Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » indoor pestovanie komplet manual
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
WooDooWeed
Nový Člen

Karma uživatele WooDooWeed - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 22  

indoor pestovanie komplet manual Příspěvek č. 1

Zdravím všetkých indoor maniakov.

Po dlhom uvažovaní a skúmaní existujúcich tém so sa rozhodol založiť toto vlákno. Ak niekto chce konkrétnu informáciu musí preloziť cez nespočetné množstvo príspevkov. Jeden tvrdí tak, druhý onak. kde je pravda? Mojím cieľom je podať všetko čo je potrebné v jednej téme. Pokúsim sa vytvoriť niečo ako encyklopédiu indoor pestovania. Využijem moje 15 ročné skúsenosti s pestovaním rastlín hydroponicky ako aj v obohatenom médiu v profi firme. Pevne verím že informácie ktoré tu nájdete vám zaručia maximálne vysoké a kvalitné výnosy.

Príroda vie čo ma robiť. Počúvaj ju.

Old Post 28-12-2016 v 19:11 PM
WooDooWeed je offline   Profil uživatele WooDooWeed   Find more posts by WooDooWeed   Foto galerie člena WooDooWeed   Click here to Send WooDooWeed a Private Message   Add WooDooWeed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WooDooWeed
Nový Člen

Karma uživatele WooDooWeed - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 2

Tak začnem klíčením.

Nebudem tu riešiť kvalitu semien. Každý vie čo to znamená. Tu budeme počítať s tým že si pestovateľ zabezpečí osivo z renomovanej seed banky. Prvá rada. Naklíčiť alebo priamo do pôdy? Nič nepokazíte ak semienko najskôr naklíčite na navlhčenom odličovacom tampóne. Ale robte to len vtedy keď chcete vedieť klíčivosť semienok. Ak ste si istí že máte kvalitné semienka s klíčivosťou aspoň 99% potom jednoznačne s nimi do pôdy.

Príroda vie čo ma robiť. Počúvaj ju.

Old Post 28-12-2016 v 19:17 PM
WooDooWeed je offline   Profil uživatele WooDooWeed   Find more posts by WooDooWeed   Foto galerie člena WooDooWeed   Click here to Send WooDooWeed a Private Message   Add WooDooWeed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WooDooWeed
Nový Člen

Karma uživatele WooDooWeed - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 3

Naklíčenie vs. priamy výsev

Ak dáte semienko naklíčiť komplikujete si situáciu. Naklíčené semienko má veľmi citlivý a krehký korienok ktorý môžete aj pri najväčšej opatrnosti ulomiť. Konope je rastlina geneticky veľmi silná čo sa týka reprodukcie a schopnosti klíčenia. Nepotrebuje naklíčiť. Nič také v prírode nerobí.

Príroda vie čo ma robiť. Počúvaj ju.

Old Post 28-12-2016 v 19:24 PM
WooDooWeed je offline   Profil uživatele WooDooWeed   Find more posts by WooDooWeed   Foto galerie člena WooDooWeed   Click here to Send WooDooWeed a Private Message   Add WooDooWeed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WooDooWeed
Nový Člen

Karma uživatele WooDooWeed - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 4

Výsev:

Semienka vysievame priamo do substrátu do hĺbky 1,0 - 1,5cm. Je veľmi dôležité dodržať hĺbku. Ak zasejete plytko, koreňový kŕčok bude príliš vysoko a rastlina sa vám zbytočne vytiahne vysoko. Ak zasejete hlbšie, klíčenie bude veľmi nerovnomerné. Ako substrát voliť rašelinu s pH okolo 6,5 - 7,ale hlavne nepredhnojený. Proste zájdeme do záhradkárstva a kúpime klasický výsevný substrát.
Pointa je v tom že nemal by byť hnojený. Vyššie EC spomaľuje príjem vody koreňmi, stresuje mladu rastlinku a je teda úplne nevhodné.
Takže sejeme priamo do výsevného substrátu a do kelímkov od jogurtu a pod. Naspodku urobíme dierku na odvod prebytočnej vody. Substrát jemne rukou utlačíme. Po zasiatí výdatne zalejeme, až kým nebude voda unikať spodným otvorom a prikryjeme nejakou čiernou fóliou.
Uložíme na teplom mieste 25 - 30°C. Fóliu trikrát denne odkrývame a sledujeme klíčenie. Akonáhle sa objavia klíčky, fóliu odstránime a prenesieme rastlinky pod zdroj svetla. Prečo čierna fólia? Neprepúšťa svetlo a zabraňuje odparu vody.
Pri výseve zalievame substrát iba raz. Hneď po výseve. Potom už nezalievame až do presadenia. presadíme asi za 10 dní po výseve. Princíp nezalievania až do presadenia spočíva v tom, že prinútime rastlinu hľadať vodu. Ak totiž nieje zalievaná, produkuje nové korene ktoré sa rýchlo rozrastajú s cieľom nájsť vlahu.
Čiže nezalievaním v období 10 dní po vyklíčení prinútime rastlinu vytvoriť bohatý koreňový systém.

Príroda vie čo ma robiť. Počúvaj ju.

Old Post 28-12-2016 v 19:51 PM
WooDooWeed je offline   Profil uživatele WooDooWeed   Find more posts by WooDooWeed   Foto galerie člena WooDooWeed   Click here to Send WooDooWeed a Private Message   Add WooDooWeed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WooDooWeed
Nový Člen

Karma uživatele WooDooWeed - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 5

Vlhkosť pri klíčení.

Cieľom tohto príspevku je vyvrátiť mýtus o potrebe nadmernej vlhkosti pre mladé rastlinky.
Je pravdou že vyššia vlhkosť urýchľuje metabolizmus. Ale je nutné zakrývať mladé rastlinky pohármi od zaváranín? nie! Akonáhle vám rastlinka vyklíči, prenesiete ju pod svetlo a to je všetko. žiadne ventilátory! Prvých 10 - 15 dní po vyklíčení nevetráme ani neventilujeme. Rastlina nasáva vlhkosť evaporáciou zo substrátu. Preto nevetráme ale snažíme sa zachovať čo najvyššiu vlhkosť.

Príroda vie čo ma robiť. Počúvaj ju.

Old Post 28-12-2016 v 20:05 PM
WooDooWeed je offline   Profil uživatele WooDooWeed   Find more posts by WooDooWeed   Foto galerie člena WooDooWeed   Click here to Send WooDooWeed a Private Message   Add WooDooWeed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WooDooWeed
Nový Člen

Karma uživatele WooDooWeed - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 6

Tri základné faktory úspechu indoor: Voda, Živiny, Svetlo.

Rozoberieme prvy: Voda.

Od vysiatia až po zber úrody je dôležité akou vodou zalievame. Tvrdosť vody je alfa-omega úspechu.
Určuje sa v nemeckých stupňoch °DH. Zvolil som túto stupnicu práve preto, že v lekárňach sa dajú kúpiť lakmusové papieriky na meranie tvrdosti podľa tejto stupnice.
Ak si odmeráte vodu z vodovodu s hodnotou do 4 °DH - máte vyhrané. Máte mäkkú vodu s minimálnym obsahom uhličitanov. Ak si nameráte viac, máte problém. Kľudne možete namerať aj 15 °DH. to je tvrdá voda.
Platí: ak máte mäkkú vodu, možete zalievať priamo na rastliny. ak máte tvrdú, musíte ju zmäkčiť. Odstátie jeden alebo dva dni nepomôžu. Musíte si zabezpečiť reverznú osmózu. prístroj, ktorý nieje lacný, ale vráti sa vám vo výnosoch.
Sú dve situácie: ideálna a reálna.
Ideálna : máte destilovanú vodu (prešla reverznou osmózou): EC merania sú presné, ako aj dávkovania hnojív sú presné
Reálna : máte vodu z vodovodu: EC roztoku skresľuje obsah minerálnych solí vo vode a tým pádom nedokážete presne odmerať správne množstvo hnojiva.

Príroda vie čo ma robiť. Počúvaj ju.

Old Post 28-12-2016 v 20:52 PM
WooDooWeed je offline   Profil uživatele WooDooWeed   Find more posts by WooDooWeed   Foto galerie člena WooDooWeed   Click here to Send WooDooWeed a Private Message   Add WooDooWeed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WooDooWeed
Nový Člen

Karma uživatele WooDooWeed - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 7

Cesta k dokonalosti? Destilovať vodu reverznou osmózou.
Inak ako? Zakúpiť EC meter a denne merať hodnoty.

Príroda vie čo ma robiť. Počúvaj ju.

Old Post 28-12-2016 v 21:01 PM
WooDooWeed je offline   Profil uživatele WooDooWeed   Find more posts by WooDooWeed   Foto galerie člena WooDooWeed   Click here to Send WooDooWeed a Private Message   Add WooDooWeed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pankytka
Stálý Člen

Karma uživatele pankytka - 80% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 164 

Příspěvek č. 8

Ahoj

Vypada to na dalsi prispevek s cedulkou "hod si me do FAQ" Ja osobne jsem za tyto prispevky rad. Prave z toho duvodu, ze clovek narazi na problem a kdyz se ho snazi resit (protoze nema zkusenosti), tak narazi na plno protichudnych rad, ktere mu cestu neukazi. Nekdy to tak proste je, ve hre je spousta cinitelu, ktere zmakne jen nekdo zkusenejsi a poradit nekdy je sakra problem (hlavne po netu).

Pokud jsi se ted pozastavil u RO - tato vecicka uz me taky nejaky ten patek zajima. Ne, ze bych mel tak spatnou vstupni vodu (0,3-0,4 EC), ale rovnez kvuli hodnote PH. Mohl bych Te poprosit o komentar RO vs PH? Co jsem tak vycetl, tak se nazory ruznych uzivatelu zase ruzni! Nekteri tvrdi, ze RO na jejich PH ma jen minimalni vliv, rozdil 0,1 az 0,3 stupne. Pak jsou tady jini, kteri tvrdi, ze se jim PH rapidne meni, napr. vstup 7,8 - vystup 6,0. Kde je tedy pravda? V soucasne dobe beru RO jako reseni snizeni vysokeho EC u vstupni vody - s tim, ze pokud voda po uprave RO bude mit napr. EC 0,05, bude davkovani hnojiv presnejsi a i pomer spravnych zivin by mel byt lepsi. Ja bych rad timto zpusobem taky poresil PH. Vstupni mam 7,2 a potreboval bych idealne 6,0. Tim padem bych do vyzivovaciho roztoku uz nemusel lit kyslinu na snizeni PH, ktera sama osobe hne i s EC. Bylo by to idealni, ale jednoznacnou odpoved jsem nikde nevycetl, tak si nejsem jisty, jestli bych za RO jen nevyhodil zbytecny peniz (navic, co jsem taky vycet, takova vycistena voda, neni pro lidske piti uplne idealni - chybi mineraly, to je pochopitelne. Takze takhle bych si to nechtel pridelat ani pod drez, musel bych to mit nekde zvlast).

Predem diky za Tvuj nazor/zkusenost a budu se tesit na dalsi pokracovani

Old Post 29-12-2016 v 12:42 PM
pankytka je offline   Profil uživatele pankytka   Find more posts by pankytka   Foto galerie člena pankytka   Click here to Send pankytka a Private Message   Add pankytka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WooDooWeed
Nový Člen

Karma uživatele WooDooWeed - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 9

Cau pankytka. Diki za otázku. Je velmi trefná. V prvom rade treba vediet čo to vlastne RO je. Vysvetlím pre tých čo to potrebujú. RO je prístroj ktorý využíva vysoký tlak na prefiltrovanie vody cez filtračné membrány. Bežne je to aj 30 Bar. Je to spôsob ako vyrobiť destilovanú vodu bez destilácie. Membrány sú tak husté že cez ne prejdú len molekuly vody a všetky ostatné anióny a katióny minerálnych prvkov zostanú pred membránou.
To znamená že prístroj produkuje čistú vodu bez minerálov. Tzv. demineralizovaná voda. Je to ideálna voda na pestovanie rastlín. Viete presne ako hnojiť.
Čo sa týka dotazu pankytky, pH je veličina ktorá definuje koncentráciu voľných vodíkových iónov v roztoku. Vodíkový ión ma menšiu molekulu ako molekula vody a to znamená že membránou prechádza.
Teda RO by nemala meniť pH roztoku. Ale je tu ešte jeden faktor. A to je čo pH vody zvyšuje.
Je to obsah uhličitanových iónov. A tie RO spoľahlivo odfiltruje. To znamená, že pokiaľ použijete RO na filtráciu mäkkej vody, pH sa takmer nezmení. Ak filtrujete tvrdú vodu pH poklesne. pH destilovanej vody je 7. ale keďže ani RO nieje dokonalý systém, pH na výstupe budete mať 6,8 - 7.
Treba si uvedomiť že RO nieje primárne určené na úpravu pH vody. RO destiluje vodu. pH si potom upravíme prídavkom vhodných hnojív.
Najlepší spôsob zníženia pH je pridať pár kvapiek kyseliny dusičnej HNO3. nielenže upravíte pH vody ale aj dodáte rastlinkám vynikajúci dusík. Ale o tom potom...

Príroda vie čo ma robiť. Počúvaj ju.

Old Post 29-12-2016 v 14:14 PM
WooDooWeed je offline   Profil uživatele WooDooWeed   Find more posts by WooDooWeed   Foto galerie člena WooDooWeed   Click here to Send WooDooWeed a Private Message   Add WooDooWeed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WooDooWeed
Nový Člen

Karma uživatele WooDooWeed - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 10

Este by som doplnil kolegu panakytky ktorý tvrdi že na výstupe ma pH 6. je to nereálne. Bez ohľadu na to čo do RO pustíte, na výstupe budete mať min. ph 6,8. Fyzika nepustí. kolegovi odporúčam nakalibrovať pH meter.

Príroda vie čo ma robiť. Počúvaj ju.

Old Post 29-12-2016 v 14:38 PM
WooDooWeed je offline   Profil uživatele WooDooWeed   Find more posts by WooDooWeed   Foto galerie člena WooDooWeed   Click here to Send WooDooWeed a Private Message   Add WooDooWeed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pankytka
Stálý Člen

Karma uživatele pankytka - 80% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 164 

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od WooDooWeed
Este by som doplnil kolegu panakytky ktorý tvrdi že na výstupe ma pH 6. je to nereálne. Bez ohľadu na to čo do RO pustíte, na výstupe budete mať min. ph 6,8. Fyzika nepustí. kolegovi odporúčam nakalibrovať pH meter.


Ahoj!

Moc dekuju za odpoved. Mel jsem za to, ze RO se pouziva hlavne ke snizeni EC, na to Ph jsem se ptal z toho duvodu, ze jsem si precetl zkusenosti jinych, kde toto uvadeli. Jinak ja jsem nikde neuvadel, ze mam na vystupu PH 6 (vzdyt ani RO nemam, prave pisu, ze jsem uvazoval o jeho koupi)...spatne sis to asi precetl, ja jsem psal, ze bych chtel, aby to melo vystup PH 6

At se dari!

Old Post 29-12-2016 v 14:52 PM
pankytka je offline   Profil uživatele pankytka   Find more posts by pankytka   Foto galerie člena pankytka   Click here to Send pankytka a Private Message   Add pankytka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WooDooWeed
Nový Člen

Karma uživatele WooDooWeed - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 12

Dnes pokračujeme zasadenou rastlinkou ktorá nám práve vzišla. Čo ďalej?
Tak v prvom rade ju hneď umiestnime pod svetlo. Akonáhle ukáže 2 klíčne lístky potrebuje svetlo 18 hodín denne.
Väčšina pestovateľov tvrdí, že v tejto fáze je najlepšie MH svetlo. To je pravda, ale v súčasnej dobe máme aj lepšie, energeticky výhodnejšie riešenia. A to je kombi CFL žiarivka. Jednoznačne odporúčam kombi, teda 6500 ako aj 2700K v jednom.
najlepšie simuluje denné svetlo.
Na plochu do 80 x 80cm použijeme 125W CFL kombi, na plochu do 100 x 100 200W CFL a nad 100x100 250W.
Počas prvých dní sledujeme vlhkosť substrátu, ak presychá, mierne zalejeme čistou vodou. NEHNOJÍME! rastlinka v tejto fáze využíva na svoju výživu zásobné látky v semienku takže živiny nevie použiť. Hnojenie iba zvýši EC pôdy čo je zlé.
Svietime 18/6. Niekto svieti 24 hodín ale je to blbosť, pretože rastlinka potrebuje pár hodín na tzv. respiračnú fázu, keď spotrebuváva kyslík, takže svetlo aj tak nevyužije. vyhodené peniaze.

Príroda vie čo ma robiť. Počúvaj ju.

Old Post 29-12-2016 v 15:01 PM
WooDooWeed je offline   Profil uživatele WooDooWeed   Find more posts by WooDooWeed   Foto galerie člena WooDooWeed   Click here to Send WooDooWeed a Private Message   Add WooDooWeed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WooDooWeed
Nový Člen

Karma uživatele WooDooWeed - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 13

Cau pankytka. no hej, zle som prečítal. Samozrejme že RO rapídne zníži EC roztoku keď odfiltruje všetko čo je vo vode. To je demineralizovaná voda. To je princíp úspechu. Máš čistú vodu a iba tie živiny tam budú, ktoré tam pridáš.

Príroda vie čo ma robiť. Počúvaj ju.

Old Post 29-12-2016 v 15:05 PM
WooDooWeed je offline   Profil uživatele WooDooWeed   Find more posts by WooDooWeed   Foto galerie člena WooDooWeed   Click here to Send WooDooWeed a Private Message   Add WooDooWeed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WooDooWeed
Nový Člen

Karma uživatele WooDooWeed - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 14

EC roztoku, čo to je?
Je načase pohnúť sa ďalej a vysvetliť si čo to vlastne to magické EC znamená.
Skratka EC znamená electric conductivity - elektrická vodivosť.
V princípe to znamená elektrickú vodivosť roztoku (vody). Vodivosť vody spôsobuje obsah minerálov vo vode. Čiže čím je minerálov vo vode menej tým bude mať nižšie EC.
Minerály sú vlastne hnojivá. Ak voda bez hnojív má vysoké EC, znamená to, že obsahuje veľa minerálov (hnojív), ktoré tam ale nechceme, lebo napr: nie sú v optimálnom pomere.
Preto treba tie minerály dostať preč (RO), aby sme do vody dodali iba to čo chceme. Akýkoľvek prídavok hnojiva zvyšuje EC. A to je princíp.
Ak vieme aké EC potrebujeme pre zálievkovú vodu, vieme presne koľko hnojiva pridať bez rizika že rastlinky prehnojíme, alebo že im dáme málo živín.

Príroda vie čo ma robiť. Počúvaj ju.

Old Post 29-12-2016 v 15:18 PM
WooDooWeed je offline   Profil uživatele WooDooWeed   Find more posts by WooDooWeed   Foto galerie člena WooDooWeed   Click here to Send WooDooWeed a Private Message   Add WooDooWeed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WooDooWeed
Nový Člen

Karma uživatele WooDooWeed - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 15

Ešte takto: Ak si ľahnete do vane s destilovanou vodou, a váš partner bude na vás nahnevaný, hodí vám do vody nejaky elektrický spotrebič a čaka že bude po vás, bude sklamaný. EC destilovanej vody je takmer 0, takže žiadna vodivosť. taka voda prúd nevedie.Ale voda z vodovodu obsahuje minerály a teda prúd vedie. Amen s vami :-)

Príroda vie čo ma robiť. Počúvaj ju.

Old Post 29-12-2016 v 15:22 PM
WooDooWeed je offline   Profil uživatele WooDooWeed   Find more posts by WooDooWeed   Foto galerie člena WooDooWeed   Click here to Send WooDooWeed a Private Message   Add WooDooWeed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WooDooWeed
Nový Člen

Karma uživatele WooDooWeed - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 16

Destilovaná vs. demineralizovaná voda.
Veľa ľudí považuje tieto pojmy za to isté ale to je chyba.
Destilovaná voda sa získava destiláciou. Čiže nechá sa zovrieť a pary sa kondenzujú na chladiči. takto získaná voda ná pH 7 a EC 0. pravá destilka.
Demineralizovaná voda sa získava filtráciou cez reverznú osmózu. Tento proces nieje taký dokonalý ako destilácia a preto vo vode sa nachádzajú ešte nejaké minerály. preto má EC okolo 0,2 - 0,4, a pH 6,5 - 7.

Príroda vie čo ma robiť. Počúvaj ju.

Old Post 29-12-2016 v 15:46 PM
WooDooWeed je offline   Profil uživatele WooDooWeed   Find more posts by WooDooWeed   Foto galerie člena WooDooWeed   Click here to Send WooDooWeed a Private Message   Add WooDooWeed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:06 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5109800 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív