Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Odrůdy a Šlechtění » Křížení a Genetika , Jak se vlastně kříží, šlechtí atd...
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5
Autor
Téma 
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Re: oprcane automaty? Příspěvek č. 65

citace:
Původní příspěvek od Bobanec
ahoj growers,mam dotaz,minulej rok jsem jel out auto blueberry a po ususeni z toho vytahal asi 20 semen(nemel jsem zadny samce byly to femky)zajimave..kazdopadne me napadlo ze nekdo mohl klidne pestovat ve vesnici a oprcnout mi je.jinak semena byli vsechny hnede a zihane,letos jsem je zasadil do foliaku a vsechny uz rostou a ted me zajima to jestli to budou periody nebo automaty(hledal jsem tady a nenasel jsem neco podobneho,jestli to tu je tak sorry jsem lama,to same s tematem,jsem tady novacek)dik za nakou odpoved od kohokoli.

Čau
Při tomhle "random" oprcu záleží hlavně na tom, jak se smíchaly geny otce a matky. Jestli ti to náhodou oprc automat, což je asi málo pravděpodobné, tak to budou zase automaty. Ale nejspíš to máš křížený s nějakym sousedovic modýlkem, takže teď záleží na genech. Nevim, kolika geny je řízeno samonakvétání, a ani nevim, jak je to s dominancí a recesivitou, ale určitě to nebude 1 gen, takže nejspíš to nebude 1:1 AF a reguláry. S nejvyšší pravděpodobností to budou různí hybridi. Nějakej kousek asi bude AF, ale zbytek si pokvete jak chce. Něco začne kvést třeba v červenci, něco až klasicky v srpnu. Pokud u těch rostlin budeš mít jasně definovaný pohlavý (nebudeš mít hermáče), tak mužeš zkusit vybraný jedince dál mezi sebou křížit, a pak ti z toho muže vyjet zajímavej kříženec. Ale protože otce neznáš, tak tahle cesta asi nebude ta pravá.
Když tak založ časem vlákno a dej tam nějaký fotky.


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 26-05-2016 v 18:39 PM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
murmur
Stálý Člen

Karma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 392  

Příspěvek č. 66


Čau, mám dotaz. Nechal jsem si samce na pyl a on mi zhermil. Má smysl použít ho k opylení, nebo je tím bezcenný? Díky.

Old Post 29-05-2016 v 08:29 AM
murmur je offline   Profil uživatele murmur   Find more posts by murmur   Foto galerie člena murmur   Click here to Send murmur a Private Message   Add murmur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Witko69
Stálý Člen

Karma uživatele Witko69 - 32% PěstitelskáKarma uživatele Witko69 - 32% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 122  

Příspěvek č. 67

Za mě zlikvidovat. Offspring bude hermit také. Ale je moc pěknej, to se jen tak nevidí 😁

"Breed the best, and forget the rest" - Luther Burbank

Old Post 29-05-2016 v 11:29 AM
Witko69 je offline   Profil uživatele Witko69   Find more posts by Witko69   Foto galerie člena Witko69   Click here to Send Witko69 a Private Message   Add Witko69 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxeaux
armed greenfidel

Karma uživatele Maxeaux - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 955  

Příspěvek č. 68

Zdar, mozno blba otazka - potrebuje samec nejaku extra dietu aby mal co najkvalitnejsi pel?

Old Post 17-10-2017 v 07:13 AM
Maxeaux je offline   Profil uživatele Maxeaux   Find more posts by Maxeaux   Foto galerie člena Maxeaux   Click here to Send Maxeaux a Private Message   Add Maxeaux to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Maxeaux! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Časlove
Stálý Člen

Karma uživatele Časlove - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 706  

Příspěvek č. 69

Ne, rozhodně na výživě nezáleží pokud je to samozřejmě v normě. Čim kvalitnější podmínky (např. dieta) tim větší množství pylu, ne kvalita, ta je v genech. Já dělal semena v šílenejch podmínkách (přes zimu na sklepnim okně a pohnojil jsem jen, když jsme měl zrovna náladu) a výsledek byl mnohokrát lepší než z paklu za 150 dolarů.
Nejdůležitější jsou samo geny.
Osobně bych strašně rád někdy našel místo a čas na revers samců, podívat se pořádně na terpeny a i třeba zkusit zakouřit . Následně podle toho vybrat toho nejlepšího.

Já se kaju, já si nezasloužim
ušlechtilou konverzaci, zeleninu, mlíko
dál bejt spisovnej a vzornej
to by za mnou brzo sklaplo víko.


Mr.DámTo

Old Post 17-10-2017 v 07:39 AM
Časlove je offline   Profil uživatele Časlove   Find more posts by Časlove   Foto galerie člena Časlove   Click here to Send Časlove a Private Message   Add Časlove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drago101
Stálý Člen

Karma uživatele drago101 - 68% PěstitelskáKarma uživatele drago101 - 68% PěstitelskáKarma uživatele drago101 - 68% PěstitelskáKarma uživatele drago101 - 68% PěstitelskáKarma uživatele drago101 - 68% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 536  

Příspěvek č. 70

citace:
Původní příspěvek od ajax
Zdravím,
má tu někdo zkušenosti s křížením AF odrůd ?
Skoušel někdo křížit af/af ?
Nebo je nejlepší vzít klasický model (chlap ?) a ten oprcat s nějakou af (matkou ?)

Podkud jsem někde přehlédl vlákno kde toto téma je napsané tak mě prosím omluvte



Zdravým ta.. Ja sa venujem automatom posledné 2 roky pretože ma fascinovali, čo dokážu za takú krátku dobu..

Tak isto krížim odrody medzy sebou a je to naozaj zaujímavé co sa da dokázať,, musím ale podotknúť že pri automatoch musím mať všetko dopredu načasovanie ako co budeš sadiť.. Pretože si sám neprepnes na kvet.. Takže tým pádom musíš počítať dní ako kedy čím opelis,aby si nepremrhal šancu opelovat...

Ja som si skrizil.. Prakticky som chcel len feminizovane semena.. Girl Scout Cookies x SUPER LEMON HAZE.. Pomocou koloidneho striebra.. Je zaujímavé že prvé skúšobné rastliny s tohto crossu boli zaujímavo sfarbené a mali brutálnu vonu po citrusoch.. 3/4 rastliny boli takto zaujímavo sfarbené a len 1 bola klasická.. Všetky 4 rastliny boli automat a ani jeden náznak hermaca..

Mam ale aj cros ktorí som chcel kvalitný tak som musím objednať regular AF semena.. Aby som mal samca a skrizil som samcom Syrup od Budha Seeds opelil som Super Lemon Haze.. Určite to bude velmi sladká odroda plánujem ich dostať aspoň na F5..

Ešte cirou náhodou sa mi podarilo vypestovať samca z Critical +2.0 auto od dinafem tak som opelil Girl Scout Cookies od FAST BUDS

Mam ešte nejaké ďalšie fem semena co som si sám robil a vždy všetky boli automaty a zatial chvála Bohu ešte ani jeden hemrac sa neobjavil...

Mam tu aj thread kde mam zachytené nejaké veci ako som opeloval alebo vyrábal fem pel z automatov keby mal niekto záujem pozrieť ako na to

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=80605

Pravdepodobne onedlho pôjdem selekciu Syrup x Girl Scout Cookies tak budem dokumentovat

Mier ✌️

Old Post 15-12-2018 v 20:59 PM
drago101 je offline   Profil uživatele drago101   Find more posts by drago101   Foto galerie člena drago101   Click here to Send drago101 a Private Message   Add drago101 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jizvič
Stálý Člen

Karma uživatele Jizvič - 90% PěstitelskáKarma uživatele Jizvič - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 71

Mám zajímavou zkušenost. Docela by mě zajímalo v čem je rozdíl. Měl jsem 2x Jack herrer a 2x orange sweet. Z každe kytky jsem udelal 2 klony takže celkem 8 řízků. Všechny za 5 dní po zastřižení FIM vyrostly tak centimetr a centimetr nové listy. Jsou nějaké zabržděnější a světlá barva ale jedna se úplně zbláznila. Za 5 dní vyrostly 3 nové patra a listy 5cm velké. Všechno to má stejné světlo, stejnou půdu, stejnou zálivku. Všechny řízky byly ze spod rostlin a měly zhruba stejné zakořenění a stejnou velikost.

Old Post 19-08-2019 v 07:49 AM
Jizvič je offline   Profil uživatele Jizvič   Find more posts by Jizvič   Foto galerie člena Jizvič   Click here to Send Jizvič a Private Message   Add Jizvič to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:57 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0955230 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív