Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Vhodná ventilace ? Ventilátor ventilace ventilátory jak řešit odtah ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 20 21 22 23 24 »
Co používáte na odtah z boxu ??
UFO
PC větrák
Ulitu
TD
Potrubní
Žádnej
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 337

Taky hodně píšu pres foun a vypalenej k tomu, takže věřím ze moje příspěvky můžou byt zážitek. Ale jsou tu větší experti, takže jsem v klidu

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 14-05-2017 v 00:14 AM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fellina
Stálý Člen

Karma uživatele fellina - 73% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 338

Říkal jsem si že to musel být sakra model

Old Post 14-05-2017 v 08:45 AM
fellina je offline   Profil uživatele fellina   Find more posts by fellina   Foto galerie člena fellina   Click here to Send fellina a Private Message   Add fellina to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fellina
Stálý Člen

Karma uživatele fellina - 73% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 339

Jen abych tu naši debatu nějak uzavřel. Každopádně díky za radu a aspoň nějakou reakci Dnes jsem byl koupit dříve zmíněný pach. filter. Nakonec jsem byl rozhodnutý, že koupím 425 m3 (na můj tt 240/280m3). vzhledem k tomu, že jsem to zde tak vyrozuměl a mělo být lepší koupit větší filtr diky menšímu odporu vzduchu a větší eliminaci pachu. Toto se í mne zdálo naprosto logické. Mel jsem obrovske stesti, protože jsem v mém oblíbeném obchodě narazil na vzdělaneho člověka na svém místě. Pravda, že jednání bylo strohé a vzhledem k jeho vytíženosti mi věnoval pouze chvilku, na druhou stranu jsem rád a dostal jsem tolik informací, že jsem ani nebyl schopný je probrat. No nic, bylo mi vysvetleno že filtr by měl kapacitu ventilatoru prevysovat maximálně o 10-20% vzhledem k rozdílným konstrukcim filtru, z důvodu cirkulaci vzduchu jak v boxu tak ve filtru samotném. Doporučen mi byl tedy filtr 300m3 a k mému prekvapeni značka která, ač to marketingu moc neodpovídá, je jedna z nejlevnějších. Rovnou říkám že jsem byl za filtr ochotný zaplatit několikrát víc a taky jsem to prodavajicimu říkál. Je to jen můj poznatek, třeba pro lidi kteří objednáváji přes internet a nemají možnost se s někým povoláným poradit. At se všem daří.. .

Naposledy upravil fellina 16-05-2017 v 16:36 PM

Old Post 15-05-2017 v 19:43 PM
fellina je offline   Profil uživatele fellina   Find more posts by fellina   Foto galerie člena fellina   Click here to Send fellina a Private Message   Add fellina to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fellina
Stálý Člen

Karma uživatele fellina - 73% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 340

A jsem zase zpět. Napojil jsem výše zmíněný filtr a přidal do skříně jednu vonící automatku. Ihned nastal problém, pach se šíří po bytě i když je odtah přímo ven. Říkám si dobře, vypínám pritah který mohl dělat přetlak a hnát vzduch ven. Pootevru skříň aby měl filtr možnost nasavat a netahl to přes vypnutý vko, co se nestane? Problém přetrvává a pach se dále šíří po bytě.
Mám teď už jen dvě možnosti buďto:
1.sundat tt a přenastavít ho z 240m3 na 280m3 za cenu desive prace s mineralkou a pod. Ale hlavne s obrovským navýšením hluku což se mi nehodí vzhledem k pozici vydechu.
2.možnost je mezi cooltube a filter vrazit ono vko 180m3 které by mohlo trochu pomocí proudění vzduchu a hlučnost by se nijak razantně nezměnila.

Otázka je, pokud bych do okruhu přidal vko 180m3 před ct a 2 180° ohyby. Nehrozilo by mu že ho tt 240m3 bude přemahat k vyšším výkonům a v tom případě by vedlo k nejakem nechtěnému přehřívání nebo něčemu podobnemu? Tohle jsem zatím neměl šanci nikde vyčíst. Byl bych vděčný za radu zkušenějších. Předem díky Fellina
..

Naposledy upravil fellina 17-05-2017 v 17:50 PM

Old Post 17-05-2017 v 17:36 PM
fellina je offline   Profil uživatele fellina   Find more posts by fellina   Foto galerie člena fellina   Click here to Send fellina a Private Message   Add fellina to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 341

Nemyslím si, ze by s tím mel ten slabší odtah problém, ale spis bude zavazet v proudění vzduchu. Problém musí byt nějaká netěsnost, ale těžko říct. Vzhledem k tomu, ze tvrdís ze mas odtah vyveden mimo byt je to divný. Nemůže byt problém někde u toho vývodu? Jenže to by znamenalo, ze to nedává ten filtr? Cos to vůbec koupil?
Už jsem to našel Prima klima by mela byt v pohodě, toz netusim, snad na to prijdes.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 18-05-2017 v 10:44 AM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fellina
Stálý Člen

Karma uživatele fellina - 73% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 342

No koupil jsem can 300m3 bez přiruby + originál přírubu. Neťesnosti jsem hledal snad všude včetně tooby. A nikde nic dokonce jsem aluflex z grow skrz který je vidět vymenil za aluflex profi přímo od výrobce materiál silnější, pevnější a věřím že í těsnější. Jedině co mě napadat je přepnutí těch otáček nebo mu pomoct proti statickému tlaku tim vko. Své bývalé počiny jsem furt nějak bastlil a furt něco neběželo jak mělo ale tady jsem pořídil všechny potřebné věci a dal to do kupy a ono je to tu zase. Pořád něco nefunguje :/ každopádně díky. Zítra ráno nebo jiné ráno zkusím pridat ono vko do oběhu. Zatim všem zdar

Naposledy upravil fellina 19-05-2017 v 07:46 AM

Old Post 18-05-2017 v 21:58 PM
fellina je offline   Profil uživatele fellina   Find more posts by fellina   Foto galerie člena fellina   Click here to Send fellina a Private Message   Add fellina to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 343

Já se to po sobě snažím číst, zkus to taky

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 18-05-2017 v 22:43 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyn
Stálý Člen

Karma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 547  

Příspěvek č. 344

Jen kontrolní otázka , máš stan nafouklý jak balon ? Nebo vycucnutý ? Možná "debilní komentář" ale dřív jak jsem začinál tak jsem měl odtah špatně otočený a vzduch to tahalo do stanu a né ven.Tak mě jen napadá,jesli to nebude ten problem , když říkáš , že ti smrdí cely byt.Ještě mi prosím tě řekni co ti smrdí , cítíš jakože kytky ? Nebo jakoby takové smradlave uhlí zkažené ? Taky se mi mockrát stalo,že uhlí ve filtru přestalo fungovat ( třeba po jednom kole ) a hnalo to nehorazny smrdat zkaženého nechutného uhlí , fuj

Old Post 18-05-2017 v 23:54 PM
crazyn je offline   Profil uživatele crazyn   Find more posts by crazyn   Foto galerie člena crazyn   Click here to Send crazyn a Private Message   Add crazyn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fellina
Stálý Člen

Karma uživatele fellina - 73% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 345

Stan mám zdeny takže nafoukly ani opak být nemuze. Nicméně na vydechu fouká ven i to me napadlo. Cítím pouze jednu jedinou automatku, zbytek ještě nekvete. Jedine co me opravdu napada je to, ze ve zmeti potrubi a cooltuby ztraci tah tolik, ze nestaci naplno odebírat pres ten filtr a ofuk to rozhani ven. I kdyz ven nemíří, spíše naopak... jsem nestastny

Old Post 19-05-2017 v 00:01 AM
fellina je offline   Profil uživatele fellina   Find more posts by fellina   Foto galerie člena fellina   Click here to Send fellina a Private Message   Add fellina to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pablo79
Nový Člen

Karma uživatele Pablo79 - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 346

Ahoj měl bych dotaz na volbu potrubniho ventilatoru a k němu vhodném uhlikovému filtru.
Mam box 120x120x200 cm(perioda sviceni je v noci a doba sviceni 18/12- rust/květ)
v místnosti o velikosti cca 63m³kde je čerstvý vzduch přiváděn otevřenými dveřmi z jiných místností(průvan skrz byt) a dovod tepleho vzduchu z boxu je potrubím(v boxu: rovným -delka cca 40cm) a mimo box ohnutým 1x cca 60° a 1x 90° v delce potrubí cca 90cm z okna ven (ventilační škvíra)

box je osazen:
600 W sodikova vybojka -rust/kvet dle potřeby, ventilátor pro odtah: axialní potrubni -Objemový průtok max.500 [m³/h] pruměr 200mm, Statický tlak 60 [Pa],
přívod vzduchu pasivní a uhlíkový filtr koncový.

V letnich měsících mám problém s teplotou v boxu 30 a víc stupňů dle počasí, proto jsem pořídil mobilní klimatizaci: objemový průtok vzduchu cirkulace pro
každý stupeň 360 / 410 / 450 m³/h , kterou jsem posadil na posadu abych zkrátil vzdalenost hadice pro odvod tepla.Tu jsem vyvedl z okna ven (ventilační škvíra) a okno izoloval s pomoci izolacniho setu pro mobilni klimatizace, při puštěné klimatizaci mám dveře zavřené a aby v mistnosti nevznikal velky podtlak tak jsem je neizoloval a cerstvý vzduch proudi mezerou u podlahy cca 1,5cm.
S klimatizaci jsem se dostal (zatim nebyly tropické noci) na zatim příjemných 25° ale jeste nejsou uplna vedra a taky nechci klimatizaci poustět cely cyklus svíceni(spotřeba, hluk)
Rád bych po letech inovoval ventilaci (ventilátor, uhlikový filtr) chtěl bych zvýšit výkon ventilátoru uvazuji o TD silent Průtok 1040/910/790 (m3/h) a k němu vhodný uhlikový filtr. Prosím o radu zda postupuji správně. Vím že pokud mám uhlikový filtr a zahnuté potrubí na odvod teplého vzduchu oběmový prutok ventilárotu je sníží a ja musim dostat chladny vzduch přes pasivni přívod do boxu.
Ještě jsem uvažoval o cooltubu ,ale masivni ohybani potrubi a efektivnost odrazu svetla mě trochu odrazuje tak nevím.

Diky všem za rady a tipy.

Naposledy upravil Pablo79 31-05-2017 v 14:59 PM

Old Post 31-05-2017 v 14:43 PM
Pablo79 je offline   Profil uživatele Pablo79   Find more posts by Pablo79   Foto galerie člena Pablo79   Click here to Send Pablo79 a Private Message   Add Pablo79 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fellina
Stálý Člen

Karma uživatele fellina - 73% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 347

Ja jsem řešil cooltubou a musím říct že úspěšně. V boxu se drží o 1-3 stupně víc než v místnosti. Samozřejmě nastal vysoký odpor potrubí díky ohybům a samotne tube, to jsem vyřešil dalším ventilátorem přímo za filtrem, který zene vzduch do tuby a za ní další ven ještě přes 2m sonoflex. Nezvýší se průtok ale celkovy tlak ventilátorů který jsou schopné poskytnout . Místnost mám menší (cca6m3, pritah přes dvere, někdy zavrene) s tim i box, ale je to řešení které se mi osvědčilo a myslím že, ve větším to bude už jen o počítání Dnes už je v nabídce growshopů hromada stinidel se skleněnou trubici a nabízejí daleko lepší odraz než "klasická" CT. Zkus mrknout na net. Zároveň věřím tomu že co grower, to osvedcene reseni. At se zadaří....

Old Post 01-06-2017 v 20:37 PM
fellina je offline   Profil uživatele fellina   Find more posts by fellina   Foto galerie člena fellina   Click here to Send fellina a Private Message   Add fellina to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fotosynteza
Stálý Člen

Karma uživatele fotosynteza - 94% PěstitelskáKarma uživatele fotosynteza - 94% PěstitelskáKarma uživatele fotosynteza - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 348

Zdravím,
chcel by som si kúpiť ventilátor TT 125 - 220/280 M3/H aj s pach. filtrom CAN-LITE 300M3/H ale chlapík v growshope mi povedal, že sa na ten ventilátor nesmie pripájať pacháč, že vraj to zníži výkon ventilátora o 50% a tiež zníži jeho životnosť a že prídem o záruku (aj keď neviem ako by pri reklamácií prišiel na to, že tam bol pripojení pacháč).Viem, že mnohí z Vás to tak majú zapojené, tak sa pýtam tých čo s ním máte skúsenosti, či je to pravda, hlavne tá životnosť.

Old Post 17-06-2017 v 21:21 PM
fotosynteza je offline   Profil uživatele fotosynteza   Find more posts by fotosynteza   Foto galerie člena fotosynteza   Click here to Send fotosynteza a Private Message   Add fotosynteza to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 349

Přesně jak pises, nevim jak by zjistil, ze jsi na tom mel ten pachac, pokud mu to sam nereknes. To ze se sníží výkon je jasny , ale 50% je podle me dost prestreleny. A stejně tak si nemyslím, ze to bude mít nějak zásadní vliv na životnost. Mnohem větší zlo jsou vysoké teploty, ale tu stejně musíš držet pod 30°C , aby ti nepozdechaly kytky. Takže bych se toho vůbec nebál.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 17-06-2017 v 23:36 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
luubaan
Stálý Člen

Karma uživatele luubaan - 64% PěstitelskáKarma uživatele luubaan - 64% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 266  

Příspěvek č. 350

Ten ventilátor není moc dobrý na odtah nevím když na něj dáš tak filtr jestli ti něco vubec dotáhne když jsou takove vedra teď měl sem ho vim o čem mluvim.kamo.bez filtru pojede jak má .spíš si porid neco co nestraci tlak pri pripojeni filtru

Old Post 18-06-2017 v 07:04 AM
luubaan je offline   Profil uživatele luubaan   Find more posts by luubaan   Foto galerie člena luubaan   Click here to Send luubaan a Private Message   Add luubaan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 351

.

citace:
Původní příspěvek od odo
Metráček je proste CHYTRÁČEK!

Naposledy upravil metracek 29-06-2017 v 18:29 PM

Old Post 18-06-2017 v 09:29 AM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fotosynteza
Stálý Člen

Karma uživatele fotosynteza - 94% PěstitelskáKarma uživatele fotosynteza - 94% PěstitelskáKarma uživatele fotosynteza - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 352

citace:
Původní příspěvek od L1st3r
Přesně jak pises, nevim jak by zjistil, ze jsi na tom mel ten pachac, pokud mu to sam nereknes. To ze se sníží výkon je jasny , ale 50% je podle me dost prestreleny. A stejně tak si nemyslím, ze to bude mít nějak zásadní vliv na životnost. Mnohem větší zlo jsou vysoké teploty, ale tu stejně musíš držet pod 30°C , aby ti nepozdechaly kytky. Takže bych se toho vůbec nebál.


chlapík tvrdil, že s pacháčom vydrží tak 1-2 roky a odíde do večných lovíšť

Old Post 18-06-2017 v 16:47 PM
fotosynteza je offline   Profil uživatele fotosynteza   Find more posts by fotosynteza   Foto galerie člena fotosynteza   Click here to Send fotosynteza a Private Message   Add fotosynteza to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:39 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 20 21 22 23 24 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5449190 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív