Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 29 30 31 32 33 »
Autor
Téma 
kcb
Stálý Člen

Karma uživatele kcb - 95% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 531 

Příspěvek č. 481

Carlos - presne, uz vidim ze na ty lyziny a male kolecka povesim 14 kg )))

Old Post 15-02-2017 v 09:31 AM
kcb je offline   Profil uživatele kcb   Find more posts by kcb   Foto galerie člena kcb   Click here to Send kcb a Private Message   Add kcb to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 482

METRáčEK: Škoda, že si tú vetu nepreložil...

Ja netvrdím, že je LED lepší, alebo že sa vyrovná HPS, čo sa týka výnosu, lebo som to takto neporovnával a ani nebudem a ani nikomu LED nenútim a ani Gavitu...

Śtúdia je zverejnená v polovici roka 2014 a nejaký čas trvali aj samotné porovnávacie testy. Odvtedy vyšli minimálne 2 nové generácie LEdiek....je pravda, že fyzikálna podstata vecí sa určite nezmenila.
a O čOM SA tu vlastne bavíme????
Nikomu nenútim svoj názor a tvrdím, že nech si každý pestuje, pod čím chce. To, čo som napísal je čiste vlastná skúsenosť a pokiaľ by som sa celej tejto vtákovine venoval profesionálne, šiel skleníky atď, tak takéto články, ako si tu postol budem určite vačšmi prežívať....
Pár vecí mi tam ale zarezonovalo, je to zbytočné sem ťahať ...
a hlavne k téme o niečom naozaj celkom inom.
Naozaj nemienim strácať čas...

Takze odo: "Pokud netušim, tak držim hubu a šoupu nohama a u toho se snažim poslouchat ty co tušej"
Stratil som tu dnes naozaj už dosť času...a fakt na toto reagovať nemienim!

Naposledy upravil odo 15-02-2017 v 10:14 AM

Old Post 15-02-2017 v 09:44 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 483

CARLOS:"Prave ze specifikace LED jsou problematicke. Vetsinou je to spis reklama nez realita, takze srovnavat ucinnost ze specifikaci nema vyznam. Dalsi vec, ze faktoru pro uspesnost je vice (spektrum apod.) Na papire to treba vypada dobre, ale ve skutecnosti pod tim nic neroste."
Neblbni človeče! Veď tu už prezentovali členovia systémy v ktorých to slušne rástlo!
V tom prípade treba spraviť test s voltmetrom, expozimetrom, teplomerom a použiť kalkulačku, ak chceš dôkaz k efektivite. Ja to ale robiť nebudem. Každý si musí sám zvážiť, že čo strčí do stanu. Nie sme všetci ako FIKUS, čo investoval peniaze a čas, aby tu niečo odprezentoval.

KCB - to svetlo nemusí vôbec toľko vážiť. Toto je iba detail, ktorý sa dá riešiť, taktiež aj vhodný pojazd. Dokonca aj vhodná UV zložka, ktorá je pri HPS zastúpená by sa k LED dala doplniť. Chce to ale konkrétne informácie a skúsenosti. Mne ide o ideu, či je vôbec ten pojazd efektívny, takže ak máš pozitívne skúsenosti s pojazdom, čo sa týka pestu, konkrétne výnosu a kvality, tak prosím PM. Dosť ma to zaujíma. To, čo som našiel tu v príspevkoch je pre mňa rozporuplne. Diky!



Naposledy upravil odo 15-02-2017 v 10:16 AM

Old Post 15-02-2017 v 10:01 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 484

Kvalitní HPS do 5 tisíc nové? za 5 tisíc máš kvalitní předřadník. Stínidlo 3.000+ 1200 výbojka květ + 1000 Kč mh. Tak jsme někde na 10 tis.

Old Post 15-02-2017 v 10:38 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 485

No a pokud jedeš 4 a více HPS, tak ti na termokamere svítí barák jako vánoční stromek na staromaku.

Old Post 15-02-2017 v 10:47 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 486

citace:
Původní příspěvek od fikus37
No a pokud jedeš 4 a více HPS, tak ti na termokamere svítí barák jako vánoční stromek na staromaku.


S LED ti bude svitit uplne stejne, uz jsme resili vyse ze ucinnost je priblizne stejna! Navic jak jsem psal pouzitim cooltube se dostavame do uplne jiny roviny.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 15-02-2017 v 10:54 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 487

citace:
Původní příspěvek od odo

Neblbni človeče! Veď tu už prezentovali členovia systémy v ktorých to slušne rástlo!

Netvrdim ze tu nejsou inspirativni growroomy s LED, ale taky tu bylo dost led experimentu, ktery dopadly katastrofalne (vcetne mych zkusenosti). Takze zatim je to tak sance pul na pul ze koupis cinskej smejd pod kterym to neporoste.

Na kvalitne zpracovanej srovnavaci report hps vs led stale cekame a kdo ho udela bude mit nehynouci slavu!

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 15-02-2017 v 10:57 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 488

Carlos - Vero, aj Cree tu už bolo a toto sú najnovšie verzie. Predošlé idú ľuďom furt, akurát sú menej výkonné,
netvrdím, že to nahrádza, alebo, že to je lepšie, než HPS. Točí sa to tu stále dokola. Obe svetlá majú svoje výhody a nevýhody, ktoré šikovný grower dokáže využiť, alebo obísť, aby dosiahol výsledok pre neho najviac žiadaný.
Ako som písal, bavím sa a išlo mi o teplotu, lebo pod hps pestovať už nemôžem. Ostatné + sa prejavilo až keď som to zapol. Vybral som si na základe informácii, ktoré som tu dlho študoval a odsledoval Fikusov porovnávaci pokus. Neprežívam to a nie som na to ani odkázaný. Dokonca ani nehulím. Nerobím si do budúcna plány a možno sa na celý pest MJ za pár mesiacov vykašlem, lebo situácia je taká, aká je...
Čo sa týka náhrady HPS do growingu: uvedomte si, že tieto čipy nie sú primárne určené do growingu, ale na celkom iné svietenie. Pri tom všetkom, aj pre nás celkom dobre poslúžia. Predpokladám, že čoskoro sa objavia čipy, ktoré budú určené a vyvinuté špeciálne do growingu. To bude potom celkom iný tanec...

Naposledy upravil odo 15-02-2017 v 12:14 PM

Old Post 15-02-2017 v 11:52 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 489

Mozna je to novinka jen pro me, ale netusil jsem, ze se vyrabeji :] .. Drivery od MW, rada HLG-480H-C. Cenove sice zadna hitparada, ale bud ve verzi 1.4A pro devet COB, pripadne ve verzi 1.7A pro 6-8 multichipu (s regulaci na rust, samozrejme).

Pokud by nekdo delal bary se 3-4 COB, tak pro napajeni komplet svetla se dvema bary idealni reseni :]
http://www.czech-meanwell.cz/fotky1.../HLG-480H-C.pdf

Old Post 16-02-2017 v 17:30 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 490

Odo ,ledideal tusim nekde psal ze sou stejny vysledky jak s 2700k ,tusim ze je vyrabet nebudou. Ale podle.me snima chybu neudelas.

Old Post 16-02-2017 v 17:55 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 491

spachal: nevím jak dlouho to je na trhu ale bude to velmi krátce, každopádně je to pro nás určitě skvělá správa a dobrej zdroj přesně pro naše účely :-) škoda že ještě není nikde skladem....

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 16-02-2017 v 19:42 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 492

Tak to jsem rad, ze nejsem sam, uz jsem si myslel, ze jsem proste tyhle drivery od MW prehlednul ..

V kazdem pripadku, jake jsou zkousenosti z praxe u silnejsich verzi driveru ohledne maximalniho vystupniho napeti? Ptam se na realne hodnoty, rozdily mezi CONSTANT CURRENT REGION a OPEN CIRCUIT VOLTAGE. Podle poznamky v datasheetu (u 480W varianty), pokud jsem to pochopil spravne, muze jit vystupni napeti az na 120% uvadeneho, klesne ale proud na 80%, je to tak? Protoze rozdil mezi 343V a 420V je uz docela znatelny.. Pokud to takhle je, je to vyborna zprava, protoze treba u verze 1.4A je to rozdil skoro 70V, ktery by sel pouzit pro napajeni dalsi dvou COB, je tedy mozne, ze by jich tenhle driver 'utahnul' v pohode 10, v extremu i 11??

Old Post 16-02-2017 v 21:42 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 493

citace:
Původní příspěvek od spachal
Tak to jsem rad, ze nejsem sam, uz jsem si myslel, ze jsem proste tyhle drivery od MW prehlednul ..

V kazdem pripadku, jake jsou zkousenosti z praxe u silnejsich verzi driveru ohledne maximalniho vystupniho napeti? Ptam se na realne hodnoty, rozdily mezi CONSTANT CURRENT REGION a OPEN CIRCUIT VOLTAGE. Podle poznamky v datasheetu (u 480W varianty), pokud jsem to pochopil spravne, muze jit vystupni napeti az na 120% uvadeneho, klesne ale proud na 80%, je to tak? Protoze rozdil mezi 343V a 420V je uz docela znatelny.. Pokud to takhle je, je to vyborna zprava, protoze treba u verze 1.4A je to rozdil skoro 70V, ktery by sel pouzit pro napajeni dalsi dvou COB, je tedy mozne, ze by jich tenhle driver 'utahnul' v pohode 10, v extremu i 11??

Už jsem chtěl psát, že to tak rozhodně není, ale podle data sheetu je 480H-C - na rozdíl od menších driverů z té série - tohoto opravdu schopen. Já to chápu tak, že 1.4A verze by měla být schopná dát 1.12A@411V. V ruce jsem to ale neměl, takže na jisto to říct nemůžu.

a.

Old Post 17-02-2017 v 09:03 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 494

citace:
Původní příspěvek od carlos

citace:
Původní příspěvek od odo
Carlos:"Podle mne ucinnost bude zhruba stejna. Problem je ten ze LED tezko uzavres do neceho typu cooltube." ...a načo by si to strkal do cooltube? Ak Ti vadí to teplo, čo ide z LED, tak to môžeš rovno napojiť nejakou redukciou na ventilátor nad čipom a odvádzat mimo stan.


To jsem prece psal nahore, problem je ze takove stinitko jsem prodavat nevidel...



jediný který sem kdy viděl že má odvětrávání ven z prostoru je toto

každopádně s cenou začinající na 2000 usd je to dost drahý :-)

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 17-02-2017 v 14:11 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 495

Alesi, dik za info, proste uvidime casem, az ty drivery budou dostupne a mezi lidma. Ale zmena by to byla zajimava, protoze mozna je to muj pocit, ale obecne ty drivery od MW vzdy 'tesne nevychazi' pro napajeni nasich oblibenych COB ;] ..

No a co se tyce absence cooltube pro LEDky, ona to take neni az tak velka tragedie, zjistete si, kolik svetla se 'ztrati' jen odrazem a pruchodem pres plastovou trubku. Prekvapive docela dost .. ;]
Takze cooltube beru jako opravdu nouzovou a krajni moznost, jak ukocirovat teplotu v boxu, s timhle problemem daleko lepe pomuzou prave moderni COB, s vysokou ucinnosti. A za me nejlepe bez optiky a reflektoru, pouze s kvalitni odrazovou folii na stenach boxu.

Old Post 17-02-2017 v 14:37 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
romy
Stálý Člen

Karma uživatele romy - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 89  

Příspěvek č. 496

spachal-takže ten plastovy kelimok dat dole? mám vero 29 85w reflektor

potrebujem poradit od skúsených
ludí,dakujem

Old Post 17-02-2017 v 15:41 PM
romy je offline   Profil uživatele romy   Find more posts by romy   Foto galerie člena romy   Click here to Send romy a Private Message   Add romy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:52 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 29 30 31 32 33 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-11-2023 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - 648 odpovědí
04-10-2016 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II. - 1018 odpovědí
21-04-2014 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I. - 1016 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6051060 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív