Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Předpěstování pro outdoor
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Bouře87
Nový Člen

Karma uživatele Bouře87 - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 6  

Obecné Předpěstování pro outdoor Příspěvek č. 1

Zdravím groweři, měl bych prosím Vás jeden dotaz ohledně klíčení a předpěstování doma pod lampu na outdoor. Minulý rok jsem jel z řezů, takhle jsem tyhle problémy neřešil. Jsem začátečník, tak se předem omlouvám, za možné hloupé otázky. Takže, chtěl bych nechat vyklíčit semínka v houbách ROOT!T a následně je přesadit do větších rockwoolových kostek 10*10 dát je do svého připraveného boxu a svítit jim 18/6. Až budou kvítí asi 10-15cm velké chtěl bych je přesadit ven. Plánuji si to tak první týden v květnu. Otázka zní, jestli nebudou až příliš stresované, protože bych nerad, aby když je dám ven začaly nakvétat, takže mám strach, že ještě není venku dostatek světla a mohli by vzniknout případní hermáči. Tak jsem se chtěl jen zeptat Vás zkušených pěstitelů, jaký máte názor na tenhle můj postup. Děkuji.

Old Post 03-03-2016 v 15:01 PM
Bouře87 je offline   Profil uživatele Bouře87   Find more posts by Bouře87   Foto galerie člena Bouře87   Click here to Send Bouře87 a Private Message   Add Bouře87 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 2

to mi prijde zbytecne komplikované. kdyz jsou dobrá zrna, staci je sadit rovnou do substrátu. jestli jim budes svitit tak bych se toho nebál a v kvetnu uz nemeli zacit nakvetat...

Old Post 03-03-2016 v 16:27 PM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
P1R4T3
Nový Člen

Karma uživatele P1R4T3 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2016
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 3

Ja to budem robiť skoro tak isto ako ty a myslím že postup nemáš špatný. Ale s tým svietením opatrne. Odsleduj si ako dlho svieti vonku svetlo a nastav si to podľa toho, lebo takto dlho sa svieti asi len keď robíš 100% indoor. Pre rastliny by to bol určite veľký skok keby im začalo chýbať po vysadení von 5h denného svetla. A pri klíčení ešte nesvieť, lebo semienka sa majú klíčiť v tme až keď začne rastlina vyliezať z hliny/substrátu/rockwoolu tak by som začal trochu svietiť poprípade dať rastliny iba do okna ( ak teda bude svietiť slnko ).

Old Post 03-03-2016 v 19:00 PM
P1R4T3 je offline   Profil uživatele P1R4T3   Find more posts by P1R4T3   Foto galerie člena P1R4T3   Click here to Send P1R4T3 a Private Message   Add P1R4T3 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
P1R4T3
Nový Člen

Karma uživatele P1R4T3 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2016
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 4

A k tým hermafroditom: myslím si že keď budeš mať feminizované kvalitné semienka tak nieje čo riešiť

Old Post 03-03-2016 v 19:02 PM
P1R4T3 je offline   Profil uživatele P1R4T3   Find more posts by P1R4T3   Foto galerie člena P1R4T3   Click here to Send P1R4T3 a Private Message   Add P1R4T3 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 5

Důvod k rockwoolu 10x10? Pojedeš to hydro a pak je přesadíš do substrátu? Nebo jak to mám chápat?

raději je z těch rootit dej třeba do kelímků, nebo do 1l květináčů se substrátem. Ale neni důvod to cpát do rockwoolu, pokud je nepojedeš hydro. Pokud ano, tak je to zase x dalších komplikací, jako je zalívání, živiny atd.


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 03-03-2016 v 19:54 PM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bouře87
Nový Člen

Karma uživatele Bouře87 - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 6

Nepojedou to hydro, ale myslím že a rockwoolem je lepší manipulace při presazovani, míň bordelu a celkově je cistejsi. Ale asi to udělám jak píšeš ty freku, akorát mám strach, že když to budu mít jen tak za oknem, tak to bude strašně vytáhlý a tenký stonek.

Old Post 04-03-2016 v 09:17 AM
Bouře87 je offline   Profil uživatele Bouře87   Find more posts by Bouře87   Foto galerie člena Bouře87   Click here to Send Bouře87 a Private Message   Add Bouře87 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hvězdář
Stálý Člen

Karma uživatele Hvězdář - 96% PěstitelskáKarma uživatele Hvězdář - 96% PěstitelskáKarma uživatele Hvězdář - 96% PěstitelskáKarma uživatele Hvězdář - 96% PěstitelskáKarma uživatele Hvězdář - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 206  

Příspěvek č. 7

Já bych to klíčil rovnou na začátku května, bez lampy a pěkně v kelímku do půlky naplněného hlínou a vytahující stonek zasypávat. Kytka bude mít furt dost času dorůst na 3 metry, pokud bude mít pod sebou dostatek kvalitní hlíny.

2015: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=75591&perpage=50&pagenumber=1
2016: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=76988

Old Post 04-03-2016 v 09:29 AM
Hvězdář je offline   Profil uživatele Hvězdář   Find more posts by Hvězdář   Foto galerie člena Hvězdář   Click here to Send Hvězdář a Private Message   Add Hvězdář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jarda S.
Stálý Člen

Karma uživatele Jarda S. - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 32 

Příspěvek č. 8

jdeš na to složitě, začátkem dubna dej klíčit a pak rovnou do země (ideálně stejný jako to do ní přesadíš ven) za okno až troško povyrostou tak ven

Old Post 05-03-2016 v 20:42 PM
Jarda S. je offline   Profil uživatele Jarda S.   Find more posts by Jarda S.   Foto galerie člena Jarda S.   Click here to Send Jarda S. a Private Message   Add Jarda S. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 9

Predpestovani na ven pod lampou neni na škodu. Spíš naopak. Dela to hodne lidí. Když jí dáš ven ke konci května tak v poho. Neuškodilo by ji aklimatizovat treba ve skleníku nejakej ten den,ale neni to potřeba. Jinak jak říká frek, je blbost sadit do rockwoolu, když to budeš pak dávat ven. Radši to dej do pořádný země do květináče. Vytvoří se ti peknej korenovej bal a pak šup na přesazení na dané misto..hodně zdaru.

Thomas V.

Old Post 13-03-2016 v 12:34 PM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
P1R4T3
Nový Člen

Karma uživatele P1R4T3 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2016
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 10

Zdar... Ja som začal pred pár dňami ale keďže idem tento rok prvý krát tak mám pár otázok: 1. Takmer u všetkých rastlinkách mi trčia korene von z kvetináča ( rastlinky majú cca 10cm ),je to v poriadku alebo s tým treba niečo robiť ? 2. rastlinky sa mi stále ťahajú do výšky a majú zatial len 2 lístky z prvého patra + 2 klíčne listy, najsilnejšie rastliny majú už skoro 12cm tak sa obávam či tam nieje niečo zle .. svietim im cca 15-17 hodin. Do koľkých dní by malo začať rásť druhé patro ? Díky sa odpovede a budem rád keď mi sem napíšete aj ďalšie rady ako sa vyhnúť komplikáciam spojenými s predpestovaním .

Old Post 12-04-2016 v 14:14 PM
P1R4T3 je offline   Profil uživatele P1R4T3   Find more posts by P1R4T3   Foto galerie člena P1R4T3   Click here to Send P1R4T3 a Private Message   Add P1R4T3 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milosx
Stálý Člen

Karma uživatele Milosx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 117 

Příspěvek č. 11

Čau,

já jsem taky nováček, ale myslím, že je u prvních listů přirozený že se udělají zhruba v téhle výšce. Myslím, že to ještě neznamená, že mají málo světla. Já teď sázel 3 různé odrůdy a dopadlo to stejně ( cca 9cm stonek ). Po přesazení je pak dáš jen hlouběji.

Old Post 13-04-2016 v 09:10 AM
Milosx je offline   Profil uživatele Milosx   Find more posts by Milosx   Foto galerie člena Milosx   Click here to Send Milosx a Private Message   Add Milosx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
P1R4T3
Nový Člen

Karma uživatele P1R4T3 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2016
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 12

Ja ich budem dávať už potom priamo do zemi, dneska sa mi začal tlačiť nové listy medzi tými dvomi na prvom patre tak uvidím ako to bude pokračovať... začal som tie rastlinky dávať na balkón aby mali aj teplé slnečné lúče a dosť to pomohlo.

Old Post 13-04-2016 v 18:08 PM
P1R4T3 je offline   Profil uživatele P1R4T3   Find more posts by P1R4T3   Foto galerie člena P1R4T3   Click here to Send P1R4T3 a Private Message   Add P1R4T3 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 13

Na vaše problémy je jednoduchá odpověď bažanti :-D Typická začátečnická chyba - brzká výsadba. Holt už je hezky, láká to, těšíme se na to celou zimu, ale základ je se neukvapovat. Tahají se z 1 jasného důvodu - nedostatek světla. Když má kytka dostatek světla, tak vyhodí první zárodečný listy třeba hned 1cm nad zemí. Navíc dost často se stává, že v dubnu a i na začátku května jsou noční mrazíky. Ty kytky akorát trápíte. Sice se stane odolnější vůči stresu, ale zabrzdí se a pak to trvá. Já sadim druhej týden v květnu a nikdy jsem neměl problém. Naopak..už je hezky, teplo a kytky letí jak zblázněný. Už se mi hodněkrát potvrdilo, že kytky vysazený začátkem května dojedou bez problému ty sázený o měsíc dříve. Při přesazení ten stonek trochu utopte v zemi, jinak z toho budou košťata. Good luck

Thomas V.

Old Post 14-04-2016 v 13:44 PM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 14

tak s panenskýma listama už z tý země vylejzá, tady jim šlo spíš o to kdy začnou dělat první patro a to se většinou minimálně na 4-5cm natáhnou ikdyž maj světla dost pak už by měly dělat patra tak nějak blízko sebe... jinak souhlas.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 14-04-2016 v 13:53 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
P1R4T3
Nový Člen

Karma uživatele P1R4T3 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2016
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 15

Zdarec ... no s tým máte pravdu :/ že som s tým začal skoro ale ako som už uviedol som začiatočním tak že so stratami počítam... inak čo sa týka tých mrazov, tak robím to tak že cez noc ich mám v izbe cca 22C a cez deň ak je ráno 10C+ tak ich dám von a večer zase späť.. neni to nič extra ale plánojem to tak ešte asi 1 týždeň a potom asi okolo 20 to dám von.. mrznúť už nemá ale kto vie čo sa môže stať..

Old Post 14-04-2016 v 18:53 PM
P1R4T3 je offline   Profil uživatele P1R4T3   Find more posts by P1R4T3   Foto galerie člena P1R4T3   Click here to Send P1R4T3 a Private Message   Add P1R4T3 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 16

Crazyben - jojo.máš pravdu ..dokud je to do těch 5 cm, tak pohoda, ale pokud to moc leze a první patro to dělá až třeba při 10cm je to špatně. Velká chyba to neni, ale má to za následek nedostatek světla.
P1R4T3 - tak to zas jo..teď další věc neukvapovat se s tou výsadbou ven, protože jak říkám..mrazíky jsou i na začátku května skoro každej rok a takhle malou kytku to zasekne na hodně dlouho ;-) ať to roste . Tenhle rok vidim hodně nadějně ! Akorát špatný je, že poslední roky stojí říjen za ho... a skoro vždycky to chytne plíseň, proto je dnes důležitý vybírat odrůdy, co dojíždějí do konce září. Můj sen je mít skleník s ventilací, ofukama a zatemňovacím systémkem a pak bych mohl pěstovat deFUCKto všechny odrůdy. majte sa ;-)

Thomas V.

Old Post 15-04-2016 v 11:19 AM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:17 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-05-2021 - Predpestovanie na outdoor - 2 odpovědí
15-05-2018 - Predpestovanie na outdoor - 18 odpovědí
16-02-2020 - Pasivní hydroponie - outdoor - 33 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6909410 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív