Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
Pejna
Nový Člen

Karma uživatele Pejna - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2015
Příspěvků: 2  

Obecné Příspěvek č. 17





Ahoj, potřebuji poradit. Nevíte co rostlině chybí nebo naopak přebývá? Na listech už vlastně po celé rostlině jsou žluté tečky a konečky začínají celé žloutnout, ale suché nejsou. Díky za radu.

Naposledy upravil Pejna 01-08-2015 v 09:45 AM

Old Post 01-08-2015 v 07:44 AM
Pejna je offline   Profil uživatele Pejna   Find more posts by Pejna   Foto galerie člena Pejna   Click here to Send Pejna a Private Message   Add Pejna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 18

Ty listy vypadají na nějaký výživový problém. Pokud je to po celé rostlině, tak bych si típl že je úplně zasolený substrát vlivem špatného hnojení bez proplachování.
Edit:
Pokud by to byla plíseň jak navrhuje kolegině, tak doporučuji se na list podívat pod silnou lupou nebo mikroskopem a budou tam vidět ty plísňové spóry.

Naposledy upravil Mard 02-08-2015 v 07:50 AM

Old Post 01-08-2015 v 09:22 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pejna
Nový Člen

Karma uživatele Pejna - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2015
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 19

E]

Old Post 01-08-2015 v 09:37 AM
Pejna je offline   Profil uživatele Pejna   Find more posts by Pejna   Foto galerie člena Pejna   Click here to Send Pejna a Private Message   Add Pejna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sanyy
Stálý Člen

Karma uživatele sanyy - 90% PěstitelskáKarma uživatele sanyy - 90% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 118  

Re: Neví někdo, co s tím? Příspěvek č. 20

citace:
Původní příspěvek od malejkája
Tohle se mi nedávno objevilo na listech. Poradí mi někdo, čím to může být?
tossamé mám i ja na jedné kytce a je to plíseň bramborova pokud se nemýlím

Sanyy

Old Post 01-08-2015 v 12:32 PM
sanyy je offline   Profil uživatele sanyy   Find more posts by sanyy   Foto galerie člena sanyy   Click here to Send sanyy a Private Message   Add sanyy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Leetsy
Nový Člen

Karma uživatele Leetsy - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 21


Zdravím!
Chcel by som spýtať, na rastline sa mi začali tvoriť také zlte bodky ohranicene hnedym kruhom ale deje sa to len na niektorych vacsich listoch male listy su v poriadku.

Old Post 01-08-2015 v 22:28 PM
Leetsy je offline   Profil uživatele Leetsy   Find more posts by Leetsy   Foto galerie člena Leetsy   Click here to Send Leetsy a Private Message   Add Leetsy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sanyy
Stálý Člen

Karma uživatele sanyy - 90% PěstitelskáKarma uživatele sanyy - 90% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 22

citace:
Původní příspěvek od Leetsy
Zdravím!
Chcel by som spýtať, na rastline sa mi začali tvoriť také zlte bodky ohranicene hnedym kruhom ale deje sa to len na niektorych vacsich listoch male listy su v poriadku.

Myslím že je to taktéž plíseň bramborova

Sanyy

Old Post 02-08-2015 v 11:25 AM
sanyy je offline   Profil uživatele sanyy   Find more posts by sanyy   Foto galerie člena sanyy   Click here to Send sanyy a Private Message   Add sanyy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jackson
Stálý Člen

Karma uživatele jackson - 47% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 61 

Příspěvek č. 23



zdravím
mohol by mi niekto prosím pomôcť? Na listoch sa mi už dlhšiu dobu tvoria také malé dierky... už hneď na nových listoch a neskôr celý list zoschne a uhynie. Mám passiona, shamana a frisiana. Najviac sa to prejavuje na passionovy. Je možné že to je z prehnojenia no neviem. Práve passion je vraj náchylný na prehnojenie. Dúfam, že to nieje nič vážnejšie lebo dnes som už objavil prvé blizny tak snáď to nijako neovplyvní kvet. Ďakujem za pomoc

Old Post 06-08-2015 v 16:21 PM
jackson je offline   Profil uživatele jackson   Find more posts by jackson   Foto galerie člena jackson   Click here to Send jackson a Private Message   Add jackson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jackson
Stálý Člen

Karma uživatele jackson - 47% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 61 

Příspěvek č. 24


tu môžte vidieť ako list začína schnúť

Old Post 06-08-2015 v 16:24 PM
jackson je offline   Profil uživatele jackson   Find more posts by jackson   Foto galerie člena jackson   Click here to Send jackson a Private Message   Add jackson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 25

citace:
Původní příspěvek od jackson
zdravím
mohol by mi niekto prosím pomôcť? Na listoch sa mi už dlhšiu dobu tvoria také malé dierky... už hneď na nových listoch a neskôr celý list zoschne a uhynie. Mám passiona, shamana a frisiana. Najviac sa to prejavuje na passionovy. Je možné že to je z prehnojenia no neviem. Práve passion je vraj náchylný na prehnojenie. Dúfam, že to nieje nič vážnejšie lebo dnes som už objavil prvé blizny tak snáď to nijako neovplyvní kvet. Ďakujem za pomoc


Vem si lupu a podívej se na list zespodu. Něco ti to žere. Na té první fotce to vypadá na housenku. Ty malé díry mohou být od vícero hmyzu. Určitě to není přehnojením. Asi by pomohl postřik tabákovým výluhem, ale nejdřív raději identifikuj co přesně tam leze.
Housenky posbírej klidně ručo, jsou nedaleko těch ožranejch listů.

Old Post 06-08-2015 v 16:36 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jackson
Stálý Člen

Karma uživatele jackson - 47% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 61 

Příspěvek č. 26

Húsenice ani iný väčší hmyz som tam nenašiel. Ale na niektorých listoch sú akoby biele fľaky. Skúsim ten tabakový postrek...

Old Post 06-08-2015 v 19:21 PM
jackson je offline   Profil uživatele jackson   Find more posts by jackson   Foto galerie člena jackson   Click here to Send jackson a Private Message   Add jackson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Toxikoman_169
Stálý Člen

Karma uživatele Toxikoman_169 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Toxikoman_169 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Toxikoman_169 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Toxikoman_169 - 96% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 27


Outdoor ve květináčích které mají 50L objem. Kytky jsou cca 2 metry vysoké, zaléváno Plagron Alga Grow 10ML na litr, každý den 3 litry. Listy začaly ve velkém takhle žloutnou a opadávat, čim to?

First indoor - 150w

250W Scrog - Sweet tooth 3

Papaya by Tox 07

Old Post 06-08-2015 v 19:54 PM
Toxikoman_169 je offline   Profil uživatele Toxikoman_169   Find more posts by Toxikoman_169   Foto galerie člena Toxikoman_169   Click here to Send Toxikoman_169 a Private Message   Add Toxikoman_169 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 28

citace:
Původní příspěvek od Toxikoman_169
Outdoor ve květináčích které mají 50L objem. Kytky jsou cca 2 metry vysoké, zaléváno Plagron Alga Grow 10ML na litr, každý den 3 litry. Listy začaly ve velkém takhle žloutnou a opadávat, čim to?


Nejspíš zasolený substrát. Zkus prolejt květináč čistou vodou a odchytit co vyteče a změřit EC. Pokud bude nad 2,5 tak jsou tam soli, který dosáhnou toho že voda místo toho aby šla z hlíny do kytky tak jde z kytky do hlíny :-(

Old Post 06-08-2015 v 22:23 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 29



Kolega prohlásil že na kytkách nemá žádný hmyz. Dle mých zkušeností je to skoro nemožné. I na pečlivě ošetřovaných kytkách se nějaká breberka najde. Na horní fotografii vidíte ten nejmenší lístek z pětilistu a na něm černou tečku (raději jsem jí zvýraznil červeně :-), ale stejně to uvidíte jen po rozkliknutí) a na spodním fotu touž potvoru pod mikroskopem nastaveným na 40x zvětšení. Pokud se hmyz likvidujete průběžně, tak na listech nic vidět není, ale po přemnožení hmyzu je to hned vidět - listy žloutnou, objevují se díry, cestičky nebo fleky.

Old Post 07-08-2015 v 10:07 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SlukoPrask
Nový Člen

Karma uživatele SlukoPrask - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2015
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 30



Zdravím, mám na balkónu dva autoflowery.. něco mi začíná dělat díry/dírky do listů viděl jsem nějaké rychlé miničervíky béžové barvy(dva za dva dny) bohužel jsem je nevyfotil.. a ještě se objevují bílé flíčky a černé tečky.. zespodu listů jsem našel nějaké miničerné svinstvo(nějací škůdci) jsou to malinkaté tečičky na oko nerozpoznatelné..
Hodím sem nějaké foto..
co s tím? nějaké postřiky? nejlíp výluhy nebo tak co si doma udělám.. nejúčinnější mi poraďte

1.fotka- miničerné svinstvo a bílé flíčky
2.fotka- flíčky a černé tečky

Prosím o rady lidi.. Díky!

Peace!

Naposledy upravil SlukoPrask 07-08-2015 v 15:20 PM

Old Post 07-08-2015 v 14:51 PM
SlukoPrask je offline   Profil uživatele SlukoPrask   Find more posts by SlukoPrask   Foto galerie člena SlukoPrask   Click here to Send SlukoPrask a Private Message   Add SlukoPrask to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SlukoPrask
Nový Člen

Karma uživatele SlukoPrask - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2015
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 31



Ještě nějaké fotky

1. fotka: skvrnky do zlata

2. fotka: černé tečky.. ta v černém kroužku je nějaká větší mr*ka možná to je něco jinýho.. nahoře jde vidět jedna z mnoha dírek

Peace!

Old Post 07-08-2015 v 15:08 PM
SlukoPrask je offline   Profil uživatele SlukoPrask   Find more posts by SlukoPrask   Foto galerie člena SlukoPrask   Click here to Send SlukoPrask a Private Message   Add SlukoPrask to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SlukoPrask
Nový Člen

Karma uživatele SlukoPrask - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2015
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 32


Sorry za spam.. ještě jedna zvrchu
bílé skvrnky

Peace!

Old Post 07-08-2015 v 15:12 PM
SlukoPrask je offline   Profil uživatele SlukoPrask   Find more posts by SlukoPrask   Foto galerie člena SlukoPrask   Click here to Send SlukoPrask a Private Message   Add SlukoPrask to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:42 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
07-09-2023 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - 1574 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí
26-04-2014 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam V. !!! - 1236 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9899360 seconds with 39 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív