Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »

Jaký typ osvětlení používáš?
This poll is closed.
HPS 55 60.44%
LED 29 31.87%
CFL 7 7.69%
Total: 91 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 33

coach grow, promin
je tu dost info, každopádně nemusíš hledat stačí hps

Old Post 13-08-2014 v 18:14 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 34

citace:
Původní příspěvek od 258413679
coach grow, promin
je tu dost info, každopádně nemusíš hledat stačí hps

Ano, stačí. Ale LEDky můžou být i lepší (Co to je? Pro mě to znamená účinnější.) než sodík. Jen holt ne tyhle.

a.

Old Post 14-08-2014 v 22:15 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Avee
Nový Člen

Karma uživatele Avee - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 15  

Nápad jaký druh led Příspěvek č. 35

Nakonec jsem se rozhodl pro led do mýho mini growboxu,chci pěstovat hlavně pro zábavu a je mi jasný že pod tim nevyroste buhví kolik ale zajímalo by mě zda má někdo tyto zkušenosti nebo co bys ste mi doporučily, v miniboxu mi jde v podstatě o každý cm. Jde mi jen o to, jestli někdo více jaký je rozdíl účinnosti mezi těmito typy:
1.jen pár 3W ledek v žárovcehttp://www.ebay.com/itm/54W-E27-12-...=item4ada004460
2. mnoho nízkowatážních ledek zase v žárovce http://www.ebay.com/itm/80W-LED-Pla...-/331301426474?
3. zase hodně ledek ale v panelu celkově o dost nižší watáž než ty žárovkyhttp://www.ebay.com/itm/261574438608

díky za odpovědi(jestli nějaké dostanu )

Naposledy upravil Avee 26-08-2014 v 13:22 PM

Old Post 26-08-2014 v 12:44 PM
Avee je offline   Profil uživatele Avee   Find more posts by Avee   Foto galerie člena Avee   Click here to Send Avee a Private Message   Add Avee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 36

Nazdar,
na všechny tři, co jsi poslal, se vykašli a napiš mi rozměry tvýho miniboxu.

a.

OT: Co má znamenat anketa u tohohle threadu? :O

Old Post 27-08-2014 v 08:05 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Avee
Nový Člen

Karma uživatele Avee - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 37

výška 60, šířka 50, hloubka 40 , důvod proč jsem chtěl nějakou ledku je, že potřebuji, aby ten box byl tichý tedy max. PC větráčky na odtah ale nemůžu tam narvat ufo, proto ani žádný světlo co moc topí, jestli je v týhle situaci lepší řešení tak budu moc rád když poradíš
a ta anketa měla být jakou možnost by mi tu lidi doporučili

Old Post 27-08-2014 v 11:38 AM
Avee je offline   Profil uživatele Avee   Find more posts by Avee   Foto galerie člena Avee   Click here to Send Avee a Private Message   Add Avee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 38

Pro LEDky máš rozumný důvody, ale ty předchozí by byly mizerný.
Pokud jsi schopný si něco jednoduchého udělat doma, byla by podle mě dobrá volba narvat tam dva velký bílý čipy po 20W, a to buď Cree CXA2540/3050/3070, nebo Bridgelux Vero 18/29. Všechno 2700K nebo 3000K barevnou teplotu.

a.

Old Post 27-08-2014 v 12:49 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Avee
Nový Člen

Karma uživatele Avee - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 39

Jestli je to lepší tak to určitě zkusím, nějak to snad zvládnu , díky za radu

Old Post 27-08-2014 v 14:45 PM
Avee je offline   Profil uživatele Avee   Find more posts by Avee   Foto galerie člena Avee   Click here to Send Avee a Private Message   Add Avee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
davidos
Stálý Člen

Karma uživatele davidos - 87% PěstitelskáKarma uživatele davidos - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 89  

Příspěvek č. 40


Na takový malý boxik by ti stačilo toto.Mam tam led žárovku,tepla bíla(nevím proč ,ale měl jsem pujčenou i studenou bílou a pod ní to vubec nejelo),jakmile jsem dal teplou bílou,tak se kytky(4 v 11L květinačich) rozjeli jako blázen.K tomu mam led Grow žárovku,svítí do červena,ale má v sobě více barev.Každá žárovka má výkonný chladič,takže netřeba žádné větračky(super tichý chod).Spotřeba něco kolem 48W.To stinidlo nepotřebuješ,ale já jsem neměl žadnou volnou patici E40,tak jsem použil to stinidlo jako držak.Ta led žarovka se nahrazuje místo sodíkových lamp do pouličního osvětlení.Naprosta spokojenost v malem boxiku.

Old Post 27-08-2014 v 15:39 PM
davidos je offline   Profil uživatele davidos   Find more posts by davidos   Foto galerie člena davidos   Click here to Send davidos a Private Message   Add davidos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Avee
Nový Člen

Karma uživatele Avee - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 41

Alesh: sry, že ještě otravuju ale sem trochu zmatenej, koukal jsem se sem a tam píšou u tý cree cxa2540 udávají výkon 86W, a u ostatních ještě víc wattů, tak kde si vzal ty 20watttovi o kterých psal ? Mohl by jsi mi prosimtě vysvětlit jak to je ? a nedoporučil by jsi mi nějaký e-shop, kde ty čipy koupit ? našel jsem nějaký, ale tam mi přišly ceny vysoký, když za 1 čip chtěli kolem 1000Kč, nebo je to normální cena?

davidos: led žárovku zkusim když se mi nepovede osvětlení těma čipama, ale každopádně ta menší grow žárovka na dosvěcování se mi líbí, to si asi taky pořídim

Naposledy upravil Avee 27-08-2014 v 21:19 PM

Old Post 27-08-2014 v 18:04 PM
Avee je offline   Profil uživatele Avee   Find more posts by Avee   Foto galerie člena Avee   Click here to Send Avee a Private Message   Add Avee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jackherer
Stálý Člen

Karma uživatele jackherer - 79% PěstitelskáKarma uživatele jackherer - 79% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 52 

Příspěvek č. 42

avee, 20w moduly krát čtyři rovná se 80w za čtyři tisíce ,-)

Old Post 27-08-2014 v 19:20 PM
jackherer je offline   Profil uživatele jackherer   Find more posts by jackherer   Foto galerie člena jackherer   Click here to Send jackherer a Private Message   Add jackherer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Avee
Nový Člen

Karma uživatele Avee - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 43

jackherer:ty jsi mě asi nepochopil, 20W čipy stojí o dost míň než tisíc a navíc proč 4 ? kámo, vůbec nechápu o čem tu mluvíš

Old Post 27-08-2014 v 21:21 PM
Avee je offline   Profil uživatele Avee   Find more posts by Avee   Foto galerie člena Avee   Click here to Send Avee a Private Message   Add Avee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 44

Ano, maximální výkon mají ty čipy o mnoho větší než 20W. Ovšem okolo 20W je určitý kompromis mezi cenou a účinností (je jen na tobě, kolik do nich pustíš). Reálný ceny se pohybují od cca 300Kč za Vero 18 po cca 1000Kč za CXA3070.

Objednat lze např. z Digikey, Mouseru, SOS...

S těmito čipy ti bude na tvůj prostor stačit právě asi těch 40-50W a v pohodě strčí do kapsy tu žárovku výše.

a.

Naposledy upravil alesh 28-08-2014 v 08:12 AM

Old Post 27-08-2014 v 22:16 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Avee
Nový Člen

Karma uživatele Avee - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 45

ok díky moc, konečně můžu začít jenom mi pořád vrtá hlavou když tam stejně budu pouštět jen 20W, tak proč si nekoupit rovnout takovej čip kterej má těch 20W max ? víc se zahřívá, míň Lumenů nebo nějaká celková menší účinnost ? a jinak předpokládam , podle toho co sem tak hledal , že k tomu budu potřebovat nějakej pasivní chladič co ? jinak díky za všechno myslim ,že tohle sou mí poslední otázky

Old Post 27-08-2014 v 22:51 PM
Avee je offline   Profil uživatele Avee   Find more posts by Avee   Foto galerie člena Avee   Click here to Send Avee a Private Message   Add Avee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 46

Ano, účinnost. Př. když bys tam narval CXA1512 (malý, max. výkon 20-25W), dostaneš asi jen 60% světla než u CXA3070. Se stejnou spotřebou, zbytek je teplo. Ale zase ceny jsou taky jinde...

Teď je spíš potřeba uvědomit, co vlastně chceš. Píšeš, že máš malý prostor a potřebuješ to jednoduše uchladit. Nebo si můžeš něco méně účinnýho a dostaneš méně světla a/nebo bude potřeba víc chladit. No a dál tu jsou zářivky nebo malej sodík. Ty seženeš zase levněji...

Jo, pasivní chladič potřebovat budeš, jednoduchá a levná možnost jsou chladiče na procesor. Nebo můžeš zajít do sběrných surovin a za krabičku cigár můžeš postavit světel několik.

a.

Old Post 28-08-2014 v 08:11 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
davidos
Stálý Člen

Karma uživatele davidos - 87% PěstitelskáKarma uživatele davidos - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 89  

Příspěvek č. 47

Tak to už je fakt maras.
alesh,jak mužeš napsat že ten čip strči hravě do kapsy ty led žárovky?
Nikdy jsi nedržel v ruce tu led žárovku ani ten čip,natož ,abys to otestoval a napíšeš tady takovou věc.Ja testoval osobně desitky panelu ,několik led čipu a žárovek a vím že realita od toho co výrobci uváděj na netu je uplně někde jinde.Každý muloš si muže přečist na netu jake barevne spectrum,lumeny,teplota pro co nejlepši svitivost atd.,to má.Ale realita v naších podmínkách je někde jinde.
Ja myslím že o tom něco máš přečtene,ale realita je trochu jiná.Nestači si jen něco naštudovat na netu,ale nejduležitější je jak to jede v realu.

Old Post 28-08-2014 v 09:40 AM
davidos je offline   Profil uživatele davidos   Find more posts by davidos   Foto galerie člena davidos   Click here to Send davidos a Private Message   Add davidos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 48

Naprosto jednoduše, mid-power LEDky na té žárovce jsou ZCELA někde jinde než čipy, co jsem uvedl výše. Lepší neseženeš (momentálně).

a.

Old Post 28-08-2014 v 17:26 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:18 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-11-2023 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - 648 odpovědí
17-02-2018 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III. - 1011 odpovědí
21-04-2014 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I. - 1016 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6201860 seconds with 36 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív