Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Klonovací okénko - experimenty/techniky/postupy/srovnání
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Obecné Klonovací okénko - experimenty/techniky/postupy/srovnání Příspěvek č. 1

Zdravím,

tenhle thread jsem založil z důvodu nalezení nejlepších klonovacích technik, preparátů pro řízkování a dalších důležitých aspektů matkařské práce. Chci se tady s vámi podělit o nejrůznější experimenty a postupy jak zacházím s klony a doufám, že mne v tom nenecháte samotného a budete přispívat i vlastní zkušenosti.

Postupem času bych tady chtěl nasbírat postupy k zakořenění ve všech známých i neznámých médiech a systémech, které jsou v momentální době k dispozici. Budu se snažit tento thread co nejčastěji vyživovat novými příspěvky aby hodnota tohoto threadu jen tak neklesla.

Vím, že spousta vás tady a fóru má vlastní techniky s tipy jak získat co nejkrásnější a nejdříve zakořeněné klony. Proto vás prosím, aby jste se o tyto techniky podělili a podpořili tak kvalitu klonování.

Je mi jasné, že většina z vás preferuje způsob řízkování, který tady postnul místní klonovací guru Hlava, kterému patří můj velký respekt.

Nicméně vím, že jsou i jiné způsoby a doufám, že se dopracujeme k tomu nejlepšímu a nejrychlejšímu.

Jednou z věcí, která rozhodně ovlivní kvalitu a rychlost klonů je vývoj a péče o mateční rostliny. Mateční rostliny jsou základ, ovšem starost o klony se nějakým větším způsobem neliší. Každopádně bych byl rád i za informace k vašim metečním rostlinám a postupu jakým se o ně staráte a v jakých intervalech klonujete.

Témat k experimentům mám docela plnou hlavu a pokud vyšší síla dá, tak matky budou co 2-3 týdny spolupracovat a s těmito experimenty mi pomůžou. V každém názvu nového příspěvku tedy budu uvádět o jaký experiment se jedná a jaké jsou jeho predispozice.

To by bylo k úvodu a na uvedení do praxe slibuji, že vás nenechám čekat dlouho.

Old Post 29-05-2013 v 19:56 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Experiment č.1 - Stimulax I vs. Root!t Příspěvek č. 2

Takže dnes večer započne Experiment č.1 - Porovnání účinnosti zakořeňovacího stimulátoru/hormonu - Stimulax I vs. Root!t.

Vzhledem k tomu, že se má úspěšnost v zakořenění pohybuje kolem 90% procent (i více ), budu hodnotit i další faktory:

a) Rychlost
b) Vitalita
c) Vzhled a hustota kořenů (vlásečnice)
d) Úspěšnost


- Sadbovací kostky budou Grodan Delta 4x4x4 (osvědčili se mi zatím nejvíce)
- Kostky jsou momentálně naloženy již přes 24 h ve vodě s pH 5,6 + kořenový stimulátor Canna Rhizotonic 1 ml/1 l
- Klony budou po zasazení umístěny do miniskleníku 56x31x22 cm s ventilací a přemístěny do "Řízkárny č.2".
- Co 4 dny dostanou postřik Canna Rhizotonic 2 ml/0,5 l

--------------------
Prostory pro klony mám následující:

Řízkárna č.1

Velikost:
- cca 40h x 80š x 40v

Osvětlení:
- 2x Lineární zářivka 18 W (6400K)

Ventilace:
- Pasivní

- Oblepeno reflexní diamantovou fólií


Řízkárna č.2

Velikost:
- cca 40h x 80š x 200v

Osvětlení:
- CFL 200 W (6400 K)
- Reflector Hammer stucco

Ventilace:
- Pasivní

- Oblepeno reflexní diamantovou fólií
- Na podlaze nopovací fólie

--------------------
Matkárna

Velikost:
Homebox L (100 x 100 x 200 cm)

Osvětlení:
- Výbojka MH Sunmaster Cool Deluxe 400 W (momentálně ale Phillips Son-t Pia Plus 600 W)
- Předřadník elektronický Lumatek 600 W s regulací a funkcí Super Lumen
- Reflektor Diamond large SC-R850

Ventilace:
- Odtah: -Ventilátor Prima Klima 420 m3/h s regulací otáček a termostatem
-Pachový filtr Prima Klima K2601 (až 480 m3/h)
- Přítah: -Axiální ventilátor Sunon 160 m3/h
- Ofuk: -2x Ventilátor Hurricane

+ Zvlhčovačka SPS 808

Měřím s:
Essentials pH metr
Tec-hu EC metr
--------------------

To by bylo k nastavení growroomů. Teď ke genetice.

Genetika (použitelná pro řezání):
- Chronic #3 / Serious Seeds / selekce z reg. semen
- Chronic #7 / Serious Seeds / selekce z reg. semen
- Mohan Ram / Sweet Seeds / z fem. semene (vysvětlím)
- Top 44 #1 / Homegrown Fantaseeds / z fem. semene
- Top 44 #2 / Homegrown Fantaseeds / z fem. semene

Další genetika (zatím nezjištěno pohlaví):
Durban Poison #1 / Dutch Passion / z reg. semen /selekce teprve proběhne
Durban Poison #2 / Dutch Passion / z reg. semen /selekce teprve proběhne
Durban Poison #3 / Dutch Passion / z reg. semen /selekce teprve proběhne
Durban Poison #4 / Dutch Passion / z reg. semen /selekce teprve proběhne

Někteří z vás se možná diví, že mám v "použitelné genetice" i matky vypěstované z feminizovaných semen. Odpověď je jednoduchá - nikdy se mi nestalo, že by se u řízků projevil hermafrodismus nebo byli nějakým způsobem zdegenerovány. Předchozí matku jsem měl Caramelo od Delicious Seeds, také z fem. semene a vše šlapalo nádherně. Nikdy ani jedna koule, kytky silné, zdravé, prostě super. Matku jsem držel asi jen rok ale z důvodu omezení prostoru jsem ji musel fiknout. Mimochodem Caramelo byla jedna z nejlepších genetik, které jsem měl tu čest pěstovat. Vřele doporučuji. Hermafrodismus se u fem. matek a z řízků, z nich pořízených projeví pouze v případě, že projdou opravdu velkým stresem hned na počátku života, což se nestalo. Navíc řízky, které produkuji jsou v maximální většině jen pro mě a mé přátele, kterým tento fakt samozřejmě říkám. Nikdo si nikdy nestěžoval a stěžovat ani nebude, tím jsem si jistý.

- Stáří matek je Cronicu a Mohan Ram je cca 5-6 měsíců
- Staří Durban Poison a Top 44 je 4-5 měsíců

Jak to vypadalo při zasazování můžete kouknout zde:
http://grower.cz/forum/showthread.p...%2BMohan+%2BRam

- Matky jsou v hlíně (BioBizz Light Mix)
- Byly několikrát přesazeny a podhozeny
- Momentálně jsou v 11 l květináčích

Hnojiva použitá na matky:
- Nitrozyme (zálivka občas, spíše postřik)
- G.E.T. Let's Grow A (momentálně již nepoužívám)
- G.E.T. Let's Grow B (momentálně již nepoužívám)
- G.E.T. Let's Start (momentálně již nepoužívám)
- Vermesfluid (postřik)
- Bio Nova N 27%
- Bio Nova Ca 15% (nedávno zjištěn deficit vápníku)
- Metrop MAM 8 (od nedávna - super věc)
- Essentials Sillicon+ (sice spíše do hydra, ale nemám žádná hnojiva na bázi křemíku, tak to používám - viditelné zpevnění stonků)

Prevence a ochrana:
- G.E.T. Neem Oil (1x týdně)
- Spruzit potřikovač (nalezeny třásněnky)

Další chemie:
Essentials - pH Buffer 7.0 (kalibrace pH)
Essentials - pH Probe Refill & Storage (uchovávácí roztok pro pH metr)
Essentials - Conductivity Standart 2,76 mS/cm (kalibrace EC metru)
Essentials - OxyPlus 17,5% (H2O2)

To by mělo být k setupu asi vše. Večer proběhne řízkování kde ze zatím neurčených matek odeberu 60 klonů. Na 30 ks bude použit práškový zakořeňovač Stimulax I a na 30 ks gelový Root!t. Uvidíme co dopadne lépe. Kdyby vás ještě něco zajímalo, pište. Fotky atd nahodím co nejdříve to bude možné.

Naposledy upravil Dellies 31-05-2013 v 12:43 PM

Old Post 31-05-2013 v 11:56 AM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 3

Ještě jeden malý dodatek - k pufrování kostek už jsem použivál všechno možné - Nitrozyme, OxyPlus, G.E.T Power Thrive ale s s Rhizotonicem pufruju poprvé. Takže je to svým způsobem taky experiment

Old Post 31-05-2013 v 12:28 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 4

Moc se omlouvám ale čas se nezkřížil s příležitostí a tak ke klonování zatím nedošlo. Chystám se na vše dnes večer. Jen by mě zajímal váš názor na tento "problém"- Ve čtvrtek jsem naložil kostky do pufrovacího roztoku. Dnes je pondělí a já si nejsem zcela jistý, zda půjdou ty kostky ještě použít... Mám jich "naložených" 60 a moc se mi nechtějí vyhazovat. Každopádně kdyby měli způsobit nějaký problém, klidně je vyměním. Máte s tím někdo zkušenost? Kostky vypadají zcela normálně ... jen mám strach ať se mi tam neobjeví nějaká plíseň nebo jiný problém. Díky za odpověď.

Old Post 04-06-2013 v 11:50 AM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 5

Ahoj, zajímavý téma, budu sledovat. Já osobně používám stimulax 1, další dva, gelovej a tekutej se mi nesvědčili.. klasický malý kostky a nijak nepufruju, namáčim těsně před zapichováním do neupravený, přes noc odstátý vody.
úspěšnost až na malý vyjímky sto procentní a prokořeněno je většinou do týdne, max 10 dní.
Teď na zakořeňování budu zkoušet 100w bílomodrou LEDku, tak jsem zvědavej..

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 04-06-2013 v 11:59 AM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 6

citace:
Mám jich "naložených" 60 a moc se mi nechtějí vyhazovat. Každopádně kdyby měli způsobit nějaký problém, klidně je vyměním.


Nemyslim, že by s nima něco bylo. Stejně ty kostky po dobu zakořeňování držíš furt mokrý, třeba dva týdny. Pár dní navíc jim neuškodí, navíc když jsou ponořený ve vodě.

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 04-06-2013 v 13:00 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 7

To je fakt ... taky jsem si to tak zdůvodnil. Každopádně jsem chtěl slyšet i jiný názor. Tak tedy díky

Old Post 04-06-2013 v 13:12 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od asfalt
Ahoj, zajímavý téma, budu sledovat. Já osobně používám stimulax 1, další dva, gelovej a tekutej se mi nesvědčili.. klasický malý kostky a nijak nepufruju, namáčim těsně před zapichováním do neupravený, přes noc odstátý vody.
úspěšnost až na malý vyjímky sto procentní a prokořeněno je většinou do týdne, max 10 dní.
Teď na zakořeňování budu zkoušet 100w bílomodrou LEDku, tak jsem zvědavej..


Taky se dá. Začínal jsem podobně. Každopádně až pojedeš s tou LED, tak to sem zkus prosím nahodit

Old Post 04-06-2013 v 13:25 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Experiment č.1 - Stimulax I vs. Root!t Příspěvek č. 9



Tak z předvčerejška na včerejšek v noci proběhlo první experimentální klonování, aby se prokázala účinnost zakořeňovacích hormonů - Root!t a Stimulax I.

Tím, že většina klonů byla zasazena po půlnoci, budu dnešní den brát jako druhý den života klonů.

Takže k věci. Jak jsem psal výše, k zakořenění byly použity 4x4x4 rockwoolové kostky Grodan Delta. Ty byly čtyři dny (!) naloženy v odstáté vodě s pH 5,8. Byl přidán Canna Rhizotonic 1 ml / na litr.

Celkově bylo nařezáno 60 klonů a to takto:
24x Chronic #3
24x Chronic #7
12x Mohan Ram

Polovina klonů každé genetiky byla "smáčena" v různém zakořeňovacím hormonu ( 24x Chronic = 12x ve Stimulaxu I a 12x v Root!t). Snažil jsem se použít i stejně velké a vzhledově vypadající klony aby byl experiment co nejpřesnější.

- Root!t byl použit "vstříknutím" do kostek i namočením stonku.
- Stimulax I byl použit ovalením stonku a následným lehkým otřením.
- Do kostek jsem udělal plastovým párátkem hlubší díru. Asi do 3/4.

Old Post 06-06-2013 v 14:32 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Experiment č.1 - Stimulax I vs. Root!t Příspěvek č. 10


Materiál k řezání nechávám vždy v odměrce s odstátou vodou a pH 5,8 aby byly větve na řezání pěkně čerstvé.

Naposledy upravil Dellies 06-06-2013 v 15:24 PM

Old Post 06-06-2013 v 14:44 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Experiment č.1 - Stimulax I vs. Root!t Příspěvek č. 11



Klony řežu spíše menší, postranní než vrcholové. Tím, že je nesázím do klasických malých 2,5x2,5 kostek ale do větších, tak vždy ještě povyrostou, takže nou stres Občas říznu i pár vrcholových, pokud mají dost tvrdý stonek ale moc ne. Na fotkách je ukázka klonu, před zkrácením listu.

Naposledy upravil Dellies 06-06-2013 v 15:24 PM

Old Post 06-06-2013 v 14:49 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Experiment č.1 - Stimulax I vs. Root!t Příspěvek č. 12



Tak a tady už je vše nařezáno. Pokud má někdo námitky proti velikosti řízků, tak vám garantuji, že po těch 10-14 dnech (což je takový hrubý průměr) budou všechny 3x větší. Ta délka, kolem 10-14 dnů by šla zkrátit i použitím Clonex Mist, což je sprej na postřik listů. S jeho použitím jsem měl cca 30% řízků v kostkách 2,5x2,5 prokořeněných už za 6 dní... Ale teď jedem jiný test, takže si to necháme na příště

Naposledy upravil Dellies 06-06-2013 v 15:23 PM

Old Post 06-06-2013 v 15:08 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Experiment č.1 - Stimulax I vs. Root!t Příspěvek č. 13



No a tady už jsou ve skleníčku komplet. Horní stranu skleníčku vždy první den trochu orosím. Po přehození pod světlo měly světlo první den světlo 24 h. Teplota se pohybuje podle toho, jestli se ve spodní části skříně svítí nebo ne. Většinou ale nepřesahuje 28%. Nově jsem tam přidal i klipsnový ventilátor ať trochu chladí zářivky a vyfukuje teplý vzduch z lehce otevřené skříně. No uvidíme

Old Post 06-06-2013 v 15:12 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Experiment č.1 - Stimulax I vs. Root!t Příspěvek č. 14



Vlhkost už si holky budou regulovat samy. Plánovaný je jen postřik co 4 dny Rhizotonicem + OxyPlus (peroxid). Na druhém fotu je sonda od teplo-vlhkoměru přímo nad vrcholky klonů.

Old Post 06-06-2013 v 15:16 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 15

Další fota se budu snažit přihodit zítra nebo v neděli. Tak se tu zatím mějte Groweři

Old Post 06-06-2013 v 15:33 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 16


ahoj, vypadá ti to pěkně, ale děláš teda miniatury

jasný, rád se o zkušenosti s ledkou podělím, o víkendu se snda dostanu k tomu jí nainstalovat..

foto pro zajímavost, nezbyla mi kostka, tak jsem řízek píchnul do noname substrátu na řížkování a sazenice, samozřejmě sterilizovaného, po čtyřech dnech se dole ukázal první zoubek..

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Naposledy upravil asfalt 06-06-2013 v 20:02 PM

Old Post 06-06-2013 v 19:37 PM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:28 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6617420 seconds with 37 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív