Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Volba vybavení: stan + ventilace
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
SUCHAvetev
Nový Člen

Karma uživatele SUCHAvetev - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 11  

Obecné Volba vybavení: stan + ventilace Příspěvek č. 1

Zdar groweři,

vím, že podobných dotazů a témat je na fóru hodně, ale bohužel jsem po prostudování (samozřejmě i FAQ) nenašel odpovědi na některé otázky, které řeším před pořízením 1. indoor vybavení a rád bych vás tak poprosil o rady a tipy...

1) STAN - vzhledem k prostoru potřebuju stan 100x100 nebo 120x100 (výšku neřeším, počítám se 180-200 cm). Stan bude umístěn v obytné místnosti, takže bych upřednostnil co nejvíce "zvukotěsný". Rád bych něco za rozumné peníze, ale nemusí to být low cost, takže mi z toho předběžně vyšel SJ 100 Vintage (103x103x200). Co si myslíte o takové volbě? Mám nabídku za 3.600,-

2) ODTAHOVÝ VENTILÁTOR - zásadním parametrem pro mě je tichý chod ventilátoru, co byste mi doporučili, když budu počítat se stanem SJ 100 Vintage? Už dříve jsem dostal TT125, který je podle mě mimo mísu (malá kapacita + hlučnost). Kdyby o něho měl někdo zájem, rád ho recipročně vyměním + doplatím za vhodnější.

Toto jsou pro mě ZATÍM zásadní body, které řeším, další budou jistě následovat.

Předem díky za plodné rady a klidně i další tipy, které vás napadnou a mě by mohly v této fázi pomoci.

S.

Old Post 06-11-2014 v 09:53 AM
SUCHAvetev je offline   Profil uživatele SUCHAvetev   Find more posts by SUCHAvetev   Foto galerie člena SUCHAvetev   Click here to Send SUCHAvetev a Private Message   Add SUCHAvetev to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smokáček
Stálý Člen

Karma uživatele Smokáček - 54% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 2

zdar a sílu

1.zvukotěsný stan asi těžko - jelikož jsou všechny pár mm silá látka jsou na tom všechny stejně, jedině si postavit něco ze sádroše a odhlučnit.

2. tichý nejsou žádný, jen možná tyhle budou tišší http://www.growshop-jicin.cz/eshop/...70-240m3-h.html ,ale za mě stejně největší bordel dělá vzduch v potrubí, takže vzít nějaký odizolovaný ale i to mě moc nepomohlo, tak jsem to potrubí obalil ještě 100mm silnou izolací na stěny a to pomohlo víc než zaboxování a odhlučnení samotnýho ventilátoru + nějaký regulátor otáček.....

Old Post 09-11-2014 v 19:30 PM
Smokáček je offline   Profil uživatele Smokáček   Find more posts by Smokáček   Foto galerie člena Smokáček   Click here to Send Smokáček a Private Message   Add Smokáček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SUCHAvetev
Nový Člen

Karma uživatele SUCHAvetev - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 3

Zdar,

díky za tipy. U stanu už počítám, že nic zvukotěsného nebude - půjdu do HB Q100 nebo R120.

S větrákem to vyřeším jak říkáš. Dostal jsem TT125 od kámoše, je mi jasný, že to je jeden z nejhlučnějších, takže izolace bude muset být o to důkladnější. Zaboxuju ho, odtah udělám z odhlučněného sonoflexu a případně ještě obalím.

Jaký materiál bys mi doporučil na to zaboxování ventilátoru? Vata, staré hadry, akustická hudební pěna,...?

S.

Old Post 10-11-2014 v 09:00 AM
SUCHAvetev je offline   Profil uživatele SUCHAvetev   Find more posts by SUCHAvetev   Foto galerie člena SUCHAvetev   Click here to Send SUCHAvetev a Private Message   Add SUCHAvetev to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Sordo
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 761 

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od SUCHAvetev
Jaký materiál bys mi doporučil na to zaboxování ventilátoru? Vata, staré hadry, akustická hudební pěna,...?

Hojně se používá Rockwool.

Old Post 10-11-2014 v 09:19 AM
Mr.Sordo je offline   Profil uživatele Mr.Sordo   Find more posts by Mr.Sordo   Foto galerie člena Mr.Sordo   Click here to Send Mr.Sordo a Private Message   Add Mr.Sordo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smokáček
Stálý Člen

Karma uživatele Smokáček - 54% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 5

Rockwool jsem měl taky ale je tvrdej a nehorázně mě sralo, jak jsem z toho měl vždycky zapíchaný ty kousky skelný vaty v rukách a nešlo to dolu :-) ted jsem koupil v obi takovej velkej balík co se používá na odhlučnění stěn nebo podlah, vypadá to jako hnědá vata a je to stočený dokola.. cena cca 500,- za ten balík a mě to stačilo na zaboxování i na obalení 1,5 před a 1,5m za ventákem...

Old Post 10-11-2014 v 10:25 AM
Smokáček je offline   Profil uživatele Smokáček   Find more posts by Smokáček   Foto galerie člena Smokáček   Click here to Send Smokáček a Private Message   Add Smokáček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lossos
Nový Člen

Karma uživatele Lossos - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 6

Pěstu zdar!

Prosím tě jak se ten materiál nebo ta role jmenuje? u nás nic takového nemají (neznají) hold malé stavebniny a jak je to zvukově srovnatelné s rockwoolem lepší horší? dík za odpověď

Old Post 11-11-2014 v 13:05 PM
Lossos je offline   Profil uživatele Lossos   Find more posts by Lossos   Foto galerie člena Lossos   Click here to Send Lossos a Private Message   Add Lossos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bigbudxxl
Nový Člen

Karma uživatele bigbudxxl - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 7

Ahoj pěstitelé. Jsem úplný nováček a mám dotaz. Mám u kámoše dvě kytky big bud xxl a ty mi už rostou sedmým týdnem. Před 3 týdny jsem dostal semínka AK-47 a přihodil je knim. Zajímá mě jestli mi může to ákáčko oprcat mojeho feminizovaného big budu už v tak raném věku. Ďekuji moc za radu

Ať žije zelenina

Old Post 11-11-2014 v 13:37 PM
bigbudxxl je offline   Profil uživatele bigbudxxl   Find more posts by bigbudxxl   Foto galerie člena bigbudxxl   Click here to Send bigbudxxl a Private Message   Add bigbudxxl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smokáček
Stálý Člen

Karma uživatele Smokáček - 54% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 8

značku už nevim, prostě něco takovýho jak se dává do příček ze sádroše... např. http://www.baushop.cz/knauf-decibel...heureka.cz-feed

Old Post 11-11-2014 v 15:31 PM
Smokáček je offline   Profil uživatele Smokáček   Find more posts by Smokáček   Foto galerie člena Smokáček   Click here to Send Smokáček a Private Message   Add Smokáček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
leela148
Stálý Člen

Karma uživatele leela148 - 23% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od bigbudxxl
Ahoj pěstitelé. Jsem úplný nováček a mám dotaz. Mám u kámoše dvě kytky big bud xxl a ty mi už rostou sedmým týdnem. Před 3 týdny jsem dostal semínka AK-47 a přihodil je knim. Zajímá mě jestli mi může to ákáčko oprcat mojeho feminizovaného big budu už v tak raném věku. Ďekuji moc za radu


Čau pokud to AK je regular nebo z nějakýho venku a vyleze z toho samec tak ti to může naprcat, prostě pokud uvidíš samce trhej toooo

Old Post 17-11-2014 v 10:57 AM
leela148 je offline   Profil uživatele leela148   Find more posts by leela148   Foto galerie člena leela148   Click here to Send leela148 a Private Message   Add leela148 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SUCHAvetev
Nový Člen

Karma uživatele SUCHAvetev - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 10

ventilátor zaboxován v krabici, utěsněn rockwoolem, ale výsledek nic moc. slyšet je to přímo jako kráva! neměl bystě někdo tip, jak co nejlépe odhlučnit tt125ku? nebo bude nutné pořídit jiný tip?

a nebo ještě lépe - šlo by mít ventilátor ve vedlejší místnosti a tahat vzduch ze stanu jen rourou? délka potrubí od ventilátoru by bylo cca 1,5m. samotný možná ano, ale později s filtrem?

za jakýkoliv odhlučňovací tip budu vděčný!

dík growers

Old Post 18-11-2014 v 07:26 AM
SUCHAvetev je offline   Profil uživatele SUCHAvetev   Find more posts by SUCHAvetev   Foto galerie člena SUCHAvetev   Click here to Send SUCHAvetev a Private Message   Add SUCHAvetev to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fedousek
Stálý Člen

Karma uživatele fedousek - 90% PěstitelskáKarma uživatele fedousek - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 280 

Příspěvek č. 11

Uplne v pohode to muzes mit v jine mistnostni. 1,5m neni moc velka vzdalenost. Jaky prutok ma tvuj pachac?

ŘEČ PENĚZ JE VŠUDE STEJNÁ !!!

Old Post 18-11-2014 v 09:30 AM
fedousek je offline   Profil uživatele fedousek   Find more posts by fedousek   Foto galerie člena fedousek   Click here to Send fedousek a Private Message   Add fedousek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SUCHAvetev
Nový Člen

Karma uživatele SUCHAvetev - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 12

pácháč ještě nemám, budu pořizovat až cca za měsíc (teď není potřeba a už na něj momentálně ani nejsou gengy), přemýšlím o verzi s 320m/hod. (prý je lepší když je pácháč mírně naddimenzovaný oproti ventilátoru).

ještě otázka k umístění do vedlejší místnosti: je to vhodné ikdyž venťas bude cca toho 1,5m nad stanem? takže venťas bude "tahat" vzduch nahoru...

Old Post 18-11-2014 v 10:09 AM
SUCHAvetev je offline   Profil uživatele SUCHAvetev   Find more posts by SUCHAvetev   Foto galerie člena SUCHAvetev   Click here to Send SUCHAvetev a Private Message   Add SUCHAvetev to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
celek
Stálý Člen

Karma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 446  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od SUCHAvetev
ventilátor zaboxován v krabici, utěsněn rockwoolem, ale výsledek nic moc. slyšet je to přímo jako kráva! neměl bystě někdo tip, jak co nejlépe odhlučnit tt125ku? nebo bude nutné pořídit jiný tip?

a nebo ještě lépe - šlo by mít ventilátor ve vedlejší místnosti a tahat vzduch ze stanu jen rourou? délka potrubí od ventilátoru by bylo cca 1,5m. samotný možná ano, ale později s filtrem?

za jakýkoliv odhlučňovací tip budu vděčný!

dík growers


Venťas zaboxovanej máš,to jo,ale ten rachot ti dělá proudění vzduchu v potrubí.Jestli to jde,zkus použít sonoflex místo alu,nebo část potrubí před i za venťasem obalit taky.Je to znát.

Old Post 18-11-2014 v 10:11 AM
celek je offline   Profil uživatele celek   Find more posts by celek   Foto galerie člena celek   Click here to Send celek a Private Message   Add celek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SUCHAvetev
Nový Člen

Karma uživatele SUCHAvetev - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 14

Mám sonoflex a stejně to pěkně rachtá tak, že v tomhle stavu mě s tím přítelkyně obratem vyhodí:-D

Old Post 18-11-2014 v 10:29 AM
SUCHAvetev je offline   Profil uživatele SUCHAvetev   Find more posts by SUCHAvetev   Foto galerie člena SUCHAvetev   Click here to Send SUCHAvetev a Private Message   Add SUCHAvetev to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smokáček
Stálý Člen

Karma uživatele Smokáček - 54% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 15

já ti to psal hned na začátku :-)

Old Post 18-11-2014 v 10:32 AM
Smokáček je offline   Profil uživatele Smokáček   Find more posts by Smokáček   Foto galerie člena Smokáček   Click here to Send Smokáček a Private Message   Add Smokáček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SUCHAvetev
Nový Člen

Karma uživatele SUCHAvetev - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 16

máš recht, ale víš jak, zkoušíš a zkoušíš než to vyjde;-) zkusim teda přemístít ventas do mistnosti nad stanem a roury jeste obalit tou izolaci, o který píšeš... prostě to nesmí být slyšet ani za boha nebo jsem za chíli singl...:-D

Old Post 18-11-2014 v 10:37 AM
SUCHAvetev je offline   Profil uživatele SUCHAvetev   Find more posts by SUCHAvetev   Foto galerie člena SUCHAvetev   Click here to Send SUCHAvetev a Private Message   Add SUCHAvetev to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:03 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1468610 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív