Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Konvenční Zahrádky » Indoors papriky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3

Jaký je tvůj přístup k pálivým papričkám?
This poll is closed.
Jsou zajímavým zpestřením jídelníčku 3 42.86%
Miluji pálivé papričky! 4 57.14%
Papriky mi nechutnají v jakékoliv podobě 0 0%
Zeleninu nevyhledávám 0 0%
Total: 7 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma 
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Indoors papriky Příspěvek č. 1


Zdravím. Řekl jsem si, že by nebylo od věci pokusit se o vypěstování pár paprik a jak už to tak bývá, jdu na to trochu i tak, abych si něco ověřil, co se týče jejich pěstování pod světlem. Mám semínka hodně pálivých i méně pálivých druhů a hlavně v poměrně malém počtu, čemuž jsem přizpůsobil i péči. Snažil jsem se o napodobení ideálních podmínek v omezených podmínkách za minimální náklady s tím, co dům dal a běžně dostupným vybavením jako jsou květináče a běžný substrát třeba. Teď k posádce, vyseto do Jiffů a hlíny:

Méně pálivé:


  1. Prairie Fire (9/10)
  2. Jalapeňo Early (10/10)
  3. Jalapeňo Numex Pinata (10/10)


Středně pálivé:

  1. Rocoto Yellow (50%)


Silně pálivé:

  1. Bhut Jolokia var. Citron (9/10)
  2. Carolina Reaper (X)
  3. Scorpion Moruga (X)


Výsev byl koncem ledna a teď už všechno roste. Nejnižší klíčivost mělo moje Rocoto Y., který je nejvíc divoký, dlouho a špatně klíčí a slabě roste, zase je víceleté.

Světlo:
3X23W Philips (1450 lmx3= 4350)
v záloze mám 70 W sodu

Skříň 96š56h150v vevnitř bílá a stříbrná eco fólie. Odtah euro 3 na regulaci triáku, ofuk asi 120mm 12V. Zvlhčovač nemám, vlhkost se drží kolem 40-60 %, teplota 23-27°C, hodně skáče a bude potřeba víc měření, meteostanici nemám, stavím vlastní garduino.

Substrát:

  1. hlína (pro palmy) 50:50 s kokosovym vláknem
  2. samotná hlína pro palmy
  3. čistej kokos
  4. chci aspoň zkusit "Kratky" hydro


Hnojka: Plagron Coco A,B a Enzymy AH.

Měření: ph metr, TDS s EC-nezkalibrované, zatím.

foto je ještě před přesazením. Jalepeňa (Paprika roční) mají zřetelný náskok.

Naposledy upravil zelenymuz 15-02-2017 v 22:42 PM

Old Post 15-02-2017 v 22:31 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 2

Mám cca 10 dni přesazeno do mixu, kokosu a hlíny a na nejpokročilejších kytkách se daj pozorovat nedostatky. Jde o Jalapeňa early a projevuje se to tak, že listy se úplně nevzpřímí a jsou jako papír, ztrácí turgor. Hnojení je slabší do 1 ec i když jsou hnojil kokosovým hnojivem zatím všechno, u hlíny přejdu na alga-grow až pořídím. Něco vysychá, zaleju a jeden den jsou listy ok a další už ne. Kokos vypadá, že si daří asi nejlépe, těžko říct. Vzdálenost od světla je poměrně velká, potřeboval jsem pokrýt větší plochu, ale už mám záložní plán, rozšíření chovu (více světel). Teplota stejná, vlhkost kolem 50 % bez odtahu, s odtahem 40 %. Mám dojem, že rostliny měly málo světla, nevhodného složení.

Old Post 24-02-2017 v 13:35 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 3


Foto: větší jsou Jalapeňa early. Neni moc co psát

Old Post 24-02-2017 v 13:53 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 4

Mas to moc hezky, skoda jen ze nepestujes vice organicky ,teda mam na mysli konktretne s Biobizzem. Kdyz uz tak uz! :-)
Rikal bych si ze mineralne pestovane papriky si mohu koupit kdekoliv v obchode.

Papriky klicej mnohem dele nez nase seminka,ze?

Old Post 24-02-2017 v 15:27 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 5

Zatím mě nic nenutí. Ve škole nám vtloukají do hlavy, že minerální dusík ani ostatní živiny nejsou ničim zvláštní. Prakticky jde jen o formu. Když si označíme dusík, můžeme ho pozorovat jak postupuje od kořenů vzhůru, téměř až do plodů. Takže vím, z jakého zdroje pochází. Není to ani 150 let co jsme objevili prvky, za chvíli 100 let výroby amoniaku ze vzdušného N od napodobení funkce hlízek i když je to stále 2,8x méně účinné. Ale zrovna N je jedno odkud vemeš, nic nedrancuješ, to už je horší P - mleté fosfáty z číny nebo odkud a je to jasně omezený zdroj. Už se to tu řešilo, že těžit guáno je minimálně stejně diskutabilní, rozdíl je, že na výluh fosfátu použijem kyselinu dusičnou, myslim. Ale můžu to těžit ve vnitrozemí, né v ptačí kolonii jestli rozumíš.

Konkrétně biobizz je prý cukrová šťáva, v cukrovce je konverze živin celkem dobrá, jenže je hnojená stejně jako kukuřice. A konverze není dobrá, to už spíš využívat digestát (kdo to má??), výpalky-to bude nejspíš ten biobizz. Je to otázka víry, i když něco na tom může být, mě se to tak neosvědčilo a v chuti to nepoznáš. Peace

Old Post 24-02-2017 v 16:46 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 6

Budu sledovat, taky me laka vypestovat si svou vlastni zeleninu pod lampou.

Old Post 24-02-2017 v 17:06 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 7

Paprika klíčí 10-14 dní, někdy i déle.

Ještě k té organice. Díval bych se teď ještě jinou optikou, prostě jak to vypadá v půdě.

https://www.nrcs.usda.gov/Internet/FSE_MEDIA/nrcs142p2_049822.jpg

Je tam nějaká škála živých organismů, jedna požírá druhou a tu zase další, zvířata, herbivoři něco vykálej a když je zabije někdo vejš v řetězci, třeba člověk, tak i jejich orgány se stanou součástí řetězce (food web). A protože se točíme kolem půdy, tak furt předpokládáme, že je to všude stejný, ale není. V okolí vulkánů je dlouho po výbuchu děsně úrodná půda, ale díky nedostatku vody a surovosti je to i pro původní život těžko obyvatelné prostředí. Běžná půda, které se substrát ani nepřibližuje furt vyměňuje s okolím hmotu a energii, žijí zde žížaly a spousta drobnějších živočichů a to všechno chce žrát dusíky. Nevím co na to vědci, ale myslím si, že aktivita půdní fauny stoupá po hnojení, ale v BĚŽNÉ PŮDĚ. Substrát, který ještě propařím abych se zbavil breberek je úplně mrtvý. Takže nastartovat ten proces chvíli trvá a teď co tomu pomáhá, myslím si, že ve skříni už to nezachráníš, leda bys přidal tvůj wormhumus. Ale nechcípnou ty organismy? Co když se rozloží, navzájem požerou nebo jich bude málo, skoro jako na poli?

Někdo tam bude lít kompostový čaj, no v našich podmínkách je kompost přes zimu asi tak aktivní, jako nevim, obyčejný substrát co leží v teple v zahradnictví?

Víš jak, prakticky použitelná organika, taky se jí nebráním, vyjdu na jaře do přírody a z bylin udělám kvas, nejjednodušší a funkční postup. Kamarádovi skvěle rostla kytka v hlíně z bejvalé louky za domem, nejspíš hnojil ale na hlínu zadarmo, i tak paráda. Třeba ještě napiš, jsem zvědavý na pokec.

Old Post 24-02-2017 v 17:24 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 8

Ahoj, mam rad tve prispevky tady na foru vseobecne a tohle vlakno budu urcite sledovat!

Ve spouste veci mas jiste pravdu. Ale co se tyka organika jde o to snazit se udelat co nejlepsi prostredi prave pro ty organismy a houby. Zrovna houby jsou extremne dulezite. Osobne sem presvedceny ze se houbam v systemech kde rovnou solis nelibi tak jako v melase od biobizzu
„Soužití hub s kořenovým systémem rostlin je v přírodě běžné. Podle našich současných znalostí jej využívá asi 80 % všech rostlin,“
"Rostlina, která aktivně spolupracuje s houbami, může zvýšit aktivní povrch pro příjem vody a živin až o 700 %! "
"Vědcům se například podařilo prokázat, že houby mají vliv i metabolismus rostlin. Dokážou například ovlivnit vytváření a ukládání takzvaných sekundárních metabolitů v rostlinách. Tyto látky patří právě mezi ty, které od rostlin často vyžadujeme (patří mezi ně např. oleje, alkaloidy, terpeny či fenoly, tedy látky vhodné pro zpracování v chemickém průmyslu)."
zdroj:http://21stoleti.cz/2010/04/17/jak-...i-s-rostlinami/

Ja treba kupuju canna kokos kterej prave proparovany neni a pridam pripravky ktere obsahuji prospesne houby a bakterie (piranha, tarantula od AN)

K tomu kompostovymu caji...neni caj jako caj. To ze nejsou ty kolonie v zime treba uplne aktivni je pravda. Jenze ty je prave aktivujes. Vice se o tom "kompostovem caji" muzes docist zde http://microbeorganics.com/ ale je tam toho pomerne hodne.

Old Post 24-02-2017 v 18:03 PM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 9

Jsem rád za zapojení se do diskuze. Poslední dobou se to tu podobnýma debatama jen hemží na fórku. Jinak moje vlákna jsou dost na amatéra, neni moc co obdivovat, ale i tak, díky.

Teď k těm houbám, je pravda, že jsem si teď kokos víc studoval a máš pravdu ve všem co píšeš, jen ti chybí důkaz, že to tak canna skutečně dělá . Doufejme že ano. Co jsem chtěl napsat a už jsem to i překládal na bejvalym konkurenčnim foru je o kompostovém čaji a to ještě v době, kdy to začínalo a hlavně chci říct , že do CZ to ještě nedorazilo, narozdíl od LED. Je na to potřeba laboratoř. Minimální je rozlišovat gram+ a gram- bakterie, houby to už je na seriózní PCR test.

Kdybych do toho chtěl jít, tak bych se obrátil na AV-ČR, pro amatéra je to asi dost drahý a funguje osobní zkušenost, na druhou stranu by to mohlo nakopnout průmysl. Nechci bejt za škarohlída, ale situace ve vědě je dost bídná a bez energie to nepude! Možná i modlitby

EDIT: aha, myslel jsi příspěvky. Však anó

Old Post 24-02-2017 v 23:39 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 10

Dík za odkaz metracku a posílám dál odkaz na studii

https://theses.cz/id/jt0ppq/Hodnoce...ykorhiznch_.pdf

Old Post 25-02-2017 v 00:06 AM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 11

No ja te canne docela verim. Jednak maji certifikaci RHP (Regeling Handels Potgronden) coz je urcite plus. A taky jsou v kokosovem substratu dost prukopnici. Cetl sem ze uz pred 15 rokama se na jejich kokosu v holandsku pestovala skoro polovina vsech jahod a tretina ruzi. Me osobne presvedcili a nelituju toho

Na udelani toho caje laborator nepotrebujes. Ten "bioreactor" je v podstate jen bubbler. Aspon teda amici maji evidentni uspechy i s homemade cajem podle receptu v tom odkazu vyse. Ale je potreba se ho dost striktne drzet, vim o par lidech co zkouseli sve postupy a dost se jim to vymstilo. Sam sem to ale "varit" jeste nezkousel. Natoz testovat Tim Wilson sice nemel k dispozici PCR, ale libi se mi jak do hloubky se v tomhle tematu vrhnul. Pod AV by to ale bylo jiste na uplne jine urovni.


Za odkaz taky dekuju! Nevedel sem ze to nekdo uz i u nas testoval. Treba se dockame i toho caje

Old Post 25-02-2017 v 09:33 AM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Pohodička Příspěvek č. 12

Tak jsem si udělal radost a postavil si panýlek z několika LEDs. Je to nějakej typ na 220 V a barva světla je sice teplá, ale už to mám vyzkoušený, že to pod tím roste.

Další specifikace:

-5W
-teplá bílá
-mr 16 formát
-500 lm
-smd 2835
-úhel vyzařování 180°
- šířka 50mm
-výška 30 mm

CRI index (barevné podání) Ra > 80, životnost až 50 000 h, provozní teplota cca 52 °C. Nahrazuje 50 W žárovku a při svícené 8h denně šetří 10x elektřinu, cca 500 Kč/rok, jediná.

Panýlek:

-celkem 8 ks 5W LED smd 2835
-přepínatelný na 2 větve (3:5)

Naposledy upravil zelenymuz 25-02-2017 v 22:03 PM

Old Post 25-02-2017 v 18:03 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 13



Schéma to popíše lépe než foto změti kabelů. Kdo někdy zapojoval kompeta, tak ví o čem mluvím

EDIT: ještě jedno schéma na večer, co mě napadlo po včerejším skvělém obědě

Naposledy upravil zelenymuz 28-02-2017 v 00:52 AM

Old Post 25-02-2017 v 23:40 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 14



čau, mám tu nějaký postřehy co se týče LED panelu.

Jen mě překvapilo množství RED složky, ale úplně mi nešlo ji vypnout v jednotlivých obdélnících obrázku, takže jsem jí jenom ubral na nulu přes filtr (vyvážení barev) a chtěl jsem docílit modré barvy. Něco tam je, ale naprosté minimum (viz. moje Galerie). Zato vznikl zajímavý efekt ve spodní části a tak jsem udělal i posterizaci a vyšel i vyzařovací úhel což se přímo nabízelo (skoro sedí udávaným 120°, některé LED nedrží úplně svisle).

Konstatování: červená a zelená je hlavní spektrum smd2835. Má se za to, že zelená není k ničemu a jen se odráží, mám někde studii, která to vyvrací, je to ale výživné čtení takhle na večer, kdyžtak postnu. Červená je fotosyntetický peak a má nejvyšší intenzitu, následuje far red a kratší fotony v infra pásmu. Na růst tento panel úplně není, stačilo by ale pár modrých LED což by omezilo tvorbu auxinů a dělalo trpaslíky z rostlin, hehe

EDIT: Nedalo mi to a zkusil jsem to samé s rozsvícenými 8 LED (obrázek č.2). Modrá se najednou zjevila , jak je vidět. To po okrajích světel je růžová barva, smíchaná bílou a červenou barvou světla. Červená úplně zmizela z panelu díky sytosti nastavené na mínusovou hodnotu (-100), nemělo to vliv na množství modré barvy. Zato zelená po okrajích je trochu záhada, možná optický klam zrakového vjemu nebo změna vlnové délky odrazem od okolní plochy.

Naposledy upravil zelenymuz 01-03-2017 v 18:59 PM

Old Post 28-02-2017 v 23:06 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 15

Vubec si nedovedu predstavit jak efektivni je tve vyrobene led-svetlo ale musim konstatovat ze si sikovny kluk!
Co bych za to dal kdybych si umel taky postavit tak 100w led-panel do me budouci zamyslene matkarny.

Furt se poohlizim po nejakem panelu ale vse je pro me moc drahe.
Na kolik te vysel tenhle led-panel?

Old Post 02-03-2017 v 13:18 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 16

Madicale, no tak efektivita je jedna věc, cena druhá a hlavní přednost tohoto panelu. Jestli to chceš vědět do podrobna, tak to přesně nedokážu vyčíslit, ale odhadem:


  • LED 520,- (s poštou)
  • patice,objímka Gx5,3 72,-
  • trochu lepidla
  • plast na tělo a dřívka na stabilizaci
  • 2 ks plastové trubky na stabilizaci delší strany, která slouží i pro pověšení
  • 2 ks poplastovaného drátu z pletiva na uchycení místo chrastivých řetízků
  • 2 menší kousky řetězu na konci na zavěšení namotané na 2 "karabiny" tvaru podkovy a na tom visící dráty z pletiva a panel
  • kabel + kablíky (černý, modrý), čokoláda, vruty malé a větší
  • přepínač
  • multimetr digitální


Pak samozřejmě jednoduchý šroubovák odpovídající velikosti na šroubky v čokoládě, štípací kleště, popř. odizolovací kleště (nejsou potřeba). Kdo to nemá, musí koupit a to stojí $$$, takže u mě dejme tomu náklady 800,- s amortizací kleští co jsem si nedávno koupil v kaufu a lepidlem a trubky, co měla mít jiné využití.

Má to jen 40W, ale svítí to lépe než spořivky co jsem tam měl a hlavně, je to mnohem menší váha (manipulace) a drží to rovně, což se o hobby stínítku říct nedalo.

Ale jak to pod tim poroste se ještě uvidí, zatím to jde. Měj se

Old Post 02-03-2017 v 17:43 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:41 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6752550 seconds with 38 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív