Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » ohledně délky kabelů od předřadníku
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Tinler
Nový Člen

Karma uživatele Tinler - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 6  

Nápad Dotaz Příspěvek č. 1

Zdravím, měl bych takový malý dotaz ohledně délky kabelů od elektronického předřadníku k lampě zda jsou rozmezí jak dlouhý kabel muže být..Jestli tam jsou rozdíly mezi HPS a MH nebo může byt kabel libovolně dlouhý.Děkuji za odpověď

Old Post 02-01-2016 v 07:56 AM
Tinler je offline   Profil uživatele Tinler   Find more posts by Tinler   Foto galerie člena Tinler   Click here to Send Tinler a Private Message   Add Tinler to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fedousek
Stálý Člen

Karma uživatele fedousek - 90% PěstitelskáKarma uživatele fedousek - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 280 

Příspěvek č. 2

Kdyz ten kabel nebudes mit kilometr dlouhy(obrazne receno), tak je to uplne jedno...

ŘEČ PENĚZ JE VŠUDE STEJNÁ !!!

Old Post 02-01-2016 v 10:11 AM
fedousek je offline   Profil uživatele fedousek   Find more posts by fedousek   Foto galerie člena fedousek   Click here to Send fedousek a Private Message   Add fedousek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 3

No moc krátkej taky bejt nemůže, to už je lepší o kousek delší... nevim teď přesně, s elektrikou nejsem až takovej kamarád a nemam to tak dobře nastudovaný, ale mam za to že např. u 400w HPS nesmí bejt kratší než metr(a půl? nevim přesně... a je pak lepší o kus delší než kratší). Důležitej bude i průměr kabelu (aspoň 2,5mm). Nebo se pletu?

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 02-01-2016 v 10:36 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kubok
Stálý Člen

Karma uživatele kubok - 35% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 4

Čím bližšie je predradník k lampe tým lepšie. Pozor ale na vysokú vlhkosť aby nedochádzalo k zrážanlivosti na el. spojoch a pozor aj na teplotu, ideálne použiť nevratnú tepelnú poistku.

Old Post 02-01-2016 v 12:40 PM
kubok je offline   Profil uživatele kubok   Find more posts by kubok   Foto galerie člena kubok   Click here to Send kubok a Private Message   Add kubok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tinler
Nový Člen

Karma uživatele Tinler - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 5

Mám klasicky 3 žilový kabel s VDE , 4m jestli délka nic neovlivňuje tak je to super.Chcu mít předřadník mimo vlhkost. Na vstupu předřadníku mám 6.3A pojistku.

Old Post 02-01-2016 v 14:11 PM
Tinler je offline   Profil uživatele Tinler   Find more posts by Tinler   Foto galerie člena Tinler   Click here to Send Tinler a Private Message   Add Tinler to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od crazyben
nesmí bejt kratší než metr(a půl? nevim přesně... a je pak lepší o kus delší než kratší).


No s tím si dovoluji nesouhlasit. Ten kabel by spíše nesmí být DELŠÍ než nějaká délka. Problém je v tom, že se výbojky zapalují velmi vysokým napětím (několik tisíc voltů) a když přivedete takovéto napětí na normální kabel, tak to tomu kabelu nedělá dobře. Tudíž použijte kabel s pořádnou izolací a průřezem a snažte se aby byl co nejkratší - minimalizujete možnost průrazu kabelu.
Nicméně jsem viděl nějaké fotky z odhalené vietnamské pěstírny a ti měli všechny předřadníky přišroubované na stěně a od předřadníků kabel k lampě, přičemž ty nejdelší kabely musely mít mnoho metrů. Závěr z toho je, že šedivá je teorie, ale zelený je strom života :-)

Old Post 02-01-2016 v 16:02 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 7

Zdravím
Potřebuju akutně zjistit na čem vlastně su,nevím kam jinam to dát.Tady je to skoro rok mrtví tak snad neva...
Kupoval sem u NTS předřadník a samozřejmě sem vzal i výbojku.Borec co mi to prodával tvrdil,že je to dualka.Byl sem celej natěšenej s toho předřadníku tak sem to ani moc neprohlížel a vzal tu co mi dal.
Teď na to ale hledím a nějak se mi to nezdá.Je to teda výbojka od NTS a na krabici je 400W HPS,a pod tím grow lamp.
Je to teda dualka nebo ne?Za dva dny mám rozsvěcovat tak nevím co teď.Jestli honem koupit novou,nebo jestli je to dual a tím pádem ok.Případně co se stane když pod tím porostu??
Chlapi předem dík za pomoc,čas kvapí a já fakt nevim.....Díky
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 24-11-2016 v 10:32 AM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
murmur
Stálý Člen

Karma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 392  

Příspěvek č. 8

Čau, od NTS jsem dualku zatím neviděl, jen MH nebo HPS, ale třeba se pletu. Podívej se na výbojku, co je na ní napsaný. Pár lidí jsem tu viděl jet na růstu pod HPS, tak asi to jde. Jinak okem rozdíl mezi dual a HPS nepoznáš, podle mne je mezi nimi zanedbatelný rozdíl. Já mám dual Sylvania Grolux 600 a používám ji jen na květ.
Zkus mrknout na tohle:
http://www.higarden.cz/400w/vybojka...CFRA8GwodsVcMVQ

tady je to líp vidět, měří 43cm:
http://www.e-grow.cz/products/vyboj...h-600w-novinka/

Old Post 24-11-2016 v 16:16 PM
murmur je offline   Profil uživatele murmur   Find more posts by murmur   Foto galerie člena murmur   Click here to Send murmur a Private Message   Add murmur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alojz61
Stálý Člen

Karma uživatele alojz61 - 16% PěstitelskáKarma uživatele alojz61 - 16% Pěstitelská

Registrován: Sep 2014
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od bruno.kudrna
Zdravím
Potřebuju akutně zjistit na čem vlastně su,nevím kam jinam to dát.Tady je to skoro rok mrtví tak snad neva...
Kupoval sem u NTS předřadník a samozřejmě sem vzal i výbojku.Borec co mi to prodával tvrdil,že je to dualka.Byl sem celej natěšenej s toho předřadníku tak sem to ani moc neprohlížel a vzal tu co mi dal.
Teď na to ale hledím a nějak se mi to nezdá.Je to teda výbojka od NTS a na krabici je 400W HPS,a pod tím grow lamp.
Je to teda dualka nebo ne?Za dva dny mám rozsvěcovat tak nevím co teď.Jestli honem koupit novou,nebo jestli je to dual a tím pádem ok.Případně co se stane když pod tím porostu??
Chlapi předem dík za pomoc,čas kvapí a já fakt nevim.....Díky
Zdárek


Tak já mám od NTS květovou výbojku 400W HPS a na krabici je taky nápis Grow Lamp. Nejsem žádnej odborník, ale na krabici je mimo jiné i grafické znázornění světelného spektra. Tak snad podle toho by se to dalo poznat.

Old Post 24-11-2016 v 16:46 PM
alojz61 je offline   Profil uživatele alojz61   Find more posts by alojz61   Foto galerie člena alojz61   Click here to Send alojz61 a Private Message   Add alojz61 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:44 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
28-11-2008 - delka kabelu k predradniku - 8 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4256880 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív