Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » NOVINKA - PESTOVANI CANNABIS- bez prihnojovani a mereni EC a PH
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 17

citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
mard-
Jen bych tento zpusob pestovani sam rad vyzkousel a zdokumentoval a podal o tom report ve vlakne a k tomu potrebuji vsechny dostupne informace ktere mohu ziskat , v ceskem jazyce a to je ten hlavni duvod zalozeni tohoto vlakna tak nam tu prosim nerozsiruj sve negativni a nevhodne argumenty.


Ty jsi kolego asi trochu zmatený. :-( Potřebuješ informace a když ti k tomu něco napíšu, ze svých zkušeností, tak se ti to nelíbí?!? Kdo jsi, že se si myslíš že můžeš soudit, že mé argumenty jsou nevhodné? Nejspíš pěstuješ desítky let a všemu rozumíš, všude jsi byl a chytrý jsi jako Babiš. Já ti jen chtěl naznačit, že nemusí být vše pravda, co čteš jinde a že používání mozku je vhodné. Ale pokud máš jiný názor, tak jdi klidně do toho :-) Já ti držím palce!

Old Post 01-12-2016 v 13:44 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 18

citace:
Původní příspěvek od metracek


No ja sem to taky pochopil, ale je to totalni hloupost. Pokud ne, prosim si o vysvetleni. Ja jedu kokos s vermikompostem a biobizz, zelavam nekdy i 2x denne substrat mam neustale vlhky. Nikdy mi nevyschne, kdyby mela byt pravda ze rostliny potrebuji k prijmani kysliku "vzduch".(tak tu tezi chapu) Tak by moje kytky byly uz dva měsíce udušené s mrtvýma kořenama..


Tady je podstatné, to že jsi napsal "kokos". Zkrátka určité substráty umí udržovat dostatek kyslíku u kořenů, i když jsou vlhké. Ideálním příkladem budiž Rockwool, ten se zkrátka nedá přelít a kořeny tam budou mít stále kyslík. Ale hlína, to je jiná kapitola. Hlína obsahuje malé mikrocely prostoru kolem kořenů, které se po zalití zaplní vodou a tudíž se kyslík vytěsní pryč. A jak se vláha ztrácí, tak se tam postupně zase kyslík dostává zpět. Nenech se zmást tím, že voda je H2O a tudíž kyslík také obsahuje. Jinak k tomu zalévání - na malé kytky (které jsou háklivé na přelití) hodně pomůže, když před zalitím trochu protřepu láhev se zálivkou a voda pak obsahuje více vzdušného kyslíku.

Old Post 01-12-2016 v 13:51 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 19

citace:
Původní příspěvek od Mard


Tady je podstatné, to že jsi napsal "kokos". Zkrátka určité substráty umí udržovat dostatek kyslíku u kořenů, i když jsou vlhké. Ideálním příkladem budiž Rockwool, ten se zkrátka nedá přelít a kořeny tam budou mít stále kyslík. Ale hlína, to je jiná kapitola. Hlína obsahuje malé mikrocely prostoru kolem kořenů, které se po zalití zaplní vodou a tudíž se kyslík vytěsní pryč. A jak se vláha ztrácí, tak se tam postupně zase kyslík dostává zpět. Nenech se zmást tím, že voda je H2O a tudíž kyslík také obsahuje. Jinak k tomu zalévání - na malé kytky (které jsou háklivé na přelití) hodně pomůže, když před zalitím trochu protřepu láhev se zálivkou a voda pak obsahuje více vzdušného kyslíku.


No ale ten kyslik v tom rockwool maji z te vody, podobně jak ryby dychaji kyslik ktery voda obsahuje. Takze se nenechej mast ty. Samozrejme ze se ten kyslik vo vode vypotrebuje pokud v tom rostlina bude stat delsi dobu. Tak jako ti umre ryba v akvarku bez vzduchovani, utopi se. V bubbleru taky okyslicujes vodu ve ktere jsou koreny ponorene. Zvedas uroven kysliku ve vode (ta uroven je meritelna oxymetrem). Pokud myslis ze koreny chytaji bublinky a duchaji z nich, tak uz nevim no.....
To mi teda vysvetli co je to ten pojem "hlína"? Rašelina, jíl? V indoor se vzdycky micha substrat, je jen na tobe jak vzdusny bude. Navíc pokud se bavíme tady o No-TILL, tak je jasne videt ze je ten mix temer z poloviny z kokosu, perlitu, vermikulitu apod. Tudiz nebude mit se vzdusnosti problem. Ten problem by ale vznikl spis pomalym odparem "vydychane zalivky" nez ze dokaze kokos delat vetsi mikrocely nebo co

Treba se pletu, nemám na to žadný zdroj. Pokud by si mel nejaky potvrzujici tvoji teorii, tak mi ho prosim posli. Muzu se mylit, ale prijde mi to vcelku logicke...

Old Post 01-12-2016 v 14:19 PM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 20

citace:
Původní příspěvek od metracek
Treba se pletu, nemám na to žadný zdroj. Pokud by si mel nejaky potvrzujici tvoji teorii, tak mi ho prosim posli. Muzu se mylit, ale prijde mi to vcelku logicke...


Stačilo by si přečíst zdejší FAQ: http://grower.cz/pestovani/navody/...nojeni/7.html#3

Old Post 01-12-2016 v 15:20 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 21

Rockwool/Kokos, jsou to hydro média.

Kokos můžeš prolít i třikrát denně a neutopíš to ... s trochou nadsázky

Doporučuju kouknout na pár videií a reportu od Canna, maj to tam hezky vysvětlené

Old Post 01-12-2016 v 15:30 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 22

citace:
Původní příspěvek od Mard


Stačilo by si přečíst zdejší FAQ: http://grower.cz/pestovani/navody/z...nojeni/7.html#3


Nevim kdo ten Keptn je ani jakou ma erudici, vubec to na me nepusob tak aby mě to přesvědčilo že ten člověk ví o čem mluví. Sám si o pár postů výše nadal medimu at nevěří co kde, kdo napíše a používá mozek a pak mě odkazuješ na stejně relevantní zdroj informací? No dobře Marde, nase diskuze skončila

citace:

Rockwool/Kokos, jsou to hydro média.

Kokos můžeš prolít i třikrát denně a neutopíš to ... s trochou nadsázky

Doporučuju kouknout na pár videií a reportu od Canna, maj to tam hezky vysvětlené


Nejedu čisty kokos, mam ho namichany s vermikompostem. Jel sem tak driv i cistej lightmix, pak lightmix s kokosem a ted jedu druhy kolo bez lightmixu. Nikdy sem nenechaval substrat uplne proschnout, ani lightmix. Aspon ne umyslne teda Nemyslim si ze to kytkam dela dobře, kdyz rozkopnu na zahradce zahon tak pokud neni vyjebany parak v tropickym lete tak je porad vlhkej. A nic se v nem nedusi a prosperuje to.
Netvrdim ze je preliti mytus, nejsem debil. Ale kazdej kdo jednou prelil tak pak nechava kytky zbytecne preschnout. A je to spatne, aspon pro organiku rozhodne.

Naposledy upravil metracek 01-12-2016 v 16:07 PM

Old Post 01-12-2016 v 15:46 PM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 23

Hoši, hoši proč jste se nebyli podívat na Cannafest. Na stánku canna to tam vysvětlovali. Dokonce Canna pořádá semináře na toto téma.
Doporučuji na toto téma paní Melichercikova s Canna.
Vše by vám měla vysvětlit.
Příště doporučuji navštívit Cannafest a poptat se odborníků.

Old Post 01-12-2016 v 16:56 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 24

citace:
Původní příspěvek od Mard


Ty jsi kolego asi trochu zmatený. :-( Potřebuješ informace a když ti k tomu něco napíšu, ze svých zkušeností, tak se ti to nelíbí?!? Kdo jsi, že se si myslíš že můžeš soudit, že mé argumenty jsou nevhodné? Nejspíš pěstuješ desítky let a všemu rozumíš, všude jsi byl a chytrý jsi jako Babiš. Já ti jen chtěl naznačit, že nemusí být vše pravda, co čteš jinde a že používání mozku je vhodné. Ale pokud máš jiný názor, tak jdi klidně do toho :-) Já ti držím palce!



mardiku- nic ve zlym ale budu k tobe zcela uprimny.

Nezlob se prosim na me ale zmateny jsi zrejme ty sam a to zrejme radne kdyz nepochopis ze tu v tomhle vlakne hazis hrach na stenu a zbytecne tu ztracis cas. Ja opravdu nestojim o tvuj jakykoliv negativni nazor na vec. Pochop to uz konecne ! Ja jsem jiz pevne rozhodnut a neudelas s tim nic!

Nekolikrat tu zduraznuji ze potrebuji pomoc a rady (jak na to) a ne zrady.
Samozrejme ze potrebuji o tom shromazdit veskere dostupne iformace ale POCHOPITELNE hlavne ty POZITIVNI ktere vedou k dosazeni cile, Chapu ze to nedokazes pochopit , jelikoz jses zmateny, ale v pohode.
Ja ti to napisu klidne jeste jednou.
NESTOJIM O TVUJ NEGATIVNI NAZOR!
A ty predkladas jen same nesmyslne argumenty proc se do ROLS NT systemu vubec nepoustet. Zaryte ,tvrdohlave a nekompromisne si stojis za svym a nepripoustis ani na okamzik ze by mohl mit nekdo jiny snad pravdu.
A ted mi prosim odpust, domnivam se ze tve mysleni je v tomto ohledu naprosto omezene.
Pripadas mi jako maly chlapecek ketry chce neco vydupat na tatinkovi a kdyz neni pojeho tak pistivym hlaskem krici....
...NE ! NE! NE!

Rad si poslechnu od tebe nejakou konstruktivni a pozitivni myslenku ktera povede hlavne k veci a napriklad ze taky tady prispejes necim pozitvnim , neni vzdy jen vse spatne.

Bud trochu pozitvni chlape a pochop ze ne vzdy musis mit pravdu.

PS

Pokud napises neco konstrutivniho do meho vlakna "Druhy indoor , COB-LED 242w, BIO-pest, Super-Skunk " treba upozornis ze delam neco spatne , tak budiz , jeli to kontruktivni tak to pomuze veci.
Ale tady jsi jsi uplne mimo misu.

Naposledy upravil Madical-Strains 01-12-2016 v 17:27 PM

Old Post 01-12-2016 v 17:03 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alpine
Stálý Člen

Karma uživatele alpine - 61% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 184  

Příspěvek č. 25

Panove,konecne se zde ,diky za to Medic,pojednava o super pude,je to preci uz stara a velice dobra vec. Micham to uz dobrych pet let a nemuzu si vubec stezovat,je pravda,ze kazda genetika chce neco jineho,tak je dobry,nepestovat nekolik druhu kyticek najednou. Ale i to se dohnojenim necha dohnat,vyzkouseno. Pudu jedu ctyri kola,pridam jen trochu guana,potom jde na zahon pro rajcata a ty jedou jak certi,mozna by vydrzela jeste vice kol,ale nezkousel jsem. Pestuji v peti galonovych textilnich hrncich,ve trech galonech to bylo moc prorostli a ty zeme by mi moc nezustalo.Zalivam pouze cajem z melasy a cervych odlitku a nakonec to nejdulezitejsi,neflusovat,tim by se znicily veskere bakterie a mikroorganizmy ktere v pude zijou. Diky Madical,jsem nasel uz vlastne vsechno pripraveny zde za 55$,je toho 57 litru plus dokoupit raselinu v homedepot za 10$ a je 100 litru super zeme. Compost mam svuj. https://buildasoil.com/products/the-clackamas-kit

alpine

Old Post 01-12-2016 v 18:24 PM
alpine je offline   Profil uživatele alpine   Find more posts by alpine   Foto galerie člena alpine   Click here to Send alpine a Private Message   Add alpine to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 26

alpine-
Super-puda je nespravny komercni vyraz ktery vznikl pravdepodobne jak tuto pudu zacaly podnikavci sami michat a nabizet ji ve svych obchodech.
Spise bych tomu rikal "ZIVA-PUDA" Living Soil
Jinak dik za prispevek ,doufejme ze casem tu prispeje vice takovych lidi co to povazuji za realne.

A pridaval jsi tam taky ty dalsi prisady popsane v prispevku 7. nebo jen to co co jsi vyjmenovall ?

Ja jsem totiz videl na yutube video ktere nebylo primo oznaceno timto nazvem ROLS nebo ziva puda a chlapek tam pestoval jen s zizalyho komposteru , bet guana , slepicince smichane s kokosem a dilem hliny. pak nejaky skorapy z vajec a tvrdil tam ze tohle vsechno uplne staci .
A zaleval to 2x do mesice tim zizalim cajem a nepridaval tam vubec nic jineho,jako vojtesku a td..jina hnojiva, no vubec nic jineho.
Tenkrat jsem to nepovazoval za dulezite , tak jsem tolik nedaval pozor ,tay jsem mozna na neco zapomel a v jakem pomeru hlinu namichal Ale vim na 100% ze tam rikal ze nepouziva zadna koupena hnojiva ani nic jineho. Udrzoval to udajne jen tim cajem z zizalych hovinek.

Kdo vi, treba to opravdu jde i kdyz tam neni uplne vse co davaji na ten recept. Proto jsem taky zjistoval jesli ten zizaly caj je totalne kompletni samostatne hnojivo.

A palice mel teda "mega" , mel u nich 1,5 petku tak to bylo dobre poznat.

Old Post 01-12-2016 v 19:47 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 27

Rád bych se podíval na někoho kdo v tom jel nebo pojede kdyby to jsem hodil, určitě by to bylo zajímavý

Old Post 01-12-2016 v 19:58 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 28

citace:
Původní příspěvek od BRooT
Rád bych se podíval na někoho kdo v tom jel nebo pojede kdyby to jsem hodil, určitě by to bylo zajímavý



Jo , to by bylo vazne skvely a moc zajimavy !!!
Nic lepsiho bych si nemohl prat......

Old Post 01-12-2016 v 20:19 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 29

citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
alpine-
Super-puda je nespravny komercni vyraz ktery vznikl pravdepodobne jak tuto pudu zacaly podnikavci sami michat a nabizet ji ve svych obchodech.
Spise bych tomu rikal "ZIVA-PUDA" Living Soil
Jinak dik za prispevek ,doufejme ze casem tu prispeje vice takovych lidi co to povazuji za realne.

A pridaval jsi tam taky ty dalsi prisady popsane v prispevku 7. nebo jen to co co jsi vyjmenovall ?

Ja jsem totiz videl na yutube video ktere nebylo primo oznaceno timto nazvem ROLS nebo ziva puda a chlapek tam pestoval jen s zizalyho komposteru , bet guana , slepicince smichane s kokosem a dilem hliny. pak nejaky skorapy z vajec a tvrdil tam ze tohle vsechno uplne staci .
A zaleval to 2x do mesice tim zizalim cajem a nepridaval tam vubec nic jineho,jako vojtesku a td..jina hnojiva, no vubec nic jineho.
Tenkrat jsem to nepovazoval za dulezite , tak jsem tolik nedaval pozor ,tay jsem mozna na neco zapomel a v jakem pomeru hlinu namichal Ale vim na 100% ze tam rikal ze nepouziva zadna koupena hnojiva ani nic jineho. Udrzoval to udajne jen tim cajem z zizalych hovinek.

Kdo vi, treba to opravdu jde i kdyz tam neni uplne vse co davaji na ten recept. Proto jsem taky zjistoval jesli ten zizaly caj je totalne kompletni samostatne hnojivo.

A palice mel teda "mega" , mel u nich 1,5 petku tak to bylo dobre poznat.


Alpine konecne se objevil nekdo kdo s tim ma nejakou zkusenost!

Urcite bude fungovat i recept bez všech ingredienci z Gascanastan mixu. Urcite bude tech složek stacit i min. Ale clovek by mel vedet proc tam kazdou tu slozku chce davat a co se s ni bude dit. Smichat recept nekoho jineho, aniz by to člověk měl poradne promyslene jen na zaklade ze to nekde, nekomu fungovalo mi neprijde moc rozumne.

Treba zrovna ta vojteska:

Kouzlo vojtěšky a jetele
Až 9 metrů hluboké kořeny vojtěšky dovedou vytáhnout ze země živiny na povrch, kde tyto živiny prostě zůstanou a my je zaryjeme do svrchní vrstvy půdy spolu s rostlinami vojtěšky. Například 1/2 hektaru porostu vojtěšky do sebe akumuluje a udrží v sobě cca 100 kg dusíku. Neskutečné číslo! Kromě toho vytáhne z hloubky i velké množství stopových prvků a minerálů. Výborná je vojtěška též k zapravení do kompostu, kde funguje jako aktivátor rozkladný procesů, stačí ji do kompostu zapravit, přikrýt zeminou a zalít. Rychle se zvýší teplota v kompostu a urychlí se rozkladné procesy. Vojtěška také pomahá rostlinám tvořit větší květy a zvyšuje odolnost na chlad.
Dale vojtěška obsahuje růstový hormon “tricontanol" (udajne může ovšem prodloužit dobu zrání), ma veliky obsah vitaminů (hlavne A), N-P-K-Ca-Mg, a další minerály. Take obsahuje cukry, skroby, bílkoviny, kyselinu listovou a 16 aminokyselin. Pestitele růži a orchideji dobře znají vojtěšku jako hnojivo a použivají ji v podobe botanickeho čaje a nasledně hnoji postrikem na list.
Jetele dokonce dokazí za pomoci bakterii přijmat a vazat v sobe dusík ze vzduchu. Bakterie ho s nim "vymenuji za cukr" ktery jim jetel poskytuje.

No a aspon podobne jasno bych ja osobne chtel mit o každé složce co tam pridám

Naposledy upravil metracek 02-12-2016 v 13:51 PM

Old Post 01-12-2016 v 20:27 PM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alpine
Stálý Člen

Karma uživatele alpine - 61% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 184  

Příspěvek č. 30

Samozrejme,ze vojteska je uzasne zelene hnojivo,udelat caj pouzivat na list,osvedcilo se. Ale k prispevku c.7,nedavam neen seed meal,jil a vermikulit,nevedel jsem. Dale misto te tri slozky Steve Salomona davam Limestone powder,jinak to odpovida,jak to patlam ja. Je pravdou,ze treba u odrudy Dr Krippling Incredible Bulk musim dodavat Cal-Mag,jinak je vsechno ok,poprve kdyz jsem tedy tu zivou pudu,ziva asi proto,ze se vlastne temi caji,udrzuji bakterie a houby stale pri zivote,no prvne jsem si kytky pekne spalil,nebot jsem jeste pouzival biobizz a to byla chyba. At se dari.

alpine

Old Post 01-12-2016 v 22:25 PM
alpine je offline   Profil uživatele alpine   Find more posts by alpine   Foto galerie člena alpine   Click here to Send alpine a Private Message   Add alpine to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 31

citace:
Původní příspěvek od alpine
Samozrejme,ze vojteska je uzasne zelene hnojivo,udelat caj pouzivat na list,osvedcilo se. Ale k prispevku c.7,nedavam neen seed meal,jil a vermikulit,nevedel jsem. Dale misto te tri slozky Steve Salomona davam Limestone powder,jinak to odpovida,jak to patlam ja. Je pravdou,ze treba u odrudy Dr Krippling Incredible Bulk musim dodavat Cal-Mag,jinak je vsechno ok,poprve kdyz jsem tedy tu zivou pudu,ziva asi proto,ze se vlastne temi caji,udrzuji bakterie a houby stale pri zivote,no prvne jsem si kytky pekne spalil,nebot jsem jeste pouzival biobizz a to byla chyba. At se dari.


Diky moc za pripomenuti cal-mag! Ten je i v tom Gascanastan mixu, ale me se nejak ztratil v překladu, už sem to doeditoval.

Neem seed meal / neem cake

Jsou to vlastne semena plodu stromu Azadirachta indica, ze kterých se lisováním za studena dostává neem olej Který se pouziva v kosmetice a jako lek v ayurvede. Nebo take, a pro nas hlavne, jako přirodní pesticid. Diky obsahu azadirachtinu a nimbinu škodí široké škále škůdců a naopak prospešným organismum neškodí (aspon se tak tvrdí). Po aplikaci na list je substance castecne distribuovana rostlinou a škůdce se infikuje sáním nebo požerem. Do několika hodin se škůdcům zpomalí a postupně zastaví enzymaticke procesy v organismu a dále neškodí, jsou neplodní a hynou.
Seed meal, neboli drt semen je ten zbytek co zbyde po tomhle oleji. Je to skvele hnojivo s obsahem N-P-K 6-1-2. Ale v no-till mixech si našel dost pevné místo hlavně díky těm vlastnostem odpuzujicim hmyz, ktere si v sobe nese nejakou merou i tahle drt. Používá se převážně jako topdress vrstva.

Jenze letos přisla National Unversity of Singapur s vyzkumem, který tvrdí že azadirachtin muže mit spojitost s rakovinou prostaty. V UK jsou všechny produkty s azadirachtinem / neem olejem už zakazané.
.
http://www.futurity.org/neem-nimbol...fc731-206359977

Náhradni formou přírodního pesticidu/insekticidu muže být obdobný produkt ze stromu Millettia pinnata zvaný Karanja oil-Karanja seed meal. Ale o tom nemám ještě moc nastudováno tak nemůžu sloužit.


Já zatím leju ten biobizz a nejsem nespokojenej, takze nespecham k no-till. Rad si veci prvni dobre prostuduju, obzvlast takhle rozsahle tema. Alpine kdyby si chtel neco i odprezentovat mel by si urcite dost divaku Ale chapu ze ne kazdeho to bavi a ma na to cas, takze i tak diky ze si se zapojil.

Naposledy upravil metracek 02-12-2016 v 01:00 AM

Old Post 02-12-2016 v 00:34 AM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alpine
Stálý Člen

Karma uživatele alpine - 61% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 184  

Příspěvek č. 32

Sušené mycorrhizae a huminové kyseliny jeste pridavam,abych nezapomel. Karanja seed meal je vlastne podobny jako neem oil,kvety vyborne do kompostu,ale pouziva se i k vyrobe mydla a ma mnoho lecivych vlastnosti,ale nepouzival jsem ho.Vyborne je pridat stavu z aloe vera,nebo organic kokosova voda. Bohuzel zde je obrovsky problem,najit koprivu,vyborna rostlinka.Musi se te pude dat asi neco,co vytvori ten spravny stav pro tvorbu mikroorganismu. No a ze se neprezentuju,podivej priteli,6 mesicu mi zde uz stacilo,to jsem pestoval venku,ale tady ti to neukradnou,oni do lesa ani nechodej,jen te prasknou.Jinak se clovek stale uci. At se dari.

alpine

Old Post 02-12-2016 v 01:58 AM
alpine je offline   Profil uživatele alpine   Find more posts by alpine   Foto galerie člena alpine   Click here to Send alpine a Private Message   Add alpine to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:36 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5196070 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív