Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Sodíkovka gib flower spectre + digi regulvatelný předřadník??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Dotaz Sodíkovka gib flower spectre + digi regulvatelný předřadník?? Příspěvek č. 1

Zdravím všechny
Chtěl bych se zeptat, jak je to s regulací sodíku gib 250w elektronickým předřadníkem? Je tato kombinace možná, nebo musí být nějaká spešl výbojka? Chtěl bych na léto ubrat waty, hlavně kvůli spotřebě (podnájem) a stejně bude hlavně outdoor 😉
Díky za reakce 😉😉😉
Pítr

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 21-03-2017 v 19:05 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kalashnikova
Stálý Člen

Karma uživatele Kalashnikova - 91% PěstitelskáKarma uživatele Kalashnikova - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 349  

Příspěvek č. 2

Zadna spešl výbojka neexistuje. Pockej to chces regulovat 250w ? :-D dit to neni zadna spotreba.

Old Post 21-03-2017 v 21:47 PM
Kalashnikova je offline   Profil uživatele Kalashnikova   Find more posts by Kalashnikova   Foto galerie člena Kalashnikova   Click here to Send Kalashnikova a Private Message   Add Kalashnikova to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 3

Přesně tak 😉 chci regulovat 250w. Protože mi přijde lepší pořídit elektronickej předřadník a stahovat 250, kterou mám, než kupovat druhej komplet 150w. Chtěl bych v létě rozjet takovej pokus s řízkováním, tak pak pod 150w porostou 😉 myslím, že to na 6-9 řízků v půl litru stačí 😉

Nebude světlo "žlutější" , když ji stahnu na 150w?

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 22-03-2017 v 06:18 AM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
murmur
Stálý Člen

Karma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 392  

Re: Sodíkovka gib flower spectre + digi regulvatelný předřadník?? Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Pítr90
Zdravím všechny
Chtěl bych se zeptat, jak je to s regulací sodíku gib 250w elektronickým předřadníkem? Je tato kombinace možná, nebo musí být nějaká spešl výbojka? Chtěl bych na léto ubrat waty, hlavně kvůli spotřebě (podnájem) a stejně bude hlavně outdoor 😉
Díky za reakce 😉😉😉
Pítr


Čau, sodíkové výbojky jsou, na rozdíl od MH, dělané na stmívání, takže tahle kombinace by měla fungovat.

Old Post 22-03-2017 v 16:08 PM
murmur je offline   Profil uživatele murmur   Find more posts by murmur   Foto galerie člena murmur   Click here to Send murmur a Private Message   Add murmur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 5

murmur: díky, půjdu do toho 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 22-03-2017 v 18:57 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keen
Stálý Člen

Karma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 272  

Re: Re: Sodíkovka gib flower spectre + digi regulvatelný předřadník?? Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od murmur


Čau, sodíkové výbojky jsou, na rozdíl od MH, dělané na stmívání, takže tahle kombinace by měla fungovat.


Tohle skoro zní, jako by si MH nemoh/neměl na regulaci používat, což je samozřejmě blbost. Ani HPS ani MH nejsou dělaný na snižování výkonu - o to se stará právě předřadník, kterej reguluje příkon, lampy s tim nemaj nic společnýho.

Old Post 04-04-2017 v 00:42 AM
Keen je offline   Profil uživatele Keen   Find more posts by Keen   Foto galerie člena Keen   Click here to Send Keen a Private Message   Add Keen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 7

Hele stahují 6kilo na 400 a bez problémů. Je to plantstar a při snížení výkonu me prijde , ze je světlo spis vice do modra.

Old Post 04-04-2017 v 07:41 AM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
murmur
Stálý Člen

Karma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 392  

Re: Re: Re: Sodíkovka gib flower spectre + digi regulvatelný předřadník?? Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od Keen


Tohle skoro zní, jako by si MH nemoh/neměl na regulaci používat, což je samozřejmě blbost. Ani HPS ani MH nejsou dělaný na snižování výkonu - o to se stará právě předřadník, kterej reguluje příkon, lampy s tim nemaj nic společnýho.

Je vidět, že tomu opravdu rozumíš, ale pro jistotu se podívej sem:
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=76543
Jak jsem už na G zmiňoval, ke stmívání jsou vhodné ze zde používaných jen sodíkovky. Informace mám povětšínou ze stránek a katalogů výrobců, popř. prodejců. Rád bych znal zdroj těch tvých.

Old Post 04-04-2017 v 15:36 PM
murmur je offline   Profil uživatele murmur   Find more posts by murmur   Foto galerie člena murmur   Click here to Send murmur a Private Message   Add murmur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keen
Stálý Člen

Karma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 272  

Příspěvek č. 9

Nenašel sem tam ničim podložený informace ničeho, takže jsme zůstali viset na tom, že je to tvrzení proti tvrzení, akorát já za sebe můžu říct, že se mi nikdy nic s MH lampou nestalo a pořád i po roce a půl funguje i přes to, že sem jí dával většinu doby 660W, ten zbytek spíš zase 400-440W. V okolí nejsem jedinej s touhle zkušeností, takže předpokládam že tu předložíš nějak podložený tvoje tvrzení, respektive zjištěný informace. Předpokládám, že tuhle zkušenost tu bude mít většina lidí co používá MH lampy.

Upřímně netušim proč Gavita resp. Phillips, případně dle tebe i Osram tenhle úlet tvrděj. Jestli tě to hodně zajímá, volil bych spíš jako zdroj informací prodejce na trhu č. 1 a to je Lumatek (ten s timhle žádnej problém evidentně nemá, jak to?), ne opačný spektrum Gavitu, kterou když už si někdo kupuje, tak většinou 400V. Navíc s Natural Technologies (distributor Gavit a možná i nějakejch Phillips lamp pro ČR) mam svoje b2b zkušenosti právě s Gavitama a sou to neskutečný mrdalové, který se nestyděj ti velkoobchodně prodat komplet Gavitu bez lampy. Samozřejmě bez náhrady, 400V. Takže informace od nich bych bral hodně s rezervou, nejsou to rozhodně profesionálové ani vědomostma, takže ti nejspíš jen napsali co si přečetli na krabici od lampy. Jestli se teda distributor nezměnil a nekontaktoval si někoho jinýho.

Naposledy upravil Keen 05-04-2017 v 03:16 AM

Old Post 04-04-2017 v 22:19 PM
Keen je offline   Profil uživatele Keen   Find more posts by Keen   Foto galerie člena Keen   Click here to Send Keen a Private Message   Add Keen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
murmur
Stálý Člen

Karma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 392  

Příspěvek č. 10

Na stránce v odkazu jsou ke stažení technická data, tam je to jasně uvedeno. Osobně věřím víc výrobci a nedělá mi problém pořídit výbojky různého výkonu, zvlášť když mi na ně stačí jeden předřadník a vydrží mi tak spoustu měsíců. Ale rozhodnout se musí každej sám a k tomu je nejlepší mít co nejvíc ověřěných informací, stačí jen hledat.
http://www.lighting.philips.cz/prof...ster-hpi-t-plus

Old Post 05-04-2017 v 16:25 PM
murmur je offline   Profil uživatele murmur   Find more posts by murmur   Foto galerie člena murmur   Click here to Send murmur a Private Message   Add murmur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keen
Stálý Člen

Karma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 272  

Příspěvek č. 11

Spíš je jednodušší koupit si jednu lampu, která nebude od Philipsu, třeba tu od Lumateku a můžeš si jí regulovat uplně v pohodě, když už chceš dodržovat doporučení výrobce

Takže v technickym datasheetu jsem se dozvěděl, že "Controlable/Dimmbale - No". Psal si, že si komunikoval s dodavatelem, byl schopnej ti to nějak vysvětlit?
Na mě to působí, že nedosahujou kvality jiných výrobců, který s tim problém nemaj. Nechci tim říct, že to sou nekvalitní lampy, ale evidentně nejsou v některym s ohledů kvalitní natolik, aby byly regulovatelnýjako např. Lumatek, kterej nikde o tom, že by jejich MH lampy neměli bejt regulovatelný nic nepíše. http://www.lumatek.co.uk/products tady píšou všechno co potřebuješ vědět.

Jako výsledný nejjednodušší řešení vidim nekupovat si MH lampu od Philipsu.

Naposledy upravil Keen 05-04-2017 v 22:09 PM

Old Post 05-04-2017 v 21:25 PM
Keen je offline   Profil uživatele Keen   Find more posts by Keen   Foto galerie člena Keen   Click here to Send Keen a Private Message   Add Keen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
murmur
Stálý Člen

Karma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 392  

Příspěvek č. 12

Philips byl jen příklad, ale Osram je tím pádem taky na nic.
http://www.osram.cz/osram_cz/produk...hqi-t/index.jsp
http://www.osram.cz/osram_cz/produk...tar-t/index.jsp
Dostupnost výbojek Lumatek je taky úplně jinde než výše uvedené značky, tady na G jsem ji ještě u nikoho neviděl. Mám ballast Lumatek 250, jejich stránky znám, ale neumím anglicky tak dobře, abych tam našel jasnou odpověď. A to že to tam nepíšou, může být taky snahou víc vydělat, když výbojka míň vydrží, ovšem to je jen spekulace. Ale informací o výbojkách dávají mnohem méně.
http://www.lumatek.co.uk/products/l...lide-grow-lamps
A životnost MH lampy 10000h? A HPS dual 24000H? Nevim nevim, v odkazu od tebe doporučují výměnu lampy po 6-12 měsících, 365dnů x 18 hodin je 6570h, kdo se v tom má vyznat?

Naposledy upravil murmur 06-04-2017 v 17:00 PM

Old Post 06-04-2017 v 16:11 PM
murmur je offline   Profil uživatele murmur   Find more posts by murmur   Foto galerie člena murmur   Click here to Send murmur a Private Message   Add murmur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keen
Stálý Člen

Karma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 272  

Příspěvek č. 13

Dostupnost výbojek Lumatek je možná ještě lepší než Philipsu a Osramu, rozhodně sou za lepší peníze, takže neni co řešit (ikdyž pár lidí na Philips nedá dopustit). To, že si jí nikde neviděl tady na G (a sem si jistej že tu určitě grow s ní je ) nemá žádnej vliv na její kvalitu, v tom se asi shodnem ne ?

Nechápu, jak jako majitel předřadníku můžeš říct, že Lumatek tahá z lidí prachy. Lumatek je jedinej výrobce (jestli se nic nezměnilo), kterej ti na předřadník dá 5 let záruku (zpravidla výměna na místě za novej kus v případě poruchy) a je zapouzdřenej v pryskyřici, takže ho klidně můžeš mít uvnitř pěstebního boxu. Firmy, co z lidí tahaj prachy neřešej reklamace výměnou na místě reklamace za novej kus a určitě neinvestujou prostředky k vylepšení svýho výrobku.
Lampy maj stejnou reklamační politiku, s klasickou zárukou 2 roky. Prodal sem jich desítky, možná ke stovce za půl roku a jestli se vrátili 2 tak to bylo hodně.

Ohledně životnosti výbojky pár základních informací - lampa se doporučuje vyměnit za novou po 2-3 pěstebních cyklech ne protože by nevydržela deklarovanejch 10k hodin, ale protože její účinnost už po x hodinách se snižuje a po těch cca 2-3 cyklech se dostává pod ideální účinnost. Když použiješ tlačítko hledání (nebo možná i FAQ) tak určitě najdeš detailnější vysvětlení.

Ale jestli ti jde o hezký grafy a spoustu informací, který ti sou ve výsledku uplně k hovnu, tak asi kup tu Philipsku a nereguluj jí. Nicméně přestaň psát píčoviny, jako že se MH výbojky nesměj regulovat jinak se zničej. Výbojky od Philipsu a Osramu MOŽNÁ, ikdyž o tom v praxi silně pochybuju, že by nedaly dva roky.

Naposledy upravil Keen 06-04-2017 v 19:20 PM

Old Post 06-04-2017 v 19:07 PM
Keen je offline   Profil uživatele Keen   Find more posts by Keen   Foto galerie člena Keen   Click here to Send Keen a Private Message   Add Keen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:42 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8231290 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív