Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » NOVINKA - PESTOVANI CANNABIS- bez prihnojovani a mereni EC a PH
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
alpine
Stálý Člen

Karma uživatele alpine - 61% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 184  

Příspěvek č. 33

Ono jde asi hlavne vlastne o to,vytvorit v hrnci podminky pro tvorbu compostu za pochodu pestovani,od seminka az po kvet. Nikdy jsem tomu nevenoval vetsi pozornost,az ted jste mi dali brouka do hlavy.

alpine

Old Post 02-12-2016 v 02:36 AM
alpine je offline   Profil uživatele alpine   Find more posts by alpine   Foto galerie člena alpine   Click here to Send alpine a Private Message   Add alpine to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Whoau
Stálý Člen

Karma uživatele Whoau - 68% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 34

Ahoj Medical ) velcie zajimave budu sledovat a drzet palce! Nenech se odradit. Az tu budou nejake ucelene inforamce jak na to rad se pridam do experiemntu na 1 kolo a zkusim taky )) poskytnu i fotodokumentaci

Old Post 02-12-2016 v 13:05 PM
Whoau je offline   Profil uživatele Whoau   Find more posts by Whoau   Foto galerie člena Whoau   Click here to Send Whoau a Private Message   Add Whoau to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 35


Whoau-
Diky za podporu
Nenecham se odradit.
:-)

Old Post 02-12-2016 v 13:32 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 36

citace:
Původní příspěvek od alpine
Sušené mycorrhizae a huminové kyseliny jeste pridavam,abych nezapomel. Karanja seed meal je vlastne podobny jako neem oil,kvety vyborne do kompostu,ale pouziva se i k vyrobe mydla a ma mnoho lecivych vlastnosti,ale nepouzival jsem ho.Vyborne je pridat stavu z aloe vera,nebo organic kokosova voda. Bohuzel zde je obrovsky problem,najit koprivu,vyborna rostlinka.Musi se te pude dat asi neco,co vytvori ten spravny stav pro tvorbu mikroorganismu. No a ze se neprezentuju,podivej priteli,6 mesicu mi zde uz stacilo,to jsem pestoval venku,ale tady ti to neukradnou,oni do lesa ani nechodej,jen te prasknou.Jinak se clovek stale uci. At se dari.



Aloe Vera

Jednoduše se rozdrtí listy a sesbira se ten gel/juice. Mely by to byt spise starsi a delsi listy. Na youtube je dost videi. Davkování je asi 10 ml na litr a pouziva se co tři dny jako postřik na listy. Gascanastan psal že do hodiny po aplikaci se listy krasne zvednou nahoru, ale ne jako pri prehnojeni, tak jako kdyz proste kytka dynamicky roste. Jinej člověk to používá i jako kořenovej stimulator a maci v tom gelu rezy a i zalivá.
Negativní může být docela vysoka kyselost aloe vera gelu. A taky sem někde četl ze by se cukry obsažené v aloe vera mely v půdě pak nějak rozpadat a vznikat z nich ocet. A ocet je pry nejhorší kyselina jaká může cannabis potkat, je to herbicid. Bohuzel tu teorii nemuzu zpetne dohledat, mozna sem to ted nejak zmatlal. Ale vim ze to na me tehdy pusobilo věrohodně, proto bych to aplikoval jen na list...

Kokosová voda je z prvků bohatá hlavně na sodík, obsahuje hormony cytokininy které stimulji děleni rostliných bunek, zpomalují dominanci a tím podporují větvení rostliny, stimuluje fotosyntezu a podporuje růst kořenu a klíčení.
Problém u nás bude asi najít přirodní kokosovou vodu, aspon pro nas kluky z vesnice na Morave urcite Proto by pro nás mohla být vhodná obdoba kukuřičné klíčky, take obsahuji cytokininy ve velkem množství.

Kopriva patri spolu s vojtěškou, kostivalem, přesličkou, řebříčkem, pampeliškou a dalšíma k tzv, dynamickym akumulatorum. Tahaji do sebe ruzne prvky ze zeme podobně jako ta vojtěška, ale ne všechny tahaji hlavně dusík. Tahaji si různé prvky, ale ted se o nich jednotlive rozepisovat nebudu. Take priznive ovlivnuji rust prospešných hub a mikroorganismu v pudě. Daji se sbírat na divoko všude možně (kolem polních a lesních cest toho roste), ale většina groweru si je přimo pěstuje sama a vi tak z čeho to vyrostlo

Mykhorizu verim už každej dobře zná. A ty huminove kyseliny nemám ještě prostudované, ale co sem na ně zatím narazil v diskuzích tak je to docela kontroverzní téma.

Naposledy upravil metracek 02-12-2016 v 14:24 PM

Old Post 02-12-2016 v 13:43 PM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 37

Metracku-

Dnes jsem cetl ze pro uplneho zacatecnika v No-Till je vhodnejsi sehnat plastovou vanu a zasadit do ni vsechny kytky naraz ze se tam pry udrzuji lepe ty vhodne podminky a lepe to udrzuje ten eko-system v chodu . Co si o tom mslis? Zni to logicky.
Je to pry mnohem vice pod kontrolou nez udelat tech ekosystemu treba 5 v mensich.
Vetsinou co jsem ale videl tak nikdo nema kytky pohromade v jedny vane , vsichni co to jedou tak maji kazdou kytku zasazenou zvlast.

Old Post 02-12-2016 v 19:55 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 38

Madical,nechci se tě nějak dotknout ,ale tento systém je pro zkušené growery co se obejdou bez PH a EC metru.A co jsem zatím viděl u tebe,tak bys měl nějaký ten rok počkat až se naučíš jak a co kytka vlastně potřebuje.
Většinou jsou tady samí nováčci co potřebují poradit a starší mazáci už tady chodí jen sporadicky.
Dělej jak uznáš za vhodné,ale myslím si ,že s toho stejně nic nebude,protože nemáš potřebnou praxi.
Je to můj názor,tak doufám že se neurazíš.
Ať to roste.

Old Post 02-12-2016 v 20:46 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 39

Fikusi , jelikoz si te celkem vazim jako pestitele tak ti odpovim takhle....
no a co .....? I kdyby z toho nic nebylo, tak si z toho ostatni mohou vzit alespon ponauceni , a pro me je to zabava.
Pro koho pises ty vlakna tady ,predpokladam ze pro ostatni , nemam pravdu ?
Ty me Fikusi vubec neznas.
Casu mam ze ho muzu krajet a jeste k tomu me to bavi, tak co proboha muzu ztratit? Ztratit nemuzu nic , mohu pouze ziskat kvalitu, pokud se zadari. A kdyz se nezadari tak svet se preci nezbori.
Ja nerozumim z jakeho duvodu mas o me takovou starost?

A ze nejsem profik ? Me to nevadi , ja se denodenne ucim, jak teorii tak i praxi.

Tobe at to taky roste!

Naposledy upravil Madical-Strains 02-12-2016 v 21:59 PM

Old Post 02-12-2016 v 21:46 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 40

citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Metracku-

Dnes jsem cetl ze pro uplneho zacatecnika v No-Till je vhodnejsi sehnat plastovou vanu a zasadit do ni vsechny kytky naraz ze se tam pry udrzuji lepe ty vhodne podminky a lepe to udrzuje ten eko-system v chodu . Co si o tom mslis? Zni to logicky.
Je to pry mnohem vice pod kontrolou nez udelat tech ekosystemu treba 5 v mensich.
Vetsinou co jsem ale videl tak nikdo nema kytky pohromade v jedny vane , vsichni co to jedou tak maji kazdou kytku zasazenou zvlast.


Určitě čím větší pěstební nádoba tím stabilnější prostředí. Jako minimum se uvadí 20 L květník. Osobne nevidim zadny problem mít více rostlin v jedné velké nádobě. Pokud to nebudou nejake vyrazne odlišné strainy. Ale zase jednu obrovskou vanu na dno bych asi nedaval. Nevim jak bych s tim manipuloval v pripade potřeby. Nad nadobou sem jeste ani nejak hlouběji nepremyslel, takže ti moc neporadím. Ale neco okolo 30-50 L mi ted bez nejakeho hlubokeho premysleni prijde docela fajn. Nemam predstavu kolik by se jich vlezlo do stanu, snad 4? V každé mít tři rostliny, nebo jen jednu kosatou...nevim.

No a souhlasim s tim co psal Fikus. Člověk by měl umět jezdit v osobáku než se vrhne kamionem po Evrope Na druhou stranu je mi sympaticke že se medi nenechá zvyklat. Vsichni mu to rozmlouvame (ode mne zazil dlouhou masaz pres pm), ale on stejne nepovolí. Rozumne to moc neni, ale chce to koule! Jestli do toho nakonec opravdu pujde, tak doufam z nam vytre zrak

Old Post 02-12-2016 v 22:02 PM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jáá
Stálý Člen

Karma uživatele Jáá - 76% PěstitelskáKarma uživatele Jáá - 76% PěstitelskáKarma uživatele Jáá - 76% PěstitelskáKarma uživatele Jáá - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 748  

Příspěvek č. 41

[QUOTE]Původní příspěvek od metracek
[B]

ACT se vyrabí v bubbleru – v sudu se vzduchováním. Přidáte do vody všechny níže zmíněné suroviny v daném procentualním poměru k množství vody. Vzduchování by mělo běžet 36-48 hodin za teploty 18-22 stupnů, ale teplota není klíčová. Vzduchovaní je potřeba o výkonu 22-35 l/h na jeden litr vody.

2,38% (vermi)kompostu
0,50% čisté melasy
0,063% fish hydrolysate (fish mix by mel fungovat - ale je to emulze ne hydrolyzat)
0,25% moučka/drt z řasy kelpa (Ascophyllum nodosum)- raděj méně než více!

Hele nechápu 1kg = 1l a kde tyto prisadY koupím

Mohl bys dat odkaz na tu živou půdu v USA shopů

Asi do toho půdu teď mám jeden box kde na květ negnojim tak do toho jdu není nic lepsiho než nehnojena tráva další plus hlína na víc použití to si těch 50 litru koupím z radosti

Ty vole ta palice je velká jak ladova hlava
V ruce se motá další spiknutí,..........,............,..........

JSEM BOTANIK ROSTLINY ZBOZNUJU


WWE

Naposledy upravil Jáá 02-12-2016 v 23:21 PM

Old Post 02-12-2016 v 23:00 PM
Jáá je offline   Profil uživatele Jáá   Find more posts by Jáá   Foto galerie člena Jáá   Click here to Send Jáá a Private Message   Add Jáá to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 42

citace:
Původní příspěvek od Jáá
[QUOTE]Původní příspěvek od metracek
[B]

ACT se vyrabí v bubbleru – v sudu se vzduchováním. Přidáte do vody všechny níže zmíněné suroviny v daném procentualním poměru k množství vody. Vzduchování by mělo běžet 36-48 hodin za teploty 18-22 stupnů, ale teplota není klíčová. Vzduchovaní je potřeba o výkonu 22-35 l/h na jeden litr vody.

2,38% (vermi)kompostu
0,50% čisté melasy
0,063% fish hydrolysate (fish mix by mel fungovat - ale je to emulze ne hydrolyzat)
0,25% moučka/drt z řasy kelpa (Ascophyllum nodosum)- raděj méně než více!

Hele nechápu 1kg = 1l a kde tyto prisadY koupím

Mohl bys dat odkaz na tu živou půdu v USA shopů

Asi do toho půdu teď mám jeden box kde na květ negnojim tak do toho jdu není nic lepsiho než nehnojena tráva další plus hlína na víc použití to si těch 50 litru koupím z radosti


Ne 1L se nemusí rovnat jednomu kilu...tady se to nebere na vahu, ale na objem. To znamena ze to nevazis ale sypes do odmerneho valce jako tekutinu.

Většinu přísad (a i ten predem smichany mix) najdete zde https://buildasoil.com/collections/soil aspon co ja vim. Neumim si ovsem představit že by si to někdo objednal do evropy. Abych mohl pěstovat přírodně, tak si objednam "hlínu" z ameriky? Přemyšlejte...

Kdo si mysli ze si namicha (nebo hur koupí cizí) pudni mix a ma vystaráno tak se škaredě plete. Tim to dobrodružství teprve začíná a v dlouhodobejsim horizontu s tim bude daleko, daleko vic prace nez s tím v čem pěstujete. At už je to v čemkoliv Ta výhoda se neskrývá v nenáročnosti, ale čistotě výsledného produktu.

Old Post 03-12-2016 v 02:54 AM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alpine
Stálý Člen

Karma uživatele alpine - 61% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 184  

Příspěvek č. 43

Nevim jak v Cesku funguje amazon,nebo Homedepot,ale vetsinu veci kupuju tam. Dnes jsem objednal,kostival,aloe vera,preslicku,vojtesku,rebricek,kelp,rerichu a i koprivu,vsechno tedy powder, neco jsem jeste mel doma,ale par veci jsem musel objednat,at je vseho dost a to zde: https://www.etsy.com/?ref=lgo No a s tou velkou vanou,to by nemusel byt spatny napad. Soil vetsinou prodavaji na kubickou stopu [CF],to je asi 28 litru. Tak ze diky vam panove,jsem se zase zdokonalil,teoreticky a budem videt,co ukaze casem praxe. Preci jenom jsem to nemel vsechno tak,ja by melo byt. At se dari.

alpine

Old Post 03-12-2016 v 04:00 AM
alpine je offline   Profil uživatele alpine   Find more posts by alpine   Foto galerie člena alpine   Click here to Send alpine a Private Message   Add alpine to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 44




Jak to tak vypada tak jsem tu strhnul nevedomky lavinu zajmu, coz me abych se priznal velmi tesi . Jak to tak ale vypada tak vzhledem k obsahu nekterych prispevku usuzuji ze ten svuj No-Till pest nestihnu rozjet zde na Groweru jako prvni. :-) (coz me nevadi, naopak) Proto prosim a primlouvam se u prvnich groweru kteri ten ROLS NT-pest rozjedou drive nez ja aby prosim vse zdokumentovaly do sveho vlakna , radne , presne a do detailu.
Za to predem pro vsechny nasledovniky dekuji !

Vzhledem k tomu ze pravdepodobne nebudu ten prvni kdo s tim tady zacne tak pridavam jednu klicovou, zasadni a velmi dulezitou skutecnost (informaci) ktera je mi o tom znama a o ktere se uz moc nikde v receptech na Zivou-Pudu ani nepise takze ji je docela tezke na internetu objevit .

Ve skutecnosti nepotrebujeme takove velke mnozstvi zive-pudy aby zaplnila uplne celou vanu az po okraj , zkratka cely obsah nadoby, ba dokonce naopak pro rostlinku by to bylo udajne jak se ukazuje z praxe na zahranicnich forech a vlaknech az skoro vrazedne prostredi !
Mym odhadem kdo se tim neridil tak 90% pestitelu rostlinky spalili.

Z-P vlozime jen na dno nadoby cca do 1/4-1/3, pak se vklada jeste tzv. ochranna prechodova vrstva coz je zakladni organicka puda smichana 1;1 s Z-P a nakonec se kvetinac nebo nadoba zaplni skoro az po okraj jen zakladni kvalitni oraganickou lehce predhnojenou pudou vhodnou pro mlade semenacky. Pro lepsi pochopeni pridavam foto.

Tip- Byl jsem se podivat v Bau-maxu a v dalsich tekovych obchodech a zjistil jsem ze ta nejvhodnejsi a zaroven nejlevnejsi vhodna nadoba bude asi plastova vana urcena na maltu, maji ruzne rozmery , nejlepe s vikem ktere by mohlo poslouzit zaroven jako podmiska.

http://www.shop.tntrade.cz/kalfas-m...vy_d182256.html

I kdyz pozor , tady si nejsem jist zdali zdali je plast naprosto bezpecny ,aby neco nahodou neuvolnoval do pudy!

Naposledy upravil Madical-Strains 03-12-2016 v 09:20 AM

Old Post 03-12-2016 v 07:34 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 45

Text pri druhej fotke neviem preložiť, ale to vyzerá tak, že v tom malom kvetináči je ten obyčajný základ, okolo a pod je nárazníková zóna a naspodku ta ZP
O tých jednotlivých komponentoch treba zistiť, že aká je ich funkcia - tak ako to už tu písali nadomnou a nahradiť ich domácou náhradou - pokiaľ sa dá. Ináč osobne si stále myslím, že toto je klasický pest v hline, akurát jej zloženie je ...hm netradičné. :-) a celé by to fungovalo a aj funguje v menej zložitom mixe. Dokazujú to aj tu na Groweri zdokumentované niektoré pesty na organických základoch. Základom sú fakt dostatočne veľké nádoby a bioaktívny substrát, ktorý sa musí pripraviť v dostatočnom časovom presdstihu.
Čakám, že sa do debaty zapoja aj dlhorocní členovia GROWfora a podelia sa so skúsenosťami. Som presvedčený, že túto tému sledujú a usmievajú sa pod fúzami nad tým, že sa tu znovuobjavuje minulosť a princípy pestovania zdravým, sedliackym rozumom.... :-)

Old Post 03-12-2016 v 10:08 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 46

citace:
Původní příspěvek od alpine
Nevim jak v Cesku funguje amazon,nebo Homedepot,ale vetsinu veci kupuju tam. Dnes jsem objednal,kostival,aloe vera,preslicku,vojtesku,rebricek,kelp,rerichu a i koprivu,vsechno tedy powder, neco jsem jeste mel doma,ale par veci jsem musel objednat,at je vseho dost a to zde: https://www.etsy.com/?ref=lgo No a s tou velkou vanou,to by nemusel byt spatny napad. Soil vetsinou prodavaji na kubickou stopu [CF],to je asi 28 litru. Tak ze diky vam panove,jsem se zase zdokonalil,teoreticky a budem videt,co ukaze casem praxe. Preci jenom jsem to nemel vsechno tak,ja by melo byt. At se dari.


No (skoro) všechny tyhle věci co si koupil si muže člověk vypěstovat nebo najit zadarmo v naprosto raw formě. Chapu že lenost američanů nezná mezí Ale myslím že tím nakupováním spláchují celej koncept pěstování z toho co nám dává příroda kolem nás do hajzlu. Pokud v mém okoli nemuzu sehnat danou prisadu v přirode, tak premyslim cim by se dala nahradit. Pokud nema nahradu, tak ji budu muset koupit. Ale to by mela byt ta poslední možnost, ne ta první. Ale to je jen můj pohled na věc. Je asi na každém jak tenhle styl pěstování uchopí.

Těch rostlin ze skupiny dynamickych akumulatoru sis pořídil docela dost, neviděl sem mix kde by se jich pouzivali tolik! Spís každej ten pěstitel používá jeden dva druhy a to ktere si vyberou se lisi pestitel od pestitele. Většinou podle toho co komu roste v okolí.

citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Jak to tak vypada tak jsem tu strhnul nevedomky lavinu zajmu, coz me abych se priznal velmi tesi . Jak to tak ale vypada tak vzhledem k obsahu nekterych prispevku usuzuji ze ten svuj No-Till pest nestihnu rozjet zde na Groweru jako prvni. :-) (coz me nevadi, naopak) Proto prosim a primlouvam se u prvnich groweru kteri ten ROLS NT-pest rozjedou drive nez ja aby prosim vse zdokumentovaly do sveho vlakna , radne , presne a do detailu.
Za to predem pro vsechny nasledovniky dekuji !

Vzhledem k tomu ze pravdepodobne nebudu ten prvni kdo s tim tady zacne tak pridavam jednu klicovou, zasadni a velmi dulezitou skutecnost (informaci) ktera je mi o tom znama a o ktere se uz moc nikde v receptech na Zivou-Pudu ani nepise takze ji je docela tezke na internetu objevit .

Ve skutecnosti nepotrebujeme takove velke mnozstvi zive-pudy aby zaplnila uplne celou vanu az po okraj , zkratka cely obsah nadoby, ba dokonce naopak pro rostlinku by to bylo udajne jak se ukazuje z praxe na zahranicnich forech a vlaknech az skoro vrazedne prostredi !
Mym odhadem kdo se tim neridil tak 90% pestitelu rostlinky spalili.

Z-P vlozime jen na dno nadoby cca do 1/4-1/3, pak se vklada jeste tzv. ochranna prechodova vrstva coz je zakladni organicka puda smichana 1;1 s Z-P a nakonec se kvetinac nebo nadoba zaplni skoro az po okraj jen zakladni kvalitni oraganickou lehce predhnojenou pudou vhodnou pro mlade semenacky. Pro lepsi pochopeni pridavam foto.

Tip- Byl jsem se podivat v Bau-maxu a v dalsich tekovych obchodech a zjistil jsem ze ta nejvhodnejsi a zaroven nejlevnejsi vhodna nadoba bude asi plastova vana urcena na maltu, maji ruzne rozmery , nejlepe s vikem ktere by mohlo poslouzit zaroven jako podmiska.

http://www.shop.tntrade.cz/kalfas-m...vy_d182256.html

I kdyz pozor , tady si nejsem jist zdali zdali je plast naprosto bezpecny ,aby neco nahodou neuvolnoval do pudy!


Me osobně se tohle moc nepozdává. Nejhlubsi koreny ma rostlina na prijmani vody, takze u dna ji ziviny nepomuzou. Nejvyzivnejsi vrstva pudy ve ktere všechno hnije atd je na pvrchu. Víme že se používá jako forma hnojení topdressing ,coz je jen nahrnuti vyzivne pudy na povrchu substratu. Takže tohle rozložení mě osobně přijde nelogicke, pokud by si měl zdroj tak bych si to rád pročetl.
Gascanastan psal že on sazeničky předpěstuje v mixu rašeliny a vermikompostu v pul litrovém květnícku a jak to prokoření tak jdou hned do soil mixu a nic jim neubliží.

Old Post 03-12-2016 v 10:42 AM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 47

citace:
Původní příspěvek od odo
Text pri druhej fotke neviem preložiť, ale to vyzerá tak, že v tom malom kvetináči je ten obyčajný základ, okolo a pod je nárazníková zóna a naspodku ta ZP
O tých jednotlivých komponentoch treba zistiť, že aká je ich funkcia - tak ako to už tu písali nadomnou a nahradiť ich domácou náhradou - pokiaľ sa dá. Ináč osobne si stále myslím, že toto je klasický pest v hline, akurát jej zloženie je ...hm netradičné. :-) a celé by to fungovalo a aj funguje v menej zložitom mixe. Dokazujú to aj tu na Groweri zdokumentované niektoré pesty na organických základoch. Základom sú fakt dostatočne veľké nádoby a bioaktívny substrát, ktorý sa musí pripraviť v dostatočnom časovom presdstihu.
Čakám, že sa do debaty zapoja aj dlhorocní členovia GROWfora a podelia sa so skúsenosťami. Som presvedčený, že túto tému sledujú a usmievajú sa pod fúzami nad tým, že sa tu znovuobjavuje minulosť a princípy pestovania zdravým, sedliackym rozumom.... :-)


Přesně tak, není to žádná novinka. Novinka je možná ta myšlenka stále recyklace pudy. Ale jinak je to klasicky druh organickeho pěstu, kteří tady už lidi zkoušeli dávno. Jednoho cloveka bych umel i jmenovat, ale meni si nicky jak ponozky a tak by asi nechtel abych ho jmenoval Ale byli tu lidi co takhle odpestovali jedno kolo, s méně přísadama. Nebyl to vyložene no-till. A ja taky porad cekam ze se snad zapojí.

Old Post 03-12-2016 v 10:45 AM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 48

Viem si to predstaviť aj tak, že by sa využila len časť zo starého a zabehnutého substrátu s rozbehnutou rekciou v pôde a bakteriovou florou. Primiešaním k čerstvej hline by to celé nabehlo rýchlejšie a zároveň by sa to obohatilo čestvými živinami.

Old Post 03-12-2016 v 10:57 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:30 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1422000 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív