Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » COB full spectrum Led
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
LenJelen
Nový Člen

Karma uživatele LenJelen - 33% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 22  

Dotaz COB full spectrum Led Příspěvek č. 1

Ahojte dlho sledujem problematiku okolo LED. Este si spominam ake silne diskusie sa tu viedli okolo LED a hup kde sme dnes.

Ale k mojej otazke.
Tu na G sledujem ze sa polemizuje velmi okolo znacky ceny a podobne. Mna zaujima skorej co hovorite na COB led cipy z Ciny.
Vdim full spectrum cip 100W za cca 20dolarov plus driver+chladic a som na cca 70dolaroch za svetlo. Alebo varianta 2x 50w na jeden driver(lepsie dajme tomu rozlozenie svetla pri dvoch cipoch).
Pri diskusiach sa riesi uspora energie v prvych dajme tomu dvoch tyzdnoch. Teda rast kde je na male klonce zbytocne palit 600w.
Ma zmysel postavit takyto LED setup cca 100w na prvych par tyzdnov?
Videl som niekolko threadov na ICmag or Rol.. kde pod takymto svetlom uplne pohode prebehol cely pest.
Napr toto z alie.. COB full 50w
https://www.aliexpress.com/item/Hig...9999.308.5tGXoj

Zdar a silu

Old Post 08-05-2017 v 10:40 AM
LenJelen je offline   Profil uživatele LenJelen   Find more posts by LenJelen   Foto galerie člena LenJelen   Click here to Send LenJelen a Private Message   Add LenJelen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 2

Máš pravdu. Je tu asi najdlhšie vlákno o Led, tam by si snáď odpoveď našiel. Ja by som doporučil to postaviť, zdokumentovať. Zaves to potom sem a konečne potvrdiš, alebo vyvrátiš fámy o tých výkonných čipoch z Číny.

Old Post 08-05-2017 v 10:54 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 3

Vyzkousej , testni a zdokumentuj zde a uvidime vysledek vsichni , jedine tak budes mit 100% jistotu.

Ja se domnivam ze Alesh uz to tu nekde podrobne rozebiral.

Old Post 08-05-2017 v 10:58 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 4

Odo, si me predbehl.

Old Post 08-05-2017 v 10:59 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LenJelen
Nový Člen

Karma uživatele LenJelen - 33% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 5

Urcite viem ze lacne Cinske Led ozaj nepredbehnu overene znacky (ktore do vyvoja leju vela penazi) o to ani primarne nejde.
Skorej ci vobec ma vyznam nieco take stavat aj ked je to cca 70dolarov a za ten test to asi stoji.
Porp niekto skusenost s Cinskymi Led.

Old Post 08-05-2017 v 11:10 AM
LenJelen je offline   Profil uživatele LenJelen   Find more posts by LenJelen   Foto galerie člena LenJelen   Click here to Send LenJelen a Private Message   Add LenJelen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 6

Jak psal madi, vyzkoušej. Já jel hodně čínských panelů a vždy to bila bída. Čínské COB jsem prubnul před dvěma lety ve světle Chloroba C2 a na Vero 29 to nemá.

Old Post 08-05-2017 v 11:25 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 7

Zdary, píšeš 20 dolarů, když přidáš ještě cca 8, tak máš Vero čip. Tak proč čína?

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 08-05-2017 v 14:01 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 8

Proc by to nefungovalo, temer vse bude, nejak, fungovat. Je jen otazka, jaky to bude mit vysledek. Takze odpoved je takova, ze je proste otazka, zda chces davat vice penez jako porizovaci naklady a pak mit mensi spotrebu (pri stejnem vysledku) pri pestu, nebo naopak. S tim se vaze samozrejme i potreba vetsich chladicu (levne COB premeni vice prikonu na teplo - a mene na svetlo - nez kvalitni COB, to je ta ucinnost) a vyssi cena napajeni tech chipu.

Osobne si myslim, ze pokud srovnas, ve vysledku, treba 400W svetlo postavene na techto levnych COB a 250W svetlo postavene treba na VERO29gen7, bude vysledek kola srovnatelny. V pripade jevnych COB zaplatis vice CEZu, zaplatis vice na chlazeni a odvodu tepla z boxu a zaplatis vice na driverech. Osobne si myslim, ze to za tu usporu nestoji, ale podle gusta kazdeho soudruha, ze .. :]

Old Post 08-05-2017 v 14:47 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LenJelen
Nový Člen

Karma uživatele LenJelen - 33% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 9

Pítr 90
1. ssry je to 14dolarov za chip/ vero je 40dolarov
2. ide o full spectrum led cize vsetky vlnove dlzky
3.bavime sa o tom ci to ma viznam z tej ciny skusat/ ake su skusenosti netvrdim ze su lepsie(viem ze nie su)
cena za set ked to spocitam uplne hore som napisal cenu od oka. Presne je to 50dolarov za 100w svetlo.

Spachal
Chladim 600w sodik. Moja pasivna cyrkulacia bez ventilatora bude uplne v poho.

Mojim cielom neni pestovat pod Cinou ani nechcem. Len skusit ako budu reagovat v raste na lacny (smejd) z Ciny a ci je tam uspora oproti 600w. A ako su teda zle tie cipy z Ciny.

Old Post 08-05-2017 v 17:07 PM
LenJelen je offline   Profil uživatele LenJelen   Find more posts by LenJelen   Foto galerie člena LenJelen   Click here to Send LenJelen a Private Message   Add LenJelen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 10


LenJelen,
Vero 29 gen 7 se dá sehnat za 27 Eur.Drivery co prodávají na aliexpresu mají účinnost kolem 80%.Za kvalitní driver serie HLG(učinnost 94%) pro 4 čipy dáš u nás kolem 1700kč a máš záruku.
Já jsem to chtěl vyzkoušet vše osobně ,proto jsem na každém světle odjel 2-4 kola ,aby mi tady chytráci nemohli věšet bulíky na nos.
Nejvíc jsem investoval do Chloroba C2 (asi 25.000kč) a výsledek byl uspokojující.Měl COB made in china full spectrum.Tehdy to byla novinka ,tak jsem to koupil a testnul.

Old Post 08-05-2017 v 17:21 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 11


Tady je výsledek týden před kosou pod COB made in china

Old Post 08-05-2017 v 17:24 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LenJelen
Nový Člen

Karma uživatele LenJelen - 33% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 12

Je mi jasne ze ledky tipu Cree, Bridelux, Citizen... su jasna spicka tak isto HLG je super ale ten nepomer ceny. Na moje dva/tri tyzdne rastu sa mi to neoplati. Kdezto 100w(resp 80w) komplet za 50dolarov je fajn aj ked to za 2-3 kola vyhodim.

Old Post 08-05-2017 v 17:52 PM
LenJelen je offline   Profil uživatele LenJelen   Find more posts by LenJelen   Foto galerie člena LenJelen   Click here to Send LenJelen a Private Message   Add LenJelen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 13

Pokud jsi už rozhodnuty ,tak co tady řešíme.Běž do toho a uvidíš.

Old Post 08-05-2017 v 17:57 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kundalf
Nový Člen

Karma uživatele Kundalf - 37% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 14

Cau, dovolim si prispet, takovou diskuzi jsem tu hledal a kdyz je to tu nanovo, mam doma FULL spectrum LED 100W china chip dal jsem za nej 16$ v akci plus driver od toho sameho prodejce za 18$ na ten jeste cekam mel by tu byt kazdym dnem:

https://www.aliexpress.com/item/New...0608.0.0.8ykt70

chladic mam z procaku z PC valel se mi doma, pc ventilatorek z napajenim tez, jo plus cca 2.50$ za optiku-to se jeste rozmyslim jestli dam, nahodim foto az prijde driver, Ali uz tvrdi ze je v countru of destination!

Kazdopadne mel bych taky dotaz, mate nekdo zkusenosti s kombinaci Hps a tady takovych Full spektrum LED? Mam totiz v planu to zkombinovat, strasne moc lidi se tu vyjadrovalo ze pod takovymi ledkami se to vyborne vetvi a je to super na rust(Asi diky tomu ze je tam i podil modreho svetla?) a meli velmi tvrde a hodne obsypane(podle ruznych fotek asi fakt ze jo) palky ale prozmenu dost male takze nic moc vynos.

Mate to uz nekdo otestovane? idealne komplet 600Hps + 4*100W fullSpectrum?

I am not complete idiot....some parts are missing:-D

Old Post 09-05-2017 v 13:11 PM
Kundalf je offline   Profil uživatele Kundalf   Find more posts by Kundalf   Foto galerie člena Kundalf   Click here to Send Kundalf a Private Message   Add Kundalf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LenJelen
Nový Člen

Karma uživatele LenJelen - 33% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 15

Ahoj vidim ze tiez nieco podobne riesis.
Ja som na ALiex... nasiel predajcu vid link hore ktory ma fakt dobre hodnotenie a vela orderov plus ponuka vsetko (optika+driver)
Ja planujem dat toto len na rast z dovodu:
1.modre svetlo krasne posoby na konare a vetvenie v celku
2. nejaka ta uspora el. na cca dva tri tyzdne.

Ako uz sa to spominalo a podla skusenosti tu na G su Cinske led na PRD.
Cize skorej mi vychdza z toho skusit len ten rast a potom normal sodu alebo varianta z profi led ktora je sice na zaciatku drahsia ale setri prachy a taktiez to pod nou rastie pekne.
Ale zase preco neskusit oboje. Normal sodu + dosvecovat lacnymi Ledkami.
Vyjde z toho ze to je uplna pi*** a vyhodis prachy alebo krasotinky dostanu aj ine spektrum ktore soda nema a budes prekvapeny.
Zdar

Old Post 09-05-2017 v 14:31 PM
LenJelen je offline   Profil uživatele LenJelen   Find more posts by LenJelen   Foto galerie člena LenJelen   Click here to Send LenJelen a Private Message   Add LenJelen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 16


Před pár lety jsem něco podobného zkoušel.1000W uprostřed a mars hydro po stranách.
Škoda,že nemám fotku jak to rostlo.Pod 1000W paráda,ale pod Mars Hydro byly palice jak nehet.

Old Post 26-05-2017 v 22:37 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:07 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5988120 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív