Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » žloutnouti listu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
kostakosta88
Stálý Člen

Karma uživatele kostakosta88 - 67% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 61  

Upozornění žloutnouti listu Příspěvek č. 1



Prosím o radu proč žloutnou listy děkují

Old Post 20-02-2017 v 08:34 AM
kostakosta88 je offline   Profil uživatele kostakosta88   Find more posts by kostakosta88   Foto galerie člena kostakosta88   Click here to Send kostakosta88 a Private Message   Add kostakosta88 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 2

Ahoj. Těžko říct. Musíš dát nejake info..co jedeš za médium, jaké pH zálivky/výtoku , hnojíš,...?

Thomas V.

Old Post 20-02-2017 v 09:18 AM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kostakosta88
Stálý Člen

Karma uživatele kostakosta88 - 67% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 3

čau jsem začatečník druhým rokem jsi předpěstovavám na venek a letos se mi udělalo tohle jedu klasiku hlínu ph nevím zalívám odstátou vodou a hnojit jsem ještě nezačal kytky jsou 20den v růstu
doufám že to není plíseň

Old Post 20-02-2017 v 09:26 AM
kostakosta88 je offline   Profil uživatele kostakosta88   Find more posts by kostakosta88   Foto galerie člena kostakosta88   Click here to Send kostakosta88 a Private Message   Add kostakosta88 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 4

Plíseň to neni. Tohle vypadá na určitý deficit (nedostatek) živin a zároveň spálení. Nejspíš máš hodně tvrdou vodu s vysokým EC + špatné pH. Živiny se nevstřebávají jak mají. Pokud máš velký rozdíl v pH než jaké tam má být, tak nemá cenu ani přihnojovat, protože ti to furt nebudou vstřebávat jak mají. Chtělo by si to zjistit jaké máš pH zdrojové vody a podle toho se pak řídit. EC by taky nebylo na škodu vědět. Zkus si od někoho půjčit měřáky nebo si kup aspoň orientační test pH na akvaristiku ;-)

Thomas V.

Old Post 20-02-2017 v 10:05 AM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kostakosta88
Stálý Člen

Karma uživatele kostakosta88 - 67% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 5

dik moc za radu

Old Post 20-02-2017 v 10:08 AM
kostakosta88 je offline   Profil uživatele kostakosta88   Find more posts by kostakosta88   Foto galerie člena kostakosta88   Click here to Send kostakosta88 a Private Message   Add kostakosta88 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lara & Jack
Stálý Člen

Karma uživatele Lara & Jack - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 77 

Příspěvek č. 6

Snaž se držet ph pod 6 a bude to v cajku 😉 máš tam málo živin jak psali výše.
Jak často zalevas?

Old Post 07-03-2017 v 07:28 AM
Lara & Jack je offline   Profil uživatele Lara & Jack   Find more posts by Lara & Jack   Foto galerie člena Lara & Jack   Click here to Send Lara & Jack a Private Message   Add Lara & Jack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Semys
Nový Člen

Karma uživatele Semys - 47% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 7



ahoj, snad nebude vadit kdyz se pripojim prakticky se stejnym problemem. poridil jsem merak tak prichazim celkem pripraven ale reseni neznam.

takze kytka zacina zloutnout odspoda, prvni delozni listky zezloutly a uschly, tedka mam pocit že to zacalo u dalsich. kytka je odspoda zkratka znatelne svetlejsi a zlutejsi nez nahore

zalil jsem naposledy pred tydnem, vlhkost tam je dostatecna takze na zalivku ani nemyslim a ph mi to ukazuje nekde pod hodnotou 7? jestli tomu meraku teda rozumim.

hnojivo jsem jeste nepouzil zadne, substrat je z obi na pokojove rostliny + jsem primichal perlit. vlastne jedine co mne napada je plisen, kdyz se podivam zespoda na kvetinac, zacina se tam cpat korinky a maji kolem sebe takovy bily mech, ne moc ale maji. muze to byt ono?

Old Post 27-05-2017 v 15:50 PM
Semys je offline   Profil uživatele Semys   Find more posts by Semys   Foto galerie člena Semys   Click here to Send Semys a Private Message   Add Semys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borecshot
Stálý Člen

Karma uživatele borecshot - 89% PěstitelskáKarma uživatele borecshot - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od Semys
ahoj, snad nebude vadit kdyz se pripojim prakticky se stejnym problemem. poridil jsem merak tak prichazim celkem pripraven ale reseni neznam.

takze kytka zacina zloutnout odspoda, prvni delozni listky zezloutly a uschly, tedka mam pocit že to zacalo u dalsich. kytka je odspoda zkratka znatelne svetlejsi a zlutejsi nez nahore

zalil jsem naposledy pred tydnem, vlhkost tam je dostatecna takze na zalivku ani nemyslim a ph mi to ukazuje nekde pod hodnotou 7? jestli tomu meraku teda rozumim.

hnojivo jsem jeste nepouzil zadne, substrat je z obi na pokojove rostliny + jsem primichal perlit. vlastne jedine co mne napada je plisen, kdyz se podivam zespoda na kvetinac, zacina se tam cpat korinky a maji kolem sebe takovy bily mech, ne moc ale maji. muze to byt ono?


No ph kolem 7 ono je kolikrát důležité to vědět přesně.
Máš to hrozně světlý chybí ti živiny. Uprav vodu na ph 6 a přihnoj.
Co se týče plísně kolem kořenů (pokud je bílá a kořeny taky tak je vše v pořádku) je to jediná plíseň která kytkam nevadí ba naopak prospívá.
Problém je když kořeny začnou hnědnout nebo se na ně přisaje nějakej zelenej žabinec

Old Post 27-05-2017 v 17:17 PM
borecshot je offline   Profil uživatele borecshot   Find more posts by borecshot   Foto galerie člena borecshot   Click here to Send borecshot a Private Message   Add borecshot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 9

Čau, podle me nemají dost dusíku, proto to jde i od spodu. Pokud mas možnost destovky, tak ji pořádně prolij ty kvetniky. Destovka ma pH cca 6,2 , pote jim naordinuj řádnou dávku hnojiv. U tak velkých úplně bez problémů EC 1,6 což je plna dávka na růst. Pokud nemáš destovku, budeš muset koupit bud lakmusovy papírky( nejhorší varianta, nic moc přesnost) , kapky na určení pH ( lepší než papírky) a nebo digitální merak a vodu upravovat.
Možná by stačilo pouze zahnojit, ono totiž to jejich predhnojeni co píšou, ma konopí vyzrany za tři tejdny.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 27-05-2017 v 17:43 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Semys
Nový Člen

Karma uživatele Semys - 47% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 10

V prve rade diky za vase reakce, ohledne destovky to je dobre, mam jimku na destovku, nezalivam nicim jinym. Ohledne hnojeni jsem cekal prave diky tomu co psali na substratu a sice tech 6 tydnu ale podle toho co rikate to celkem dava smysl. Se substratem jsem vzal jeste hnojivo guano. tedka ctu to slozeni a dusik tam je, taky fosfor a draslik takze rano nahnojim.
tedka ale kolik, ctu tady 10-30gramu na 60cm truhlik. Ja mam marii v kvetinaci 20x20cm tak dam slabych 10g hnojiva na vrch hliny a proliju destovkou. nerad bych to tim hnojivem zabil kompletne.

edit: tohle je to guano
https://eshop.unihobby.cz/zahrada-h...LhQ8aAmcv8P8HAQ

asi to nebude uplne idealne skrze ten granulat ale spotrebuju to snad i jinde. Jak casto se to sype do hliny ale netusim. taky tam mohli neco napsat. merak na ziviny nemam (zatim)

Naposledy upravil Semys 27-05-2017 v 21:35 PM

Old Post 27-05-2017 v 20:57 PM
Semys je offline   Profil uživatele Semys   Find more posts by Semys   Foto galerie člena Semys   Click here to Send Semys a Private Message   Add Semys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 11

Nejsem si úplně jistej jestli ti to pomůže, granule mívají vlastnost postupného uvolňování tech živin. Ty potrebujes rychlej zákrok, takže ideálně nějaké ve vodě rozpustné hnojivo, pokud mas tak třeba krystalon nebo něco. Čím dyl ten deficit bude trvat, tím hůř se z toho bude kytka vzpamatovávat.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 27-05-2017 v 21:55 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Semys
Nový Člen

Karma uživatele Semys - 47% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 12

Prohrabl jsem zasoby a nasel ab extract 3v1 pro pokojove rostliny a palmy. klasicky vicko do 5litru vody. Pisou npk 1,5-0,4-0,7 a ph 5-6. Docela cumim, ze to guano ma o tolik vysi hodnoty npk 3,7-1,7-7 a ph 6-8. Procetl jsem ted hromadu stranek tady o hnojeni ale co ta kytka potrebuje tedka tak z toho chytry prilis nejsem.

edit: zena vstala a nasla mi dalsi tri pixle hnojiva, takze jsem vzal nakonec hosticke hnojivo na papriky a rajcata s obsahem guana.
obsah dusiku 7%, prolil sem to litrem destovky s timhletim a za tyden se ozvu diky

Naposledy upravil Semys 28-05-2017 v 09:31 AM

Old Post 27-05-2017 v 22:19 PM
Semys je offline   Profil uživatele Semys   Find more posts by Semys   Foto galerie člena Semys   Click here to Send Semys a Private Message   Add Semys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Semys
Nový Člen

Karma uživatele Semys - 47% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 13


cau chlapci, tak je to dobre... asi nemuzu rict že kytka zase zezelenala ale rozhodne to nema tendence dal zloutnout, prijde mi ze malinko ztmavla a vypada tak nejak zdrave.
dale leju tu hnojku na papriky a rajcata, pullitr zalivky co treti den, snad ji nebude vadit, že je ta zalivka pokazde takhle obohacena

Old Post 08-06-2017 v 22:03 PM
Semys je offline   Profil uživatele Semys   Find more posts by Semys   Foto galerie člena Semys   Click here to Send Semys a Private Message   Add Semys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeronymouse420
Stálý Člen

Karma uživatele Jeronymouse420 - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 40 

Příspěvek č. 14

Ahoj všichni, moje dvě kytky cca velký jako tady měl Semys začali taky žloutnout odspodu..
Klíčil jsem je začátkem května a až tento týden to začalo.. Dusíku by měli mít dost hnojím je kopřivovou jíchou, a vodu nechávám v sudu odstát a měřením s kapkama na bazény to ukazovalo pH kolem těch 6.
Jediný co by mohl bejt problém je to že ta voda když tam je trochu jíchy zezelená a pak to asi ukazuje jinej odstín s těma kapkama, a tak jsem tam přidal trošku kys. citronový..
Mohlo by malý pH dělat tenhle problém? Je řešením zalívat deštovkou?
Kdyžtak děkuju za odpovědi a sorry že jsem to napsal už do tohodle threadu ale snad nevadí

Old Post 22-06-2017 v 16:39 PM
Jeronymouse420 je offline   Profil uživatele Jeronymouse420   Find more posts by Jeronymouse420   Foto galerie člena Jeronymouse420   Click here to Send Jeronymouse420 a Private Message   Add Jeronymouse420 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeronymouse420
Stálý Člen

Karma uživatele Jeronymouse420 - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 40 

Příspěvek č. 15

Taky mi lehce žloutnou, pH kolem 6, ale měřeno kapkamy na akvaristiku s kopřivovou jíchou, takže možná byla jiná barva kvuli té kopřivě a já pak přidal více kys. citronové..
Takže malé pH může znamenat žloutnutí listů..?
Další, co asi dělám špatně je že jsem kytku zaléval v slunečném dni 2x denně (někdy i 3x) což jsem se dočetl je špatně, a mám zalévat jednou za 3 dny a více, nebo podle suchosti substrátu.. Mám 20l květináč, takže spíš méně..
Jinak dusíku mám snad dost, hnojím těma kopřivama a pak přejdu na slepičince v květu..
Takže, je to přelévání hlavní problém? Pokud ne, co to způsobuje?
Díky moc za případné odpovědi, a snad nevadí že jsem psal do cizího threadu.

Old Post 22-06-2017 v 17:06 PM
Jeronymouse420 je offline   Profil uživatele Jeronymouse420   Find more posts by Jeronymouse420   Foto galerie člena Jeronymouse420   Click here to Send Jeronymouse420 a Private Message   Add Jeronymouse420 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Semys
Nový Člen

Karma uživatele Semys - 47% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 16



ja nasel nekde bokem jeste tohle

Old Post 22-06-2017 v 20:40 PM
Semys je offline   Profil uživatele Semys   Find more posts by Semys   Foto galerie člena Semys   Click here to Send Semys a Private Message   Add Semys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:45 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
03-12-2020 - Žloutnutí okrajů listů - 0 odpovědí
03-11-2020 - Zloutnouci, schnouci listy - 3 odpovědí
24-03-2019 - Žloutnoucí listy - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8506240 seconds with 36 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív