Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Odrůdy a Šlechtění » Základy genetiky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 49

2sinuhet>super serial poucny k+
ale ja jen si nejsem jisty idealitou toho opyleni rostliny same sebou (kdyz nakrizis cloveka mrzaka se zdravym jedincem (a hermafrodit rozhodne mrzakem je!) rozhodne genetika u zdraveho cloveka dostane urcite vady
a myslim ze fem.semena (opyleni rostliny same sebou)tohle maji taky.
vyssi nachylnost pri sebemensi chybicce k tvorbe hermafroditu coz uz pro mne neni idealni genetika.utratil jsem jednou 170 eu za feminizovana semena mazaru a durban poisonu vysledek byl k placi vsechny kytky hermafroditi a produkce tak 30 g oprcaneho sena.
vsichni mi tvrdi ze mi kolisalo ph ja vim nejlip ze ph bylo celou dobu na 6 upravovano pripravkem od hesi.nl (vitezem cupu 03)a merene!! myslim ze to bylo nachylnosti fem.semen k tvorbe samcich kvetu protoze u o polovinu drazsich regulovanych seminek (opylenych sesterskou samci rostlinou) se mi hermy proste netvorej a vse je v poradku

Old Post 13-03-2006 v 18:03 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ebist
Stálý Člen

Karma uživatele ebist - 54% Pěstitelská

Registrován: Dec 2003
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 50

Kdo nemůže nic najít tak nehledá*4*

Old Post 03-04-2006 v 20:50 PM
ebist je offline   Profil uživatele ebist   Find more posts by ebist   Foto galerie člena ebist   Click here to Send ebist a Private Message   Add ebist to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 51

Podle toho, co zatim vim, ma kazda rostlina konopi v sobe info o tom jak vytvaret oba druhy kvetu. Lisi se jen tim jak silne je musis presvedcovat aby kvety opacneho pohlavi vytvorily. Nektere jsou k tomu nachylne a staci trochu stresu a uz mas na samici i samce. Jine jsou drsnejsi a musis je fakt hodne trapit aby se ti povedlo z nich ty samci kvety dostat. Tahle nachylnost je podle me dedicna. Takze zalezi na tom jakou praci si slechtitele dali s vyberem te spravne matky pro tvorbu feminizovanych seminek. Pro tebe jako zakaznika je nejlepsi kdyz vybrali nejakou ktera samci kvety tvori jen nerada. Abys mel seminka rostlin, ktere budou take nerady tvorit samci kvety. Jenomze pro slechtitele je to naopak, oni by zase radi nejakou kterou nebude tezke presvedcit. Takze zalezi kdo vyhral. Jestli to odflakli a "zhermili" nejakou snadnou matku, zdedily to po ni i seminka. To je ma teorie. Mozna by mohlo byt jistejsi vypestovat si dva klony teze matky, jednoho zhermit a pylem opylit ten druhy co neni zhermeny. Ale to jsou stripky posbirane po netu, co jsem si dal dohromady, treba je to vsechno jinak.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 03-04-2006 v 21:20 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
golgotha
Stálý Člen

Karma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 455 

Příspěvek č. 52

Mam dotaz!Kdyz bych chtel zkrizit dva ruzne modely(nejakou indicu (I) s nejakou sativou(S) ) A chtel bych aby to bylo geneticky vic do indiky,mam pouzit S samce nebo I samce k opileni S samice nebo I samice!Zajimalo by me,jestli jsou treba geny indiky silnejsi nez sativove,jake by mohly prevladat?Jestli je to blbost,napiste PM smazu

Kafe bylo málo sladký!

Old Post 09-04-2006 v 12:47 PM
golgotha je offline   Profil uživatele golgotha   Find more posts by golgotha   Foto galerie člena golgotha   Click here to Send golgotha a Private Message   Add golgotha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 53

Myslím si, že bys prostě musel z výsledných semínek vybrat takové, které bude mít tebou požadovaný poměr. Že takovým křížením vzniknou semínka mnoha druhů.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 10-04-2006 v 04:27 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
golgotha
Stálý Člen

Karma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 455 

Příspěvek č. 54

Ja to jeste trosku priblizim!Myslel sem,jestli mam indickou samici opilovat sativovim samcem----indickym samcem opilovat sativovou samici!Jestli ma silnejsi geny matka nebo otec (to je asi blbost co?) To se jen tak nezjisti!A nebo jestli indika neni geneticky silnejsi!Kdyz sem pestil tri roky out ze svych semen dokola (minulej rok mi to nekdo vycoril,tak sem stim skoncil) tak ty me sativy s obcasnym spilenim s necim geneticky indictejsim indikovaly

Sinuhet:A jak mam vybrat seminka s pozadovanym pomerem,to si myslel koupi nejaka v seedbance?Jinak nevim jak bych to vybral!Necham to na prirode!

Kafe bylo málo sladký!

Old Post 10-04-2006 v 16:20 PM
golgotha je offline   Profil uživatele golgotha   Find more posts by golgotha   Foto galerie člena golgotha   Click here to Send golgotha a Private Message   Add golgotha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 55

Spatne jsem se vyjadril. Ty seminka bys musel zasadit a z toho co vyroste vybrat adepty pro dalsi krizeni atd... Jestli se projevuje neco takoveho, ze by indica byla silnejsi, to nevim. Jednotlive geny mohou byt dominantni, ale indikovost je podle me souhrn mnoha genu a neverim, ze by se dedily tyhle geny vcelku.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 10-04-2006 v 18:48 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WhiTe
Stálý Člen

Karma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 344  

Příspěvek č. 56

hmm... dobry info k+

Marilize Legajuana
GROW iT! - ROLL iT - SMOKE iT & Be H!GH WhiTe LED grow BOX, Skrytý microLEDbox - secret power inside *** Klasická studie na trenažérech z roku 1991 prokázala zhoršenou schopnost pilotovat letadlo 24 hodin po jedné marihuanové cigaretě.

Old Post 03-05-2006 v 08:38 AM
WhiTe je offline   Profil uživatele WhiTe   Find more posts by WhiTe   Foto galerie člena WhiTe   Click here to Send WhiTe a Private Message   Add WhiTe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MangoMan
Stálý Člen

Karma uživatele MangoMan - 64% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 210  

Příspěvek č. 57

Sinuhet:pročítal jsem začátek jak se předávají geny,ale co když se geny od rodičů předávají obgeneraci,stalo se mi,že jsem měl v roce 2003 pěknou fialku-silná a na chut sladká,nechal jsem jí opylit samcem stejné odrůdy,který byl také fialový,kytka udělala semínka,a v roce 2004 jsem čekal že mi opět vyroste silná fialka,ale bylo to naopak,už to nebyla fialka,měl jsem pheno zelené,na chut strašné,a na stav taky nic moc,tak jsem to nechal zas opylit samcem stejné odrůdy kterej byl taky zeleného phena,a opět jsem dostal semena,řekl jsem si že když už to ztratilo potenci,tak to dám jako záchranej model,v roce 2005 jsem měl modelů dost,ale řekl jsem si že to s tamtím modelem ještě zkusím,zasadil jsem 4 semínka,a ze všech 4 byly všici samice,všechny fialové,identické s tou fialkou která mi rostla v roce 2003,stav a chut se taky shodovali,nevím do dnes čím to je,jeden rok fialová genetika,druhej rok zelený seno,třetí rok zase fialová genetika,že by se geny předávali obgeneraci?Je to to samý jak jsi psal s těma očima-moji rodiče měli oba hnědé oči,a já mám modrozelené,jako měl děda,takže se to taky předává občas obgeneraci,tak jestli je to možný?Jinak dobrej trýd,až ted jsem na něj narazil,samozřejmě k+ tě nemine.Zdar

Celý svůj život poslouchám že konopí je špatná věc.Bohužel to slyším převážně od lidí co tuto zázračnou rostlinu ani v nejmenším neokusili,proto vím že nemá smysl tyto lidi poslouchat.To že konopí je ilegální ''droga'' neznamená že je špatná,mnoho lidí nechápe to,že ne všechno co je zakázané je nebezpečné,většinou je podle nich nebezpečné vše co je zakázané,pokud toto tvrdí,dělají nejen ze sebe hlupáky,ale i z těch co to po nich opakují...

Old Post 11-01-2007 v 10:52 AM
MangoMan je offline   Profil uživatele MangoMan   Find more posts by MangoMan   Foto galerie člena MangoMan   Click here to Send MangoMan a Private Message   Add MangoMan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
soulQuake
Stálý Člen

Karma uživatele soulQuake - 78% PěstitelskáKarma uživatele soulQuake - 78% PěstitelskáKarma uživatele soulQuake - 78% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 214  

Příspěvek č. 58

no možný to samozřejmě je, ale nebude to pravidlem

to víš, v genetice je možný vždycky hafo kombinací

Old Post 11-01-2007 v 13:04 PM
soulQuake je offline   Profil uživatele soulQuake   Find more posts by soulQuake   Foto galerie člena soulQuake   Click here to Send soulQuake a Private Message   Add soulQuake to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IqTyq
selektivní herbicid

Karma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 182  

Příspěvek č. 59

malá nóta od DJ Shorta ohledně sativa vs indica křížení, snad to není moc OT.
citace:
[i] It has been my observation that in a successful cross, the (usually female) sativa contributes the type of aroma and flavour, while the (usually male) indica contributes the amount of aroma and flavour to the prodigy.
So far this observation has proven fruitful."
[/B]


Vypozoroval jsem, že v kvalitním hybridu (většinou samice) sativa přispívá typem aroma a vůně, zatímco (zpravidla samec) indica může za množství aroma a vůně u potomstva.Toto pozorování je úspěšně proveřeno.

" Yeah, i know "

Old Post 11-01-2007 v 16:23 PM
IqTyq je offline   Profil uživatele IqTyq   Find more posts by IqTyq   Foto galerie člena IqTyq   Click here to Send IqTyq a Private Message   Add IqTyq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 60

citace:
Vypozoroval jsem, že v kvalitním hybridu (většinou samice) sativa přispívá typem aroma a vůně, zatímco (zpravidla samec) indica může za množství aroma a vůně u potomstva.Toto pozorování je úspěšně proveřeno.


chápu to dobře? - indika gen může za chut a vůni u dalších generací kdežto sativa gen se prjeví chutí a vůní v prvnim roce křížení?

Old Post 04-08-2008 v 16:32 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IqTyq
selektivní herbicid

Karma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% PěstitelskáKarma uživatele IqTyq - 81% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 182  

Příspěvek č. 61

citace:
Původní příspěvek od MIRIS


chápu to dobře? - indika gen může za chut a vůni u dalších generací kdežto sativa gen se prjeví chutí a vůní v prvnim roce křížení?


Je to myšleno tak, že sativa přenáší na potomstvo druh (typ) aroma, zatímco indika přenáší intenzitu (aroma).Tzn že potomci voní přibližně stejně (bavíme se o F1) jako sativa matka, ale díky indika otci bude vůně intenzivnější.

BTW : Hodně zajimavý projekt spustili panáčci v Grýnhauzů. Jde o mapování poměru terpenů u jejich odrůd a jejich závislost na bouquettu. .

http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=94241

" Yeah, i know "

Old Post 13-08-2008 v 11:23 AM
IqTyq je offline   Profil uživatele IqTyq   Find more posts by IqTyq   Foto galerie člena IqTyq   Click here to Send IqTyq a Private Message   Add IqTyq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sir_Major
Stálý Člen

Karma uživatele Sir_Major - 88% PěstitelskáKarma uživatele Sir_Major - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2015
Příspěvků: 95  

Příspěvek č. 62

Nazdárek. Mám jednu otázečku a nechci kvůli tomu zakládat nové vlákno. Mám v plánu si pořídit poloautomat. Konkrétně tohle :http://www.headsite.com/maroc-seeds...seeds-671-p.asp Něco sem se dočetl o tom že "auto" geny jsou recesivní atd... Otázka ale zní : Je možné tenhle poloautomat použít jako matčení rostlinu? Nevykvete po nějaké době sama? Všude čtu že to vlastně nejsou automaty. Že pouze dříve dozrávají. Může mi někdo vysvětlit jak to opravdu je?

Old Post 28-09-2015 v 12:02 PM
Sir_Major je offline   Profil uživatele Sir_Major   Find more posts by Sir_Major   Foto galerie člena Sir_Major   Click here to Send Sir_Major a Private Message   Add Sir_Major to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The OG
Stálý Člen

Karma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 267  

Příspěvek č. 63

citace:
Původní příspěvek od Sir_Major
Nazdárek. Mám jednu otázečku a nechci kvůli tomu zakládat nové vlákno. Mám v plánu si pořídit poloautomat. Konkrétně tohle :http://www.headsite.com/maroc-seeds...seeds-671-p.asp Něco sem se dočetl o tom že "auto" geny jsou recesivní atd... Otázka ale zní : Je možné tenhle poloautomat použít jako matčení rostlinu? Nevykvete po nějaké době sama? Všude čtu že to vlastně nejsou automaty. Že pouze dříve dozrávají. Může mi někdo vysvětlit jak to opravdu je?


Zdar, žádný semi/polo automatic strainy neexistují, jde jen a pouze o špatnou terminologii pro early strainy. Takže se tu mužeme bavit pouze o full automatic a early strainech.

OG

Old Post 29-10-2015 v 11:46 AM
The OG je offline   Profil uživatele The OG   Find more posts by The OG   Foto galerie člena The OG   Click here to Send The OG a Private Message   Add The OG to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:31 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7353620 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív