Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Nerozsvítitelná výbojka
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Nahodny_typek
Nový Člen

Karma uživatele Nahodny_typek - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 8 

Nerozsvítitelná výbojka Příspěvek č. 1

Zdar chlapi jsem začátečník s teprve menší výbavou. Potřeboval bych pomoct se zapojením HPSky. Vím, že se to tu řešilo asi tak 1000x, ale všechny možné příspěvky jsem už pročetl a vyzkoušel snad vše a stále to nejde, takže v věci:

Jedná se o 400W HPS od Elektrox (2000k SUPER BLOOM HPS), tlumivku od ELT a startér též, vše by mělo být v odpovídající wattáži. Zapojil jsem dle schématu na tlumivce viz. obrázek

http://i1244.photobucket.com/albums/gg565/RandomGuyXO/IMG_20170221_181213_zpsxo1uqdpc.jpg

Bohužel, po zapojení do el. sítě výbojka "svítí" velmi slabě modře a tlumivka vydává bzučivý zvuk.
Již jsem zkoušel tlumivku a startér vyreklamovat, prodejce mě nedávno zaslal nový kus s kterým jsou výsledky stejné.
Také jsem zkracoval přívodní kabel k výbojce a bez úspěchu.
Zapojení jsem zkoušel s i bez kondenzátoru a také bez úspěchu. Už si nijak nevím rady, jsem elektrikář, ale slaboproudař takže jsem vedle jak ta jedle...

Ocením jakoukoliv pomoc

Old Post 21-02-2017 v 17:30 PM
Nahodny_typek je offline   Profil uživatele Nahodny_typek   Find more posts by Nahodny_typek   Foto galerie člena Nahodny_typek   Click here to Send Nahodny_typek a Private Message   Add Nahodny_typek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kalashnikova
Stálý Člen

Karma uživatele Kalashnikova - 91% PěstitelskáKarma uživatele Kalashnikova - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 349  

Příspěvek č. 2

Co to skusit bez tlumivky?

Old Post 21-02-2017 v 17:34 PM
Kalashnikova je offline   Profil uživatele Kalashnikova   Find more posts by Kalashnikova   Foto galerie člena Kalashnikova   Click here to Send Kalashnikova a Private Message   Add Kalashnikova to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nahodny_typek
Nový Člen

Karma uživatele Nahodny_typek - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od Kalashnikova
Co to skusit bez tlumivky?


Jen startér přímo na 230?

Old Post 21-02-2017 v 17:35 PM
Nahodny_typek je offline   Profil uživatele Nahodny_typek   Find more posts by Nahodny_typek   Foto galerie člena Nahodny_typek   Click here to Send Nahodny_typek a Private Message   Add Nahodny_typek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Kalashnikova
Co to skusit bez tlumivky?
HPS bez tlumivky/predradniku?

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 21-02-2017 v 19:16 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Re: Nerozsvítitelná výbojka Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od Nahodny_typek

Bohužel, po zapojení do el. sítě výbojka "svítí" velmi slabě modře a tlumivka vydává bzučivý zvuk.
Jestli je to opravdu nove zbozi, pak je to divne.

Pochybuju ze bys jako slaboproudar udelal nejakou chybu v zapojeni.. Zkus sehnat jine komponenty, imho nejaky z tech co mas bude vadny.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 21-02-2017 v 19:18 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jablko
Stálý Člen

Karma uživatele Jablko - 62% PěstitelskáKarma uživatele Jablko - 62% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 205  

Příspěvek č. 6

No začal bych v objimce jednou se mi stalo že to tam nemělo kontakt a zkousel sem menit taky vsechno možný a samozrejmně že tu objimku až nakonec .. Pak jedině starter a nebo vybojka, na tlumivce se muze horko těžko neco vysrat.

____________________________________________________________________________

Old Post 21-02-2017 v 20:02 PM
Jablko je offline   Profil uživatele Jablko   Find more posts by Jablko   Foto galerie člena Jablko   Click here to Send Jablko a Private Message   Add Jablko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nahodny_typek
Nový Člen

Karma uživatele Nahodny_typek - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 7

Tak jsem zkusil zapojení bez tlumivky a zvuk bzučení tedy vychází ze startéru, ne z tlumivky. Ale nepomohlo to, výbojka stále "hoří" modře...

Bohužel nemám přístup k dalším komponentům, asi objednám nový startér, nejdříve zkusím zajít do obchodu a vyzkoušet jestli není výbojka v háji, ale to budu muset až v pondělí, nyní má prodejce dovolenou.

Old Post 21-02-2017 v 20:07 PM
Nahodny_typek je offline   Profil uživatele Nahodny_typek   Find more posts by Nahodny_typek   Foto galerie člena Nahodny_typek   Click here to Send Nahodny_typek a Private Message   Add Nahodny_typek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nahodny_typek
Nový Člen

Karma uživatele Nahodny_typek - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od Jablko
No začal bych v objimce jednou se mi stalo že to tam nemělo kontakt a zkousel sem menit taky vsechno možný a samozrejmně že tu objimku až nakonec .. Pak jedině starter a nebo vybojka, na tlumivce se muze horko těžko neco vysrat.


Objímku jsem propípal měřákem a kontakt je OK, navíc kdyby nebyla objímka v pohodě tak není nejspíše ani lehké modré světlo ne?

Old Post 21-02-2017 v 20:20 PM
Nahodny_typek je offline   Profil uživatele Nahodny_typek   Find more posts by Nahodny_typek   Foto galerie člena Nahodny_typek   Click here to Send Nahodny_typek a Private Message   Add Nahodny_typek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 9

Kamosovi to jednou delala spatna vybojka a podruhe mel spatne zapojenej ten starter tusim. Projdi kabely ,zkontroluj zapojeni ,dotahni a zkus. Jinak snad cekas az se nakopne? Pac to chvilu sviti modre a po 30 sekundach cca se to rozne jak ma.

Old Post 21-02-2017 v 20:55 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nahodny_typek
Nový Člen

Karma uživatele Nahodny_typek - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od Bitir
Kamosovi to jednou delala spatna vybojka a podruhe mel spatne zapojenej ten starter tusim. Projdi kabely ,zkontroluj zapojeni ,dotahni a zkus. Jinak snad cekas az se nakopne? Pac to chvilu sviti modre a po 30 sekundach cca se to rozne jak ma.


Kompletně zapojení od 0 jsem zkoušel asi 3x, nemyslím si, že by by byla chyba v zapojení. Jendou jsem to nechal běžet i 5 minut a stále "modrá". Nejspíše bude opravdu v háji startér nebo výbojka. Jakmile zjistím čím to je dám sem vědět

Old Post 21-02-2017 v 20:57 PM
Nahodny_typek je offline   Profil uživatele Nahodny_typek   Find more posts by Nahodny_typek   Foto galerie člena Nahodny_typek   Click here to Send Nahodny_typek a Private Message   Add Nahodny_typek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 11

Zkus zahybat kabelama ,nekdy se to umi rozjet ,ale pokud se to rozjede tak to nepouzivej , muzes zajiskrit a katastrofa je v novinach.

Old Post 21-02-2017 v 21:09 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nahodny_typek
Nový Člen

Karma uživatele Nahodny_typek - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od Bitir
Zkus zahybat kabelama ,nekdy se to umi rozjet ,ale pokud se to rozjede tak to nepouzivej , muzes zajiskrit a katastrofa je v novinach.


Standartní postup elektrikáře ala "bouchnout do toho a pohýbat s napájením" jsem už zkoušel

Old Post 21-02-2017 v 21:21 PM
Nahodny_typek je offline   Profil uživatele Nahodny_typek   Find more posts by Nahodny_typek   Foto galerie člena Nahodny_typek   Click here to Send Nahodny_typek a Private Message   Add Nahodny_typek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 13

Tak to je v poradku . co nejde silou ,pujde jeste vetsi

Old Post 21-02-2017 v 21:26 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nahodny_typek
Nový Člen

Karma uživatele Nahodny_typek - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 14

No odsud podsud

Old Post 21-02-2017 v 21:27 PM
Nahodny_typek je offline   Profil uživatele Nahodny_typek   Find more posts by Nahodny_typek   Foto galerie člena Nahodny_typek   Click here to Send Nahodny_typek a Private Message   Add Nahodny_typek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nahodny_typek
Nový Člen

Karma uživatele Nahodny_typek - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 15

Nakonec byl vadná výbojka,
vyměněna za novou a už svííítí

Takže poznatky pro budoucí badatele:

Modrý plamen ve výbojce, bzučící startér, reklamace startéru a tlumivky a nakonec byla vadná výbojka

Old Post 27-02-2017 v 20:45 PM
Nahodny_typek je offline   Profil uživatele Nahodny_typek   Find more posts by Nahodny_typek   Foto galerie člena Nahodny_typek   Click here to Send Nahodny_typek a Private Message   Add Nahodny_typek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:24 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0342720 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív