Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Odrůdy a Šlechtění » Ŕízkovaní fast version
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
kostakosta88
Stálý Člen

Karma uživatele kostakosta88 - 67% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 17

Vypadá to že asi zkušenosti z řízkama z fast version nejsou tak uvidíme jak to dopadne doufám že budu mile překvapen

Old Post 04-02-2017 v 18:53 PM
kostakosta88 je offline   Profil uživatele kostakosta88   Find more posts by kostakosta88   Foto galerie člena kostakosta88   Click here to Send kostakosta88 a Private Message   Add kostakosta88 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 18

Rozhodně v každé fast verzi ruderalis bude..sice ve velmi malé míře, ale bude. Přesně to je ten gen, kterej způsobuje, že to nakvétá rychleji a tím pádem většinou dozrají koncem září. Candy Kush jsem měl a byl hotov na přelomu září/říjen. Měl jsem od zdejšího člena fast-fotoperiodu. Jednalo se o Blueberry kříženou s Auto-mazarem (V první generaci semen je AF gen potlačen fotoperiodou a vznikne ta naše fast verze - v tomto případě Fast Blueberrymazar). Musim říct, že nikdy mi nic nedokvetlo dřív - sklízel jsem jí první týden v září :-D Kvalita špičková - indica jak víno. Akorát ze 4 regularů byla jen jedna samice, ale i tak spokojenost. Jinak ohledně těch řízků mě to také zajímá, takže doufám, že se zde ještě něco dozvím ;-)

Thomas V.

Old Post 05-02-2017 v 11:41 AM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 19

citace:
Původní příspěvek od Váchy 55
Jinak ohledně těch řízků mě to také zajímá, takže doufám, že se zde ještě něco dozvím ;-)

Neboj mám to v plánu. Semínka už mám doma. Teď je nechám jen vzpamatovat z té zimy jak frčeli z Holandska. A hned zasadím a uvidím jak to bude růst.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 08-02-2017 v 13:18 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 20

Ještě takové detail na RQS píšou u té odrůdy co mám tedy Candy Kush Express Typ: Sa 40% In 60% Ru 0%

Tak by mě opravdu zajímalo jestli to není opravdu jen kříženec rychle kvetoucích rostlin a ne ruderalis aby kvetly bez fotoperiody tedy rychleji. Protože se přeci nezbavíte genu v rostlině jen tak na 0% z pár generací.

Tak že se furt překláním k tomu že v genech nemá žádný plevel. A klonování a zacházení z touto rostlinou bude naprosto totožné s ostatními rostlinami.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 12-02-2017 v 11:21 AM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 21

Ne kazda rostlina ruderalis je ne-fotoperiodicka. Autoflowering je mutace u urcitych odrud, ktere patri do poddruhu nekým nazyvanym ruderalis. To "nekym" pisu schvalne, protoze co nazyvat sativa, co indica a co ruderalis je diskutabilni...a plevel je to vsechno tak nejak stejne

http://www.os-extra.cannabisclinici...-9.05.21-AM.png

Naposledy upravil metracek 13-02-2017 v 00:53 AM

Old Post 13-02-2017 v 00:16 AM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 22

citace:
Původní příspěvek od metracek
Ne kazda rostlina ruderalis je ne-fotoperiodicka. Autoflowering je mutace u urcitych odrud, ktere patri do skupinu nekým nazyvanou ruderalis. To "nekym" pisu schvalne, protoze co nazyvat sativa, co indica a co ruderalis je diskutabilni...

http://www.os-extra.cannabisclinici...-9.05.21-AM.png

Ano určitě, diskutabilní by to bylo. Jen tehdy kdyby se to nekontrolovaně rozmnožovala. Tedy nejspíš v přírodě.
Ale podle mě pokud už jsou jisté odrůdy stabilní (deistky generací) a většinou staré pár let až desítek let.
Tak většinou můžeš odhadnout co od určitého fenotypu očekávat. Stejně jako teď u aut či ruderalis odrůd.

Ale furt jsme u toho i kdyby byla fotoperiodická či nikoliv. Stále tu je to že by v té generaci musel být napsané, pokud někdo má kontrolu nad rozmnožováním.
Přeci se geny určitého fenotypu najednou neztratí na 0%. To by se musela generačně opět potlačovat. Co by ve výsledku nemělo žádný smysl. Aspoň podle mě.

Ale tak nebo tak stále mi leží tady na tiskárně a zatím jsem je nezasadil a nezkusil. Tak za půl roku dám vědět jestli vidím nějaké odlišnosti.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 13-02-2017 v 01:01 AM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 23

Nevim jestli si kliknul na ten odkaz, nebo jak silny si v anglictine. Tak jen shrnuti zjednodusene, proc sem ja psal ze je to diskutabilni: .... v roce 2014 clovicek co se timhle zabyva +20 let zjistil pomoci barcodingu DNA ze nejsou dva druhy cannabis indica a cannabis sativa jak se do ted vsichni domnivaji. Jeho predchudce udelal v 70. letech chybu. Podle McPartlanda jsou tri poddruhy: indica(drive sativa) afghanica(drive indica) a sativa(drive ruderalis). A o kazdem poddruhu tam jsou vypsane nejake obecne vlastnosti.
Vubec to neni tak ze by ruderalis bylo neco podradneho, co by si mel v genove linii urcitych odrud nazyvat ze maji v sobe "plevel". To je hodne spatnej az naivni pohled na vec.

Ja sem mel pocit ze se bojis samonakvetani tech "fast odrud" v matkarne, jelikoz diky obsahu ruderalis maji automaticky autoflower gen. Toho se bat clovek nemusi, protoze to tak neni. Ten gen ktery ma na svedomi AF mimochodem v cannabis jeste nikdo nenasel/nehledal.

Old Post 13-02-2017 v 09:41 AM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 24

Ano četl jsem to. A to že jsou 3 podruhy je v celku jasné. To nepřišel na nic nového. To že je pojmenoval jinak už je trošku jiné téma.
"plevel" jsem to nazval proto že většina genetických podruhů ruderalis. Nejsou nijak potentní rostliny. Protože většinu lidí do nedávna ani moc nezajímala. Proto jsem to napsal.
Většina nynějších odrůd už jsou buď hybridi nebo jsou vyšlechtěné do "extrémních" potencí mnoha desítek let. V tom případě když se zkříží s ruderalis (aby vznikli auto-kvetoucí). Tak to mohu označit jako "plevel".
Ale je možné že už si někdo vyšlechtil i slušné ruderalis. Které kříží s těmi normálním. To už jsou možná ty nové generace aut.

Jen já osobně pochybuji že by v těchto rostlinách byli obsaženy všechny 3 podruhy konopí. Jak to psalo pár lidí tady nahoře. Protože mi to přijde zbytečné. Mnoho kytek má kvetoucí dobu od 45 - 50dní.

Nic víc jsem tim nemyslel.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 13-02-2017 v 10:49 AM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 25

Tak promin, v botanice se sice porad vedou spory o tom jestli je cannabis monotypicky nebo polytypicky. Ze ty v tom mas jasno uz davno, to jsem ja netusil.

Mluvis o voze a ja o koze....navic si myslim ze tomu vozu tak uplne nerozumis, aby si o nem mohl mluvit (bez urazky). Jen me jeste zajima co je to "potentni rostlina"? A cim podlozis tvrzeni ze ruderalis neni "potentni"?

Old Post 13-02-2017 v 11:45 AM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 26

Ano bavit se o tom z botanického hlediska může být opravdu složité. Ve volné přírodě se konopí snad přizpůsobuje okolí. Proto také vznikly poddruhy tedy sativa, indika a ruderalis.
To že je možné že tyto podruhy vznikli z jedné jediné rostliny je možné taky. Ale to už se opravdu bavíme o něčem jiném než je toto téma.
Potenci myslím tím jak jsou některé látky v kytce zvýšené, nebo to co šlechtitelé upřednostňují. Většinou (CBD či THC) Čím vyšší jsou tyto látky tím jsou potentnější tedy více účinné.
Ruderalis rostli tam kde bylo špatné prostředí na přežití. Tak se přizpůsobili tím že chtěli co nejdříve rozmnožit. Proto také byli z většiny hermafroditi a co nejrychleji kvést i bez změny světla. Usuzuji že těchto účinných látek měli opravdu minimum (tedy málo potentní). Ale možná už se to šlechtěním změnilo.

Ale máš pravdu z tohoto hlediska jsem nikdy konopí moc neřešil. Možná proto že jsem ještě žádnou rostlinu nešlechtil. Mám za sebou akorát pár knih o konopí a třeba i Adiktologiské kompedium konopí a konopné drogy. Kde se spíš zaměřovali na účinky látek obsažené v konopí.

Old Post 13-02-2017 v 12:27 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pflusik
Stálý Člen

Karma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 27

Dělal jsem to minulý jár. Žádnej rozdíl oproti běžným modelům jsem nezaznamenal. Řízky rostly v pořádku, zdravě, úroda byla nadprůměrná.

Komár neni mucha pyčo

Old Post 13-02-2017 v 13:02 PM
Pflusik je offline   Profil uživatele Pflusik   Find more posts by Pflusik   Foto galerie člena Pflusik   Click here to Send Pflusik a Private Message   Add Pflusik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 28

Ruderalis obsahuje dost CBD, jen neobsahuje vysoke hodnoty psychoaktivniho THC. Ale to ani nektere odrudy indiky.
Mas pravdu ze se ruderalis muselo prizpusobovat horsim podminkam. Ale on roste v tak ruznych podminkach ze se prizpusoboval pokazde jinak, proste ne kazdej ruderalis je sibirska mrdka

"KONOPÍ RUMIŠTNÍ (C. ruderalis), je dvoudomá, vzácně jednodomá bylina s bohatě větvenou, asi 0,5 – 1 metr vysokou a slabě rýhovanou lodyhou, okvětní lístky prašníkových květů jsou zelenavé s úzkým bělavým lemem, pestíkové s nápadně dlouhými červenými bliznami. Semena jsou na povrchu nepravidelně tmavě mozaikovitá se zřetelnou oddělovací vrstvou tvořící masivní zduření, v období zralosti samovolně vypadávají. Tento druh je domácí v jihovýchodním Rusku, zejména v Povolží, na Urale, na západní Sibiři, na Kavkaze, v Malé a Střední Asii (až do výšky 2000 metru nad mořem). Vyskytuje se však i v Turecku, Íránu, Afghanistánu, Tadžikistánu, Kazachstánu, Mongolsku, Číně a na Dálném Východě. Na území bývalého Sovětského svazu roste kolem vesnických obydlí, na svazích cest, rumištích, v zelinářských zahradách, sadech, někdy i jako plevel v obilí. Druhotně se rozšířil do střední a jihovýchodní Evropy a dále do Polska, Litvy a Estonska. Jako plevel roste také v USA a místy v jižní Kanadě. V České republice se vyskytuje na jižní Moravě, např. v okolí Hustopečí nebo v Brně na Kraví hoře. Roste také na jižním slovensku."

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=38025

Old Post 13-02-2017 v 13:10 PM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 29

V hustopecich roste snad vsechno . Uz se teda nedivim ze dost outdooristu melo problemy s oprcanim jejich zahradky kdyz tam roste planisko.

Old Post 13-02-2017 v 13:17 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kostakosta88
Stálý Člen

Karma uživatele kostakosta88 - 67% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 30

citace:
Původní příspěvek od Pflusik
Dělal jsem to minulý jár. Žádnej rozdíl oproti běžným modelům jsem nezaznamenal. Řízky rostly v pořádku, zdravě, úroda byla nadprůměrná.

tak že žádný problém nebyl prosimtě co jsi měl za model
já mám zasazené speedy chile a jsem zvědav na ty řezy jestli budou v pohodě

Old Post 13-02-2017 v 13:30 PM
kostakosta88 je offline   Profil uživatele kostakosta88   Find more posts by kostakosta88   Foto galerie člena kostakosta88   Click here to Send kostakosta88 a Private Message   Add kostakosta88 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
čepra
zahrádkář


Registrován: Nov 2003
Příspěvků: 963  

Příspěvek č. 31

Zdar,
já držím druhým rokem matku Killer Kushe- http://sweetseeds.es/official/en/ki...h-fast-version/ a zatím se vše(matka i řízky) chová normálně.

"To co jsem prožila, mi dalo sebevědomí a po politické stránce to, že budu do konce života proti komunismu a totalitě. A nemůžu pochopit, že mladý člověk se může přiklonit k jejich programu a k jejich straně. Já vím, že neustále lžou"
Hana Truncová, politická vězenkyně

"Co dal bolševismus světu, národům, člověku? Světu vzpoury, zmatky, násilné revoluce, občanské války, teror. Národům bídu, neštěstí, bezpráví, zotročení materiální i duchovní. Lidem věčná strádání. Bolševický stát vzal člověku svobodu, čest,mravnost." Alexandr Jakovlev - bývalý vysoký komunistický funkcionář

Old Post 13-02-2017 v 13:43 PM
čepra je offline   Profil uživatele čepra   Find more posts by čepra   Foto galerie člena čepra   Click here to Send čepra a Private Message   Add čepra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
suares
Stálý Člen

Karma uživatele suares - 95% PěstitelskáKarma uživatele suares - 95% PěstitelskáKarma uživatele suares - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 67  

Příspěvek č. 32

Tohle sem měl taky v plánu, ale nakonec pojedu normálně z seeds. Jelikož se bojim hlavně předčasnýho nakvětu řezu a jiz zde zminenyho šoku, když sou tyhle fakt verze tak citlivy na přepnutí. Každopádně budu sledovat a držet palce

Old Post 24-02-2017 v 09:37 AM
suares je offline   Profil uživatele suares   Find more posts by suares   Foto galerie člena suares     Add suares to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:08 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2222780 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív