Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Kuřárna » Jen si tak normalne porodit
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
sancha
Stálý Člen

Karma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 456  

Jen si tak normalne porodit Příspěvek č. 1

Predpokladam, ze zensky se tu furt objevujou, stejne jako rodice ci budouci mamy/tatove. Takze zkusim rozjet debatu ohledne jednoho podle me zavaznyho tematu.

Po dvou porodech - kazdej s jinym prubehem a v jiny porodnici - povazuju nase porodnictvi za spis horsi. Nepopiram, ze mame skvely odborniky, treba v peci o predcasne narozeny deti. Ovsem z obecnyho pohledu si myslim, ze jsou v porodnicich dost nasilni, ze se pouzivaj zbytecny zasahy, ze doktori se snazi vse resit spis k obrazu svymu nez s prihlednutim k potrebam ty zensky, co jim tam rodi. Podle doktoru tehotenstvi = riziko, porod = riziko, coz vidim jako problem, protoze pak prichazi snaha neco furt zjistovat a resit. Tehotnejm a rodicim zenskejm je porad naznacovany, ze se neco muze stat, misto aby byly udrzovany v psychicky porode. Porody se zbytecne urychlujou, jsou obrovsky naduzivany cisarsky rezy (u nas tedy neni mozny oficialne CS na prani, nicmene neni nemozny se ho dozadat tak nejak podpultove). Lekari jednaj rutinne bez prihlednuti k tomu, ze kazda zenska je jina. V CR se neberou v potaz doporuceni WHO a FIGO (FIGO je mezinarodni organizace porodnictvi a gynekologie). A co je nejhorsi. V porodnicich se primo ohyba pravo ve prospech a pohodli porodnice, coz teda povazuju fakt za pruser.

Zajima me, jakej na to je nazor tady, je to spis mainstream, teda neco jako ze "stejne to nejak porodi", "bez kecu uz porodily statisice zenskejch", "clovek ma byt hlavne rad za zdravy dite", ze doktor proste vi, co dela lip, nez zenska atd, nebo se najde i nekdo, kdo si mysli, ze zenska by si v ramci moznosti mela mit moznost si vsechno naplanovat sama, pokud samozrejme neprijde akutni situace. Co treba domaci porody (v nasi spolecnosti dost haneny, pokud jste proti, zkuste to napsat s argumentem a bez vyrazu typu ze kravy ohrozujou zivot ditete atd). myslite treba, ze porodnice = bezpeci? Jestli mate deti, jak hodnotite jejich prichod na svet? Co chovani doktoru?

Davam to do Kurarny (jestli se to teda chytne, jestli ne, tak me radsi smazte ) protoze to povazuju za dulezity a zavazny tema, myslim si, ze by se tyhle veci mely resit, lidi by se meli, pokud chtej zalozit rodinu, vzdelavat, ptat se, a pokud jsou nespokojeni, meli by to dat najevo. To stejne plati obecne vsude, ve zdravotnictvi zvlast.

eat meat, do drugs

aktuálně: "out" 2007 *** sklizeno zhuleno: 1st in

http://www.youtube.com/watch?v=p​Sm7BcQHWXk
http://www.youtube.com/watch?v=A​xur5W83znw
to jsou moji lidé

Old Post 01-06-2017 v 11:05 AM
sancha je offline   Profil uživatele sancha   Find more posts by sancha   Foto galerie člena sancha   Click here to Send sancha a Private Message   Add sancha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 2

Čau, na ty domácí porody musím reagovat. Mám dva kluky 5 a 7let, takže je to nějakej pátek co je manželka porodila. Jak nemám rád všelijaká nařízení, tak zrovna v této oblasti jsem za jedno s doktory. Je třeba si uvědomi, že věci se serou nejvíc, když se to nehodí a jakákoliv komplikace při porodu, ohrožuje hned dva lidi, když ženě nezáleží na vlastním zdraví, mělo by jí záležet na zdraví dítěte. Porodnice je vybavena na veškeré alternativy a může okamžitě jednat, někdy jde o vteřiny a to je třeba si uvědomit.
Máme zkušenosti s dvěma porodnicema v Brně. Jedna lepší, jedna horší, ale nic co by zanechalo na manželce a nebo dětech nějaký následky. Dokonce by byla ochotná do toho jít znovu s nadějí na holčičku, ale za mě, dva kluci stačej.
Jsem 100% pro porodnici, domácí porod vždy skýtá určitá rizika.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 01-06-2017 v 13:07 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sancha
Stálý Člen

Karma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 456  

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od L1st3r
Čau, na ty domácí porody musím reagovat. Mám dva kluky 5 a 7let, takže je to nějakej pátek co je manželka porodila. Jak nemám rád všelijaká nařízení, tak zrovna v této oblasti jsem za jedno s doktory. Je třeba si uvědomi, že věci se serou nejvíc, když se to nehodí a jakákoliv komplikace při porodu, ohrožuje hned dva lidi, když ženě nezáleží na vlastním zdraví, mělo by jí záležet na zdraví dítěte. Porodnice je vybavena na veškeré alternativy a může okamžitě jednat, někdy jde o vteřiny a to je třeba si uvědomit.
Máme zkušenosti s dvěma porodnicema v Brně. Jedna lepší, jedna horší, ale nic co by zanechalo na manželce a nebo dětech nějaký následky. Dokonce by byla ochotná do toho jít znovu s nadějí na holčičku, ale za mě, dva kluci stačej.
Jsem 100% pro porodnici, domácí porod vždy skýtá určitá rizika.


domporody jsou hodne citlivy tema. Ja mam triletyho kluka a petitydenni holcicku. Rodit doma bych nemela koule, natoz v mym veku. Nicmene, v zapadni Evrope je porod doma brany jako mozna alternativa, napriklad je mozne mit sanitku pristavenou u baraku pro pripad "co kdyby".
Navic pomerne dost porodu zacne dobre, nicmene ruznejma rutinnima zasahama v porodnici, ktery ty zensky nesednou, se zmeni v drama - tedy intervenci lekare dochazi k zavaznejm komplikacim. Doktor je z velky vetsiny zvladne uhrat, nasledky miva spis zena na svym tele nez narozeny dite. Jenze doktor pak rekne, ze zachranil dite pri komplikovanym porodu, coz je sileny. Takze muj nazor je, ze porodnice neni samospasna, pokud se dostanes do rukou netrpelivyho nebo nezkusenyho doktora.
Muj gynekolog mi vypravel, jak mel sluzbu u nas v porodnici. Byli tam tri porodnici, jeden sal byl kvuli rekonstrukci zavreny a jelo se jen v jednom. meli tam uplne plno, rodilo asi 12 holek, z toho byly ctyri akutni cisare. tri porodnici na ctyri cisare. Plus kolem zmatek jak hovado. V takovou chvili to nepovazuju za bezpecny misto. Stresovani doktori se nerovnaji dobri doktori. Tot tak nejak obecne muj nazor. Driv jsem mela k domporodum vyhranenej negativni postoj. Dneska uz se na to divam jinak.

Mimochodem v zemich, kde jsou mozne domaci porody, neni vyssi novorozenecka umrtnost, nez u nas. Tahle statistika je myslim dost zajimava. Nemam ted cas hledat zdroj, ale neco o tom vypravi Martin Nemrava v prednasce Jak nerodi muzi.

eat meat, do drugs

aktuálně: "out" 2007 *** sklizeno zhuleno: 1st in

http://www.youtube.com/watch?v=p​Sm7BcQHWXk
http://www.youtube.com/watch?v=A​xur5W83znw
to jsou moji lidé

Old Post 01-06-2017 v 13:59 PM
sancha je offline   Profil uživatele sancha   Find more posts by sancha   Foto galerie člena sancha   Click here to Send sancha a Private Message   Add sancha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sancha
Stálý Člen

Karma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 456  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od sancha


domporody jsou hodne citlivy tema. Ja mam triletyho kluka a petitydenni holcicku. Rodit doma bych nemela koule, natoz v mym veku. Nicmene, v zapadni Evrope je porod doma brany jako mozna alternativa, napriklad je mozne mit sanitku pristavenou u baraku pro pripad "co kdyby".
Navic pomerne dost porodu zacne dobre, nicmene ruznejma rutinnima zasahama v porodnici, ktery ty zensky nesednou, se zmeni v drama - tedy intervenci lekare dochazi k zavaznejm komplikacim. Doktor je z velky vetsiny zvladne uhrat, nasledky miva spis zena na svym tele nez narozeny dite. Jenze doktor pak rekne, ze zachranil dite pri komplikovanym porodu, coz je sileny. Takze muj nazor je, ze porodnice neni samospasna, pokud se dostanes do rukou netrpelivyho nebo nezkusenyho doktora.
Muj gynekolog mi vypravel, jak mel sluzbu u nas v porodnici. Byli tam tri porodnici, jeden sal byl kvuli rekonstrukci zavreny a jelo se jen v jednom. meli tam uplne plno, rodilo asi 12 holek, z toho byly ctyri akutni cisare. tri porodnici na ctyri cisare. Plus kolem zmatek jak hovado. V takovou chvili to nepovazuju za bezpecny misto. Stresovani doktori se nerovnaji dobri doktori. Tot tak nejak obecne muj nazor. Driv jsem mela k domporodum vyhranenej negativni postoj. Dneska uz se na to divam jinak.

Mimochodem v zemich, kde jsou mozne domaci porody, neni vyssi novorozenecka umrtnost, nez u nas. Tahle statistika je myslim dost zajimava. Nemam ted cas hledat zdroj, ale neco o tom vypravi Martin Nemrava v prednasce Jak nerodi muzi.


Jeste dodam, ze tohle by mohly pomoct vyresit porodni domy. takze zensky, co nechtej do porodnice z jakyhokoliv duvodu, by mohly do techle alternativnejsich prostor. U nas jsou ale i porodni domy zakazany, duvod neznam.

eat meat, do drugs

aktuálně: "out" 2007 *** sklizeno zhuleno: 1st in

http://www.youtube.com/watch?v=p​Sm7BcQHWXk
http://www.youtube.com/watch?v=A​xur5W83znw
to jsou moji lidé

Old Post 01-06-2017 v 14:03 PM
sancha je offline   Profil uživatele sancha   Find more posts by sancha   Foto galerie člena sancha   Click here to Send sancha a Private Message   Add sancha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 5

On totiž zásadní problém je celkově zdravotnictví a naše vláda přizdisráčů. Samotná situace okolo lékařské marihuany je toho dobrým příkladem, Babišovo EET, zákazy kouření, nařízení zku...né EU, která nás chce stále kontrolovat a nařizovat jak máme co dělat.
Odbočím od porodů, jeden příklad za vše jak naše zdravotnictví a legislativa funguje.
Asi před šesti lety jsem si v práci zmrzačil záda(výhřez plotýnky), naše firma, ale dělali jsme v Raichu a asi ne úplně legálně. Pracovní úraz mě nebyl uznán. Třičtvrtě roku doma, do operace se nikomu nechtělo. Poté jsem si vydupal rehabilitace v lázních, jinak se mnou celou dobu nic nedělali. Mám úrazovou pojistku, samozřejmě mě úraz neuznali jako úraz, takže jsem nedostal ani korunu (Generali). Nyní jsem měl se zády opět problém, šel jsem ke svému neurologovi. Jeho pracovní doba 7:00-15:00h, tak jsem tam naběhl ještě před sedmou. Nikde nikdo, super, vyleze sestřička (taková stará nepříjemná rašple) a ptá se co jako potřebuju. Tak jsem jí odvětil, že mě chytli záda a že je to celkem akutní (nebyl jsem schopen si navlíknout ponožky, chodit nebo stát čiré utrpení) a ona na to, že pan doktor dojde tak okolo osmé a že než začne ordinovat tak bude tak devět a že mě není schopná zajistit, že mě vůbec vezmou. Zůstal jsem stát jak péro, koukal na ni a nevěřil tomu co tam do mě pustila.
Druhá neuroložka co jsem si ji našel bere pacoše už o půl hodiny dřív než má ordinační hodiny a zde proběhlo vše v pořádku. Takže je to hodně i o samotných doktorech, jeden to dělá zodpovědně a druhej na to sere a tím i na pacienty.
Výsledek je takovej, že v očích zaměstnavatelů jsem mrzák, dle státu jsem v podstatě zdravej, proto nemám nárok na jakýkoliv výhody od státu, ale jako zaměstnanec jsem ve většině případů nevyhovující.
Peckově je to tady v tom státě nastavený a když vidím Babiše na těch bilboardech chce se mi zvracet.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 01-06-2017 v 15:35 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kaktusx
Stálý Člen

Karma uživatele kaktusx - 60% PěstitelskáKarma uživatele kaktusx - 60% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 232  

Příspěvek č. 6

Ahoj sancha, veľmi stručne napíšem môj názor na túto problematiku. Ja na to mám práve ten mainstreamový názor, lebo zhruba viem čo všetko to obnáša.
Príčinou dopytu po alternatívnych pôrodoch je táto alternatívna mánia ktorá v každom smere už niekoľko posledných rokov ovplyvňuje spoločnosť každým smerom a predovšetkým medicínu. Medicína je medicínou iba vtedy ak je založená na dôkazoch, tzv. evidence based medicine. Postup lege artis, ako sa označuje spôsob správneho vykonávania medicíny, je len vtedy keď podlieha súčasným vedeckým poznatkom. Tými poznatkami nemyslím článok ktorý napísal neznámy docent z Tijuany, ale rozsiahle meta-analýzy ktorým sa vedci a lekári v niektorých prípadoch venujú desaťročia a výsledky svojej práce neustále konfrontujú s vedcami a lekármi z celého sveta. Postupy upravené do guidelinov ktoré môžeš vidieť v "mainstreamových" pôrodniciach sú zostavené práve na vedecky dokázanych podmienkach ktoré zabezpečujú čo najvhodnejšie výsledky pre pacienta, samozrejme aj vzhľadom a sociálnu a ekonomickú situáciu zdravotníctva/krajiny. Inač povedané - nič lepšie neexistuje (dokázateľne).
Prišiel som do styku s mnohými rodiacimi ženami, a bez urážky, veci ktoré je schopná vymyslieť tehotná žena na základe rady kamaratkinej kamarátky by ťa šokovali, naozaj šokovali. Nikdy mi mienka o ženskom pokolení neklesla tak ako počas stáži na gynekologicko-pôrodnickom oddelení. V mnohých prípadoch nebyť autoritatívneho lekára ktorý ju okríkol (a následnej bol na mamičkovských internetových fórach poohováraný ako najhorší lekár v histórii) pôrod by skončil veľmi zle pre matku aj dieťa a to ti nevravím ako človek ktorý to počul na ulici ale ako niekto kto pri viacerých takýchto pôrodoch stál.
Ak ale vynecháme požiadavky vyslovene "vyšinutých" mamičiek, a vezmeme do úvahy normálne požiadavky rodičiek, ako napríklad osobitejší prístup, viac času, viac súkromia a podobne, aj tu narazíš na obrovský problém. Praxoval som v nemocnici kde sa za rok odrodilo viac ako 3500 detí. Je to možno škaredo povedané, ale pre tých lekárov je to už rutina ktorá sa musí "urobiť" skrátka čo najskôr a čo najlepšie lebo vedia že zatiaľ čo ty tlačíš, je už ďalšia rodička na ceste do nemocnice. Tí lekári tam boli často aj 48 hodín vkuse keď prišiel nával rodičiek a komplikované prípady ktoré bolo treba operovať, nemali čas si ani sadnúť spísať operačný protokol. Ak si ale vezmeš výsledok tejto kliniky za rok, je to presne to čo nám "sľúbila" mainstreamová veda. Z 3500 pôrodov dopadlo 10 zle, či už pochybením lekárov alebo častejšie, nespolupracujúcou rodičkou, alebo faktormi ktoré sa nedali ovplyvniť ani jednou stranou. Výsledok toho celého je 3490 zdravých matiek a cez 3500 zdravých detí. To je to podstatné, čo chcem v tomto príspevku 3x podčiarknuť. Ak by tých 3500 rodičiek rodilo "po svojom", garantujem ti že čísla by boli v inom pomere. A rovnako ti garantujem že žiadna matka ktorej dieťa umrelo po pôrode doma ti po 10 rokoch nepovie že to bolo správne rozhodnutie, na rozdiel od matky ktorá podstupila akútny cisársky rez a má 10 ročné zdravé dieťa.
Čo sa týka sanitiek odstavených pred domomom a čakajúcich na problém, je to jeden zo spôsobov ktorým rodia v liberálnom Holandsku, krajine ktorej zdravotníctvo (financie) sú na inom stupni, plus ten hlavný faktor je ten že je to jedna rovinka kde majú výjazdy sanitiek a neonatologické centrá rozdelené tak, že alternatívna rodička je v prípade komplikácii do 15 minút na operačnom stole. V našich krajinách nezrealizovateľné riešenie.
Napriek všetkym faktom s tebou ale vo viacerých veciach súhlasím, často je to ľudský faktor a pohodlnosť lekára ktorý si chce uľahčiť prácu a aj ja som bol svedkom nevhodného zaobchádzania s rodičkami/čerstvými mamičkami. Chápem aj to že je to pre ženu obrovský míľnik v živote a že si ho chce "užiť" po svojom. Môj názor ale je že zdravá matka + zdravé dieťa má byť vždy postavené nad akýkoľvek výmysel a pocity matky.

Out 2012 Out 2013 Out 2014 Out 2015 Out 2016

Old Post 01-06-2017 v 20:07 PM
kaktusx je offline   Profil uživatele kaktusx   Find more posts by kaktusx   Foto galerie člena kaktusx   Click here to Send kaktusx a Private Message   Add kaktusx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sancha
Stálý Člen

Karma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 456  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od L1st3r
[/QUOTE
slusny pekylko.
To financovanije bohuzel uplne v haji, nemyslim si, ze penize ve zdravotnictvi nejsou, hrozne se jima plejtva plus nejruznejsi tunelovani.

no a pristup doktoru, to by jednomu fakt houklo. Ja ted kvuli pristupu doktoru posilam stiznost (na porodnici )

[QUOTE]Původní příspěvek od kaktusx


dik za tuhle tvoji reakci.
Napisuti svuj postreh k tomu, nebo tak obecne jak se na to divam ja, aby sis teda udelal obrazek, kde jsem k tem svejm nazorum prisla. Pises, jak se vse zaklada na vedeckych poznatcich. To je prave to, co IMHO cesky porodnictvi prose nereflektuje. Zkusim ti dohodit nejaky fakta.

Vezmi si doporuceni WHO. Uz v prirucce z roku 96/97 tam pisou vsechny mozny veci jako rutinne nenastrihavat, volba polohy, epidural je spornej stejne jako oxytocin. Samozrejme jsem si stahla i novejsi doporuceni a plati porad to, co v nasich porodnicich vubec nezaznamenali. Tady ti bude doktor porad tvrdit, ze nastrih pomaha vetsimu zraneni. Tady bude doktor porad nutit zenskou rodit na zadech s nohama nahore. Tohle je hodne zajimavy, protoze v tyhle poloze ma zenska az o 30 % zuzeny porodni cesty, dite tlaci na velky cevy atd. Suma sumarum WHO ma seznam 10 nebo mozna 12 poloh, ktery doporucuje a svete div se, poloha na krovkach tam vubec neni. Ja si myslim, ze nasi doktori ji maj radi, protoze proste tam dobre vidi a navic se jim dobre striha.

A zase WHO tvrdi, ze nastrihu ma byt do 15 procent v kazdy zemi, ze by se mel pouzit jen v pripade, ze dite je ohrozeny na zivote. No v CR je to az 45 % zen, co jsou nasmiknuty. To je proste spatne.

Dalsi vec je, pominu sileny matky to jsou proste kravky, ale sposuta zenskejch se tomu venuje mesice dopredu, za pomoci porodnich asistentek coz byvaji magistry, videla jsem i MUDr.Takze to nebyva strelba od boku. Tyhle zensky znaj postupy WHO a FIGO lip, nez vetsina doktoru.

No jeste jak pises o tom, ze vlastne jou otupeli a ze jedou rutinu, to jo no. tak to je. Ale to neni a ani nemuze byt muj problem. Furt je to kdyz to trochu nadnesu sluzba, kterou si platim.

eat meat, do drugs

aktuálně: "out" 2007 *** sklizeno zhuleno: 1st in

http://www.youtube.com/watch?v=p​Sm7BcQHWXk
http://www.youtube.com/watch?v=A​xur5W83znw
to jsou moji lidé

Old Post 02-06-2017 v 23:56 PM
sancha je offline   Profil uživatele sancha   Find more posts by sancha   Foto galerie člena sancha   Click here to Send sancha a Private Message   Add sancha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kaktusx
Stálý Člen

Karma uživatele kaktusx - 60% PěstitelskáKarma uživatele kaktusx - 60% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 232  

Příspěvek č. 8

Nastrihávaním sa chráni predovšetkým zdravie matky, nie život dieťaťa. To prečo sa nastrih robí, je preto aby sa žene nepretrhla hrádza až do končeníka. Problém s nastrihavanim je to že jeho indikácia je založená čisto na subjektivnom pocite lekára. Ak sa mu zdá že je hrádza príliš napätá tak to strihne. Mysli na to sancha, že ak sa žene pri pôrode roztrhne hrádza, je na vine lekár. Ak si lekár povie že chce byť "mamička-friendly" a nechá to zájsť do krajností tak sa mu 99 mamičiek poďakuje že nemuseli byť zašívané ale 1 naňho podá sťažnosť na úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou lebo bude musieť do konca života nosiť plienky. Nástrih sa naozaj nerobí štandardne, aj keď u určitej časti pacientiek je urobený "zbytočne" lebo keby sa aj neurobil, tak by porodili bez roztrhania. To ale dopredu nikdy nevieš. Ako príklad ti dám jednu smutnú situáciu kedy bol pri pôrode manžel a lekárke tesne pred nástrihom vytrhol z ruky sterilné nožnice a hodil ich o zem lebo "obaja sú proti tomu". Do minúty sa jej hrádza pretrhla až do konečníka a tá žena kvôli tomu bude mať doživotné problémy. Dokonca to malo aj právnu dohru a keby tam v tom momente bola len rodička, manžel a lekárka, nechcem ani vedieť ako by to nakoniec celé dopadlo, ale určite nie dobre pre tú lekárku.
Čo sa týka voľby polohy, tá je pre rodičku úplne dobrovoľná počas celej prvej fázy pôrodu. Je im dokonca odporúčané prechádzať sa s dozorom, skakať na fitlopte, čupieť atď., proste všetko čo im urobí dobre. Problém ale vzniká začiatkom druhej pôrodnej doby (ktorá trvá cca 10 minút). Zase ti dám malý príklad zo života. Žena ktora úplne pekne rodila, ležala takmer celý čas spokojne na pôrodnickej posteli a predýchavala kontrakcie sa hneď po tom, čo jej povedali že už ide vonku hlavička, začala bez varovania stavať že to ma naštudované a chce porodiť po stojačky tak, že bude mať jednu nohu na zemi a druhú nohu vyloženú na posteli a lekár s pôrodnou asistentkou majú chytať dieťa pod ňou. Úplne absurdná situácia počas ktorej je naozaj málo času na racionálne vysvetľovanie mamičke ktorá stoji pri posteli s dieťaťom zostúpeným vo vagíne. Predstav si že ty si jej lekárka ktora je v tej chvíli plne zodpovedna za jej zdravie a zdravie jej dieťaťa. Ako prvé ti napadne že to nie je štandardná poloha, takže čohoľvek zlé čo sa z akejkoľvek príčiny stane, sa bude veľmi ťažko vysvetľovať. Ako druhé ti napadne že v tejto polohe to nemáš moc dobre nacvičené, a keďže medicína je o skúsenostiach, neveští to nič dobré, je to skrátka obyčajna komplikácia. Hneď za tým ti napadne, že ak sa vyskytne skutočná komplikácia a napr. nebudú sa dať porodiť ramienka, bude veľmi naročné čokoľvek spraviť tak, aby sa nepoškodila hlava a krk ktoré už trčia von. Potom sa pozrieš dole a vidíš že žena stoji v kaluži plodovej vody a nemotorne sa snaží si druhú nohu vyložiť na posteľ. Ak padne, nikoho nebude zaujímať tvoja empatia, snaha a podobne vysoko cenené vlastnosti ktoré by ženy rady videli u svojich lekárov. Našťastie pre túto situáciu pôrod odvádzalo 120-kilové cynické hovado, ktorý na ňu zreval tak, že za sekundu bola späť na posteli s vyloženými nohami a síce uplakaná, ponižena a strašne sklamaná z dnešného zdravotníctva, 5 minút na to sa jej narodilo zdravé dieťa. Na lekára bola aj tak podaná v nemocnici sťažnosť za necitlivé zaobchadzanie.
Viem že sú to trochu hraničné príklady, ale ver mi že sa stávajú aj omnoho horšie a žiaľ, úprimne si neviem predstaviť že by to fungovalo lepšie keby mali matky viac slobody v rozhodovaní.

Out 2012 Out 2013 Out 2014 Out 2015 Out 2016

Old Post 06-06-2017 v 21:36 PM
kaktusx je offline   Profil uživatele kaktusx   Find more posts by kaktusx   Foto galerie člena kaktusx   Click here to Send kaktusx a Private Message   Add kaktusx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sancha
Stálý Člen

Karma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 456  

Příspěvek č. 9

jo jo tyhle argumenty znam, hlavne s tim natrzenim, to zenska slysi casto. bohuzel si myslim, ze vas to proste blbe ucej. tim nemyslim nic spatnyho na tebe, jsem nasrana na to, jakym zpusobem se tu predavaji vedomosti dalsim profesionalnim generacim v tomhle odvetvi. nedohledala jsem zadny informace, ktery by potvrzovaly ochranu rodicky. naopak.

ohledne poloh, to jsou veci, ktery maj s rodickou resit a probirat doktori v poradnach, aby to nebyly nejaky hura akce na porodnim sale. u nas se v "poradnach" jen natoci na monitor. takze zase vidim chybu na strane doktoru, ne na strane zensky, ktera si nekde neco precte.

jestli te tohle tema nejak vic zajima, chtela bych znat tvuj nazor jako nekoho z oboru na prednasku Jak nerodi muzi

da se na ni zait i osobne ale staci urcite takhle prenesene. nevykladaj tam zadny ezopici, ten chlapek se na zacatkuy predstavi a popise, co je jeho puvodni profese, takze si muzes udelat nazor, jestli mu neco verit budes nebo ne.

eat meat, do drugs

aktuálně: "out" 2007 *** sklizeno zhuleno: 1st in

http://www.youtube.com/watch?v=p​Sm7BcQHWXk
http://www.youtube.com/watch?v=A​xur5W83znw
to jsou moji lidé

Old Post 10-06-2017 v 07:12 AM
sancha je offline   Profil uživatele sancha   Find more posts by sancha   Foto galerie člena sancha   Click here to Send sancha a Private Message   Add sancha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sancha
Stálý Člen

Karma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 456  

Příspěvek č. 10

jinak tim, ze vas to blbe ucej, se nechci nikoho dotknout nebo vyvolavat nejakej konflikt. to je ciste muj subjektivni (zaujaty) nazor, kterej vzniknul pri ruznejch kontrolach u gynekologa/porodnika, po dvou porodechzda se mi, ze ucej zastarale, bez prihlednuti k nejakymu vyvoji.. me poprvy doktori poranili kvuli diteti, ktery nevazilo ani 3 kila. ze by mi nekdo doporucil treba aniball? na to se me zeptala az dva dny pred porodem - trochu pozde. snad nikdy na me pri prohlidce nevytahli sterilni rukavice. po prvnim porodu jsem si odnesla nejakou infekci. dokud jsem se nezacala sama vyptavat, nerekli mi vubec nic. pritom do poraden chodej zensky minimalne mesic. kdyz jsem rekla, ze nejaky vysetreni nechci, mohl se doktor posrat, misto aby si se mnou sedl, zeptal se me, proc ho nechci, a prodiskutoval to se mnou. maximalne jsem si vyslechla, na co vsechno moje dite umre. nekolikrat jsem v poradnach mela studenty, nakonec jsem rekla, ze uz je nechci. nebudu se podilet na tom, co vsechno je "neucej".
vim, ze cesti lekari jsou ve spouste oborech na svetovy spicce. jenze to jsou ti, kteri se prave dal vzdelavaj i na svetovy urovni. to prave v porodnictvi postradam.
U Apolinare se dal vesele ucej, ze pro uplne zdravyho novorozence (apgar 10-10-10) je nejlepsi nekolikahodinovej pobyt v inkubatoru misto toho, aby ho nechali u matky. to naprosto odporuje vsem vedeckym vyzkumum. ja si musela to, ze mi dceru nechaj, tvrde vyhadat, vcetne toho, ze mi opet vyjmenovali, na co vsechno mi dcera umre. idealni povidani v tak citlivy chvili.
profik proste musi umet rozlisit rizikovyho pacienta od nerizikovyho.

nedovedu si uprimne predstavit, ze treba neurochirurg by se nevzdelaval a jel by dal podle toho, co se naucil pred 20 lety.

http://www.who.int/maternal_child_a...nts/mothers/en/
tady je spousta materialu ke studiu, a tohle evidentne nikdo treba u Apolinare nikdo nevidel. A to je to skolici pracoviste.
Uplne chapu, ze doktory stve, ze prestavaj bejt por lidi kapacity a lidi jim do toho maj potrebu kecat. tohle ma podle myho dva hlavni duvody - pristup lekaru a la my vime vsechno nejlip (doktor = clovek. jsou dobri a jsou spatni. stejne jako pekari, pravnici) a potom je to pristup k informacim, kterej tady proste je a doktori musej pocitat, ze si lidi jejich praci muzou zkontrolovat, pripadne zkonzultovat na netu s jinejma lidma. osobne na tom nevidim nic spatnyho, pokud lidi umi trochu s informacema zachazet.

eat meat, do drugs

aktuálně: "out" 2007 *** sklizeno zhuleno: 1st in

http://www.youtube.com/watch?v=p​Sm7BcQHWXk
http://www.youtube.com/watch?v=A​xur5W83znw
to jsou moji lidé

Old Post 10-06-2017 v 09:05 AM
sancha je offline   Profil uživatele sancha   Find more posts by sancha   Foto galerie člena sancha   Click here to Send sancha a Private Message   Add sancha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:13 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9636190 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív