Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Bakalárska práca - Design - hydrokvetináč
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
filos
Stálý Člen

Karma uživatele filos - 54% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 30  

Nápad Bakalárska práca - Design - hydrokvetináč Příspěvek č. 1

Zdravím všetkých zapálených pestiteľov.

Počas toho ako bol vypnutý grower, som zahájil vývoj bc. práce. Študujem produkový design - teda úlohou je navrhnúť hydro kvetináč.

Cieľová skupina su ludia, ktory si uz nieco vypestovali, trochu uz rozumeju problematike pestovania a dokazali by si predstavit, zeby pestovali rastliny bez hliny. Dost casto takyto clovek je bud vyspelejsia gazdinka, alebo typek, muz - ktoreho zaujme novy spôsob pestovania (musim podotknut, ze nikto nevie co je to hydroponia, obcas dakto ma aspon troska tusenie - myslel som si, ze to je inac).
Často zaujme i muza to, ze je to viac technicke pestovanie ako v hline. Cielova skupina nebude pestovat konope, na to to nie je urcene, kedze ako vidite chyba svetlo. Pocita sa s osvetlovanim zo slnka. Pretoze ak by to nebol uzavrety tvar (skrinka) tak sa len zbytocne plytva elektric. energiou a svetlo sa neefektivne vyuziva. Ak by to bola skrinka, tak uz to nie je nic do interieru za okno, ale skor zabudovat do linky alebo pod. Ale osobne som radsej zvolil prirodzene prostredie pre pestovanie - za oknom, na balkone a pod., podla rocneho obdobia, moznosti atd.

Samozrejme vsetci pozname vyhody hydroponie, mna osobne zaujalo oboje - to ze je to efektivne a ze je to tech. elektricke pestovanie - nieco nove (sice az tak nove to nie je, ale min. to je nezname medzi cz/sk uzivatelmi)


Uz som pocas vypnutia groweru zalozil na inych forach taketo tema, ale velmi sa tam nic nedialo. Tak som rad, ze grower zije, snad sa tu dockam dobrych rad, tipov, kritiky, nazorov.


Ide mi o to, ze chcem navrhnut malu interierovu zahradku, tak aby setrila miesto v byte, za oknom, na balkone a podobne. Zaroven som chcel aby to bol system, skladacka, aby sa nemuselo vyrabat vela foriem, kedze vyroba spociva na striekovanom plaste do foriem. Cize cim menej foriem, tym lespie, lacnejsie, rozumnejsie. I material som zvolil klasicky - PS plast, kedze ma dobre dlhotrvajuce vlastnosti a je recyklovatelny.

Nie je to dolezite si dopestovat zeleninu na cely rok, ale mat potesenie z pestovania - z hydroponie. A zaroven to musi spllnat design poziadavok, ak si to dam na okno v kuchyni, v obyvacke alebo u seba v izbe, tak chcem aby to bolo pekne, aby sa mi to pacilo, aby to malo i esteticku hodnotu, obdobne ako socha, plastika v byte. No zaroven obcas nejaky list salatu, bazalku si clovek odtrhne, takze to ma i funkcny pozitok.

Hlavne chcem aby ludia z novu prisli na krasu pestovania a myslim, ze toto moze pomoct. Minimalne aspon mna tato praca bavi.



Pripajam to najdolezitejsie - link na pdfka.

PDFKO KOMPLET CELEHO VYVOJU, KTORY ZATIAL MAM

hydro_full.pdf

PDFKO UZ LEN VYSELEKTOVANEHO PREDFINALNEHO RIESENIA
s vyznacenym problem - prosim o rady - bohuzial tu uz sa nevyznam

hydro.pdf


*snazil som sa vyriesit vsetky problemy, nauvedomil som si ako mozu prerastat korene, az po dvoch tyznodch som to videl v prac. modely hydroponickeho kvetinaca. Takze problem je vyznaceny na konci prezentacie. Ak mate navod ako zadrzat co najviac korenov na jednej strane a voda pritom dokaze pretekat, tak to je to co hladam. Dakujem. Viem ze objem 5l rezerovar je zalostne malo, ale myslim, ze je to kompromis medzi potrebami rastliny / hydroponie a potrebami pouzivatela nemat v obyvacke sud na 20l vody.



V ramci toho aby som viac zistil, ako sa sprava hydroponia, som si narychlo zostrojil micro hydro na bazalky - pre zaujimavost prikladam fotky.


http://safimedia.sk/hydro (1).JPG
http://safimedia.sk/hydro (2).JPG http://safimedia.sk/hydro (3).JPG



Týmto by som Vás chcel poprosit, ak si najdete chviku cas, o pomoc pri dotiahnuti tohto projektu do realu. Vystupom bakalarky bude prototyp vytlaceny z 3D tlaciarni, nakolko jedna forma by stala tak cca milion. Chcem aby to bolo funkcne a najlepsie aby som uz teraz odhalil a vyriesil co najviac moznych problemov.

V buducnosti by som rad pokracoval na vyvoji a vylepsoval system.


Prosim tych, co by radi napisali, ze ak tomu nerozumiem, nech to ani nenavrhujem, nech mi to radsej rozumne vysvetlia comu nerozumiem, alebo nech ani nepisu. Je jasne predsa, ze nie som hydro guru, to by som tu potom nemusel pisat.

Dakujem Vám všetkym, co si najdete trochu casu.

Old Post 22-04-2014 v 21:56 PM
filos je offline   Profil uživatele filos   Find more posts by filos   Foto galerie člena filos   Click here to Send filos a Private Message   Add filos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aresek
Stálý Člen

Karma uživatele aresek - 80% PěstitelskáKarma uživatele aresek - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 215  

Příspěvek č. 2

čao, v první řadě smekám ) některé nápady fakt vypadají skvostně. co jsem viděl bakalářky, tak to většinou bylo plno keců a hlavně to mít za sebou, ale tady to vypadá trochu jinak, jak kdyby jsi byl fakt na správné škole

nicméně, nejde mi otevřít předfinální verze, nevím jestli to je chyba u mě a nebo u tebe, tak se na to zkus podívat...

a ohledně kořenů, to je ten největší problém... :/asi určitě ti nijak nepomůžu, vím že x lidí to řešilo, ale myslím že nic kloudného z nich nevyšlo...

nicméně good luck

Old Post 23-04-2014 v 02:14 AM
aresek je offline   Profil uživatele aresek   Find more posts by aresek   Foto galerie člena aresek   Click here to Send aresek a Private Message   Add aresek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filos
Stálý Člen

Karma uživatele filos - 54% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 3

Cau, diky.
Link som opravil.

Nahral som aj pôvodnu prezentaciu akurat s väcsou kompresiou, takze by to malo ist kazdemu otvorit a uz to nema 15mb, ale cca 5mb, tak snad aj tym s pomalsim internetom som ulhacil prezeranie.


No s korenmi mam mega problem, teda myslim si, ze je to problem. Bohuzial nemam napr. ani rocnu skusenost s hydrom v praxi, takze si neviem sam na 100% odopovedat, co vsetko sa s tym stane. Ako sa to prerastie atd.


Diky za kladne ohlasy, to rad citam

Snazim sa aby to nebolo len plno kecu, ale aby vtom slo doopravdy pestovat, aspon pre to potesenie a obcasny pozitok s dopestovanych plodov.

Old Post 23-04-2014 v 06:41 AM
filos je offline   Profil uživatele filos   Find more posts by filos   Foto galerie člena filos   Click here to Send filos a Private Message   Add filos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majky-man
Stálý Člen

Karma uživatele Majky-man - 86% PěstitelskáKarma uživatele Majky-man - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 146  

Příspěvek č. 4

No problém je v tom že když kořenům necháš sebemenší škvírku tak oni tam stejně prorostou nějakou textilii by se to dalo řešit ale jde o to že kořeny budou mít snahu tím prorůst až to dojde do fáze kdy textilii ucpou a neproteče skrze ní voda takže si myslím že by pro tebe bylo jednoduší to moc neřešit protože v tohle asi přírodě neporučíš.

Old Post 23-04-2014 v 12:27 PM
Majky-man je offline   Profil uživatele Majky-man   Find more posts by Majky-man   Foto galerie člena Majky-man   Click here to Send Majky-man a Private Message   Add Majky-man to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filos
Stálý Člen

Karma uživatele filos - 54% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 5

Cau, diky. To je plan B spravit prototyp a vyskusat co sa stane, ak tomu nebudem branit. Ale obavam sa, zeby prerastli k dalsiemu poschodiu, kde by sa mohli zakorenit (uchytit) vtom nizsom poschodi atd... tym by sa to cele prerastlo = demontaz, vymena rastliny, alebo uz len samotne vytiahnutie rastliny, aby clovek skontroloval korene bude zapeklity problem.


Alebo bude fungovat ta finta s dvojitou drenazou a to tak, ze pri otacani vrchnym dielom sa budu korene namotavat a ukladat na spodnej drenazi. Skusim vytvorit k tomu obrazok, aby to bolo pochopitelnejsie, ale je to trocha sci-fi sialenost mozno. No teoreticky by to mohlo fungovat. Ale zas by clovek s tym musel kazdy tyzden pootocit.


Taktiez zalezi na tom ako by to prerastlo, ja si to nedokazem predstavit velmi, ako velmi to prerastie atd., Ci to vôbec je problem, alebo to bude len par korienkov ktore sa mi dostanu do spodneho poschodia, alebo to bude splet korenov, ktore totalne prerastu celym kvetinacom od zhora az dole do rezervoaru.

Diky za rady

Old Post 24-04-2014 v 09:53 AM
filos je offline   Profil uživatele filos   Find more posts by filos   Foto galerie člena filos   Click here to Send filos a Private Message   Add filos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
C21H30O2
Stálý Člen

Karma uživatele C21H30O2 - 83% PěstitelskáKarma uživatele C21H30O2 - 83% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 346  

Příspěvek č. 6

nerozmyslal si na principe dripu? tj. mas rezervoar roztoku a z neho pravidelne pumpujes roztok do kvetinaca s mediom (ktory je nad rezervoarom). prebytocny roztok odteka do rezervoara.

myslim, ze pri tejto metode hydra by si mohol vediet aj nadijzanovat pekny kvetinac.

Old Post 24-04-2014 v 15:07 PM
C21H30O2 je offline   Profil uživatele C21H30O2   Find more posts by C21H30O2   Foto galerie člena C21H30O2   Click here to Send C21H30O2 a Private Message   Add C21H30O2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filos
Stálý Člen

Karma uživatele filos - 54% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 7

Cau, rozmyslal som nad dripom. Akurat ze tam je potreba naviac kapilary, rozvod do kazdeho kvetinaca, ku kazdej rastlinke. A znova budem riesit i tak problem, aby sa mi neupchaval odtok z kvetinaca korenami.

Drip by mal vyhodu v nejakom nastennom systeme, alebo podobnom systeme osobitnych kvetinacov, kde by sa oplatila vyhoda, ze privedies ku kazdej rastlinke osobitne ziviny cez hadicku.

Ak sa nemylim.

Preto mi prisiel system raindrop viac easy - na vyrobu, na pouzitie, na cenu, zaroven som sa docital aj o zanasani kapilar a rozhodoval som sa podla hesla: cim menej, tym viac. Aby som si zbytocne nekomplikoval pracu a zaroven aj vysledok.

Ono uz teraz to na dost ludi pôsobi strasne komplikovane. A to sa domnievam, ze drip by bol este komplikovanejsi.

Kedze vtom mojom navrhu to je jeden velky drip umiestneny na vrchu a prepada to vsetkymi rastlinami.

Ak sa mylim, kludne ma opravte.
Budem len rad.

Old Post 24-04-2014 v 17:00 PM
filos je offline   Profil uživatele filos   Find more posts by filos   Foto galerie člena filos   Click here to Send filos a Private Message   Add filos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majky-man
Stálý Člen

Karma uživatele Majky-man - 86% PěstitelskáKarma uživatele Majky-man - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 146  

Příspěvek č. 8

Hele z toho tvého systému by šel udělat drip jen spínačkama stačí aby se to cely zalívalo vodou a potom to necháš proschnout pokud ti můžu poradit přečti si knihu "hydroponie pro každého" dozvíš se tam hodně vecí o hydroponii

Old Post 24-04-2014 v 17:34 PM
Majky-man je offline   Profil uživatele Majky-man   Find more posts by Majky-man   Foto galerie člena Majky-man   Click here to Send Majky-man a Private Message   Add Majky-man to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
C21H30O2
Stálý Člen

Karma uživatele C21H30O2 - 83% PěstitelskáKarma uživatele C21H30O2 - 83% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 346  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od filos
Cau, rozmyslal som nad dripom. Akurat ze tam je potreba naviac kapilary, rozvod do kazdeho kvetinaca, ku kazdej rastlinke. A znova budem riesit i tak problem, aby sa mi neupchaval odtok z kvetinaca korenami.


myslel som kvetinac pre drip system, kde by bola len jedna rastlina v kvetinaci. prakticky kazdy kvetinac by bola nezavysla jednotka s vlastnym rezervoarom, pumpou a kapilarou.

citace:
Původní příspěvek od filos
Preto mi prisiel system raindrop viac easy - na vyrobu, na pouzitie, na cenu, zaroven som sa docital aj o zanasani kapilar a rozhodoval som sa podla hesla: cim menej, tym viac. Aby som si zbytocne nekomplikoval pracu a zaroven aj vysledok.


neviem co je raindrop. skus sa rozpisat podrobnejsie.


citace:
Původní příspěvek od filos
Ono uz teraz to na dost ludi pôsobi strasne komplikovane. A to sa domnievam, ze drip by bol este komplikovanejsi.


drip moze posobit zlozito, ale je to velmi jednoduchy system. ci na postavenie, udrzbu alebo prevadzku.

Old Post 24-04-2014 v 18:48 PM
C21H30O2 je offline   Profil uživatele C21H30O2   Find more posts by C21H30O2   Foto galerie člena C21H30O2   Click here to Send C21H30O2 a Private Message   Add C21H30O2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filos
Stálý Člen

Karma uživatele filos - 54% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 10

Cau, diky za reakcie. Knihu vyhladam a skusim zohnat. Ak by ju niekto mal a chcel sa o nu podelit, alebo mi ju predat, zanechat - MAM ZAUJEM.

To co pises so spinkackami. To uz robim u toho nft akvarka co mam. A rastie to v pohode, takze energia sa setri o 1/2 a zaroven to kus aj presycha. To iste by som chcel skusit aj u tej veze. Spinackami to zapinat na 15min. a potom 15min. pauza, napr. Ale to uz je vec doladenia, vychytania systemu. Nijak vazne mi to nenarusa ideu.



A k dripu - myslel si toto??

http://www.hydroponicist.com/hydroponic-systems/images/drip-irrigation.jpg


Raindrop (netusim ci to je vôbec odborny nazov)

- ale je to system vyuzivany u tower garden hydroponii
- hore sa ti nazenie voda a ta sama cez drnazne dierky prepadava dole az do rezervoaru

je to toto

https://lh6.googleusercontent.com/-MmQ3NnXqNJ0/UPTI4IG11hI/AAAAAAAACwA/i-FyLzIneEI/s640/blogger-image-425070380.jpg


a video aby to bolo dokonale jasne

video


Drip nie je tak zlozity ako aeroponia - uznavam.

Ale ak si pozries video vyssie a porovnas si s tym drip, tak myslim, ze tower garden je trosku viac "simple"

A zaroven praveze som nechcel robit jeden kvetinac + cerpadlo + rozvod

Paci sa mi vyuzitie viac kvetinacov (vertikalne) + cerpadlo + rozvod. Tym sa vyuzije to, ze i cerpadlo na 5W dokaze vytlacit vodu do vysky cca 70cm. Teda mozem s kludom zalievat niekolko rastlin naraz.

Jedina velka nevyhoda je, ze cim viac rastlin, tym viac vody v rezervoary je potreba. Ale ked vidim ako casto sa zalievaju rasltinky v hline, obvzlast ak su to male priesady - tak si hovorim, ze ak bude potreba dolievat do rezerovauru vodu raz tyzdenne, tak sa to este da prezit.

Samozrejme je to len môj odhad - nemam skusenosti - ale zaroven neviem si predstavit uz napr. rezerovoar 10l na parapete u okna, alebo na linke v kuchyni. Preto sa snazim o minimal. A uvidim, ci je to vôbec realna cesta. Ale funguje im to u windowfarm, aerogarden a to nemau 10l rezerovoar. Tak logicky si hovorim, zeby to mohlo fungovat i u toho mojho navrhu s mensim rezerovarom, nez co je vidiet napr. tu na growery.


Diky diky dik, ze sa zapajate.

Old Post 25-04-2014 v 10:27 AM
filos je offline   Profil uživatele filos   Find more posts by filos   Foto galerie člena filos   Click here to Send filos a Private Message   Add filos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Protiva
Stálý Člen

Karma uživatele Protiva - 71% PěstitelskáKarma uživatele Protiva - 71% PěstitelskáKarma uživatele Protiva - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 342  

Příspěvek č. 11

zdarec
já jsem letos propadl aquaponii viz https://www.youtube.com/watch?v=-JFs5V4YaTY celý dvd se dá najít v pirátskýzátoce.org
dá se postavit na míru, osobně mně zastavila nádrž 90l. Větší se dá lehce postavit ze starý IBC 1000l litrů nádrže
tady je menší systém s polska http://www.chilli-forum.cz/viewtopic.php?f=77&t=2459

Magicroom vrací úder
Born against-Rebel bez BongaKouření zabíjí... Phytoinhalace lečí Pěstuj dál, pěstuj víc , hul s plnej plic
PEACE, LOVE & EMPATHY,Fire Walk with Me

Old Post 26-04-2014 v 09:07 AM
Protiva je offline   Profil uživatele Protiva   Find more posts by Protiva   Foto galerie člena Protiva   Click here to Send Protiva a Private Message   Add Protiva to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filos
Stálý Člen

Karma uživatele filos - 54% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 12

Zdar, aquaponia je zaujimava.

Akurat, ze som si to nevedel predstavit v min. prevedeni v interiery. Kde by akvarko bolo 5l - nechcem tyraz rybky.

Zaroven laik, ktory nepozna ani hydroponiu, by rybky do tyzdna asi zabil. Je to predsa len o kus narocnejsia metoda.

A trosku mi aquponia pripomina otroctvo. Uväznit rybky do nadoby aby mi produkovali zeleninu v podstate. Ak to prezeniem.

Snad coskoro postnem update vo vyvoji...ale zatial vsetkym velky Diky, ze si najdete cas

Old Post 26-04-2014 v 12:16 PM
filos je offline   Profil uživatele filos   Find more posts by filos   Foto galerie člena filos   Click here to Send filos a Private Message   Add filos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filos
Stálý Člen

Karma uživatele filos - 54% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 13

Zdravim,

tak sa to tu trocha pokusim ozivit

Momentalne uz finisujem - aspon co sa tyka bakalarky, kedze uz musim. Deadline nepusti


Dostal som sa s vyvojom do takejto podoby:


BAMBOOO 3


Momentalne uz robim prototyp, aby to slo odskusat i v praxi cez leto.

fotky pridam postupne neskôr



Este riesim problem s odmerkou, klasicka odmerka zo samozavlazovacich kvetinacov (plavak), nie je prilis idealna tvarovo k tomuto designu. Priehladna odmerka (ako napr. na rychlovarnych konviciach) je vyrobne trochu komplikovana (narvhujem to pre vyrobu tlakovym striekovanim do formy)

Preto ma celkom zaujalo riesenie elektrickej odmerky, napr. takej ako sa vyuziva pre nevidiciach na hrnceky.

water level indicator schema

nevidiaci - indicator


A teoreticky to sklbit s jednoduchym ec metrom

ec meter


Takze teoreticky by mohlo pri nizkej hladine dôjst k preruseniu obvodu (katoda anoda, by boli v suchu) - to by signalizovalo nedostatok vody. A ak sa doleje tak dojde k zapojeniu obvodu a ak by to bolo sklbene s ec metrom, tak ak spravne rozumiem jedna sa len o vodivost vody, coby sa teoreticky malo dat zobrazit pomocou rgb led diody (jej farbou) - kedze odpor vody by sa mal menit, tak i farba rgb led diody by sa mohla menit podla toho.

Ale to je len dnesny napad, z vlastnej hlavy a nie som elektrotechnik z praxe - takze skôr koncept / myslienka


Viem ze tu niekde je na growery aj tema ohladom vlastneho ec metra, tak si to zajtra este prestudujem.


Samozrejme ako vzdy, diky diky za rady, tipy, navody, kritiku a pochvaly.

Snad sa vtom bude dat pestovat

PS: korene neriesim, dostal som par rad, tu na growery, ale vsimol som si ze ani window farm to velmi neriesi, nemalo by sa korenom pacit na vzduchu a svetle, v medzicastiach, kde sa sadia rw kocky. Takze by teoreticky nemuseli prerast celym objektom. A prakticky sa ukaze az v lete.

PS2: Neviem, ci to len mne sa tak zobrazuje grower, ale ak nie, tak Diky za presunutie na vrch fora

Old Post 15-05-2014 v 22:04 PM
filos je offline   Profil uživatele filos   Find more posts by filos   Foto galerie člena filos   Click here to Send filos a Private Message   Add filos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
C21H30O2
Stálý Člen

Karma uživatele C21H30O2 - 83% PěstitelskáKarma uživatele C21H30O2 - 83% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 346  

Příspěvek č. 14

signalizaciu vodivosti a hladiny vody by som riesil radsej stupnicou z LEDiek. tie by mohli mat kazda inu farbu.

napriklad pri 100% by svietili vsetky ledky (zacinalo by to cervenymi a koncilo zelenymi ledkami).

pri 15% by svietilo par lediek z cerveneho spektra.


. (5%)
.. (10%)
... (15%)


.................... (100%)

kazda bodka reprezentuje 5%. myslim, ze to je jednoduchsie, ako menit pomer RGB lediek, aby si dostal pozadovany odtien.

vyzera to inak dobre.

Old Post 16-05-2014 v 10:53 AM
C21H30O2 je offline   Profil uživatele C21H30O2   Find more posts by C21H30O2   Foto galerie člena C21H30O2   Click here to Send C21H30O2 a Private Message   Add C21H30O2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filos
Stálý Člen

Karma uživatele filos - 54% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 15

Zdravim,

signalizaciu som uz vyriesil, jednoduchym hladinomerom, ktory ani nefungujev (je trochu tazky na to aby sa vznasal na hladine) a nakoniec sa ukazalo, ze perfektne zatial signalizuju kvapky, ktore dopadaju na hladinu. Kedze cim menej vody je v rezervoari, tym je i zvuk dopadajucej kvapky na hladinu iny (hlbsi). Zatial to staci


Momentalne by som rad zahajil vyskum......

Ale kedze pocas bakalarky sa mi nakopilo prace tolko, ze doteraz nestiham (bakalarku som uz obhajil pred mesiacom), tak snad tento tyzden pribudnu fotky, vizualizacie, texty atd...


Budem rad ak budete sledovat vyvoj a pripadne obohatite diskusiu svojimi poznatkami. Zatial vtom pestujem tak nejak, tak nejak tam obcas nalejem vodu (ked nestiham, tak priamo z vodovodu), tak nejak tam prilejem i hnojivo....Uz sa mi to skoro podarilo i cele rozbit, kedze sa mi to prevratilo pri prenasani....takze polovicku rastlin som pozabijal. Ale i napriek tomu rastliny rastu, hydro system zavlazuje. Teda vsetko funguje.

Preto tento tyzden dufam, ze zacnem od znova, poriadne rezy, poriadna fotodokumentacia, poriadny vyskum....

Nech to rastie!

PS: DIKY za podporu

Old Post 14-07-2014 v 10:35 AM
filos je offline   Profil uživatele filos   Find more posts by filos   Foto galerie člena filos   Click here to Send filos a Private Message   Add filos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
schutzesan
Stálý Člen

Karma uživatele schutzesan - 40% PěstitelskáKarma uživatele schutzesan - 40% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 137  

Příspěvek č. 16

Zajimalo by me jak jsi dokoncil ten svuj prototyp a zda jsi s tim dosel nejak dal

Old Post 22-09-2016 v 01:12 AM
schutzesan je offline   Profil uživatele schutzesan   Find more posts by schutzesan   Foto galerie člena schutzesan   Click here to Send schutzesan a Private Message   Add schutzesan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:41 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3359290 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív