Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Klonovací okénko - experimenty/techniky/postupy/srovnání
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 17

No jo, to je tím, že jsem teď na sezónu řezal poměrně dost a v krátkých intervalech. Není se čemu divit V zimě to je ale jiná Každopádně vyrostou ještě 2x-3x tolik, takže to nějak nevádí

Za 4 dny je to perfekt. Jednou jsem taky tak dostal řízky, ale když jsem je vyndal, samozřejmě, že s největší opatrností, celý bal se začal rozpadat a potom se mi zdálo, že celkově jsou kytky nějak zabržděné... Matkář byl taky nic moc fajnšmejkr a řízky byly jak dřevo. Ale dobrou zkušenost s tím moc nemám... Možná to je tak ale jen u mě

Old Post 07-06-2013 v 11:05 AM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 18


zkoušel jsem mimo jiné i jiffy, co o tom napsat, řezy v nich vypadají vitálněji a zdravěji, nez v kostkách, ale prokořenění trvalo tři týdny...

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 07-06-2013 v 15:23 PM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 19


.

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 07-06-2013 v 15:25 PM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 20

To jsem chtěl taky zkusit Parádní řez hele! Já jsem ještě kdysi dělal řezy do rašelinových kořenáčků a tam to sice trvalo taky v pruměru 2-3 týdny, ostatně to stálo za to ... začínám uvažovat, že se k tomu vrátím... každopádně už ne pod výbojkou ale fláknu to pod úsporky ať uvidím co a jak jen mě na tom štve, že bordel při řízkování bude nevyhnutelný ... každopádně to určitě do budoucna zase zkusím a nahodím sem.

Old Post 10-06-2013 v 09:48 AM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 21



Díky za pochvalu, snažím se dělat co nejhezčí kusy ...
Dneska jsem se konečně dostal k tomu, nařezat a nainstalovat tu ledku, svítí to hodně, až zbytečně moc, subjektivně jako dvě 150w mh, na ten prostor co k zakořeňování mám(70x45x130) by bohatě stačila 50w ledka..

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 11-06-2013 v 12:26 PM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 22

Tak to je docela mazec ... jaké má ta LEDka spektrum a kde se dá pořídit? Docela by mě to zajímalo

Old Post 13-06-2013 v 09:43 AM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Experiment č.1 - Stimulax I vs. Root!t Příspěvek č. 23



Tak jsem tu z aktualizací.

9. DEN OD ZASAZENÍ KLONŮ

Dnes ráno mě při 1. namáčení kostek ( 1ml Rhizotonic / 1 l vody, pH 5,8, EC=0,38) čekalo nemalé překvapení v podobě zakořeněných klonů. Vždycky jsem byl přesvědčen, že mezi zakořeňovacími hormony nejsou nějaké markantní rozdíly ale dnes jsem se přesvědčil o opaku a to mě příjemně překvapilo. Takže jak to momentálně vypadá?

- Z 30 klonů zasazených pomocí Stimulaxu I je 8 pěkně zakořeněných. Kořínky nejsou zatím nijak velké ale jsou docela tlusté a celkový vzhled klonů vypadá super.

- Z 29 klonů (jednu kostku jsem omylem vynechal) zasazených pomocí gelu Root!t není zatím zakořeněn ani jeden. Tohle mě docela naštvalo, protože tento gel jsem v předchozích klonováních preferoval a vzhledem k jeho ceně (cca 200,-Kč) jsem doufal v docela jiný výsledek než u Stimulaxu I, který stojí nějakých 40,-Kč. Možná, že kořeny teď vybují nějak explozivně a najednou ale moc tomu nedávám. Každopádně nehodnotím jen rychlost ale také vzhled kořenů, vitalitu atd (viz. nahoře). Takže uvidíme.


- Skleníček jsem otočil o 180° abych zpochybnil možnost, že jedna strana je osvětlena více a jedna méně.
- 4 den od zasazení dostali klony plánovaný postřik Rhizotonicem 2 ml/1 l. Další postřik bude zítra, tedy 10 den.
- Jediné, co mi dělá opravdu starost je vysoká teplota ve skleníku, která se vyšplhává až na 30°C. Nějaké větší problémy s tím nejsou, jen je poznat, že jsou klony ve středu světlejší. Už mám naplánováno řešení pro budoucí klonování se kterým vás později seznámím. Momentálně jsem do Řízkárny č.1 přidal ofukový ventilátor namířený ven z pootevřené skříňky. Teplota sice klesá ale ne o moc.
- Kolem 13 dne, podle počtu zakořených klonů, plánuji pravidelný postřik G.E.T. NEEM jako prevenci proti trásněnkám, které mi docela nedávno napadly matky. Už jsou sice pryč, teda alespoň jsem dlouho žádnou nenašel, ale chci se vyvarovat všem těhle zmetkům.

... Alespoň 80% klonů v kostkách 4x4x4 jsem měl vždy zakořeněné kolem 12-15 dne, tak uvidíme jak to bude teď, když je lehce zvýšená teplota a Root!t zatím nevykazuje známky spolupráce. Každopádně klony vypadají živě, se zvednutými listy směrem ke světlu a nevypadá, že by nějaký z nich umíral. Což se také občas stane. Připojuji fotky zakořeného řízku z 9. dne. Předpokládám, že první kořínky u prvního klonu se Stimulaxem I vylezli 7 den - soudě podle velikosti kořínků.

Naposledy upravil Dellies 13-06-2013 v 11:31 AM

Old Post 13-06-2013 v 10:16 AM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 24

Zajímavé téma,

jestli se mám vyjádřit ke klonování tak používám osvědčený Stimulax I a rw sadbovačky s upraveným ph na 5,7 Prokoření za 7-10 dní jak která genetika.
Řezy teda řežu spíše vrcholové, někdy i 15 cm vysoké, že se nevejdou do pařníku. Listy krátím na 1/3

Asfalt má krásné řezy s celými listy.
Ty tvé jsou fakt dost malé, tohle odřezávám od těch mých na spodní části řezu, ale jestli to je pro pokus zakořenění tak OK

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 13-06-2013 v 10:24 AM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Experiment č.1 - Stimulax I vs. Root!t Příspěvek č. 25



A tady nějaké další. Omlouvám se za kvalitu a za neotočenou fotku - nemám tu žádný editor. Až budu moct být připojen z domu, fota budou v pořádku.

Old Post 13-06-2013 v 10:25 AM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
12345
Stálý Člen

Karma uživatele 12345 - 75% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 49 

Příspěvek č. 26

Pokus pekny, ale 3 x vetší klony nevidim..

Old Post 13-06-2013 v 10:31 AM
12345 je offline   Profil uživatele 12345   Find more posts by 12345   Foto galerie člena 12345   Click here to Send 12345 a Private Message   Add 12345 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 27

Díky za reakci. Vím, že jsou dost malé, ale od března do června jsem je řezal v intervalu asi 10-14 dní. Matky, ze kterých se dalo řezat byly 4 a dohromady mi daly takové množství klonů, že by se vám přetočili zornice. : Teď jim dávám samé dobroty (Mam 8, Rhizotonic, Vápník, Křemík) a už je řežu spíš jen pro zkrácení. V době, kdy jsem řezal tyto, vypadaly matky ořezané docela jak košťata a teď? Nevlezou se mi do skříně! Fotky nahodím zítra a řežu už taky jen vrcholové. Předtím jsem dost šetřil každým výrustkem, protože co výrustek, to klon - i když mu to trvalo trochu delší dobu. Navíc jsem včera konečně zjistil, že rostliny DP#3 a DP#4 jsou samice, takže teď budu řezat i z nich. Uvidíte v dalších experimentech

Old Post 13-06-2013 v 10:37 AM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 28

citace:
Původní příspěvek od 12345
Pokus pekny, ale 3 x vetší klony nevidim..


Tak to, že rostou jde vidět na první pohled. Však počkej ještě pár dní Apropo, nemám potřebu řezat obrovské klony ... Odteď ale už budou - nemusím s nimi šetřit.

Old Post 13-06-2013 v 10:38 AM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 29



Aby jste mě zbytečně neodsuzovali kvůli velikosti klonů, přidávám fotky z předchozího klonování. To bílé naspodu je perlit - když řezy prokoření, dám je většinou do jiného skleníku, který vysypu perlitem a ten zvlhčím rozprašovačem s nějakým kořeňákem. Občas je řezat malé musím ... ale no stres, vím co dělám

Old Post 13-06-2013 v 10:59 AM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 30



Klon/řez


Když je fikneš větší tak možná i ušetříš na svícení na zakořeněný řez a tím dosažení určité výšky na přepnutí, na klon svítíš vždy míň watů než na zahájený pěst.

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 13-06-2013 v 13:57 PM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 31

Moc pěkný ... no já v současné době nepřepínám, takže na wattáži neušetřím ... kámoši asi jo, ale vzhledem k tomu, že klony, které jsou příspěvek nad tebou přepínali po týdnu až 10 dnech růstu v kokosu a vyrostli z toho rostliny tak akorát, nevidím skoro žádný problém. Příště ale jdu do vyšších. Tobě každopádně K+, jsou to krasavci. Kdyžtak tu nahoď postup nebo příště prubni taky nějaký experiment

Old Post 13-06-2013 v 14:22 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 32

Hopík44: Co máš v matkárně/řízkárně za světlo? Máš mezipatra dost od sebe, tipnul bych že CFL...

Old Post 13-06-2013 v 14:29 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:21 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1726420 seconds with 37 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív