Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » VLHKOST Vzduchu - Zvlhčování vzduchu - zvlhčovače vzduchu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
TSUBA
Stálý Člen

Karma uživatele TSUBA - 55% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 35 

Dotaz hygrostat (hygrotermostat?) Příspěvek č. 33

K čemu se přesně používá ten hygrostat (nebo hygrotermostat), případně kde to lze sehnat a za kolik? Díky

Old Post 28-08-2001 v 12:45 PM
TSUBA je offline   Profil uživatele TSUBA   Find more posts by TSUBA   Foto galerie člena TSUBA   Click here to Send TSUBA a Private Message   Add TSUBA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phmh
Stálý Člen

Karma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 301 

Obecné % Příspěvek č. 34

Rosit by se mělo co nejměkčí vodou,ph podle používanýho média+třeba někdy ve vhodný dny listový hnojivo v ní rozpuštěný,nebo prevenčním roztokem.
U kytek je potřeba otočný ventilátor který zajistí cirkulaci ohřívanýho vzduchu a kyslíku kolem rostlin a taky posílí a zpružní stonek a listy rostlin.
Když fouká,tak se listy nespálí
Zvlhčovat je nejjednodušší zvlhčovačem přes hygrostat,hgtrmosstat a i tak musíte občas dolejt vodu,podle velikosti toho vašeho.a zase je lepší destilka nebo osmózní to se pak nemusí moc čistit od bordela co nám tam přidávají do kohoutkůůů na šlechtění nás.
ty hgstaty jsou okolo 1200,- a hgtrmostaty asi 3800,-
Zvhčujte kytky tak líp fungujou

!!! jak funguje svět! http://www.volny.cz/l_kopecky/ tak tady o tom nepíšou v novinách
to se dějou věci -tak to vypadá,že se už lidi dávajídohromady tak to tady s tím konopím třeba můžeme změnit dohromady a třeba ta naše planeta shoří(díky zastavení těžby dřeva třeba a jiných "užitečných" zdrojů)až o několik desítek miliard let později a nebude to qůli naší součastnosti
herbsman de la vega phmh45@centrum.cz

Old Post 30-08-2001 v 00:01 AM
phmh je offline   Profil uživatele phmh   Find more posts by phmh   Foto galerie člena phmh   Click here to Send phmh a Private Message   Add phmh to your buddy list     Navštiv homepage uživatele phmh! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

Automatické rosení Příspěvek č. 35

Ve skříni nemám na ručníky místo.
Nezávisle na "xmz" jsem vymyslel vlhčení odstřikovačem (300Kč). Hadičku 2x rozdvojim, takže do 4 rohů půjde rovnoměrně vlhkost. Nejlepší spínání by bylo přes hygrostat, ale na ten nemám prachy a mít nebudu. Na mojí skříň (65x50, výška 140 cm) je 12V zbytečně moc. O něco bych to snížil. Nevysvětlil by mi někdo, co je to časovací relé(kde, za kolik). Pak už by mě jen zajímalo, kde mám koupit trysky na co nejlepší roztříštění vody?

Muf

Old Post 26-10-2001 v 15:57 PM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TSUBA
Stálý Člen

Karma uživatele TSUBA - 55% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 35 

Nápad Příspěvek č. 36

Viděl jsem jednou, jak někdo vyráběl hrnek na vaření vody (á la varná spirála) z rezistoru zabudovaného v plastikové nádobce. Nešlo by tento princip použít k regulaci vlhkosti ve skříni? Do nádobky s vodou by se ponořil rezistor a prostřednictvím potenciometru by se regulovala teplota rezistoru - resp. intenzita odpařování. Možná kdyby se nad tím zamyslel Mr. Viridis nebo někdo jiný, kdo rozumí těmhle elektrickým věcem, mohlo by z toho něco být.

Old Post 08-11-2001 v 11:22 AM
TSUBA je offline   Profil uživatele TSUBA   Find more posts by TSUBA   Foto galerie člena TSUBA   Click here to Send TSUBA a Private Message   Add TSUBA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

paara Příspěvek č. 37

Nazdar - uz jsem zde, vlastne tam:

no nevim, v tomhle vidim 2 samostatne problemy:

1. ono to vhceni neni az tak problematicke - horsi je mereni vlhkosti, tzn. nevim, jak vyrobit (nebo kde sehnat) vhodna cidla, pokud mozno levne. (osobne jsem zakoupil cerpadlo ponorne, vytlak 40m = 4 atm, sehnal trysky do postrikovacu a mohlo by se rosit do aleluja, ale ouha - prozatim jsem vyhorel na vhodnych sondach. priznavam, ze se ted venuji hlavne tomu EC metru, uz to trva na muj vkus moc dlouho...)

2. vlhceni pomoci horke paary se mi nezda moc vhodne - urcite se zvysi teplota a obavam se, ze dost razne. A s tou se potykame asi vsichni indoo-raci .

off - s vlhcenim jsem prozatim skoncoval - pote, co mi pres 20 kytek zabila plisen; slo to raz na raz, behem 3 hodin bylo vymalovano . I u klonu to omezuju (na radu Dr Smokalota - dekuji). Tvrdi se sice, ze optimalni vlhkost je nekde nad 50%, ale nejak nevim.... zkusil jsem nerosit, vhkost dost spadla dolu - pod 40% - a kytky rostou jako dive. Jestli to nebude tim, ze zvysenym odparem je kytka nucena vice nasavat (obdoba: v lete též vice nasavam) vodu, tedy i hnojivo. Zkousim, kolik vydrzi, nez se pob..je a budu je drzet tesne pod touhle hranici. Vidim to jako lepsi reseni, nez je drzet ve vlhku a furt bojovat s plisnema, zvlaste, kdyz mi roste pekny prales .

Jak to vidi ostatni ?

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 08-11-2001 v 12:35 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
livo
Stálý Člen

Karma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 352  

Palec nahoru jo jo Příspěvek č. 38

Přesně tak Viridisi, musím souhlasit s tvým OFF, já jsem se na vlhčení taky vykašlal, to bude určitě vhodný prvních pár dnů. Jakmile jsem zjistil, že kytky už jsou odolný, tak ať si zvlhčujou prostředí samy. Kolik vypotí, tolik zase nasajou. No jo, jenomže já mám ty samozavlažovací květináče a ty jsou samy o sobě zvlhčovače vzduchu

LIV
Poslouchejte prosím. Je to jednoduché, a tak je možné, že vám chytrým to docela unikne...

Old Post 08-11-2001 v 13:40 PM
livo je offline   Profil uživatele livo   Find more posts by livo   Foto galerie člena livo   Click here to Send livo a Private Message   Add livo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red Tornado
Stálý Člen

Karma uživatele Red Tornado - 84% PěstitelskáKarma uživatele Red Tornado - 84% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 82 

jina technologie Příspěvek č. 39

Co nejake ultrazvukove mlzeni nebo piezoelektricke trysky (napr. pouzita cartridge z inkousove tiskarny - je schopna rozprasit mikroskopicke kapky rychlosti az 240km/h), nikdy jsem si s tim vsak nehral a tim padem nemam zkusenosti, je to jen napad. Oboji by mohlo vytvaret jemnejsi mlhu nez predchozi zpusoby a tedy i prirozenejsi prostredi (opet jen muj nazor, osobne jsem nezkusil v mlzeni vice nez rucni rozprasovac, jde mi vsak ztuha a boli me prsty ). A pripojuji se k vasim poznatkum - vlhkost ano, ale neprehanet. Na pocatku rustu a pak je lepe jiz pomalu snizovat.

Tento post nevyjadruje vice, nez me skromne nazory a zkusenosti.
Red Tornado aka Ruda Smrst

Old Post 09-11-2001 v 12:34 PM
Red Tornado je offline   Profil uživatele Red Tornado   Find more posts by Red Tornado   Foto galerie člena Red Tornado   Click here to Send Red Tornado a Private Message   Add Red Tornado to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TSUBA
Stálý Člen

Karma uživatele TSUBA - 55% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 35 

Dotaz Příspěvek č. 40

Takze myslite, ze staci prvnich par dnu mit zasazene seminka ve skleniku a rosit je a az se chytnou tak ven s nimi at se tuzi? A stejne tak s klony, kdyz zakoreni, tak je presadit a dat je ze skleniku ven?

[Edited by TSUBA on 03-01-2002 at 01:03 PM]

Old Post 09-11-2001 v 13:41 PM
TSUBA je offline   Profil uživatele TSUBA   Find more posts by TSUBA   Foto galerie člena TSUBA   Click here to Send TSUBA a Private Message   Add TSUBA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

sondy Příspěvek č. 41

2 Red Tornado: koukam, nejen podle tohohle prispevku, ze se vyznas - nemas nejaky tip na sondy ?

2 TSUBA:

seminka - jak vyrazi prvni listky (nad deloznima), tak davam ven z paraku a normalne ve skrini rosim - zatim rucne - steracovej motorek se neosvedcil... atd, viz vyse.

klony - jak z rockwolu vyrazi korinky, obcas je (z lenosti) necham povyrust i 3-4 cm, vetsinou tak 1 cm, jdou do keramzitu a bud do bublaku, nebo do ebb&flow. Rizecky v zakorenovne rosim jenom 1x denne, pak uz vubec.

Nejde to asi aplikovat obecne, udajne treba Nebula by takove zachazeni nesnesla, ale to nemam z vlastni zkusenosti. Zdroj (Dr. Smokalot) je ovsem duveryhodny.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 09-11-2001 v 13:56 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mott
Stálý Člen

Karma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 397 

Příspěvek č. 42

Udržoval jsem vlhkost 60-70% první měsíc růstu.
Ultrazvukový zvlhčovač s měřením vlhkosti, časováním a řízením výkonu. Dokud tam nebyl, tak nic moc, jak jsem ho tam dal, kytky se rozjely na cca 1 5 cm patro /2 dny. Ale nevychytal jsem, že budou mít větší spotřebu živin, tak neměly co papat a šly do žluta a do háje... Světlo 400 W HMI, bubbler 40l a 15 l.

Ani pri vlhkosti 70% nikdy nebyly problemy s plisnema (RW + kokos), ale zato se dobře množily mušky co napichujou listy a vysajou je... nevím co je to za potvory, už jsou i doma :-( a ani pravidelná Biolitová kůra nepomáhá.

Indoor hydro zahrádka 400W, K2, Hash Plant.
Super original makro fotšky vlastní produkce.
Český popis hodně odrůd konopí.
Foto příslušenství a pomůcek
Moje thready na Groweru.

Old Post 09-11-2001 v 15:10 PM
mott je offline   Profil uživatele mott   Find more posts by mott   Foto galerie člena mott   Click here to Send mott a Private Message   Add mott to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red Tornado
Stálý Člen

Karma uživatele Red Tornado - 84% PěstitelskáKarma uživatele Red Tornado - 84% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 82 

Příspěvek č. 43

virdis:

no bud nejake senzory coby soucastka, coz by si asi preferoval ty:

napr.
http://www.robotstorehk.com/sensor.html

Nejlevnejsi to neni, ale neuplatitelne taky ne. Jen pri objednavce nekde z US prijde postovne/balne minimalne na 15 - 20 USD. Neco bude urcite i na ceskem trhu, nikdy jsem to nepotreboval. Mozna by stacilo obtelefonovat GM a pod.


Dale tu mame senzory asi jiz s nejakou elektronikou a "kapotazi":

http://www.davisnet.com/weather/pro...t.asp?pnum=7859


A nakonec jsou tu ruzne hotove pristroje (vetsinou drahe), coz oceni spise pestitel mene technicky nadany, je to dost "Plug and Play" :

http://www.smarthome.com/7156.html
http://amerilon.com/humidity/humidity_sensor.htm


Otazka je zda jde vyrobit neco na kolene, vyleptat do cuprexitu nejakou mrizku a merit odpor asi nelze pri, pro tento ucel, relativne velmi nizke vlhkosti (vysokem odporu). Mereni kapacity (?) ... mozna. Pak mozna nejake vysilani/prijem VF pole rekneme na nejakou vzdalenost 1 cm, mozna mene, nebo jeste lepe mereni impedance ci prispusobeni. Meritelnych velicin, ktere vlhkost ovlivni bude urcite mnoho. Ale nez to mesic zkoumat to uz bych dal v dnesni dobe radeji tech $15 za soucastku. Nicmene zkus nejakou vetsi specialku na soucastky jak jsem psal, mozna poridis senzor v radu stokoruny nebo nekolika techto papirku. Pokud jsi zkousel a v CR neuspel tak sorry.

Tento post nevyjadruje vice, nez me skromne nazory a zkusenosti.
Red Tornado aka Ruda Smrst

Old Post 09-11-2001 v 15:34 PM
Red Tornado je offline   Profil uživatele Red Tornado   Find more posts by Red Tornado   Foto galerie člena Red Tornado   Click here to Send Red Tornado a Private Message   Add Red Tornado to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrash
Stálý Člen

Karma uživatele Ondrash - 75% PěstitelskáKarma uživatele Ondrash - 75% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 225 

Palec dolů vlhkost = plíseň Příspěvek č. 44

spodní lístky začly hnědnout teď jsou žluté, a furt to postupuje... už jsem na Groweru přečet co se dalo, a bude to asi plíseň, dávám pryč všechny zvlhčovače ! Vlhkost je fakt jenom pro začátek, pak už jenom ručně rozprašovačem a hodně občas....

doufám, že ještě není pozdě

Ondrashova pěstírna ke spatření zde !

až to na vás přijde začněte, až to na vás přijde skončete - aneb hledejme jinak

Old Post 22-11-2001 v 09:41 AM
Ondrash je offline   Profil uživatele Ondrash   Find more posts by Ondrash   Foto galerie člena Ondrash   Click here to Send Ondrash a Private Message   Add Ondrash to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Cpt. Pierre
Stálý Člen

Karma uživatele Cpt. Pierre - 72% PěstitelskáKarma uživatele Cpt. Pierre - 72% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 121  

Vlhkost Příspěvek č. 45

Je dobrý dát pod květináče velkou černou deku a pod ní ještě něco co nemůže zplesnivět (um. hmotu) a tu deku pak políváš vodou a políváš a políváš a oplíváš a polívka a...No trochu sem se zasek tak sorry.
Jo a když si koupíš zvlhčovač od Bionaire tak u něj máš vždy kvalitní a spolehlivý digi teplo i vlhkoměr

Why drink and drive when you can smoke and fly?


Cpt. Pierre

Old Post 18-01-2002 v 09:55 AM
Cpt. Pierre je offline   Profil uživatele Cpt. Pierre   Find more posts by Cpt. Pierre   Foto galerie člena Cpt. Pierre   Click here to Send Cpt. Pierre a Private Message   Add Cpt. Pierre to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rixo
Stálý Člen

Karma uživatele rixo - 90% PěstitelskáKarma uživatele rixo - 90% PěstitelskáKarma uživatele rixo - 90% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 438  

Upozornění vlhkost a sucho Příspěvek č. 46

prosim vas o radu, mam indoor skrinku takovu malu, svietim 150W SON T Agro, mam urobene odsavanie skrine aj vetranie pomocou 3 malych PC ventilatorov ale akonhle zacnem svietit ide mi vlhkost rapidne dole na 30-40 percent akonahle vypnem svetlo vlhkost ide ajna 90 percent....neviem v com je problem a nakolko je sucho velke rastlinka nerastie ale iba bojuje so suchom....
existuje nieco na vyrobu vlhkosti alebo nieco co mi pomoze v boji so suchom<<<<<
prosim prosim o radu lebo malinka vyschne

Old Post 19-04-2003 v 16:29 PM
rixo je offline   Profil uživatele rixo   Find more posts by rixo   Foto galerie člena rixo   Click here to Send rixo a Private Message   Add rixo to your buddy list     Navštiv homepage uživatele rixo! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mib
Stálý Člen

Karma uživatele mib - 62% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 33 

Příspěvek č. 47

treba dat svetlo nad skrinku vyrezať na nej otvor a svietiť cez sklo, ktore je pod lampou ale na skrinke. Svetelné straty sú minimálne. Alebo kupiť zvlhcovac vzduchu cca 2500,- Sk

Old Post 19-04-2003 v 16:59 PM
mib je offline   Profil uživatele mib   Find more posts by mib   Foto galerie člena mib   Click here to Send mib a Private Message   Add mib to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
premys
Stálý Člen

Karma uživatele premys - 50% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 113 

Příspěvek č. 48

hele, staci do nejaky nadoby nalejt vodu, dat ji do skrine...nebo vodu probublávat děravou hadičkou s kompresorem do akvária

Old Post 19-04-2003 v 20:19 PM
premys je offline   Profil uživatele premys   Find more posts by premys   Foto galerie člena premys   Click here to Send premys a Private Message   Add premys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:17 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4259050 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív