Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Kuřárna » Jak uvařit Mlíko ?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
Walhalla2000
Grower Team

Karma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 856 

Příspěvek č. 33

zkus popsat "technologii postupu", kterou jsi pouzil... Kolik si toho dal na kolik a tak...

Listy by se v tomto obodbi totiz mely taky obohacovat o thc

Old Post 20-08-2001 v 13:18 PM
Walhalla2000 je offline   Profil uživatele Walhalla2000   Find more posts by Walhalla2000   Foto galerie člena Walhalla2000   Click here to Send Walhalla2000 a Private Message   Add Walhalla2000 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marcus
Stálý Člen

Karma uživatele Marcus - 54% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 45 

Příspěvek č. 34

1 litr polotučného (plnotučný jsem neměl, ale přidal jsem kus másla) mléka, 2 plný hrstě samičích listů a jeden samec. 1,5 dl brandy(v alkoholu asimiluje THC). Vařil jsem to na mírném ohni 45 minut.

Marcus
---------------------------
Welcome to the soft parade

Old Post 20-08-2001 v 13:38 PM
Marcus je offline   Profil uživatele Marcus   Find more posts by Marcus   Foto galerie člena Marcus   Click here to Send Marcus a Private Message   Add Marcus to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Marcus! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sleepless
Stálý Člen

Karma uživatele Sleepless - 9% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 44 

Dotaz Příspěvek č. 35

Myslis, ze tech 45 minut staci na to aby se uvolnilo tolik THC aby to melo po poziti nejakej ucinek? Ja tedy jeste nikdy nepal nedelal, ale vim, ze treba znami to varili skoro 3 hodiny ... Ale taky by me to zajimalo, protoze se letos taky chystam kuchtit

Old Post 20-08-2001 v 14:05 PM
Sleepless je offline   Profil uživatele Sleepless   Find more posts by Sleepless   Foto galerie člena Sleepless   Click here to Send Sleepless a Private Message   Add Sleepless to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sleepless
Stálý Člen

Karma uživatele Sleepless - 9% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 44 

To Franta Příspěvek č. 36

Tak si me predbehl

Jinak si myslim, ze by tohle tema melo patrit spise do kurarny, protoze pak je tu v tom zbytecnej zmatek

Old Post 20-08-2001 v 14:09 PM
Sleepless je offline   Profil uživatele Sleepless   Find more posts by Sleepless   Foto galerie člena Sleepless   Click here to Send Sleepless a Private Message   Add Sleepless to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hullto
Stálý Člen

Karma uživatele Hullto - 95% PěstitelskáKarma uživatele Hullto - 95% PěstitelskáKarma uživatele Hullto - 95% PěstitelskáKarma uživatele Hullto - 95% PěstitelskáKarma uživatele Hullto - 95% PěstitelskáKarma uživatele Hullto - 95% PěstitelskáKarma uživatele Hullto - 95% PěstitelskáKarma uživatele Hullto - 95% PěstitelskáKarma uživatele Hullto - 95% PěstitelskáKarma uživatele Hullto - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 288  

Ty postupy... Příspěvek č. 37

Nejlepší je to listí nejdřív 3x po půlhodině povařit (a zcedit) ve vodě, aby se ztratil chlorofyl (tím pádem se ztratí i hořká chuť), není potom třeba to mlíko tolik dochucovat, potom vařit v mlíku min. 1 hodinu. Čím víc tuku, tím líp, i na množství materiálu samozřejmě záleží...

Old Post 20-08-2001 v 14:16 PM
Hullto je offline   Profil uživatele Hullto   Find more posts by Hullto   Foto galerie člena Hullto   Click here to Send Hullto a Private Message   Add Hullto to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marcus
Stálý Člen

Karma uživatele Marcus - 54% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 45 

Příspěvek č. 38

Když jsem vařil naposled samce, tak jim 45 minut stačilo a byl to skvělej rauš. Ale příště budu pro jistotu vařit déle.

to Sleepless: proč myslíš, že kuchtění patří do kuřárny?

Marcus
---------------------------
Welcome to the soft parade

Old Post 20-08-2001 v 14:31 PM
Marcus je offline   Profil uživatele Marcus   Find more posts by Marcus   Foto galerie člena Marcus   Click here to Send Marcus a Private Message   Add Marcus to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Marcus! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bidlo
Stálý Člen

Karma uživatele Bidlo - 10% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 28 

Palec nahoru Mléko Rulezzz Příspěvek č. 39

Já jsem dělal taky mlíko z outdoor skunku, pro čtyři lidi, asi naducaná sedmička listí a samců. Vařil jsem hodinu a větší HUKOT jsem NIKDY NIKDY NIKDY NIKDY nezažil. Všichni jsme byli totálně na kaši. Nejhorší bylo, že ještě po dvou a půl hodinách (na rozjezd 5 prdů hášku), se to pořád stupňovalo. Měl jsem strach, že ještě chvíli a podlomí se mi nohy. Chvílemi jsem ztrácel vědomí a musel jsem se opírat abych nespadl. Kámoš naproti byl šíleně zpocený a zelený. Zpocený není to správné slovo, spíš mokrý. Ještě chci dodat, že mlíko jsem tak silné udělal schválně, po předchozím testování.

GanjaPhantom

Old Post 25-08-2001 v 16:49 PM
Bidlo je offline   Profil uživatele Bidlo   Find more posts by Bidlo   Foto galerie člena Bidlo   Click here to Send Bidlo a Private Message   Add Bidlo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bidlo
Stálý Člen

Karma uživatele Bidlo - 10% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 28 

Pohodička INFO Příspěvek č. 40

Zde je pár informací z mé stránky, která se snad někdy objeví na netu:
1. Matroš by měl být před první extrakcí suchý (od vody). Je potřeba ho krátce zahřát asi na 110 stupňů kvůli dekarboxylaci kyseliny kannabinolové.

2. Vaření je dobré provádět tak na třikrát. Vždy s dávkou čerstvé lihoviny (mléka, atd.). Při prvním povaření se spousta lihoviny vysoce obohacena THC zachytí v listí a je třeba ji z toho listí dostat. Je to běžný postup v chemii i v bylinkářství.

3. Pokud vám vadí chlorofylová chuť, spařte konopí horkou vodou, přikryjte poklicí a nechte 15 minut louhovat. Vodu vždy slijte a pokračujte dokud se vám to nezdá v pohodě.

MARIHUANOVÉ MLÉKO
Přestože tento recept používám nejčastěji, na internetu jsem ho nenašel. No nic. Tady je: Najemno rozdrcené listy (popřípadě najemno nasekané) hodíme do plnotučného mléka. Postupně jak se mléko vyvařuje doléváme další. Celé by to mělo trvat asi hodinu. Další a lepší možností je mléko rozdělit na tři části a asi po 20 minutách vždy slít a pokračovat s novým mlékem. Můžeme přidat máslo. Mléko lze dochutit grankem, medem, kakaem, skořicí, rozsekaným banánem nebo čímkoli co vám přijde pod ruku.

Tip pro pokročilé: Aby vaše mléko dostalo ten správný říz, lze do něj přidat trochu alkoholu. Nejlépe Alpský rum:-).

BRKOVÝ LIKÉR
Vemte alkohol dle své chuti a možností (tequilla, vodka, rum, slivovice). Účinky se zvyšují s procenty alkoholu. Můj tip je Alpský nebo Absint.
Teď máte dvě možnosti. Můžete dát nadrcené palice do láhve s chlastem a počkat tak měsíc, dva a pak to vypít. Nebo je tu druhá možnost, rychlejší. Porovnával jsem obě varianty a je i silnější. Rozdělte alkohol na tři části. Vyvařujte a slévejte asi po 10 minutách. U silnějších destilátů je třeba dát si pozor a zvolit raději elektrický sporák. Riziko vzplanutí výparů je u Alpského rumu poměrně značné jak jsem se na vlastní kůži přesvědčil. U Alpského mi stačil malý panák a za chvíli se dostavilo sucho v ústech a pohodička. Pokud vám sedí kombinace marihuany a alkoholu neznám lepší variantu. Navíc je zde vysoká trvanlivost.

GanjaPhantom

Old Post 25-08-2001 v 17:19 PM
Bidlo je offline   Profil uživatele Bidlo   Find more posts by Bidlo   Foto galerie člena Bidlo   Click here to Send Bidlo a Private Message   Add Bidlo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dee
Nový Člen

Karma uživatele Dee - 9% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 8 

Palec nahoru Mleko Příspěvek č. 41

Na veskere vareni je nutno predem prazit, aby v karboxylu vazane
THC preslo na volne(nebo velmi dlouho varit).Rozdrobit a do zlato-
zelena osmahnouti na tuku a pridati do cehokoliv.
Pro pripravy bez tuku lze totez velmi opatrne (cca.120C), pro obzvlast opatrne treba olejova lazen.
HODNE ZAZITKU PRI KONZUMACI!

Old Post 27-08-2001 v 00:11 AM
Dee je offline   Profil uživatele Dee   Find more posts by Dee   Foto galerie člena Dee   Click here to Send Dee a Private Message   Add Dee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shamanjai
Stálý Člen

Karma uživatele shamanjai - 9% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 88  

Palec nahoru Jak Shamee vaří bumbání... Příspěvek č. 42

Tak já to dělán následovně:
INGREDIENCE:
1,5 l mléka
kus másla
1čl kardamomu
1čl kurkumy
1čl zázvoru
1čl skořice
hafo ganji
med
POSTUP
vaříme asi 2 hoďky, pak necháme schladnout a přecedíme, mlíko musí mít asi 60 stupňů Celsia a pak se to sladí medem.

- - - ShamanJai - - -

"scars hidden inside..."

Old Post 02-09-2001 v 15:01 PM
shamanjai je offline   Profil uživatele shamanjai   Find more posts by shamanjai   Foto galerie člena shamanjai   Click here to Send shamanjai a Private Message   Add shamanjai to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inženýr
Nový Člen

Karma uživatele inženýr - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 1 

Dotaz Příspěvek č. 43

to bidlo

chystám se poprve vařit mléko.Dá se pro zahřátí matroše před vařením využít mikrovlnka?Nebo je vše o.k. tím že materiál spařím horkou vodou?

Old Post 02-09-2001 v 18:38 PM
inženýr je offline   Profil uživatele inženýr   Find more posts by inženýr   Foto galerie člena inženýr     Add inženýr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bidlo
Stálý Člen

Karma uživatele Bidlo - 10% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 28 

Příspěvek č. 44

Zahřát to potřebuješ kvůli dekarboxylaci(asi 10 minut). Spařit vodou to nemusíš, aspoň já to nedělám. To se dělá jenom, když ti vadí ta chuť chlorofylu. Ale ta se pak dá přerazit. Nejlepší vanilkový cukr a kakao...

GanjaPhantom

Old Post 02-09-2001 v 21:32 PM
Bidlo je offline   Profil uživatele Bidlo   Find more posts by Bidlo   Foto galerie člena Bidlo   Click here to Send Bidlo a Private Message   Add Bidlo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

for bidlo Příspěvek č. 45

s tou dekarboxylací to trochu nechápu, proč předem zahřejvat nějakých deset minut, když to mlíko stejně vařim třeba hodinu, prosím vysvětlit :-)

a jeden dotaz, jestli by se to mlíko mělo konzumovat spíš teplý než studený, já totiž teplý mlíko nesnášim, ale studený mám zase velmi rád (myslim že je to jedno ale jestli to někdo vidí jinak ať se projeví :-)

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 03-09-2001 v 09:06 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OK
Stálý Člen

Karma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 277 

Příspěvek č. 46

Plne souhlasim s Otonem, teply mliko je sracka vsech sracek.

Osobne si ale myslim, ze se to nijak neprojevi... jestli je to teply nebo studeny... porad je to THC mliko Takze se neboj to nacpat do lednice

For author: ta Brandy s mlikem... nejak se mi otaci kufr Jak to chutnalo?

For others: jen takovej subjektivni nazor... nemusi to byt pravda, ale me se nezda, ze by melo mliko neky vyhody... ja radsi cukrovicko - pekne husty, ale cukrovicko. Me to mliko s THC nejak moc nechutnalo, ikdyz ten srumec potom

[Edited by OK on 03-09-2001 at 08:19 PM]

-( OK )-
the fractal designed person

Old Post 03-09-2001 v 19:16 PM
OK je offline   Profil uživatele OK   Find more posts by OK   Foto galerie člena OK   Click here to Send OK a Private Message   Add OK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
robor
Stálý Člen

Karma uživatele robor - 25% PěstitelskáKarma uživatele robor - 25% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 60  

to Oton: Příspěvek č. 47

Jenom taková úvaha: Mlíko ti při chladnutí udělá škraloup a ten má v sobě nejvíc tuku a asi tam tedy bude i hodně THC. Pokud ti škraloup nevadí, tak je to v pohodě, ale já bych to asi vyblil. Škraloup je hnus!!

Travička zelená to je moje potěšení, travička zelená to je moje peřina...

"Naposled pomodlit mám-li se právě,
chci říci jen: Bože, žehnej trávě!"

Old Post 04-09-2001 v 08:49 AM
robor je offline   Profil uživatele robor   Find more posts by robor   Foto galerie člena robor   Click here to Send robor a Private Message   Add robor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OK
Stálý Člen

Karma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 277 

Příspěvek č. 48


Skraloup je pouze tenka vrstva tuku, ktera obsahuje dle naseho chemika 0,032% celkoveho podilu tuku v mleku (testovany objem - 0,25 l, plnotucne mleko).

-( OK )-
the fractal designed person

Old Post 04-09-2001 v 18:33 PM
OK je offline   Profil uživatele OK   Find more posts by OK   Foto galerie člena OK   Click here to Send OK a Private Message   Add OK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:02 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6691450 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív