Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6 »

Jaký typ osvětlení používáš?
This poll is closed.
HPS 55 60.44%
LED 29 31.87%
CFL 7 7.69%
Total: 91 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma 
Avee
Nový Člen

Karma uživatele Avee - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 49

Zdravim,
už mam vše objednaný a připravený tak jen čekam až mivše přijde ale tak sem si ještě říkal ,že bych dal 2 postraní malý ledky tak 5W jen na dosvětlení tak se chci zeptat jaky světelný spektrum by na ty dosvěsovací bylo nejlepší ? hlavní světlo mam led warm white

Old Post 05-09-2014 v 20:17 PM
Avee je offline   Profil uživatele Avee   Find more posts by Avee   Foto galerie člena Avee   Click here to Send Avee a Private Message   Add Avee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
00kent
Nový Člen

Karma uživatele 00kent - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2014
Příspěvků: 0  

Příspěvek č. 50

[účet odstraněn]

Old Post 10-09-2014 v 10:17 AM
00kent je offline   Profil uživatele 00kent   Find more posts by 00kent   Foto galerie člena 00kent   Click here to Send 00kent a Private Message   Add 00kent to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 51

Nazdárek, mám growbox s LEDkama, je to poskládaný z LED pásků různých spekter (červená, modrá, žlutá, teplá a stuedná bílá) je to nalepený na hliníkové desce asi 45 * 45cm celkovej výkon cca 80w a kytkám se daří pěkně, teda určitě lépe než pod 70w sodou co má kamoš :-) pásky jsem koupil v jednom krámě v Brně, nalepili a zapojili mi to :-) (www.valmax.cz) odpoledne sem hodím fotky :-)

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 11-09-2014 v 10:35 AM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 52


Tak ta fotka :-), nevím proč ale nejde mi to hodit k předchozímu příspěvku..

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 11-09-2014 v 10:41 AM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Namcore
Nový Člen

Karma uživatele Namcore - 64% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 53

Měl bych otázku, dalo by se použít i tato žárovka? Jestli by to bylo vubec k něčemu
http://www.creebulb.com/Products/St...ylight_LED_Bulb

Old Post 14-09-2014 v 15:57 PM
Namcore je offline   Profil uživatele Namcore   Find more posts by Namcore   Foto galerie člena Namcore   Click here to Send Namcore a Private Message   Add Namcore to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Avee
Nový Člen

Karma uživatele Avee - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 54

namcore: Podle mě by byla k ničemu a hned ti řeknu proč 1. 18W je málo i na mikroglow viz tech 1600lumen no moc by ti toho nevyrostlo ale kdyby sis zatim pořád stál, cena je poměrně vysoká ale to asi nejhorší - podle mě je světelný spektrum - vůbec neni na květ a i na růst neni ideálnější. Pokud chceš žárovku tak skus vygooglit corn led jestli umíš hledat tak uvidíš , že je to cenově jinde - účinost už se liší od kusu ale hlavně světelní spektra maj přesně jaký potřebuješ 2700K květ a 6500K růst. Já mám na květ 50W led chip a na růst akorát 20W 6500K tuhle žárovku( navíc u níc není to zbytečný "zašeřující sklíčko" které nás připravuje o lumeny. Doudam ,že sem pomohl nnebo jsem aspon vyjádřil svůj názor , sám nejsem zatim moc zkušenej tak pokud mě někdo v něčem opravý budu moc rád.

Old Post 15-09-2014 v 17:05 PM
Avee je offline   Profil uživatele Avee   Find more posts by Avee   Foto galerie člena Avee   Click here to Send Avee a Private Message   Add Avee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jackherer
Stálý Člen

Karma uživatele jackherer - 79% PěstitelskáKarma uživatele jackherer - 79% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 52 

Příspěvek č. 55

a co tyhle světla? mohl by někdo zkušený poradit?
http://a51led.com/store/index.php?m...products_id=192

Old Post 18-09-2014 v 19:28 PM
jackherer je offline   Profil uživatele jackherer   Find more posts by jackherer   Foto galerie člena jackherer   Click here to Send jackherer a Private Message   Add jackherer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VirheCZ
Stálý Člen

Karma uživatele VirheCZ - 50% PěstitelskáKarma uživatele VirheCZ - 50% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 46  

Příspěvek č. 56

Já doporučuju tyhle LEDky svítěj veleparádně a jsou dost levný
http://www.gme.cz/led-vykonova-gt-p25wr6b34909-p518-173
tady co pod nima roste plus nejaka dalsi teorie
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=74155

Kukuřičný outdoor #1 a LED MicroGrow inside PC #1

Old Post 18-09-2014 v 21:15 PM
VirheCZ je offline   Profil uživatele VirheCZ   Find more posts by VirheCZ   Foto galerie člena VirheCZ   Click here to Send VirheCZ a Private Message   Add VirheCZ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 57

citace:
Původní příspěvek od jackherer
a co tyhle světla? mohl by někdo zkušený poradit?
http://a51led.com/store/index.php?m...products_id=192

Čau, tohle světlo vypadá velmi dobře, jeden z nejlepších komerčních panelů.

A i ty z GME od VirheCZ nejsou špatný, spíš naopak. Ale zase úplně levný mi nepřijdou, za ty prachy jsou i jiný alternativy.

Po dlouhý době sem někdo poslal rozumný světla. A dokonce 2x za sebou!

a.

Old Post 18-09-2014 v 21:54 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vovva96
Nový Člen

Karma uživatele Vovva96 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2014
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 58

Zdravím, chtěl bych si doma udělat svůj vlastní box. d100,h100,v120(130)cm. Osvětlení by bylo 4x LED výkonová GT-P25WR6B34909. Teď bych se rád obrátil na zkušenější, je to dobrá volba nebo by bylo lepší využit kombinaci těchto LED výkonová GT-P10WB349910150(blue),LED výkonová GT-P10WG649910600(green),LED výkonová GT-P10WY249910300(yellow)? K chlazení bych nejspíš využil tyto 2x ARCTIC F8 PRO, výrobce udává průtok 47.6 m3/h. Bude to stačit? Je třeba něco změnit? Pokud ano, každá rada nad zlato!! Dík :---)

Old Post 25-09-2014 v 13:57 PM
Vovva96 je offline   Profil uživatele Vovva96   Find more posts by Vovva96   Foto galerie člena Vovva96   Click here to Send Vovva96 a Private Message   Add Vovva96 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 59

Ahoj,
na 1m^2 bys měl mít nejmíň okolo 200W top LEDek a aspoň okolo 300W horších (jako třeba ta červeno-modrá z GME). 40W je strašlivě málo. Použití zelených a žlutých LED se vyhni, místo toho použij kvalitní bílou. Modrá je obecně použitelná (lépe ale tzv. royal blue okolo 450nm), ale tuhle bych taky nepoužil.
Pokud máš schopnosti si to doma sestavit, zapřemýšlel bych celkově nad jinými diodami. Seženeš jak lepší, tak levnější než z GME.
Tyhle větráčky zvládnou sotva cirkulovat vzduch. LEDky sice nebudou tolik topit, takže by snad neměl být problém s teplotou, ale nemůžeš počítat, že zvládnou kousek potrubí nebo nedejbože pacháč.

a.

PS: Udělej si box co nejvyšší, 120cm se mi zdá málo. Čím víc, tím líp.

Old Post 25-09-2014 v 17:27 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vovva96
Nový Člen

Karma uživatele Vovva96 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2014
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 60

Mám v plánu pěstovat nějaké automaty, jen tak pro zábavu, ale jak jsi napsal. Sehnat lepší světla a větráky. Nedoporučil by jsi mi nějaké? Dík za každou radu, lidi

Old Post 25-09-2014 v 18:57 PM
Vovva96 je offline   Profil uživatele Vovva96   Find more posts by Vovva96   Foto galerie člena Vovva96   Click here to Send Vovva96 a Private Message   Add Vovva96 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 61

Takže...
Pokud chceš LEDky, má smysl zainvestovat do nějakých kvalitních. Proč? Protože pokud si koupíš ne-až-tak-účinné, dostaneš se tak +- na úroveň sodíku, dokonce ještě možná níž. A to pak nemá cenu LEDky kupovat, když můžeš ještě ušetřit a být vysmátý se sodíkem. Takže smysl LED bude pokud budou lepší než sodík. A takové něco stojí.
Abych ti to přiblížil, tak na 1m^2 bych dal těch 300W. Rozumný řešení je třeba Bridgelux Vero, tam by ses mohl dostat tak na 6000+ za LED a drivery. Plus samozřejmě chladič, větráky, ...celkem tak za 8 a víc. No a pak tu jsou ještě lepší řešení jako Cree CXA2540/3070/3590 nebo celobarevný Cree/Osram/Philips. Tam bys vyšel hoodně přes desítku možná až k 15ti. Já bych ti doporučil ty Bridgeluxy, momentálně je to asi nejlepší poměr cena/výkon. Konkrétně model BXRC‐30E10K0‐L‐03 (větší, stačí míň) nebo BXRC‐30E4000‐F‐03 (menší, potřebuješ jich víc).
Nevím, co si představuješ pod pojmem "pro zábavu" (pro zábavu to tu snad mají všichni, ne?), ale 1m^2 už je poměrně dost. Skoro bych ti doporučil začít s menším, můžeš případně dokoupit.
Jo a, prosím tě, vykašli se na automaty ve skříni. Není k tomu jediný důvod.

zdar,
a.

Old Post 26-09-2014 v 07:49 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vovva96
Nový Člen

Karma uživatele Vovva96 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2014
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 62

Já to zamýšlel na zimu, normálně jedu OUTy. Nechci do toho vrážet zase tolik, proto bych box zmenšil např. 60x60x120. Použil bych ty LEDky,co jsem zmiňoval, i když od nich nečekám zázraky. Větráky bych pořešil lepší. Jooo, taky bych rád věděl proč se neoplatí automaty ve skříní, nemám s tímhle zkušenosti.

Old Post 26-09-2014 v 13:02 PM
Vovva96 je offline   Profil uživatele Vovva96   Find more posts by Vovva96   Foto galerie člena Vovva96   Click here to Send Vovva96 a Private Message   Add Vovva96 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 63

Jasný, je to spousta peněz. Na 60x60 budeš potřebovat okolo 100W.
Automaty na ven, protože ve skříni na ně musíš svítit 18h (o 50% EE více - proč pak LED??) a nebudeš z nich mít takový výnos ani kvalitu oproti klasickým modelům.

Uvažoval bych, jestli nepořídit 150W sodu.

a.

Old Post 26-09-2014 v 14:57 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vovva96
Nový Člen

Karma uživatele Vovva96 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2014
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 64

Vsadil jsi mi brouka do hlavy. :-D Teď o tom popřemýšlím, rozhodnu se a bude. Každopádně 150w soda není špatný nápad, to mě ani nenapadlo. Díky za rady!!!

Old Post 27-09-2014 v 07:48 AM
Vovva96 je offline   Profil uživatele Vovva96   Find more posts by Vovva96   Foto galerie člena Vovva96   Click here to Send Vovva96 a Private Message   Add Vovva96 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:56 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-11-2023 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - 648 odpovědí
17-02-2018 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III. - 1011 odpovědí
21-04-2014 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I. - 1016 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7036010 seconds with 36 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív