Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Jak se správně starat o Ph metr a taky jeho kalibrace
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5
Autor
Téma 
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 49

pokud je to text převzatý, je nutné uvádět zdroj

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Old Post 04-01-2011 v 16:34 PM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zmijak
Stálý Člen

Karma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 50

ZDROJ TECHTU JAK SPRAVNE PECOVAT O PH METR JE http://www.greenhome.cz/clanky/jak-...covat-o-ph-metr

Old Post 04-01-2011 v 17:09 PM
zmijak je offline   Profil uživatele zmijak   Find more posts by zmijak   Foto galerie člena zmijak   Click here to Send zmijak a Private Message   Add zmijak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zavalagan
Nový Člen

Karma uživatele Zavalagan - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 51

podle me kdyz si koupis substra z danym ph a pri kazdem zaliti budes mit upravenou vodu na dane ph jake potrebujes podle toho jestly zalivas v dobe rustu nebo kvetu tak se ph menit nebu a zustane v hodnote zalivane vody z upravenym ph....plus minus autobus

nataaahnout...držet.....kašlat....smaaat se

Old Post 15-03-2011 v 19:10 PM
Zavalagan je offline   Profil uživatele Zavalagan   Find more posts by Zavalagan   Foto galerie člena Zavalagan   Click here to Send Zavalagan a Private Message   Add Zavalagan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Exceptional
Stálý Člen

Karma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 240 

Příspěvek č. 52

Základem je vybrat kvalitní PH metr. Velmi špatné zkušenosti mám (a nejen já - i známí) s PH metrem ADWA, což mi potvrdili i v growshopu, že to u nich má vysokou reklamovatelnost. Po pár měsících může začít měřit blbě i když se o něj staráte. Koupil jsem Essentials a od té doby bez problémů, nedávám k elektrodě ani ten uchovávací roztoku a myslím, že jsem ho ani nekalibroval a furt ukazuje přesně. Funkční PH metr je základ. Není nic horšího, než když vám odcházejí kytky a všechno je přitom na první pohled v pohodě.

Old Post 18-03-2011 v 16:43 PM
Exceptional je offline   Profil uživatele Exceptional   Find more posts by Exceptional   Foto galerie člena Exceptional   Click here to Send Exceptional a Private Message   Add Exceptional to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 53

Doplním návod na oživení elektrody. Vadnou elektrodu je možno oživit, když ji necháte přes noc v 1M kyselině chlorovodíkové (v drogerce se dá koupit 37%, tu stačí naředit 1:10).
Pro uskladnění elektrody je nejlepší 3M (225 g/l) roztok KCl. Kalibrace životnosti elektrody nijak nepomáhá.

Old Post 20-08-2011 v 18:38 PM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Uroboros
Stálý Člen

Karma uživatele Uroboros - 37% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 44 

Příspěvek č. 54

Zdravím, koupil jsem Fastech PH metr a po otevření krytky jsem zjistil, že je v elektrodě tak z 1/3 vzduchová bublina. Na záčátku je psáno že je to na výměnu elektrody, Je tomu opravdu tak?
Teď jsem ji ponořil do KCL tak uvidíme...

Ha! nevím jak, ale bublina už asi není nebo kam se poděla... asi jak jsem rval zubama to víčko co nešlo sundat...

..:: THINK GREEN ::..

Naposledy upravil Uroboros 22-08-2011 v 23:37 PM

Old Post 22-08-2011 v 19:01 PM
Uroboros je offline   Profil uživatele Uroboros   Find more posts by Uroboros   Foto galerie člena Uroboros   Click here to Send Uroboros a Private Message   Add Uroboros to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelenáczech
Stálý Člen

Karma uživatele Zelenáczech - 86% PěstitelskáKarma uživatele Zelenáczech - 86% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 55

Ahoj.. jenom takovej blbej dotaz.. ten práškovej pufr mám rozmíchat asi v destilce, že jo??? díky

Old Post 02-06-2012 v 03:21 AM
Zelenáczech je offline   Profil uživatele Zelenáczech   Find more posts by Zelenáczech   Foto galerie člena Zelenáczech   Click here to Send Zelenáczech a Private Message   Add Zelenáczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

PH metr kalibrace Příspěvek č. 56

Zdravim panove, predpokladam ze je to konec sondy ale pro jistotu se zeptam. PH metr mam Martini PH55/ph56 . Dneska mi napsal ze by chtel zkalibrovat. Dam ho tedy kalibrovat 7.01 roztok OK. Vzdy ale kdyz jej hodim do roztoku 4.01 mi napise warning a cely proces kalibrace muze od znova. 7PH to zvladne vzdy ale ten 4.01 konci tim warningem (dle manualu je to nevalidni buffer). Jelikoz mam dva buffery doma vyzkousel jsem jeste novy neotevreny a ten skoncil warningem taky. Proste mi ted nejde zkalibrovat. neni moc rozhozenej u PH 7 meri 6.9 a uz PH 4 tam nameri tusim 4.2 - 4.3 takze se +- orientovat stale da, ale predpokladam ze do pristi rundy uz budu muset poridit novou sondu. Rovnou priznavam ze nejsem uplne poctivej a po kazdym pouziti to nemacim v tom jejich roztoku na uskladneni. Ten PH metr mam uz treti rundu takze +- 3/4 roku. V manulu pisou ze PH sonda ma warranty pul roku tak to me dovedlo k tomu ze uz je proste asi v prdeli. Co si o tom myslite? Dikec za odpovedi.

Kvalita predevsim!

Old Post 25-08-2015 v 20:55 PM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
!ZAU!
Stálý Člen

Karma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 434  

Příspěvek č. 57

Nevim.Ale rekl bych kdyby byla spatna sonda,neslo by to nakalibrovat vubec.Kdyz to vezmes logicky.Ale vim ze mel jednou kamos problem kalibrovat combo ph+ec a pak prisel na to ze mel slabou baterku.jestli mas zaruku.tak ho reklamuj

Kytarovej blazen

bubble hash od !ZAU!

400w Kushurella,S.A.G.E.-sklizeno PCR

trni od pana !ZAU!

Old Post 25-08-2015 v 21:18 PM
!ZAU! je offline   Profil uživatele !ZAU!   Find more posts by !ZAU!   Foto galerie člena !ZAU!   Click here to Send !ZAU! a Private Message   Add !ZAU! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
!ZAU!
Stálý Člen

Karma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 434  

Příspěvek č. 58

Ale jinak bych moc neresil tu desetinu

Kytarovej blazen

bubble hash od !ZAU!

400w Kushurella,S.A.G.E.-sklizeno PCR

trni od pana !ZAU!

Old Post 25-08-2015 v 21:19 PM
!ZAU! je offline   Profil uživatele !ZAU!   Find more posts by !ZAU!   Foto galerie člena !ZAU!   Click here to Send !ZAU! a Private Message   Add !ZAU! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 59

Asi mas pravdu protoze mi to po tvojem postu nedalo a sel sem kalibrovat zase. Nakonec se mi to povedlo ale je to fakt divny. Zase to hodilo warning, tak sem ti pri tom warningu prasknul do toho storage roztoku objevilo se 4.01 rec, najebal sem to do toho PH 4.01 a ono se to zkalibrovalo. Zmeril sem pak znovu ty roztoky a bylo to 6.9 a 4.0 takze PH metr je temer bezchybny. Jelikoz se mi nelibila predstava koupeni nove sondy poctive jsem jej ted postavil do storage roztoku a vzdy jej tam pri mereni vratijm. Snad ten roztok nejakou chvili vydrzi a nebudu to muset menit co tejden. Tak diky moc za postouchnuti.

Kvalita predevsim!

Old Post 25-08-2015 v 21:51 PM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flowtek
Stálý Člen

Karma uživatele flowtek - 10% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 35  

Příspěvek č. 60

Cus, mam ph metr salinger a mack.... pri mereni ciste vody, trca cca 3-4 minuty, nez se ustali na nejaky hodnote. Nova sonda, nova kalibrace.... v rozkoku ph nameri behem par sekund. Je neco spatne? Nebo je to v normalu? Nevim no, od hracky za 3000 bych cekal, ze to pojede trochu rychle.... dam ho tam zacina treba na 7, rychke klesne treba na 6,7 a pak hodne godne pomalu.... cca 1 bod za 5 sekund klesa az treba na 6,48 kde se zastavi....??? Je to normalni???? Dekuju... nikde to nemuzu najit.

Everybody loves Bob Marley

Old Post 30-09-2016 v 10:13 AM
flowtek je offline   Profil uživatele flowtek   Find more posts by flowtek   Foto galerie člena flowtek   Click here to Send flowtek a Private Message   Add flowtek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Borda
Stálý Člen

Karma uživatele Borda - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 44  

Kde je chyba ? Příspěvek č. 61

Dnes jsem se rozhodl k první kalibraci ph metru. Je to klasický kapesní za 300. Postupoval jsem podle návodu a používal destilovanou vodu. Roztoky jsem dělal z přidělených prášků o hodnotách 6.86 a 4.01. Před měřením jsem namočil metr do čisté destilky a ukazoval ph 7.1. Po kalibraci pomocí roztoků mi teď ukazuje ph destilky 5.5. Jinak roztoky to měří správně. Kde je chyba ?

Old Post 02-04-2017 v 17:58 PM
Borda je offline   Profil uživatele Borda   Find more posts by Borda   Foto galerie člena Borda   Click here to Send Borda a Private Message   Add Borda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 62

Muze byt vadny metr. Uz jsem zazil par kousku co proste za boha nesly nakalibrovat..

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 02-04-2017 v 18:26 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Borda
Stálý Člen

Karma uživatele Borda - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 44  

Příspěvek č. 63

Je to dost možné. Tím pádem by mě celkem zajímalo, kdybych ho nekalibroval, tak jestli by měřil "pouze" s odchylkou 0.1 .

Old Post 02-04-2017 v 18:46 PM
Borda je offline   Profil uživatele Borda   Find more posts by Borda   Foto galerie člena Borda   Click here to Send Borda a Private Message   Add Borda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alfonzito
Stálý Člen

Karma uživatele alfonzito - 30% PěstitelskáKarma uživatele alfonzito - 30% PěstitelskáKarma uživatele alfonzito - 30% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 128  

Příspěvek č. 64

Ak ti to v tych roztokoch obidvoch ukazuje spravne hodnoty tak ho mas nakalibrovany. Cista destilka ma nestabilne PH a ked si meter vytiahol z roztoku o hodnote PH 4.01 a strcil do cistej destilky tak jej to automaticky znizilo PH

Old Post 02-04-2017 v 19:44 PM
alfonzito je offline   Profil uživatele alfonzito   Find more posts by alfonzito   Foto galerie člena alfonzito   Click here to Send alfonzito a Private Message   Add alfonzito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:54 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9515310 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív