Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Postrik listu behem dne
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Kalashnikova
Stálý Člen

Karma uživatele Kalashnikova - 91% PěstitelskáKarma uživatele Kalashnikova - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 349  

Příspěvek č. 1

Pri zapnutych svetlech nornalne strikam na liste, co ti na tom vadi?

Old Post 12-04-2017 v 23:35 PM
Kalashnikova je offline   Profil uživatele Kalashnikova   Find more posts by Kalashnikova   Foto galerie člena Kalashnikova   Click here to Send Kalashnikova a Private Message   Add Kalashnikova to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 2

Nam nic ale kytkam to vadi, kazda kapka je jako lupa na listu. Muze se spalit.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 13-04-2017 v 09:47 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxeaux
armed greenfidel

Karma uživatele Maxeaux - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 955  

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od carlos
Nam nic ale kytkam to vadi, kazda kapka je jako lupa na listu. Muze se spalit.

citace:
Původní příspěvek od carlos


nesmysl... jak te to napadlo? je to klasicka povera (ze kapky vody jsou lupa apod).

strikani ve dne i v noci je bez problemu a oboji praktikuje cela rada lidi... netusim proc by v tom mel byt problem...

[edit]oprava - u nekterych chemikalii se skutecne v navodu dozvite nepouzivat za dne...

jak to teda je?

Naposledy upravil Maxeaux 13-04-2017 v 12:57 PM

Old Post 13-04-2017 v 10:56 AM
Maxeaux je offline   Profil uživatele Maxeaux   Find more posts by Maxeaux   Foto galerie člena Maxeaux   Click here to Send Maxeaux a Private Message   Add Maxeaux to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Maxeaux! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 4

Před x lety jsem taky pár kol strikal na listy, když byla lampa zapnutá a už to nikdy neudělám. Kapky na listech mi vypálili díry do listů. Až si každý stříká jak chce, ale vím že to nedělá dobrotu, tak proč to dělat.
Venku mám pravidelně, jak zaprší díry v listech.
Kalasnikova, víš proč se kropi trávník vždy buď brzo ráno nebo večer a nikdy ne přes poledne kdy je slunko nejostřejší?

Old Post 13-04-2017 v 11:54 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kalashnikova
Stálý Člen

Karma uživatele Kalashnikova - 91% PěstitelskáKarma uživatele Kalashnikova - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 349  

Příspěvek č. 5

Dik za tu negativni karmu, priste se aspon podepis! Jo voda jako lupa jasny, takze kytky venku by museli bejt cely spalený kdyz zaprší. To je jenom pověra. Palim na to 660w ze 4o cm a ani milimetr spalenej, vynos byl pres 800 takze jim to asi moc nevadilo. A jestli se ti to spalilo tak byla to čista voda? Nebyla to nahodou voda s hnojivama?

Old Post 13-04-2017 v 12:49 PM
Kalashnikova je offline   Profil uživatele Kalashnikova   Find more posts by Kalashnikova   Foto galerie člena Kalashnikova   Click here to Send Kalashnikova a Private Message   Add Kalashnikova to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Před x lety jsem taky pár kol strikal na listy, když byla lampa zapnutá a už to nikdy neudělám. Kapky na listech mi vypálili díry do listů. Až si každý stříká jak chce, ale vím že to nedělá dobrotu, tak proč to dělat.
Venku mám pravidelně, jak zaprší díry v listech.
Kalasnikova, víš proč se kropi trávník vždy buď brzo ráno nebo večer a nikdy ne přes poledne kdy je slunko nejostřejší?


Tak to by si v lete nemel vylezat z koupliste, aby ti kapky nepropalily diry do zad ))

Ale svym zpusobem je to pravda, akorat to nema nic spoleneho s efektem lupy. Pokud se kapka odparuje na primem slunci/svetle tak muze poskodit podklad/list. A nektere chemikalie jsou fytotoxicke a to je zase jinej mechanismus.

citace:
Původní příspěvek od odo
Metráček je proste CHYTRÁČEK!

Old Post 13-04-2017 v 13:06 PM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 7

Přesně tak voda jako taková nic neudělá, už to tu bylo řešeno x krát, lupu kapka dělá, ale ohnisko neni primo pod ni, takže k poškození může dojít jen díky hnojivum, popřípadě postřiku, který se dělá zásadně večer nebo po vypnutí lampy, ale hlavně z důvodu účinku při pomalejším odpařování. Postřik vodou kvůli zvýšení vlhkosti je úplně v pohodě, ale s krátkým účinkem, lepší je zvlhcovacka.

Old Post 13-04-2017 v 14:11 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 8

Nevím jak voda souvisí s vypalenin děr do listů, ale prostě se mi to stalo a venku se mi to stává takřka každý rok. Takže už nekropim listy, proč taky? Vlhkost v systému nft mám 80%,tak není třeba kropit. To že to je pověra, tak to je blbost. Každý kdo bydlí na vesnici přece ví, že trávník se spálí když ho budem kropit ve 12 odpoledne na přímém slunci.

Old Post 14-04-2017 v 08:28 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Nevím jak voda souvisí s vypalenin děr do listů, ale prostě se mi to stalo a venku se mi to stává takřka každý rok. Takže už nekropim listy, proč taky? Vlhkost v systému nft mám 80%,tak není třeba kropit. To že to je pověra, tak to je blbost. Každý kdo bydlí na vesnici přece ví, že trávník se spálí když ho budem kropit ve 12 odpoledne na přímém slunci.



Ja souhlasim ze se to stat muze. Efekt lupy je ale vedecky vyvraceny, ten mechanismus je odlisny. Mam pocit ze ta voda pri rychlem odparování na slunci muze poskodit pletiva pod sebou, tim ze z nich taky vytahne vlhkost. Ale nejsem si tim uplne jistej, uz je davno co sem o tom cetl.

Nicmene ja kropim ve skrini i venku kdykoliv me napadne, i na primem slunci a nikdy se mi nic nestalo.

citace:
Původní příspěvek od odo
Metráček je proste CHYTRÁČEK!

Old Post 14-04-2017 v 08:49 AM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kalashnikova
Stálý Člen

Karma uživatele Kalashnikova - 91% PěstitelskáKarma uživatele Kalashnikova - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 349  

Příspěvek č. 10

Proc to vypada ze sem thread zalozil ja? :-D

Old Post 14-04-2017 v 09:56 AM
Kalashnikova je offline   Profil uživatele Kalashnikova   Find more posts by Kalashnikova   Foto galerie člena Kalashnikova   Click here to Send Kalashnikova a Private Message   Add Kalashnikova to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 11

Carlos to rozdelil pac to bylo mimo tema ,tak zalozil novy ,protoze diky tvymu prispevku se rozjela debata

Old Post 14-04-2017 v 15:31 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 12

Můj názor je, že nekropit. Zítra přijede kámoš co dělá trávníky pro fotbalové hřiště, tak doufám, že to pomůže osvětlit. Už jsem letos vysadil i venku, tak se ho musím zeptat proč se mi po dešti vypaluji do listů díry.

Old Post 14-04-2017 v 17:13 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 13

Zdravím
Normálně stříkám za dne abych na to viděl - to dá rozum. A nikdy problém ani od sluníčka ani od lampy. S kytkou vždycky zatřepu ty kapky pak stečou a kytka zůstane mokrá=žádný lupy na listech.
A ještě postřeh když sem stříknul ve skleníku na večer kytky do rána stejně neoschly,takže pak stejně slunko svítilo na mokrý kytky a ani vizuálně to ráno moc nevypadalo....Postřik dopoledne a na těch kytkách to večer vidíte sou takový.....čerství.....??
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 14-04-2017 v 17:55 PM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stribog
Stálý Člen

Karma uživatele Stribog - 72% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 53 

Příspěvek č. 14

rekl bych, ze problem postriku za dne je ten, ze se voda rychlejs odparuje, roste koncentrace postrikovejch latek a to muze palit listy. kdyz je tma, odparuje se pomalejs a kytka muze spotrebovavat postrikovy latky v nizsich koncentracich. kdyz nastane den, ty koncetrace uz muzou bejt vyrazne nizsi, takze se eventuelnim odparenim nedostanou na zabijackou hodnotu.

hele, tohle je moje hypoteza, mozna je to jinak.

Old Post 14-04-2017 v 21:33 PM
Stribog je offline   Profil uživatele Stribog   Find more posts by Stribog   Foto galerie člena Stribog   Click here to Send Stribog a Private Message   Add Stribog to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 15

Tak potvrzeno. Carlos měl pravdu, trávník se nemůže kropit na přímém slunci, neboť opravdu kapky deště fungují jako lupa a vypaluji do listů díry. To samé se stává i mě u venku. Každé léto mám po dešti vypálené díry v listech.

Old Post 15-04-2017 v 11:47 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Tak potvrzeno. Carlos měl pravdu, trávník se nemůže kropit na přímém slunci, neboť opravdu kapky deště fungují jako lupa a vypaluji do listů díry. To samé se stává i mě u venku. Každé léto mám po dešti vypálené díry v listech.



Mozna to chce hledat lepsi zdroje nez kluka co jezdi sekackou po hristi

http://www.abc.net.au/science/artic.../07/4475079.htm

http://www.telegraph.co.uk/gardenin...h-debunked.html

Pokud si na tom blbe s anglictinou tady mas cesky vysvetleno proc to nemuze fungovat

"Tak postupne: ano, kapka vody je cocka. Cocky mame spojky a rozptylky, vodni kapka je vzdy spojka, diky vypuklemu tvaru a indexu lomu vyssimu, nez okolni prostredi. I kdyz kapka vody lezi na podlozce, takze je spodni plocha plochá (tady se diakritice nevyhnu), porad je to spojka.
A ted ke kytkam: kdyz pokropis listy, vznikne spousta cocek, ktere zcela urcite koncentruji svetlo (takze i teplo) do ohniska. Jedna z otazek je, kde ma vlastne kapka vody ohnisko ? Prave jsem si provedl pokus s PET flaskou, naplnenou vodou. Ohnisko je az za flaskou, asi o 1/10 prumeru (odhad). Takze idealni lezici kulata, naprosto tuha kapka ma maximalni dioptrickou silu, presto nedokaze koncentrovat vsechno zareni na podlozku, ale kousek 'pod ni', takze svazek je v miste dopadu rozostren. K tomuto idealu se vsak blizi jen opravdu male kapicky , realne kapky jsou vzdy deformovany vlivem gravitacniho pole, takze misto idealni bikonkavni kapky/cocky je tvar spise plankonkavni, a to tim vice na spodni (a vlastne i na horni) strane rovinny, cim je kapka vetsi, nebot na ni pusobi sily, zvetsujici se s treti mocninou velikosti kapky, coz kapilarni sily nejsou schopny vykompenzovat. Zmena tvaru kapky ve smyslu jejiho zplosteni sebou nese pokles jeji dioptricke sily, coz ma za nesledek dalsi rozostreni svazku, kdyz ohnisko je posunuto jeste vice pod podlozku, na niz cocka lezi.
Toto plati pro kapku vody, lezici na nesmacivem povrchu, takze tvar se co nejvice blizi kouli, se zvetsovanim kapky 'bochnicku' (rotacni elipsoid, kde elipsa je slozena ze dvou pulelips s ruznou delkou vedlejsi osy, abych byl presny), V realu je ovsem povrch uvazovaneho telesa smacivy, coz jeste vice kapku zplostuje a posunuje ohnisko dale. Voda se navic odparuje, coz ma za nasledek dalsi zplostovani kapky, pokles jeji dioptr. sily a dalsi rozostreni svazku. Musi se rovnez brat v uvahu, ze cast energie, vyzarene na list se spotrebuje na ohrati vlastni kapky, cimz se zaroven podpori jeji rychlejsi odparovani."

zdroj prispevek č.15 od člena viridis http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=5589 neslo mi citovat

citace:
Původní příspěvek od odo
Metráček je proste CHYTRÁČEK!

Old Post 15-04-2017 v 19:16 PM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:15 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3047810 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív