Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 17

clinic,přečti si pár stránek tohoto tématu a pak si dokážeš odpovědět sám.

Old Post 19-10-2016 v 13:57 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 18

Clinic..je to predrazene za tu cenu a malo ucinne..vykon max na nejaky mikrobox..byl bys urcite zklamanej..Mozna se da nejak vychytat spektrum,kdyz je to RGB..ale byl by to jen tvuj osobni odhad a spise by sis uskodil nez polepsil..Jdi radeji do vlastniho kvalitniho COB a udelas s tim vice parady za stejny peniz..Ani nepises jaky prostor atd..Jak pise Fikus ,procti celej thread alespon pokracovani II. A bude ti to jasnější

Old Post 19-10-2016 v 16:23 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 19

Zdravíčko, mohl by se prosím někdo znalý vyjádřit k této sestavě? Především tedy jestli to bude vůbec svítit Výběr komponent jsem volil tak, abych se v základu vešel do 5 tis. za čipy, zdroj, case..

čipy: 1x CXA1850-0000-000N0HW40E3 (5000K), 2x CXA1850-0000-000N0YT230H (3000K)
zdroj: Mean well HLG-120H-C1400B

Chlazení ještě řeším (bude aktivní - 3x heat sink + větráček v jednom), zakejsovaný to bude v hliníkově krabici.

Díky!

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 20-10-2016 v 14:17 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 20

Uz jsi to koupil?
Svitit to bude , v tom bych problem nevidel,spise v tom,ze ti to pojede uplne na tvrdo na max zatizeni zdroje,ale je kvalitni. A 7let zaruka..tak neco snad vydrzi..Jaky prostor potrebujes osvetlovat?

Naposledy upravil wonis 20-10-2016 v 15:56 PM

Old Post 20-10-2016 v 15:40 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 21

wonis, dik za reakci! Je to do prostoru 40 x 80 (jestli je to trochu predimenzovany, tak nevadi, nejspis to pak pouziju i jinde).

Ohledne toho zdroje, jakej bys doporucil co se tyce parametru? Nejlip zas mean well..

Jeste jsem to nekoupil, mam to jen v kosiku Budu objednavat z CR, vse na sklade, coz je fajn

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 20-10-2016 v 18:14 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 22

Posli PM,kdyztak..Nevim kolik te vyjdou ty čipy, ale asi bych volil neco lepsiho,tohle uz je prekonany COB..cenove se da sehnat neco lepsiho;-) ..jen nevim jestli z CR..jestli to neni podminkou

Old Post 20-10-2016 v 20:19 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 23

Nebude to kontraproduktivne svietiť naraz 2 vlnové dľžky? Alebo ako to chceš? MW dáva 7 rokov Záruku? Ja tu mám odkaz:

http://www.czech-meanwell.eu/HLG-12...1400mA-d390.htm



tam uvádzajú "iba" 5, alebo to záleží od predajcu?

Naposledy upravil odo 21-10-2016 v 06:44 AM

Old Post 21-10-2016 v 06:18 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 24

citace:
Původní příspěvek od odo
Nebude to kontraproduktivne svietiť naraz 2 vlnové dľžky? Alebo ako to chceš?


Tak je tam zastoupeno spektrum na růst i květ, je to záměr. Proč by to mělo být kontraproduktivní? Když to vezmu laicky, je to jako kdybych měl ve stanu zároveň jednu MH a dvě HPS..

S tou zárukou jsem to nezkoumal. Objednávat budu na mouser.com. A protože se wonis nemá k odpovědi, tipne si někdo, co myslel tím, že zdroj pojede stále na nejvyšší výkon? Je tedy lepší mít silnější zdroj a ten "tlumit" na požadovaný výkon (105V, 1400A)? Chci se v tom hrabat co nejmíň, prostě ty komponenty jen propojit a jét.

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 21-10-2016 v 07:27 AM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 25

Čus, zdroj je fajn, ale tyhle COB už jsou fakt překonaný (navíc je to HI série, která je vhodná do reflektorů, ale pro nás už tolik ne).

Momentálně se asi nejvíc vyplatí Vero gen7 a Citizen gen5. Cree má na trhu momentálně dost starou sérii (a tyhle ještě min o generaci starší). V podstatě jedno Vero29g7 ($32) ti nahradí všechny tři CXA s větším výkonem a nižší spotřebou. To samý Citizen od velikosti 1818 ($26). Tyhle dolarový ceny jsou bez DPH a cla (dohromady se to dá počítat asi jako 25%).

Zdroj je v pohodě, ale je to hraně. Plných 1400mA to dá asi až po zahřátí. Akorát bych ti doporučil TME.eu, pokud je chceš levněji.

e: A kdybys měl opravdu touhu pořídit si čipy, kteří jiní nemaj (jako ty 1850, proč asi?:-) ), CXM32 gen3 od Luminus Devices vypadá taky solidně.

e2: Pro zajímavost: jedno Vero29-C 3000K 90Ra mi vychází, že bude mit při 1500mA prakticky stejný optický výkon (s příkonem asi 102W vs 150W pro ty 3 CXA1850).

a.

Naposledy upravil alesh 21-10-2016 v 11:06 AM

Old Post 21-10-2016 v 07:54 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 26

Koles:poslal jsem ti PM..souhlas samozrejme ve vsem co napsal Alesh..tak nejak jsem ti to zkusil rozepsat..
Na michani 5000k a 3000k se vykasli..Volil bych univerzalni 3500k 80CRI + 3000k90CRI COB Citizen a zvolil bych 5-6 x CLU048-1212 (13$ za kus) momentalne mi visi skoro 50ks COB na poste v Praze..tak uvidíme ;-)

Old Post 21-10-2016 v 08:09 AM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 27

KOLES: Vero7 sa dá zohnať od českého dodávateľa za cca 790, takže s cipmi a zdrojom sa na 5 litrov dostaneš. Samozrejme bez chladiča - blbost??

ALESH - Asi by to kazilo biznis, ale nezverejnil by si tu nejaký blbuvzdorný postup na homemadeLED? Je toho viac na nete, ale staršie ročníky, ako npr. ja :-) - majú problémy s angličtinou...Toto vlákno je už tak strašne natiahnuté a rozsiahle, že naozaj sa ťažko čerpajú a skladajú aktuálne informácie do konkrétneho celku. Ja npr potrebujem doplniť moje osvetlenie o ďalší blok na kvet s cca 2 čipmi, nakoľko som zvačšil plochu...

Naposledy upravil odo 21-10-2016 v 08:26 AM

Old Post 21-10-2016 v 08:13 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 28

Skušal niekto tie Citizeny na naše účely v praxi?

Old Post 21-10-2016 v 08:19 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 29

citace:
Původní příspěvek od odo
KOLES: Vero7 sa dá zohnať od českého dodávateľa za cca 790, takže s cipmi a zdrojom sa na 5 litrov dostaneš. Samozrejme bez chladiča - blbost??

ALESH - Asi by to kazilo biznis, ale nezverejnil by si tu nejaký blbuvzdorný postup na homemadeLED? Je toho viac na nete, ale staršie ročníky, ako npr. ja :-) - majú problémy s angličtinou...Toto vlákno je už tak strašne natiahnuté a rozsiahle, že naozaj sa ťažko čerpajú a skladajú aktuálne informácie do konkrétneho celku. Ja npr potrebujem doplniť moje osvetlenie o ďalší blok na kvet s cca 2 čipmi, nakoľko som zvačšil plochu...

Pošli prosím odkaz. Jedná se mi o Vero29 gen 7, verze C (napětí okolo 68 V). Za 790 to podle mě bude výprodej předchozích gen (SOS?).

Žádný byznys nejedu, takže tohle mě netrápí, ale na sepisování něčeho dalšího nemám sílu. Většina info tu je, chce to hledat. Případně se pak zeptat.

Ano, Citizeny už taky lidé vyzkoušeli v praxi. Není to nic převratného, prostě evoluce s dobrou cenou. Zajímavostí je, že je Japonský výrobce a je striktně proti konopí, dokonce zrušil horti sérii a odmítá prodávat pěstitelům

@wonis Odkud jsi bral? Jsou to mrdky s regionálním zastoupením, takže třeba TME mi je neprodá (nemáte někdo polskou adresu?). DNA mi nepřišli zrovna vstřícní.

a.

Old Post 21-10-2016 v 08:40 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 30

Alesh: S DNA jsem byl domluveny,mel jsem i nasmlouvany novy cenik..nevychazelo to zase tak spatne ..kdyz jsem si pricetl clo+dph+dopravu k COB z USA..dostaval jsem se na podobnou cenu jako u DNA,neco jsem usetril,ale uz nevim presne nemam pristup k PC :-P. ..problem byl,ze DNA pozaduji ICO..tim to skoncilo..
Zrovna cekam,jestli me vyhmatnou objednavku na celnici a kolik bude doplatek..ale snad se clu a dph vyhnu;-)
Objednaval jsem pres Bobbyho z RIU..stranky cobkits.com

Naposledy upravil wonis 21-10-2016 v 09:42 AM

Old Post 21-10-2016 v 09:05 AM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 31

citace:
Původní příspěvek od wonis
Alesh: S DNA jsem byl domluveny,mel jsem i nasmlouvany novy cenik..nevychazelo to zase tak spatne ..kdyz jsem si pricetl clo+dph+dopravu k COB z USA..dostaval jsem se na podobnou cenu jako u DNA,neco jsem usetril,ale uz nevim presne nemam pristup k PC :-P. ..problem byl,ze DNA pozaduji ICO..tim to skoncilo..
Zrovna cekam,jestli me vyhmatnou objednavku na celnici a kolik bude doplatek..ale snad se clu a dph vyhnu;-)
Objednaval jsem pres Bobbyho z RIU..stranky cobkits.com

Tušil jsem to. Otázkou je, jak dlouho borec vydrží. Ti Japonci jsou fakt šílení, co se týká marihuany.
Už jsem si myslel, že koupím něco od DNA, ale nakonec jsem se s nimi taky nedohodl (a nebylo to o ceně).

a.

Old Post 21-10-2016 v 10:07 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 32

Tak pravda ze se jejich obchodní zastupce zajimal na účel pořízení COB..nijak jsem se k tomu nevyjadroval a vse bezelo dle normalni domluvy dále..S tim pristupem JAP (Citizen) jsem slysel..divne,ze meli vypracovany projekt ohledne xfotosyntetickeho spektra svych čipů..datasheet jsi urcite videl..je mi divne,ze by to utnuli jen z obav zneuziti pro pestovani MJ..asi v tom budou jine duvody..Jinak myslim,ze to s eshopem cobkits mysli dost vazne..stale rozsiruje sortiment a predevsim uplne skvely a ochotny pristup ;-) ..Rekl bych,ze je do COB led tezce zapálený..vzhledem k testum a vsi te aktivite na RIU

Old Post 21-10-2016 v 11:16 AM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:12 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-11-2023 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - 648 odpovědí
04-10-2016 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II. - 1018 odpovědí
21-04-2014 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I. - 1016 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9531800 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív