Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Hnojky - vlastní výroba
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Milosx
Stálý Člen

Karma uživatele Milosx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 117 

Hnojky - vlastní výroba Příspěvek č. 1

Zdravím,
jelikož s mícháním anorganických hnojiv mám nějaké zkušenosti, chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s bloom boostery.

RQS nabízí třeba toto:

https://www.royalqueenseeds.com/356...ter-tablet.html

-mimochodem tam mají chybičku těch 6% tam vychází Ca nikoliv MgO, ten je kolem 3%

Doma to lze připravit poměrně snadno stejně jako klasické PK.

Případně jestli můžete doporučit nějakou hnojku či booster, který se vám osvědčil v období květu.

Old Post 13-03-2017 v 10:23 AM
Milosx je offline   Profil uživatele Milosx   Find more posts by Milosx   Foto galerie člena Milosx   Click here to Send Milosx a Private Message   Add Milosx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 2

Zdravím
Bloombastic od Atami.Za kolik mi uděláš litr??
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 13-03-2017 v 10:42 AM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milosx
Stálý Člen

Karma uživatele Milosx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 117 

Příspěvek č. 3

Bloombastic je bohužel z větší části organika: řasy, jíl.. to fakt nenamíchám

Old Post 13-03-2017 v 11:07 AM
Milosx je offline   Profil uživatele Milosx   Find more posts by Milosx   Foto galerie člena Milosx   Click here to Send Milosx a Private Message   Add Milosx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 4

A co vyrábět Compost Tea nějakým šikovným způsobem by se to dalo uskladnit. (i když nevím to žije nejspíš by s tím byl problém )
A doplnit možná o té anorganické. Tedy jestli to dobře chápu minerální hnojiva.

PS: Mě se hrozně líbí Boost od Hasi

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 13-03-2017 v 16:15 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hefaistos
Stálý Člen

Karma uživatele Hefaistos - 93% PěstitelskáKarma uživatele Hefaistos - 93% PěstitelskáKarma uživatele Hefaistos - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 5

Act aerated compost tea uskladnit nepůjde, tam jde právě o to namnožit půdní mikroorganismy a ihned aplikovat ale podle mě je mnohem zajímavější SST - sprouted seed tea.

Čaj z naklíčených semen SST obsahuje hlavně velké množství enzimů, hormonů, cukrů a vitamínů.
Navic je extrémně levnej, na 1 galon tj. Cca 4 l se používá +- 12 g semen, nejčastěji se používá kukuřice a ječmen. 5 kc/kg to je booster zadarmo.

Návod jak na to : Navodů je na netu dost, každej používá trošku jinej ale v zakladu je to nějak takto. Vem 2 unce semen tj. 58 g pořádně je propláchni a namoč na +-10 h do nechlorované vody,po 10 hodinách vodu vylej, teď by se to mělo zvážit jestli se dost nacucly ale na to kašlat. 12 hodin je nech v misce na suchu a potom znovu +-10 h namočit, znovu vylej vodu a nech je naklíčit. Jakmile budou mít semena klíčky 1-2 cm, frkni j do mixeru, pomel je na kaši a rozmíchej to v 5 galonech prokysličené vody ( cca. 20 l ) , nech to ještě 30 minut probublavat bublákem a můžeš zalívat vlastním ekobiosuprboosterem. Nebo to taky můžeš použít jako postřik.
Navíc to má tu výhodu že si té kaše můžeš udělat hodňe, zamrazit jí po dávkách a potom už jenom rozmrazovat a aplikovat.

Old Post 13-03-2017 v 17:49 PM
Hefaistos je offline   Profil uživatele Hefaistos   Find more posts by Hefaistos   Foto galerie člena Hefaistos   Click here to Send Hefaistos a Private Message   Add Hefaistos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od Hefaistos
Act aerated compost tea uskladnit nepůjde, tam jde právě o to namnožit půdní mikroorganismy a ihned aplikovat ale podle mě je mnohem zajímavější SST - sprouted seed tea.

Čaj z naklíčených semen SST obsahuje hlavně velké množství enzimů, hormonů, cukrů a vitamínů.
Navic je extrémně levnej, na 1 galon tj. Cca 4 l se používá +- 12 g semen, nejčastěji se používá kukuřice a ječmen. 5 kc/kg to je booster zadarmo.
A co to rovnou spojit s tím kompostem? To by byl extra prda bomba boostr.

Ale zajímavé mrknu na to. Chtěl bych tento rok (na zeleninu na zahrádce) něco takového použít. Teď jsem chvilku hledal co se dá vše dát do toho kompostového čaje. Třeba i bylinky či kopřivy atd. Kdybych to ještě spojil s tím co si tady popsal mohlo by to být opravdu brutální.

PS: Jinak naklíčených věcím osobně jim hrozně moc od munga po alfu-alfu (vojtěšku) cizrnu, adzuki atd. Také díky těm enzymům se stává lépe stravitelnou atd. Tak že se ani nedivím že by to pro ty kytky byl opravdu boost jak svině.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 13-03-2017 v 22:01 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alpine
Stálý Člen

Karma uživatele alpine - 61% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 184  

Příspěvek č. 7

Davam semena vojtesky,jecmene i ptaci zob a potom do 5 galonu jeste pridam dve lzice melasy. Je to super vec. At se dari.

alpine

Old Post 14-03-2017 v 01:37 AM
alpine je offline   Profil uživatele alpine   Find more posts by alpine   Foto galerie člena alpine   Click here to Send alpine a Private Message   Add alpine to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 8

Hm, zaujímavé. A čo k tomu všetkému ešte pridať rastovo-koreňovo-hormonálny výluh z vrby?

Ja momentálne experimentujem s granulami slepačo-hovadzo-konského
hnoja. 2 dl granúl som rozpustil v 250 ml vody. Má to cca 4,8 EC-nemám ani páru, že nakoľko to zriediť, aby sa to mohlo vyliať na substrát? Už to krásne buble. :-) Neskúšal to niekto?

Old Post 14-03-2017 v 07:21 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nikolajmorozov
Stálý Člen

Karma uživatele nikolajmorozov - 96% PěstitelskáKarma uživatele nikolajmorozov - 96% PěstitelskáKarma uživatele nikolajmorozov - 96% PěstitelskáKarma uživatele nikolajmorozov - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 324  

Příspěvek č. 9

zdař bůh
už deset dní mám nasekaný kopřivy ve vodě a 2x denně to míchám, celkem to smrdí a ještě pění.. někde nebo možná i tady na g sem četl že hotový je hnojivo po 4 týdnech a až přestane voda pěnit... otázka zní- co se stane když to furt bude pěnit a já to za 4 dny (14dní kvasící ve vodě) sleju, naředim jak se má(četl sem že snad 1:50) a zaleju kytky?? + nějaký velký výkyvy ph?? že bych si možná koupil měřič. dík a ať to roste!

"cejtim vůni tý trávy, miluju to tak hrozně moc. nemůžete to strávit, ty stavy žerete radši koks."

PRVNÍ OUT 2016 - 2x CHEESE
DRUHÝ OUT 2017 - 2x CHEESE, SKUNK, WHITE RHINO
TŘETÍ OUT 2018 - 2x BLACK D.O.G, 2x VANILLA KUSH, 2x CRITICAL MASS, SHARK SHOCK, TANGERINE KUSH, 3x auto AK47 2018

Old Post 20-06-2017 v 18:31 PM
nikolajmorozov je offline   Profil uživatele nikolajmorozov   Find more posts by nikolajmorozov   Foto galerie člena nikolajmorozov   Click here to Send nikolajmorozov a Private Message   Add nikolajmorozov to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jrx
Stálý Člen

Karma uživatele jrx - 64% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 10

Milosx, alebo nejaky chemicky zdatny clen....
snazim sa vyratat NPK pomocou molovych hmotnosti,
ale nejako mi to nevychadza, resp sa mi to nezda co mi vyslo....
vies mi vypocitat NPK 10 5 7
pomocou
KH2PO4
K2SO4
KNO3
dakujem.

moje diy LED

Old Post 30-06-2017 v 19:31 PM
jrx je offline   Profil uživatele jrx   Find more posts by jrx   Foto galerie člena jrx   Click here to Send jrx a Private Message   Add jrx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jrx
Stálý Člen

Karma uživatele jrx - 64% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 11

tak napisem co mi vyslo
do 1lirta vody
ci dobre alebo zle>
KNO3 ---- 72g a uz som z draslikom cez......
KH2PO4 --- 20g
K2SO4 ---- 2g
cize toto mi dokopy da>
10:5:7+27z Kno3
asi sa to pocita sa to ako ciste N P K alebo ich zlucenicny N P2O5 K2O?
z reakcii to ale nevyjde ako zluceniny
KNO3 + H2O = HNO3 + KOH
K2SO4 + H2O = H2SO4 + KOH ??? (toto si niesom isty)
KH2PO4 + H2O = H3PO4 + KOH 

ked chcem ten moj pomer a ostatne som vypocital dobre
asi by som potom mal doplnt dusik cez NH4NO3 ? si inac?

ak to mam cele zle budem rad ak ma niekto opravi
dakujem.

PK sa stymi dvomi da spravit celkom slusne
17:45
mi vyslo
KH2PO4-74g : K2SO4-52g
+sira ako bonus

moje diy LED

Naposledy upravil jrx 01-07-2017 v 09:18 AM

Old Post 01-07-2017 v 07:46 AM
jrx je offline   Profil uživatele jrx   Find more posts by jrx   Foto galerie člena jrx   Click here to Send jrx a Private Message   Add jrx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milosx
Stálý Člen

Karma uživatele Milosx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 117 

Příspěvek č. 12

Ahoj,
z KNO3 KH2PO4 a K2SO4 ten poměr co chceš nedostaneš. Ve všem máš totiž draslík, takže ať přidáš/ubereš N nebo P tak tím ovlivníš K.

Jinak ten poměr NPK udává poměr hmotností přepočítaných na P2O5 K2O ( jakoby si hnojil tímto ).

Old Post 03-07-2017 v 07:18 AM
Milosx je offline   Profil uživatele Milosx   Find more posts by Milosx   Foto galerie člena Milosx   Click here to Send Milosx a Private Message   Add Milosx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milosx
Stálý Člen

Karma uživatele Milosx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 117 

Příspěvek č. 13

Jinak ten tvůj výpočet mi vychází na NPK poměr:
10 10 41

Old Post 03-07-2017 v 07:22 AM
Milosx je offline   Profil uživatele Milosx   Find more posts by Milosx   Foto galerie člena Milosx   Click here to Send Milosx a Private Message   Add Milosx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milosx
Stálý Člen

Karma uživatele Milosx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 117 

Příspěvek č. 14

Záleží na co to potřebuješ. pokud tím chceš hnojit úplně samostatně schází ti tam ještě nějaké základní prvky jako Ca, Mg a mikroprvky. Pokud to chceš jen jako doplněk k nějakému dalšímu hnojení a neřešíš, že to bude nekompletní hnojivo, pak to lze udělat takto :

NH4NO3 60g
KH2PO4 20g
K2SO4 14g

po přepočítání to odpovídá

N 20g
P2O5 10g
K2O 14g

a tady už vidíš ten poměr 10 5 7

Old Post 03-07-2017 v 07:42 AM
Milosx je offline   Profil uživatele Milosx   Find more posts by Milosx   Foto galerie člena Milosx   Click here to Send Milosx a Private Message   Add Milosx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:54 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7703170 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív