Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » 1. Grow flood&drain 400W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Hydroponie 1. Grow flood&drain 400W Příspěvek č. 1

Zdravíčko. Už jsem to nevydržel a musel se pochlubit se svým setupem. Někdo už mě možná znáte, mám tu v galerii mikro pěstování svých 70W. Tohle je, ale jiná pohádka.

Setup:
skříň jako minule 96*137*57 cm (Š, V, H) vylepeno bílou odrazovou folií.
světlo 70+40W > 400W (kombinace HPS a LED zatím ok, ale na květ chci více Wattů)
ventilace euro 3 > tt125 (již koupeno, přibyde pacháč)
ofuk v květ-roomu zatím chybí
pacháč přibyde, 250 m3/hod, napojení sonoflex 150 přes 125/150 přechod
posádka 8 klonů Power Plant (semínka z výměny s místním členem, uvídím jaký to bude, asi fem, všechno byly samice)
hnojiva Plagron A&B do hydra
ph metr nějakej žlutej
ec metr nějakej bílej
médium plagron pebbles asi 15 litrů z 50 l pytle

další věci: stříkačka, rukavice, digi časovače (matkárna, závlaha, 12/12 room), zásuvka přímo v matkárně na 3 žárovky. Nářadí a řetízky, stínidlo, kabely a prodlužky, samozřejmě ballast k 70W a celej 40W LED panel vůbec. Různý DIY propojené hadice, podkladová fólie pro kytky v keramzitu, čerpadlo jezírkové, DIY pletivo+pytel od brambor kolem napouštění a vypouštění. Velké nářadí jako vrtačka AKU s kruhovými nástavci na vrtání dřeva apod. Kus černé střešní "krytiny" na oddělení prostoru matkárny a květroomu.

Náklady nevím, nejdražší jsou maličkosti, když se to sečte tak asi 10 tis Kč. Každá sranda něco stojí a to není ještě vše, nemám pacháč a komplet 400W a klipsňák.

Plán je takový, že dokavaď to teploty dovolí, tak ideálně 2,3 sklizně a pak zhasnu, protože bude zima.

foto:

Naposledy upravil zelenymuz 07-05-2017 v 16:03 PM

Old Post 07-05-2017 v 15:40 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 2




Květ: 3 den

Old Post 07-05-2017 v 15:42 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 3

Nakonec volba systému padla na ebb&flow (flood and drain) hlavně kvůli tomu, že je to celkově nenáročný systém, oproti hlíně nedělá problémy když zapomenu zalejt a oproti dripu, na který už jsem měl pár věcí připravenejch to, že není riziko ucpání kapilár (vůbec nejsou). Drip si nechám na nějaké pokusy v matkárně, teď tam mám jednu matku v kokosu, pár řízků a dvě rostliny takovej pokus pasiv hydro - kostka rw položená na keramzitu.

Nádrž mám na 30 litrů, ale dávám tam asi 17, je to modrá bedna z Ikey, která mi už na straně nahoře v rohu praskla, tak jsem jí slepil a nemůžu jít s hladinou uplně na max. ani není důvod. Když se sepne čerpadlo, večerpá se sice skoro půlka, ale až pořídím mikročerpadlo, tak už mě to trápit nebude - bere až skoro ze dna.

Hnojím na ec 1,4, dal jsem i 1,6. Vůbec jim to nevadilo. Pokud bude potřeba, koupím pk 13/14 a nic víc kromě ještě finálu v tomhle kolu neplánuju. Nerosil jsem, nemám zvlhčovačku, ničim jsem je nepřikrejval. Teplota je kolem 20°C a vlhkost nevim.

Old Post 08-05-2017 v 12:34 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 4



ph se snažím držet na 5,5 ale stoupá na 6,2 po 24 hodinách neustále.
Kuličky jsem proplachoval snad 4x a furt je tam trochu prachu a nečistot i vetší kousky!

Old Post 08-05-2017 v 12:36 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 5



Poplastované pletivo jsem zvolil taky kvůli tomu, že nepoškuzuje rostliny narozdíl od pletiva pro králíky. Teď jsem to zvednul a pod tím prostříhal a čekám, kam až to poroste, chci je už nechat být, ale vím, že to se nepodaří. Kdyžtak tedy dám ještě druhou vrstvu na vlastním rámu protože celej květ-room měří na výšku jen 73 cm (-40 pro lampu, ech bude to chtít tubu). To je asi to čeho se trochu bojim, jinak už jsem to vytopil , ale teď je to fajn. Vyfotit to nejde, prostě tam kde jsou ve folii rostliny tak to stoupá, a u výpusti a přepadu je to naopak nejnižší bod (rozdíl snad 5 cm). Trocha vody tam zůstává, ale to se týká jen dvou rostlin na kraji a rozhodně si nestěžují, zatím. Výpusť a přepad jsou obě vyřešené trochu jinak, kolem nich je pak ta "záclona". Mrchy kuličky fakt plavou rychle. Tohle to řeší dobře. Utěsnění přepadu k fólii je pomocí pásky na roubování, je tam ještě čtvereček folie navíc přilepené, sem tam ukápne něco, ale nic hroznýho, je to vidět i na fotce výše. Výpusť tam drží sama, žádný těsnění.

Old Post 08-05-2017 v 12:51 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 6


5. 12/12

EC 1,6 pH 5,5

nainstalováno tt

Old Post 09-05-2017 v 08:21 AM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 7


6. 12/12

tip: na prostřih používám zásadně žiletku, mám zajištěno rychlejší obrůstání

Naposledy upravil zelenymuz 10-05-2017 v 13:38 PM

Old Post 10-05-2017 v 13:20 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 8


Zdravím!

7. 12/12

ph 6,0
ec 1,6

Výbojka je na cestě, ještě vyplétám pletivo a už se chystám na stavbu II. rámu. TT jede asi na 1/3 výkonu. Přijde na něj diy pacháč dle zdejšího návodu. Tubu jsem vybral, že bude klasická 125 mm, bude potřeba další otvor. Už to taky nejspíš chce ten ofuk, na jednom stonku rostliny mám padlí a něco je kolem ní na kuličkách. Přípravek rock effect by to mohl spravit (snad je to ten, co jde i do hydra, kdyžtak poraďte).

Old Post 11-05-2017 v 09:21 AM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 9

Zdarec, rock effect mě osobně nezabral a to jsem to měl jen lehce chycený. Až chemka mě toho zbavila. Ovšem netuším co chemky a hydro.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 11-05-2017 v 20:00 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 10

L1st3r:

Díky za osobní zkušenost. Koukal jsem na etiketu, je to na bázi oleje. Do hydra bude nejspíš neem, z toho indickýho stromu, ale právě jsem měl zato, že to je i v rock effectu. Myslim, že neem lze lít do vody, zkusim to dohledat. Ale díky, chem si nechám jako poslední možnost než to začne paličatět, ještě vyzkouším kdyžtak roztok sava, ale to je asi moc brutální (potřít to tim).

Old Post 11-05-2017 v 20:10 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 11

Jsem trochu na vážkách, jestli vůbec dávat další pletivo. Bohužel nemám zkušenosti s tímhle genem. Asi jen 30 % indika. Naopak vana je dost malá a není tolik prostoru pro kořeny nějakých metrových monster. Je to cca 400 cm2/kytku (vana 40x80 odhadem). Nevypadá to, ale nechci se nechat překvapit. Tuba taky může pomoci-ale dá se to řešit i jinak. Tak nevím, jestli budu tak odvážný. Zkusím, uvidím

Edit: oprava ze 40 na 400 cm2. A krychlovych tak 3200, takze 3 litry.

Naposledy upravil zelenymuz 11-05-2017 v 23:30 PM

Old Post 11-05-2017 v 21:36 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 12

Caf! Treba presne identifikovať škodcu, čo tam máš. Padlí je hubové ochorenie, čiže Rock Effect a podobné prípravky určené na lezúcich škodcov nepomôžu, takže asi bude treba použiť niečo iné, kým sa dá.
Systém, čo ideš je sympatický. Osobne by som asi radšej volil Ebb + Flow, čiže rastliny v samostatných kvetináčoch možno radšej v cocose - postavených v napúšťacej vani, kde sa mi to do buducna zdá mechanicky stabilnejšie, bezpečnejšie a lepšie manipulovatelné pri údržbe jednotlivých rastlín. Budem sledovať.

Old Post 12-05-2017 v 05:20 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 13

Odo:

Tak to jsem se sekl. Je to lehce chytlé na stonku a nerozšiřuje se to. Myslím, že padlí.

Nějakej bio preparát nevíš?

Old Post 12-05-2017 v 19:48 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 14

Já ti ne nevím, ale na rock effectu je napsáno, že je i proti padlí. V podstatě by to měl být levnější a pravděpodobně i méně účinný preparát jako bio devence od atami. V podstatě se jedná spíš o prevenci naž účinou léčbu. Chemku bych použil co nejdřív, padlí se šíří celkem rychle a je to lepší použít v růstu než do pálek.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 12-05-2017 v 20:03 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 15

Zdary, něco jako padlí se mi objevilo na kytkách taky ( do teď si nejsem jistej, jestli to padlí bylo ), použil jsem Bioton a zmizelo to

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 13-05-2017 v 07:13 AM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 16



8. /12

Čau. Něco se tu děje, nárůst jako z vody :O

Zítra jim namíchám nový roztok.

Old Post 13-05-2017 v 23:10 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:33 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
05-10-2008 - 1. grow se 400w - 39 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9369720 seconds with 39 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív