes jaké trubky mi to jde do domu když bydlím uprostřed města. Ale to je jedno.

V knize hydroponie pro každého píše že se dá napufrovat tím že se přidá malé množství uhličitanu draselného. A nějaké kyseliny doporučuje kyselinu fosforečnou (tu bych používal na květ) a na růst bych spíš použil kyselinu dusičnou a upravit na pH kolem 6. Tím vznikne podle všeho nejlepší voda na hydroponii.

Moje otázka tedy zní jestli někdo má zkušenost s tímto postupem? A kolik toho uhličitanu draselného mám použít? Nebo jestli někdo zná lepší způsob pufrování vody? Napadla mě minerální voda. Akorát to by se asi prodražilo. Ale jako pokus někdy do kýblu na bublák mohlo by to být zajímavé.

Důvod je ten že jedu Willmu a bohužel i když jsem se snažil dát hnojiv méně stále byli kytky spálené. S čistou vodou z RO to půjde podle mě o poznání jednodušeji. Na výnos si nemohu stěžovat průměr mám 550 - 600g pod 600W. Tak že systém frčí perfektně. Ale bohužel EC čisté vody je kolem 0,45 tak že tam stačí dát jen velmi málo hnojiv a jsem někde na 1,2 - 1,4. A to tím RO chci opravit. Možná bude i větší výnos. Jestli je to tedy ještě možné.

Předem díky.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 15-06-2017 v 11:41 AM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 2

Teď jsem to psal do jiného vlákna a je to již několikrát zmiňované. Použití čistě vody z RO je na hovno, hnojiva nemají dostatek vápníku a začne se ti to pravděpodobně srát. Ideálně míchat s kohoutkovou, pokud máš EC 0,45 tak klidně půl na půl. Jinak pokud použiješ čistě vodu z RO je možné, že nebudeš muset upravovat Ph vůbec a když tak s kyselinou hóóódně opatrně. Tím, že neobsahuje minerály stačí na sražení Ph opravdu málo.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 15-06-2017 v 12:19 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od L1st3r
Teď jsem to psal do jiného vlákna a je to již několikrát zmiňované. Použití čistě vody z RO je na hovno, hnojiva nemají dostatek vápníku a začne se ti to pravděpodobně srát. Ideálně míchat s kohoutkovou, pokud máš EC 0,45 tak klidně půl na půl. Jinak pokud použiješ čistě vodu z RO je možné, že nebudeš muset upravovat Ph vůbec a když tak s kyselinou hóóódně opatrně. Tím, že neobsahuje minerály stačí na sražení Ph opravdu málo.
Jasan myslím že to měl zpravit ten uhličitan draselný bohužel jsem nikde nenašel kolik ho mám dát. Právě mám obavu z toho olova, proto jsem nechtěl ředit (ani nemám moc přístup k dešťovce). Právě pěstuji i organicky v půdě. A tam jsem to chtěl zalévat právě čistou napufrovanou vodou (aby tam nebyli ty těžké kovy). Kde bych řekl že by nedostatek živin být neměl. U hydra je to samozřejmě složitější. A tam jsem to chtěl zatím jen zkusit neředit jen napufrovat. Při sebemenším nedostatku bych to hned musel začít ředit. Ale jestli nenajdu kolik mám dát toho uhličitanu draselného. Tak stejně k tomu budu donucen. Jak píšeš čistá voda z RO je na hovno.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 15-06-2017 v 12:49 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 4

No úplně nechapu jak to pufrovani myslis, podle me ten uhličitan je prostě klasicky pH+. To znamená ze budeš primichavat dle potřeby stejně jako ph- . Jinak stejně aby ses vyhl problémům s vápníkem a následně s dusíkem budeš tam muset Ca nějak dostat, když ne z kohoutku, tak nějakým doplňkem. Hele nejlepší zkusit a uvidis, bud pridas nejakej doplněk a nebo pouzijes vodu z kohoutku.
Jestli to chápu dobře co pises nahoře, tak upravis vodu na pH 6 a potom pridas hnojiva? Pokud ano a pouzijes osmotickou vodu, může se ti stát, ze budeš s phckem hodně dole. Namíchat hnojiva a pak upravovat. Mám pH z RO pres 7 a po přidání plne dávky hnojiv mi to slezlo na 5,9 samo.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 15-06-2017 v 13:20 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od L1st3r
No úplně nechapu jak to pufrovani myslis, podle me ten uhličitan je prostě klasicky pH+. To znamená ze budeš primichavat dle potřeby stejně jako ph- . Jinak stejně aby ses vyhl problémům s vápníkem a následně s dusíkem budeš tam muset Ca nějak dostat, když ne z kohoutku, tak nějakým doplňkem. Hele nejlepší zkusit a uvidis, bud pridas nejakej doplněk a nebo pouzijes vodu z kohoutku.
Jestli to chápu dobře co pises nahoře, tak upravis vodu na pH 6 a potom pridas hnojiva? Pokud ano a pouzijes osmotickou vodu, může se ti stát, ze budeš s phckem hodně dole. Namíchat hnojiva a pak upravovat. Mám pH z RO pres 7 a po přidání plne dávky hnojiv mi to slezlo na 5,9 samo.
No právě jen píšu co jsem se dočetl v knize Hidroponie pro každého. Tam přesně píše že čistá voda z RO je na nic to je ale jasný. Také doporučuje to namíchat minimálně 20% vody z kohoutku. Potom tam ale píše že kdyby byla ta voda závadná (u mě třeba těžké kovy). Dá se právě takhle upravit aby byla funkční. Chápu že může být nedostatek některých prvků na to jsem připraven. Jen jsem se chtěl zeptat jestli někdo nemá také zkušeností s tímto pufrováním vody z RO. Aby se už nemusela ředit.

Jak píšeš uvidím zkusím. Jen nevím jestli mám vůbec experimentovat s tím uhličitanem nebo ne. Jinak u mě většinou jde pH nahoru. Prý je to normální. Tak že bych se nebál že bych měl pH někde moc mimo. Ale také uvidím.

Old Post 15-06-2017 v 13:50 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 6

Jediné co jsem k tomu uhličitanu našel je, že je na změkčení vody, potom nechápu k čemu je dobrej ve vodě z RO. Jediné co jsem našel je toto https://www.rostlinna-akvaria.cz/do...erzni-osmozy-56 , ovšem stejně ty minerály musíš nějak doplnit, tak jak to udává v tom článku. To znamená nějaké doplňky, které se mě stejně neosvědčili. Stejně tak bude problém i s dešťovkou, protože nebude obsahovat potřebné minerály.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 15-06-2017 v 15:04 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 7

Asi začnu dělat hnojiva přímo do vody s RO. Já nevím neměli by ty nedostatky vyrovnat hnojiva? Hnojiva do hydra by měli obsahovat vše.
Podle mě si neříkají že ve vodě je tolik toho a tolik toho to do těch hnojiv nedáme. Nějak mi to nedává potom smysl. Do hlíny to chápu v hlíně je obsaženo hodně věcí. Tam se některé prvky vynechávají. No to je jedno.

No uvidím asi budu muset zkoušet. Také právě nevím co má dělat ten uhličitan draselný. To byla také otázka. No budu muset experimentovat nedá se nic dělat. Tady nevím jestli se někdo najde kdo by poradil dál.

Old Post 15-06-2017 v 16:34 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 8

Nevim jak to mam rict, ale RO voda je strasne na hovno v tom ze nema proste zadnej zaklad , nektery hnojiva pisou ze je zbedlej pomer cal mag , ale tezko rict o kolik a stejne si to budes muset hlidat. I kdyz to zredis s vodou z kohoutku ktera ma tezky kovy, tak jich tam bude minimum.
Hele , ja sem zkousel advanced nutrient , nalil sem je do vody s ph 7.2 , hned to kleslo i ma 5.4 , cca za 3 az 4 hodiny tam bylo 5.6 az 5.8 .
Podruhe sem mel vodu s ph4 ,tu sem upravil kyselinou fosforecnou ,ale mel bys ji nechat do druhyho dne, ph mi vzdy stouplo ,cca na ph 4.5 . Nalil sem stejny mnozstvi hnojek , ph bylo kolem 3 a druhej den 5.2 az 5.4 ,takze bych si hlavu nelamal , hnojky si to upravily samy, ale je treba je tam nechat promichavat v roztoku nez ho pouzijes.
Jinak zadnej doplnek cal.mag se nevyrovna mineralum obsazenych ve vode.
Rekl bych ze ta uprava bude zbytecna a lepsi je kdyz si to namichas s kohoutkovkou.

Old Post 15-06-2017 v 17:36 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
luubaan
Stálý Člen

Karma uživatele luubaan - 64% PěstitelskáKarma uživatele luubaan - 64% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 266  

Příspěvek č. 9

Ahoj docela dobře téma taky jsem teď pořídil osmozu ,
Měl sem za to že když tam namíchal jibd tak že v té vodě bude vše co roslinstvo potřebuje a dorovna se ph na 5.9?

Old Post 15-06-2017 v 20:42 PM
luubaan je offline   Profil uživatele luubaan   Find more posts by luubaan   Foto galerie člena luubaan   Click here to Send luubaan a Private Message   Add luubaan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keen
Stálý Člen

Karma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 272  

Příspěvek č. 10

JiDB vykazuje deficity při použití s RO (Ca, Mg), použití Cal Mag Xtra pomůže, ale stejně sou kytky menší a celkově drobnější

Old Post 16-06-2017 v 04:12 AM
Keen je offline   Profil uživatele Keen   Find more posts by Keen   Foto galerie člena Keen   Click here to Send Keen a Private Message   Add Keen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 11

KEEN: Po zlých skúsenostiach s deficitom Ca miešam 5 l dažďovky s 1 litrom vodovodnej 0,4 -0,5 Ec Výsledná voda s JIDB funguje perfektne a deficit sa už neprejavuje. Do takejto vody pridám zložky AMB a 15-17 kvapiek pH - od JIDB Výsledný živný roztok používam do kokosa. pH má 5,9 Ec 1,7-2,2 podľa možstva a pomeru pridaného koncentrátu. Ph to drží perfektne

MR MEN - o cannabise sa síce píše, že je schopný zbavovať pôdu ťažkých kovov, to ale neznamená, že keď zaleješ kytku mixom kohútkovej vody zo stareho rozvodu a vodou z RO 1:5, tak tým nejak dramaticky znečistíš svoj pest. Myslím, že Tvoje obavy z tohoto sú prehnané... pitná voda musí splňovať najprísnejšie požiadavky kvality. Pokiaľ máš skutočne obavy, tak si daj vodu zo svojho kohútika niekde otestovať na škodliviny a budeš mať pokoj.
Experti na hnojky dokážu vypočítať presne na mg, že ako a čím upraviť vstupnú vodu na presný parameter.
Nepíšeš nič o hnojive a áno - Kĺudne namiešaj živný roztok z čistej RO. Pri kvalitných hydro hnojivách sa takáto voda dokonca doporučuje, aby výsledok sedel s výpočtami výrobcu a pomer živín bol zastúpený presne podľa zadaných parametrov. Ak by pest vykazoval nejaký deficit, tak by som jednoducho zvýšil koncentráciu npr. o 10 percent
Existujú ale hnojivá, ktoré majú zastúpenie Ca nastavené tak, že rátajú s vodou z vodovodu s určitím priemerným obsahom Ca. Pri týchto hnojivách po namiešaní s RO môže nastať markantný deficit, ktorý ani 10 percentný nárast v koncentrácii nedokáže vykryť.
Uhličtan draselný zvyšuje pH. Skús cca 1g na 10 l RO Nechaj hodinu postáť - skontroluj a podĺa potreby ďalej uprav pridaním RO, alebo viac uhličitanu - toto ale nerieši prípadný deficit Ca

Naposledy upravil odo 16-06-2017 v 08:33 AM

Old Post 16-06-2017 v 07:18 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 12


odo: Jasan píšeš v celku to co jsem si myslel. Bohužel s vápníkem je furt nějaký problém. Buď je ho moc nebo je ho málo. On pak zamezuje přísun ostatních živin atd. No na prt.

S ním už jsem jednou problém měl a to bych řekl že ho tam právě bylo moc. Dal jsem méně základních hnojiv a bylo po problému. Používám podle mě ty nej hnojiva co jsem měl a to Connoissuer od Advanced Nutrients a tam bych řekl že by to měli mít poskládané velmi pečlivě. Tak že to zkusím nejprve s tím uhličitanem. A tedy čistou. Jestli to pojede jak má. Budu pokračovat jinak to budu šejkovat s neupravenou vodou. Uvidíme.

PS: Jinak si připadám někdy až moc pečliví. Každý detail musí být. Proto mi to někdy zabírá docela dost času to zahradničení. Také to pak vypadá jak na obrázku.

Naposledy upravil Mr.MEN 16-06-2017 v 19:56 PM

Old Post 16-06-2017 v 19:39 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 13

AN sou hodne kvalitni ,o tom zadna, co se tyce soli ,tak v nft sem toho mel minimum oproti JIDB.
Ale taky byly problemy s call mag. I kdyz sem jim tam valil doplnky, tak to pak obsraly stejne koreny , kdybych jel hydro znovu, urcite bych volil prevenci call mag at uz komercni, nebo mix vody.

Old Post 16-06-2017 v 19:56 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
anon383596
Stálý Člen

Karma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 642  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od Mr.MEN
odo: Jasan píšeš v celku to co jsem si myslel. Bohužel s vápníkem je furt nějaký problém. Buď je ho moc nebo je ho málo. On pak zamezuje přísun ostatních živin atd. No na prt.

S ním už jsem jednou problém měl a to bych řekl že ho tam právě bylo moc. Dal jsem méně základních hnojiv a bylo po problému. Používám podle mě ty nej hnojiva co jsem měl a to Connoissuer od Advanced Nutrients a tam bych řekl že by to měli mít poskládané velmi pečlivě. Tak že to zkusím nejprve s tím uhličitanem. A tedy čistou. Jestli to pojede jak má. Budu pokračovat jinak to budu šejkovat s neupravenou vodou. Uvidíme.

PS: Jinak si připadám někdy až moc pečliví. Každý detail musí být. Proto mi to někdy zabírá docela dost času to zahradničení. Také to pak vypadá jak na obrázku.

Zkus metrop taky jsem měl koníserum od an a mě ten metrop prijde nejlepší stačí jedna dvě plus callgreen a je to jednoduché ekonomické v poho.

Old Post 16-06-2017 v 21:00 PM
anon383596 je offline   Profil uživatele anon383596   Find more posts by anon383596   Foto galerie člena anon383596   Click here to Send anon383596 a Private Message   Add anon383596 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od Vemenex

Zkus metrop taky jsem měl koníserum od an a mě ten metrop prijde nejlepší stačí jedna dvě plus callgreen a je to jednoduché ekonomické v poho.
Callgreen mám a používám. Dobrá to věc.
K metropu se taky časem dostanu. Teď bych spíš chtěl zkusit Remo Nutrients. Tak uvidíme potom.

Old Post 17-06-2017 v 00:38 AM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 16

Mám tedy další otázku když tady furt zmiňujete nedostatek vápníku.

Kolik je tedy vápníku v normální neupravené kohoutkové vodě? Nebo ještě jinak kolik potřebuje cca rostlina vápníku aby v poho rostla?
Mohl bych koupit samostatný CA v tekuté či práškové formě. A mohl bych preventivně dát do upravené vody.

Old Post 18-06-2017 v 10:44 AM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:55 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4591360 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív