Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » Stealth microgrow by ZigZag
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
ZigZag
Stálý Člen

Karma uživatele ZigZag - 87% PěstitelskáKarma uživatele ZigZag - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 61  

Obecné Stealth microgrow by ZigZag Příspěvek č. 1

AHOJTE ,tak som sa rozhodol zalozit svoj thread pretoze v blizkej buducnosti sa stahujem do podnajmu a to samozrejme znamena ze si planujem rozbehnut moj 1. indoor microgrow.Kedže to budem mat v miestnosti kde budem spat,potrebujem to hlavne tiché,bez zapachu(vône) a kompaktné aby som to mohol v pripade potreby strčit do skrine alebo prinajhoršom na par hod do auta ( pri navsteve majitela, dufam ze nebude navstevovat )


Rozhodujem sa medzi PC boxom (Big Tower) alebo menšim cestovnym kufrom


Som nadšenec DIY, rad špekulujem čo ako by sa dalo spravit,hlavne to chcem spravit poriadne,nemam rad nedokončene veci alebo niečo narychlo spraskane,.
Na prvy grow nepotrebujem stan,ani sodik,ani mega vynosy,chcem to hlavne pre potešenie z pestovania a pre moju vlastnu spotrebu čo je pocas pracovnych dni tak 1g na 5dni, cez vikend 1-2g ciže 3g na tyzden, ked ratam rast 20 dni + kvet 60 dni to je 11tyzdnov + čas na susenie, cca 13tyzdnov = 40g mi bude stačit uvidime či sa ktomu dopracujem.

SVETLO : Svetit chcem usporkami OSRAM : OSRAM 45w

Chcel by som 2x 45w - farba svetla 2700k - 2x 3110lm = 6220lm

VENTILACIA: chcem riešit kvalitnymi PC ventilatormi,
Pritah na spodok neaky basic 12x12cm čo najtichši,
Ofuk vo vnutri tiez tichy basic 8x8cm.
ale stale HLADAM ten najvhodnejši na Odtah, chcem tam davat homemade pachac, stale mi skoro kazdy piše ze PC vetrak pachac neprekona, ale ked som hladal na icmag, tak tam chalani fičali normalne v pc boxe s pachacom na PC ventilatore a pisali ze airflow je dobry, prinajhoršom ak to nepotiahne dam pred vetrak aspon filter do digestorov,vid :PC vent "pachac" .
Takze ak viete o neakom PC ventilatore ktory by to potiahol cez maly homemade pachac v PC skrinke SEM S NIM Vacsi ventilator si dovolit nemozem kvoli hluku,a aj kvoli tomu ze neviem kde by som ho v tak malom priestore jebol,su hlučnejšie a od vonku PC skrine ho davat určite nechcem, kedze chcem aby z vonku nebolo nič poznat ze vo vnutri su neake šmaky

MODEL : este neviem,ak poriadne nevyriešim ten pachac,budem nuteny ist malo pachnucu odrodu,no chcem ist jednoznačne z klonov.

MEDIUM :Chcel by som to ist v zemi alebo kokos,niečo od plagronu.

HNOJIVA :asi plagron grow , bloom, green sensation.

aaa určite pojdem SCORG,klony 2-3 podla velkosti PC skrinky a zo začiatku jednoducho ohybat nech sa to trocha vyplni a potom dat nad to este sietku.

Chcem sa este spytat ohladom požiarnej bezbečnosti , vikendy pri tom asi nebudem kedze budem jazdit domov, no mam dost bobky ze tam moze nastat neaky skrat a podobne a moze sa to chytit... do elektriky som celkom rookie takze sa toho celkom bojim aby som niečo nezapojil zle. Ak by ste mali niečo ako to zabezpecit proti takymto veciam PISTE prosim, diky.

Kedze to bude moj prvy indoor, ak to niekto bude sledovat,nevahajte a pište konstruktivnu kritiku,rady,napady, čo vam na mojom setupe nesedi a čo by ste tam namiesto toho dali ,čo by som mal pred stavbou boxu zvazit,budem rad aj za odkazy na eshopy,rad sa poučim čo je vhodne a čo nie.

BTW : FAQ mam prebehnuty,na groweri hladat viem, hladam si veci aj na zahraničnych grow forach. takže to čo sa tu pytam je vec subjektivna pre tento box alebo pre moj grow ako taky,takže ma snad nezjebete ze zakladam vlakno zbytočne a ze mam hladat.

Do tohto vlakna budem davat každy tyzden up ako to pokračuje, do rozbehnutia boxu je od teraz predpokladam tak mesiac aj pol,stavba boxu bude prebiehat uz skor.

Old Post 20-11-2016 v 17:50 PM
ZigZag je offline   Profil uživatele ZigZag   Find more posts by ZigZag   Foto galerie člena ZigZag   Click here to Send ZigZag a Private Message   Add ZigZag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZigZag
Stálý Člen

Karma uživatele ZigZag - 87% PěstitelskáKarma uživatele ZigZag - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 2

A takto podobne planujem postavit pachovy filter na PC ventilatoroch,ale trochu to este vylepšim

DIY Návod na pachový filter pre PC ventilátor

Old Post 21-11-2016 v 15:52 PM
ZigZag je offline   Profil uživatele ZigZag   Find more posts by ZigZag   Foto galerie člena ZigZag   Click here to Send ZigZag a Private Message   Add ZigZag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZigZag
Stálý Člen

Karma uživatele ZigZag - 87% PěstitelskáKarma uživatele ZigZag - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 3


takto neak to bude vypadat

Old Post 27-12-2016 v 16:18 PM
ZigZag je offline   Profil uživatele ZigZag   Find more posts by ZigZag   Foto galerie člena ZigZag   Click here to Send ZigZag a Private Message   Add ZigZag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
murmur
Stálý Člen

Karma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 392  

Příspěvek č. 4

Čau, můj mikro jsi nejspíš viděl, tak se klidně ptej i přes PM. Ventilátorů jsem zkusil asi pět, než jsem to vyladil. Není dobrý ho přimontovat přímo na skříň, přenáší se hluk i vibrace, ofuk mám pověšenej na gumových páscích, přítah je pasivní. Odtah je trochu slyšet, když přišel opravář, tak jsem ho na chvíli vypnul a bylo. Tak ať to roste!

Old Post 27-12-2016 v 17:45 PM
murmur je offline   Profil uživatele murmur   Find more posts by murmur   Foto galerie člena murmur   Click here to Send murmur a Private Message   Add murmur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZigZag
Stálý Člen

Karma uživatele ZigZag - 87% PěstitelskáKarma uživatele ZigZag - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 5

Ahojte, mam tu na vas niekolko otazok na veci s ktorymi si neviem rady

1. Bude mi stačit na tieto PC fans nabijačka z telefonu namiesto 12v trafa ? potiahne to vsetky 3 ?

Pritah / Odtah - http://www.tichepc.sk/Cooltek-Silen...?arg1=001027004

Ofuk - http://www.tichepc.sk/EGF-8-Evercoo...?arg1=001027014

2. Neviem ako spojim kable z viacerych objimiek na jeden kabel. Myslim neaku čokoladu alebo niečo do čoho pojdu kable z objimiek a na konci bude koncovka do zastrčky/spinacich hodin.

3.Ma niekto rezy na predaj zapadne Slovensko ?

Diky

Old Post 30-12-2016 v 18:09 PM
ZigZag je offline   Profil uživatele ZigZag   Find more posts by ZigZag   Foto galerie člena ZigZag   Click here to Send ZigZag a Private Message   Add ZigZag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 6

Jednou vykonejsi lampou si v tomhle pripade myslim udelas vic parady nez dvouma 45w... cize bych volil jednu 100W CFL misto dvou 45w. Ono to pak prosviti i vic do hloubky a i u scrogu to bude znat (mrkni na moje mirko v podpisu). Zas je pravda ze se dvema lip rozprostres to svetlo, ja musel kraje dosvecovat. Pokud chces ty dve, tak ano, staci normalni cokolada a budes mit na jednom kabelu obe svetla.

Ty pc vetracky... no myslim ze v byte v letnich dnech budes s teplotama bojovat. Bude hodne zalezet jak je v samotnym byte a jak dobrej bude airflow (prutok) v boxiku...

Nabijecka... no u slabsich se nektery tyhle 12cm vetraky ani neroztoci (i pokud mas jen jeden, natoz 3)... sezen neco 12v (telefony mivaj +/- o pulku min)... pokud mozno s regulaci.

Jinak ja osobne po jednom kompletnim growu pod CFL priste pudu do Vscrogu... nejak me ta lampa nepresvedcila ze je vhodna k horizontalnimu pesteni... ale mozna to bude taky tim ze pod dvema predchozima kolama s 400w HPS sem od CFL pak chtel moc 40+g si myslim zvladnes kdyz neudelas nakou velkou chybu.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 30-12-2016 v 19:41 PM

Old Post 30-12-2016 v 19:25 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZigZag
Stálý Člen

Karma uživatele ZigZag - 87% PěstitelskáKarma uživatele ZigZag - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 7



Ahojte, tak po skoro roku v podnajme som sa k tomu konecne dokopal a box je uz takmer hotovy az na par maličkosti.

Ventilacia bola komplet z PC vetrakov na čo som prišiel ze su to kokotiny a ten pachac to nema šancu prefuknut.

Takže zajtra idem kupit potrubny ventilator - VENTS 100 VKO1L , 107m3/h , tlak 42Pa

Nakolko mam v boxe dost obmedzeny priestor ( bude to naozaj MIKRO) neviem ako mam vyriešit pachač, ventilator tam mozem dat len na širku boxu a ta ma 26cm. Ventak ma 8,5cm dlžku.

Prikladam nakresy medzi čim sa rozhodujem, netušim čo by bolo lepsie ale bojim sa ze ak bude pachač priamo v boxe bude prilis maly a bude ventilator dusit , z čoho mam obavy pretože nerad by som aby mi ventilator odišiel v 35dni kvetu ked budem z bytu preč na par dni a bude to citit o 4 poschodia nižsie a vyššie

PLS poradte ako by to bolo najvhodnejsie , pripadne aj neaky iny potrubny ventilator, len do viac ako 20€ sa mi ist nechce a takisto ani do viac ako 38db ... DIKY MOC

Old Post 22-11-2017 v 23:05 PM
ZigZag je offline   Profil uživatele ZigZag   Find more posts by ZigZag   Foto galerie člena ZigZag   Click here to Send ZigZag a Private Message   Add ZigZag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZigZag
Stálý Člen

Karma uživatele ZigZag - 87% PěstitelskáKarma uživatele ZigZag - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 8


Tak bol som dnes kupit ten ventilator a kupil som nakoniec VENTS 125 VKO1L ... a je to teda solidny hukot tych 38db vobec sa mi to nepači myslite ze ked tam bude SonoFlex a ten pachac tak to nebude tak hučat ? fakt sa toho bojim vobec si nemozem dovolit aby to bolo počut viac ako je pripustne ... v satniku su tenke steny a za nimi zvedavy susedia

Na foto len zatial hruby zaklad, pojde tam sonoflex do neho VENTS 125 VKO1L za neho mimo box pachač a este jeden PC vetrak na ofuk pod usporku ... inak uz som dal kličil 3x Critical od Royal Queen Seeds

Naposledy upravil ZigZag 23-11-2017 v 18:05 PM

Old Post 23-11-2017 v 16:29 PM
ZigZag je offline   Profil uživatele ZigZag   Find more posts by ZigZag   Foto galerie člena ZigZag   Click here to Send ZigZag a Private Message   Add ZigZag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZigZag
Stálý Člen

Karma uživatele ZigZag - 87% PěstitelskáKarma uživatele ZigZag - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 9


Tak dal som tam sonoflex ešte za nim sice neni pachač ale stale to huči ako kurva, fakt neviem čo s tym, semena uz su v zemi no ja to stale nemam vyriešeny ten hluk a tak sa bojim ze ak to nevyriešim do cca tych 20dni tak to budem muset cele zabalit a vyjebat sa na to.

PROSIM O RADU ako to odhlučnit ak to tu vobec niekto sleduje pls pište vobec uz neviem ako to odhlučnit v tak obmedzenom priestore len tak tak ze som tam najebal ten sonoflex...

Dal som do toho uz dost prachov ( keby som bol vedel tak si kupim komplet box z growshopu a vyšlo by ma to rovnako ) a tak by som to nerad zabalil ale zaroven ak to bude prilis riskantne a bude to stale hlučne tak sa na to vyjebem. :/ (mam smolu ze byvam v bytovke v ktorej su fakt tenke steny a ked stojim v satniku kde chcem mat box tak počujem ako sa v byte podomnou rozpravaju ( nepočujem o čom ale počujem hlas - sice ten typek dost nahlas hovori) aj tak princip je ten ze to počut

DIK ZA VSETKY RADY A PLS piste to je jedno či sem alebo pm ... PEACE

Old Post 25-11-2017 v 18:21 PM
ZigZag je offline   Profil uživatele ZigZag   Find more posts by ZigZag   Foto galerie člena ZigZag   Click here to Send ZigZag a Private Message   Add ZigZag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:59 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9977440 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív