Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » co se stonkem když ho zaštípnu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 17

citace:
Původní příspěvek od fikus37
To je mazec. Mám záchvat jak tady toto čtu: borecshot, co stim a kwb s čím, nakonec se dočtu, že má hádat s listů klučina co jede první grow. No, někdy to je tady dobré pobavení.


Ano, i totální amatér, který si pročetl FAQ, kouknul do topicu kde se píše jak hnojit a pročetl nemoci a choroby na kytkách + deficity, tak dokáže zjistit, jaká barva je špatně.

Doporučuju pročíst pár příspěvků od Hlavy kde se vyjadřuje hlavně ke kokosu.

A kde i Hlava píše, že EC metr je zbytečný když koukáš na kytku, a taky nejel několik kol bez toho. Já EC metr mám, nepoužívám, a nikdy jsem neměl problém s hnojením

Old Post 16-03-2017 v 20:42 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 18

BRooT -" Já EC metr mám, nepoužívám, a nikdy jsem neměl problém s hnojením" - nemám slov k tomu komentáru
Prečítaj si niečo aktuálnejšie - npr. od Barta.

Keď má npr. pH 7,8 tak môže hnojiť v cocose koľko len chce, ani tak sa mu do rastlín nedostane npr také Mg, lebo nedostupnosť živín... atď...atď

Myslím, že nemá zmysel reagovať na podobné rady....
Je to tu stále všetko to isté a dokola.

Old Post 17-03-2017 v 05:42 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 19

Broot,nevím co si tím chtěl říct.
Ec metr je pro začátečníka co jede všechna média (kromě hlíny) nutnost!
Odjel jsem x kol bez Ec metru,ale jen proto že jsem jel hlínu.(hlína je špatný název ,ale pro laika dost výstižný).
Pokud jedeš v kokosu,rockwoolu,aero,hydro,nft atd tak Ec je nutnost!
Každý má s kohoutku jinou vodu,tak nemůžeš odhadnout kolik dávat hnojení.
Jo, dá se podle listu poznat co rostlině schází a co přebývá.
Vem si že rostlina je živý organizmus a my nechceme ,aby nám rostlina ukazovala čeho má hodně nebo málo,my chceme aby rostlina měla všechno vyvážené a nemusela nám ukazovat deficity.
To je jak s člověkem,taky se ti nejlépe daří když jsi zdravý a až budeš nemocný ,tak se ti projeví náznaky,ale tělo už je zesláblé a musí se léčit.To samé je to s rostlinou.Na co ji léčit,když jí můžeš udržovat zdravou?

Old Post 17-03-2017 v 07:13 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 20

Odo mluvím o koze a ty o voze, poukážu na EC metr a ty řešíš PH... Urovnej si pojmy.

Fikus ano v něčem máš pravdu, ale jak jsem říkal, jsou tu tabulky, myslím, že snad na všechny hnojiva když to přeženu. Postoval fotku kde jel bez metrů. A spousta lidí co znám jede bez metrů a šlape to v pohodě. Určitě je dobrý mít přehled ale není to "nutnost" pokud teda nejedeš čistě hydro nebo aeroponii.

Old Post 17-03-2017 v 08:44 AM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 21

BRooT -
Ja presne viem, čo riešim, akurát asi ty nevieš, že darmo pridávaš v hydre EC, keď máš pH v oblasti, kde sú živiny pre rastlinu neprístupné. Vyhladaj si, je tu niekde na to aj tabulka, keď sa divíš, že spájam pH a Ec
No a autor tohoto vlákna nepozná pH, čo tam leje, lebo pH nemeria.

Takže, ak ideš hydro bezproblémovo a nepoužívaš pH meter a ani Ec , dokonca sa nedržíš ani doporučenia výrobcov hnojív, tak si buď super growerský mág, alebo máš neuveriteľné šťastie.

borecshot - otvoríš nové vlákno, položíš otázku. Keď zistím, že čo sa vlastne pýtaš a snažím sa poradiť, tak sem pacneš fotku predošlého pestu....
.... kks. normálnem že nechápem!....
tak teda pestuj a nech sa darí!

čo tu potom vlastne riešime, že???

Jo a ďakujem hrdinovi, čo mi tu anonymne pacol K-

Naposledy upravil odo 18-03-2017 v 07:29 AM

Old Post 17-03-2017 v 17:53 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 22

Ty neřešíš nic. Vůbec nevíš která bije...

Nauč se prosím číst a čti. Napsal jsem dost jasně, že když máš hnojiva, které sami upravý PH, tak nemusíš nic měřit. A ano , já EC neměřím, nikdy jsem neměřil, jen párkrát ze srandy, třeba když jsem jel Super Silver Shine Haze, tak jsem naměřil (měřil jsem ze zvědavosti protože už jsem tam dával kotel přes doporučenou dávku) v zálivce EC 2,7, kytky byli furt do žluta, až po týdnu kdy dostávali tuhle dávku šli do krásně zelený.

Nediv se za K- ... Lidi koukaj na karmu a podle toho věří tomu co kdo napíše, jenže u tebe to jsou jen nepodložený doměnky, sám sis nezkusil, ale víš všechno nejlíp

Old Post 18-03-2017 v 00:01 AM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borecshot
Stálý Člen

Karma uživatele borecshot - 89% PěstitelskáKarma uživatele borecshot - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 23

Ahoj já jsem chtěl jen ukázat že to jde i bez metrů
Neříkam že měřit ph a ec je zbytečný ale jsou
i lidi co nemaj profesionální vybavení a stejně jedou
Né každej má ty samý možnosti jsou lidi co používaj světla za desetitisíce
a pak jsou tu lidi co si světlo vyrobí doma na koleni
O hnojkach nemluvě jsou levný a i dost drahý kousky o kterých si většina může nechat jen zdát

Old Post 18-03-2017 v 07:22 AM
borecshot je offline   Profil uživatele borecshot   Find more posts by borecshot   Foto galerie člena borecshot   Click here to Send borecshot a Private Message   Add borecshot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borecshot
Stálý Člen

Karma uživatele borecshot - 89% PěstitelskáKarma uživatele borecshot - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 24


Zhruba 5. Den květu

Old Post 18-03-2017 v 07:55 AM
borecshot je offline   Profil uživatele borecshot   Find more posts by borecshot   Foto galerie člena borecshot   Click here to Send borecshot a Private Message   Add borecshot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ciza17paja
Stálý Člen

Karma uživatele Ciza17paja - 30% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 44  

Příspěvek č. 25


9den květu

Old Post 18-03-2017 v 12:24 PM
Ciza17paja je offline   Profil uživatele Ciza17paja   Find more posts by Ciza17paja   Foto galerie člena Ciza17paja   Click here to Send Ciza17paja a Private Message   Add Ciza17paja to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borecshot
Stálý Člen

Karma uživatele borecshot - 89% PěstitelskáKarma uživatele borecshot - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 26

citace:
Původní příspěvek od Ciza17paja
9den květu

No vidím že stále jedeš docela slušný

Old Post 18-03-2017 v 13:21 PM
borecshot je offline   Profil uživatele borecshot   Find more posts by borecshot   Foto galerie člena borecshot   Click here to Send borecshot a Private Message   Add borecshot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ciza17paja
Stálý Člen

Karma uživatele Ciza17paja - 30% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 44  

Příspěvek č. 27

Hodně mě pomohla rada od tebe zastipovat zastipovat :-D

Old Post 18-03-2017 v 13:33 PM
Ciza17paja je offline   Profil uživatele Ciza17paja   Find more posts by Ciza17paja   Foto galerie člena Ciza17paja   Click here to Send Ciza17paja a Private Message   Add Ciza17paja to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 28

Jde to samozřejmě bez vsech metru, ale v nft si to nedovedu predstavit , kdyz micham hnojky ,tak vim co nalit na pozadovany ec , ale jak mam poznat bez ec metru co si kytka vzala neco ne . ja mam treba rad prehled a bez ec metru ho proste nikdy mit nemuzu ,protoze kontroluju ziviny ,podle toho pridavam nebo ubiram a v urcitych fazich kvetu zvedam,snizuju ,nebo pridavam jiny slozky a to bez ec metru proste nejde . kokos je trochu jiny hydro , ale aspon by me zajimalo ph kdyz uz . good luck

Old Post 18-03-2017 v 13:34 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borecshot
Stálý Člen

Karma uživatele borecshot - 89% PěstitelskáKarma uživatele borecshot - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 29

Netvrdim že metry jsou zbytečná věc ale zase jde to i bez nich je třeba možný že bez nich není až taková úroda ale zase kolo bez nich dokončit dá ... No a teď k tvým kytkam máš to docela přehuštěný nezvažuješ o prostříhání listů ? Máš to docela u sebe nepaří se ti listy o sebe ? Jen se ptam ...

Old Post 18-03-2017 v 17:52 PM
borecshot je offline   Profil uživatele borecshot   Find more posts by borecshot   Foto galerie člena borecshot   Click here to Send borecshot a Private Message   Add borecshot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ciza17paja
Stálý Člen

Karma uživatele Ciza17paja - 30% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 44  

Příspěvek č. 30

Vlhkost přes den 40% přes noc 50-55%stříhání listů nevím nekdo říká nestrihat nekdo zase stříhat tak nevím

Old Post 18-03-2017 v 19:08 PM
Ciza17paja je offline   Profil uživatele Ciza17paja   Find more posts by Ciza17paja   Foto galerie člena Ciza17paja   Click here to Send Ciza17paja a Private Message   Add Ciza17paja to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borecshot
Stálý Člen

Karma uživatele borecshot - 89% PěstitelskáKarma uživatele borecshot - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 31

Np stríhá se to proto že berou hodně světla a překáží listy jsou sice zásobárna živin pro rostlinu ale když pravidelně hnojíš tak je to jen kuprospěchu to prostříhat ...
Já to třeba dělamlisty rostou hrozně rychle takže není čeho se bát ... Pokavaď budeš mít listy u sebe, je jedno jakou tam máš vlhkost oni se prostě o sebe budou pařit

Old Post 18-03-2017 v 19:19 PM
borecshot je offline   Profil uživatele borecshot   Find more posts by borecshot   Foto galerie člena borecshot   Click here to Send borecshot a Private Message   Add borecshot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 32

Borecshot .
Listy rostou hodne rychle protoze je trhas . Ja trham taky ,ale jen od spodu a nebo ty hodne velky od stonku ,pokud kytku oholis ,tak se nediv ze za dva dny ty listy mas z5, pak polovinu energie da kytka do tvorby listu a tvoje veta ze kdyz pravidelne hnojis tak to muzes oskubat ? Kamo precti si neco o tom jak kytka zpracovava ziviny a pak neco takovyho pis . V kytce probiha docela slozitej chemickej proces kdyz vstrebava ziviny a dela to prave v listech a vsech zelenych plochach , chcili trva nez to zpracuje aby z toho mohla nejak tezit ,takze bych netvrdil ze "cim vic hnojim ,ti. Vuc muzu trhat" . Pokud ti zavazi velky listy , tak si srovnej vysku , zmensi prostor mezi vetvama , obcas neco prothni a uvidis ze ty listy nebudou velky a nebudou rust tak rychle.
Nechci pochybovat o tvych praktikach , kazdej to delame jinak , ale to co pises o vstrebavani zivin je blbost.
Edit, pokud muzu poradit autorovi, nic zatim netrhej , predstav si nejakou vysku ve ktere to vse zaplnis tak ze to pozohybas , vse v jedne rovine ,vzdy to nech trochu povyrust, kde bude prazdny misto tak to tam zohni znova , to vse po prepnuti na kvet , az se ti bude zdat plocha ready ,tak to nech volne rust, nebude to tak moc valit nahoru a vse pod tvou predstavenou urov i otrhej pryc ,listy vetve ,proste vsechno. A ver ze ti nebude zaclanet zadnej list pac budou krasne srovnany .
Metod pestovani je hodne ,ale tahle se mi zatim jevi jako nejjednodušší a nejuzitecnejsi . Good luck , drzim palce .

Old Post 18-03-2017 v 20:21 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:26 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6957340 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív