Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Svilušky - Tetranychidae - Spider mite , jak na ně ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 16 17 18 19 20 »
Autor
Téma 
Maxeaux
armed greenfidel

Karma uživatele Maxeaux - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 955  

Příspěvek č. 273

Ak si to uz skosil, svilaci to zabalia a prestahuju sa inde. Ak ich chces pochytat tak zaves kytku (alebo konare) napr. na spagat a na obidva konce toho spagatu nanes nejake lepidlo alebo obojstrannu lepiacu pasku.

Old Post 25-08-2016 v 08:51 AM
Maxeaux je offline   Profil uživatele Maxeaux   Find more posts by Maxeaux   Foto galerie člena Maxeaux   Click here to Send Maxeaux a Private Message   Add Maxeaux to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Maxeaux! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nadrzajda
Stálý Člen

Karma uživatele nadrzajda - 94% PěstitelskáKarma uživatele nadrzajda - 94% PěstitelskáKarma uživatele nadrzajda - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 274

Řeším teď velký zámor svilušek na více místech s kámošema. Našel jsem dva pravěký OMITE pytlíky - matkárna zachráněna po prvním postřiku ani jedna sviluščina noha - čekám jak dál.

Nissorun - uplne k hovenu, po pouziti vubec nic, kdyz mi to o dva dny v growshopu doporucili, vysmal jsem je

Vertimec 1.8 na kyti v zacatku kvetu - cekam na vysledek, napadeni v pocatku bez pavucin - resume : takze presne, vymlatilo to 90% co bylo, ale sem tam nejaky prizivnik leze - muselo by se opakovat, ale smocit rostlinu od zhora dolu na spodku listu v teto velikosti + stan a podlahu a vse jak pise zde pode mnou je akce na 6 hodin a soucasne uz neni cas pred ochranou lhutou, tyhle uz hold s par pavoukama dojedou. Abych mel zajistenej uspech, daval jsem 2x tolik doporuceneho mnozstvi a bylo to moc - spalil jsem tak 10-15% listů, ale možná to bylo take tim, ze jsem to delal za světla - jeste jsem nevykoumal, jestli je postrik behem svetelny periody spatnej nebo ne, literatura se liší. Pokud bude muset byt nejake priste, urcite snizim koncentraci na 1,5 doporucene davky.

No a nyní pozor pozor - Kamaradovi bylo doporučeno toto : NeemAzal T/S http://www.biocont.cz/cz/eshop/neem-azal-t-s_i14.htm je bomba, zatim jsem mel moznost jen nakouknout kamosovi na vysledek, zitra dojdu na vetsi inspekci, ale vypada to ze 100%, ochrana lhuta max tyden, takze lze este v pozdejsi casti kveteni, vytazek z tropické rostliny Azadirachta indica - mohlo by byt min bioskodlive. Strikalo se dvojnasobnou davkou : tj. 6ml/l - zadnej problem.

/postupne budu upgradovat/

Naposledy upravil nadrzajda 29-09-2016 v 23:47 PM

Old Post 23-09-2016 v 01:13 AM
nadrzajda je offline   Profil uživatele nadrzajda   Find more posts by nadrzajda   Foto galerie člena nadrzajda   Click here to Send nadrzajda a Private Message   Add nadrzajda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Samulele
Stálý Člen

Karma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 462  

Příspěvek č. 275

pre 100% účinok vertimecu opakuj aplikáciu po 5-7 dňoch, nehubí totiž vajíčka a tie sa po vyliahnutí veselo rozlezú znova. Ale inak účinná srágora..
Nezabudni ale ošetriť aj box, podlahu , kvetináče a pod..a zrobiť generálny úklid.. GL


Pálenka už z kdeakého chlapa urobila kokota...

Naposledy upravil Samulele 23-09-2016 v 20:45 PM

Old Post 23-09-2016 v 08:01 AM
Samulele je offline   Profil uživatele Samulele   Find more posts by Samulele   Foto galerie člena Samulele   Click here to Send Samulele a Private Message   Add Samulele to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nadrzajda
Stálý Člen

Karma uživatele nadrzajda - 94% PěstitelskáKarma uživatele nadrzajda - 94% PěstitelskáKarma uživatele nadrzajda - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 276

Ano díky, jeste jsem dopridal zkusenost v prispevku nad tebou a dalsi overeny pripravek.

tak prispevek nad uz nelze aktualizovat. NeemAzal, presne po tydnu jsem nevidel jediny pohyb, vse mrtvo - maká!

Naposledy upravil nadrzajda 30-09-2016 v 15:13 PM

Old Post 29-09-2016 v 23:48 PM
nadrzajda je offline   Profil uživatele nadrzajda   Find more posts by nadrzajda   Foto galerie člena nadrzajda   Click here to Send nadrzajda a Private Message   Add nadrzajda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zuzkanka
Stálý Člen

Karma uživatele Zuzkanka - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 277

citace:
Původní příspěvek od nadrzajda
Ano díky, jeste jsem dopridal zkusenost v prispevku nad tebou a dalsi overeny pripravek.

tak prispevek nad uz nelze aktualizovat. NeemAzal, presne po tydnu jsem nevidel jediny pohyb, vse mrtvo - maká!


Jak to vypadá s účinností Neemaazalu?? Já dnes všechny kytky (ibišky) naházela do vany a postupně je všechny od hlavy až k patě postříkala roztokem Floramitu, ale mám obavy, že to budu muset opakovat a tak jsem si objednala taky ten NeemAzal, takže doufám, že zabere, jen mě zajímá nějaká aktualizace, zda je stále od sviluch klid...
zvažuju, že do zálivky dám mospilan a zaleju tím ještě pro jistotu...


[img]http://www.ibiskovysvet.cz/wp-
content/uploads/2015/08/hlavicka.jpg[/img
]Ibiškový svět

Old Post 19-10-2016 v 18:19 PM
Zuzkanka je offline   Profil uživatele Zuzkanka   Find more posts by Zuzkanka   Foto galerie člena Zuzkanka   Click here to Send Zuzkanka a Private Message   Add Zuzkanka to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zuzkanka! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nadrzajda
Stálý Člen

Karma uživatele nadrzajda - 94% PěstitelskáKarma uživatele nadrzajda - 94% PěstitelskáKarma uživatele nadrzajda - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 278

citace:
Původní příspěvek od Zuzkanka


Jak to vypadá s účinností Neemaazalu?? Já dnes všechny kytky (ibišky) naházela do vany a postupně je všechny od hlavy až k patě postříkala roztokem Floramitu, ale mám obavy, že to budu muset opakovat a tak jsem si objednala taky ten NeemAzal, takže doufám, že zabere, jen mě zajímá nějaká aktualizace, zda je stále od sviluch klid...
zvažuju, že do zálivky dám mospilan a zaleju tím ještě pro jistotu...


Ano ano funguje skvele, vsechno mrtve a zadne nove generace, az do kosy byl klid, ted je rozjezd noveho tyden a nic se nevyskytuje - jak jsem psal, daval jsem dublovanou doporučenou dávku, pekne postrikal spodky listu a vsechno, muzu rict ze zarucene funguje, tak jako fungovaval omite
-

Old Post 20-10-2016 v 23:44 PM
nadrzajda je offline   Profil uživatele nadrzajda   Find more posts by nadrzajda   Foto galerie člena nadrzajda   Click here to Send nadrzajda a Private Message   Add nadrzajda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zefram Cochrane
Stálý Člen

Karma uživatele Zefram Cochrane - 60% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 142  

Příspěvek č. 279

Svilušky mají takové něžné jméno ale škody dokáží nadělat fakt hodně. Mě se na ně osvědčil Nissorun 10WP (krabička s 2x35,g sáčky) nebo jeho praktické aplikační balení Sviluška STOP (v mechanickém rozprašovači je rozpustný sáček s 0,35g Nissorunu 10WP a stačí jen dolít 0,5L vody). Chce to tak po týdnu opakovat aplikaci a prostříkat kytičky až do skapávání a hlavně i zespoda.

Old Post 27-10-2016 v 17:33 PM
Zefram Cochrane je offline   Profil uživatele Zefram Cochrane   Find more posts by Zefram Cochrane   Foto galerie člena Zefram Cochrane   Click here to Send Zefram Cochrane a Private Message   Add Zefram Cochrane to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nadrzajda
Stálý Člen

Karma uživatele nadrzajda - 94% PěstitelskáKarma uživatele nadrzajda - 94% PěstitelskáKarma uživatele nadrzajda - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 68  

Nápad reakce Příspěvek č. 280

citace:
Původní příspěvek od nadrzajda


Ano ano funguje skvele, vsechno mrtve a zadne nove generace, az do kosy byl klid, ted je rozjezd noveho tyden a nic se nevyskytuje - jak jsem psal, daval jsem dublovanou doporučenou dávku, pekne postrikal spodky listu a vsechno, muzu rict ze zarucene funguje, tak jako fungovaval omite
-


- jeste poznamka, pokud mate namichano, nikde se nepíše, jak se dá/nedá skladovat - po 10 ti dnech je nefunkcni. Pokud je ve flasce s vickem, bez pristupu kysliku, vydrzel a fungoval i za tyden.

Zajdovo gró 2016 out

Old Post 01-02-2017 v 22:32 PM
nadrzajda je offline   Profil uživatele nadrzajda   Find more posts by nadrzajda   Foto galerie člena nadrzajda   Click here to Send nadrzajda a Private Message   Add nadrzajda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Schweeps
Nový Člen

Karma uživatele Schweeps - 64% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 281

Zdravím, zjistil jsem že mé kytky napadly svilušky. Mám je 17 den květu bude vadit když je postříkám BIOOLEM ??? díky moc za odpověď

Old Post 08-03-2017 v 20:07 PM
Schweeps je offline   Profil uživatele Schweeps   Find more posts by Schweeps   Foto galerie člena Schweeps   Click here to Send Schweeps a Private Message   Add Schweeps to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 282

Nemalo by, pokiaľ si ustrážiš následnú vlhkosť. Máš tam myslím ešte asi iba drobné náznaky palíc. Skôr som skeptický k účinku Bioolu. Nájdeš tu niekde popis tabakovo-citrusovo-cesnakového výluhu od legendy z G-čka, tak to skús nahľadať a použiť!
Použi lepové dosky, nech aspoň tých dospelých mrdiek pochytáš, čo najviac! Potom daj vedieť!
Aplikoval by som postrek tesne pred vypnutím svetla. Nechal by som to pôsobiť cca hodinu a potom by som pustil odťah na maximum. Po pár dňoch to zopakovať. Nejakú brutál chémiu by som tam už určite nedával.
Skúšal si už toto?:http://www.biocont.cz/cz/eshop/phyt...rsimilis_i3.htm

Naposledy upravil odo 09-03-2017 v 05:46 AM

Old Post 09-03-2017 v 05:30 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Schweeps
Nový Člen

Karma uživatele Schweeps - 64% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 283


citace:
Původní příspěvek od odo
Nemalo by, pokiaľ si ustrážiš následnú vlhkosť. Máš tam myslím ešte asi iba drobné náznaky palíc. Skôr som skeptický k účinku Bioolu. Nájdeš tu niekde popis tabakovo-citrusovo-cesnakového výluhu od legendy z G-čka, tak to skús nahľadať a použiť!
Použi lepové dosky, nech aspoň tých dospelých mrdiek pochytáš, čo najviac! Potom daj vedieť!
Aplikoval by som postrek tesne pred vypnutím svetla. Nechal by som to pôsobiť cca hodinu a potom by som pustil odťah na maximum. Po pár dňoch to zopakovať. Nejakú brutál chémiu by som tam už určite nedával.
Skúšal si už toto?:http://www.biocont.cz/cz/eshop/phyt...rsimilis_i3.htm



Jo díky moc za rady a ti roztoči vypadají hodně zajímavě Jen bych chtěl poprosit jestli by jsi mi mohl potvrdit podle fotky listu jestli to jsou opravdu svilušky, nejsem si teď zcela jistý... díky za odpověď

Old Post 09-03-2017 v 18:50 PM
Schweeps je offline   Profil uživatele Schweeps   Find more posts by Schweeps   Foto galerie člena Schweeps   Click here to Send Schweeps a Private Message   Add Schweeps to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ovcisrst
Nový Člen

Karma uživatele ovcisrst - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 284

Zdar, mel sem problem se svitluskama, naozaj skvele zabral Rock Effect ktery je navic za par korun. Je to bio intsekticid z nejaky tropicky rostliny a nielem ze tu haved krasne pozabiji, zlepsuje obranyschopnost rostliny a pusoby ako repelent na skudce. Mohu jenom doporucit.

Old Post 16-09-2017 v 19:50 PM
ovcisrst je offline   Profil uživatele ovcisrst   Find more posts by ovcisrst   Foto galerie člena ovcisrst   Click here to Send ovcisrst a Private Message   Add ovcisrst to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bucket
Nový Člen

Karma uživatele Bucket - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2017
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 285

citace:
Původní příspěvek od ovcisrst
Zdar, mel sem problem se svitluskama, naozaj skvele zabral Rock Effect ktery je navic za par korun. Je to bio intsekticid z nejaky tropicky rostliny a nielem ze tu haved krasne pozabiji, zlepsuje obranyschopnost rostliny a pusoby ako repelent na skudce. Mohu jenom doporucit.


Teď ho zrovna zkouším, doufal že se sviluškám vyhnu, ale tak asi není zbytí.
Aplikoval jsem dva postřiky a už nepozoruju žádný pohyb. Předpokládám, že používat do doby dokud vidím pohyb. Zatím jsem použil 2 postřiky rock effectem. Nějaké
další zkušenosti s tímto přípravkem?

Old Post 05-11-2017 v 07:44 AM
Bucket je offline   Profil uživatele Bucket   Find more posts by Bucket   Foto galerie člena Bucket   Click here to Send Bucket a Private Message   Add Bucket to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxman
Stálý Člen

Karma uživatele Maxman - 96% PěstitelskáKarma uživatele Maxman - 96% PěstitelskáKarma uživatele Maxman - 96% PěstitelskáKarma uživatele Maxman - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 286

NEEMAZAL - není to 100% ale drží havěť na únosné míře.. ALE.. mám podezření že nedělá dobře květům.. musím to ještě otestovat ve srovnávacím testu, ale teď se mi v 4 týdnu květu divně pokazil Critical Mass. Měl hodně bujné jemné chloupky a vypadal krásně, pak najednou jakoby začal předčasně dozávat, palice rezivějí a nové přírůstky jsou slabé. Nepřišel jsem na nic jiného, kytky jinak vypadaly zdravě :-(

NEMÁTE NĚKDO PODOBNOU BLBOU ZKUŠENOST S PŘÍRODNÍMI POSŘIKY? (Na bázi oleje/emulze)

Nissorun - mě se osvědčil

Vertimec - budu testovat, líbí se mi že řeší i třásněnky

Old Post 08-11-2017 v 15:37 PM
Maxman je offline   Profil uživatele Maxman   Find more posts by Maxman   Foto galerie člena Maxman   Click here to Send Maxman a Private Message   Add Maxman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamess
Stálý Člen

Karma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 287

Ty kráso - se divím že Nissorun ještě prodávají -
to je přípravek, který byl převážně určen pro nás(chmelaři a vinaři), kde se se počítá s dlouhodobou strategii proti tomuto škůdci.
Je totiž založen funkčně na principu sterilizace - spíš má vliv na vajíčka a mladé stádia.
V praxi se jevil vždy neuspěšně.
Vertimec je relativně nový přípravek na trhu s novou účinnou látkou stejně tak bych mohl doporučit ACRAMITE 480 SC - oba tyto přípravky doporučuji všem spíše, když již škůdce determinujete a hlavně v období květu. - Působí spíš kontaktně a ze všech registrovaných přípravků mají nejkratší OL.
Pokud někdo chce řešit prevenci mohu vám z praxe(chmelařství) doporučit přípravek - MOVENTO 150 OD s účinnou látkou spirotetramat - to je systémový přípravek primárně určený na hubení mšice, ale zároveň má vykryje výskyt svilušky ve venkovních podmínkách(kde je atak škůdců podstatně větší než ve vašich kouzelných skříňkách) na 40 až 50 dní.....
Vždy si přečtěte návod a postupujte podle něj - zbytečné dávat čehokoli více!!!
Postřik aplikujte velice pečlivě sviluška je saví škůdce, který vám bydlí převážně na spodkách listů - tak prostříknout i od spodu.
A zároveň vám doporučuji po aplikaci postřiku cca 2hod nesvítit
Pokud vše dodržíte neměl by být žádný problém... :-)

Chytrému napověz, hloupého kopni

Old Post 08-11-2017 v 18:19 PM
Jamess je offline   Profil uživatele Jamess   Find more posts by Jamess   Foto galerie člena Jamess   Click here to Send Jamess a Private Message   Add Jamess to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shakes*89
Stálý Člen

Karma uživatele shakes*89 - 9% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 288

Ja jsem poprve v zivote resil docela silene napadeni sviluskama v boxu asi ve druhem az tretim tydnu kvetu a po docela slozitem shaneni pripravku bac plantvitality plus (nikde ho nemeli) jsem nakonec sehnal a v podstate uz po prvni aplikaci bylo po problemu. Preventivne jsem udelal jeste druhy postrik s odstupem 5 dni a vysledek byl 100%. Takze super zkusenost. Navic je to biologicky pripravek a prej se da pouzit i treba dva tydny pred sklizni. Jeste to pouzivam, kdyz delam rizky. Ma to mit protistresovy efekt. Takze za mne dobra vec. Velike minus vsak vidim v cene, protoze 250ml vyjde cca na 850 kc.

Old Post 13-01-2018 v 12:35 PM
shakes*89 je offline   Profil uživatele shakes*89   Find more posts by shakes*89   Foto galerie člena shakes*89   Click here to Send shakes*89 a Private Message   Add shakes*89 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:38 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 16 17 18 19 20 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
15-08-2017 - Smutnice - Sciaridae - Fungus gnat , jak na ně ?? - 85 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4060570 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív