Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Neustále se mi rodí hermáče, jak to???
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
The Ace
Nový Člen

Karma uživatele The Ace - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 29  

Neustále se mi rodí hermáče, jak to??? Příspěvek č. 1

Ahoj groweři,

sem už totálně v koncích se všema nápadama a potřebuju zoufale pomoct.
ZA poslední 2 roky se mi v každý úrodě dělají hermáče.. Nejsou to ale klasický hermáče který vám udělaj jasnej samčí květ, ale sou to klasický samiččí blizny ktery když rozevřu tak je v nich malý zelený semínko. Někdy, ale opravdu málokdy najdu vedele toho semínka nepatrnej samčí květ.. píšu nepatrnej, protože samčí květ má třeba 1-2 mm, ale tenhle když už ho tam objevim tak je mnohem kratší.
Další zajímavost je že ty semínka většinou zůstanou zakrnělý až do konce květu.. některý se normýálně vyvynou, ale většina jsou ale furt malinký zelený semínka.
Za tu dobu co se mi tohle děje sem si myslel že je to řízkama a vyměnil jsem snad 5 dodavatelů a minimálně 5 modelů. Nechtěl sem to sem psát abych ho eventulně nepoškodil, ale měl jsem i řízkly od hlavy a u některých z nich sem měl stejný problém. Jo ještě stojí za zmínku, že se tenhle podivnej druh hermáče projevuje u některejch modelů víc a u některejch mín. Třeba posledně sem už ze zoufalství zkusil 4 modely naráz a mazar ten byl celej osypanej semenama jako blázen, potom chronic byl o něco mín, j.harrer ještě o něco mín a diesel měl jen na některých kytkách sem tam zelený zakrnělý semínko .
Tak sem teda vyselektoval diesel a jedu ten.. jenže sem narazil na super zdroj řízků a koupil jsem žraloka. no a dneska po měsíci květu sem najednou cejtil, ten zvláští smrad co vydávaj jen hermáče.. kdo to nezažil, tak neví, ale můžu říct že hermáč má specifickou vůni, kterou já už bohužel poznám na sto honů . Kouknu na paličky a zase pod většinou paliček je blizna ve který je zelený semínko.
A já už sem z toho prostě zoufalej a nevim co s tim
Mám osmozovanou vodu a s tou sem taky zkusil všechno.. jednou jsem jel kytky jen s osmozovanou vodou+ hnojky, pak neosmozovanou vodu + hnojky a nakonec vodu půl na půl +hnojky a furt je to stejný.
Vyměnil jsem lampy, dokonce sem i tu místnost zboural a přestěhoval jinam v baráku, ale furt to samý. Ph vody prakticky neupravuju, protože s osmozou a hnojkama to má cca 6,2ph.
Ještě mě napadá jestli to nemůže bejt hnojivama, ale to je asi blbost.. jenže už nic jinýho mě fakt nenapadá. Nevim si rady , pomooc.. mám pocit, že sem nějak projkletej nebo co, protože tohle neni normální.

Hnojky mám kdyžtak plagron terra bloom (jel jsem i alga bloom) + green sensation.. postřik phyt amin/vita race a občas nákej vitamín od plagronu jako postřik. jednou za tejden proleju enzymem..

Old Post 21-03-2013 v 02:12 AM
The Ace je offline   Profil uživatele The Ace   Find more posts by The Ace   Foto galerie člena The Ace   Click here to Send The Ace a Private Message   Add The Ace to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 2


Jo , jasně , to mi před 14dny psaly dvě dámy co si ode mě braly klony v lednu že na všech 5ti druzích jsou koule , a ze to maj na trech různych mistech (pěstirnách) takze problem bude asi v klonech , trochu sem zapanikařil a říkal to neni mozny no nechal sem si poslat fotky a do druheho dne nez mi je poslali sem byl nervozni , pak sem se podival a vše bylo jasné , dámy a pravděpodobně i Ty jsi si spletl koule a pestík , viz http://grower.cz/forum/showthread....0776#post750776 , dělá se většinou pod stonkem od listu a většinou tam je něco jako počátek semínka , v některych připadech se tam to semínko udělá ale neni to pravidlem , takže být tebou sem v klidu a doučim se biologii rostlin , Čau Hlava

EDIT:Na fotce sem ti označil to o čem si mysliš ze jsou koule , je to tak ??

Old Post 21-03-2013 v 02:43 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rákosníček
Stálý Člen

Karma uživatele Rákosníček - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 751  

Příspěvek č. 3

malinký zárodky semínek jsou poměrně normální, ale pokud se ti některý vyvíjej až ve zralý semínka tak je to divný...

zárodky semínek(cca 1mm a menší) mám na kytkách často, i banánky se mi občas dělaj u některejch modelů, ale sterilní a semínka nikdy ve vývoji nepokračujou, to se mi stalo jen u hermáče co měl jasný klasický samčí květy

Old Post 21-03-2013 v 07:22 AM
Rákosníček je offline   Profil uživatele Rákosníček   Find more posts by Rákosníček   Foto galerie člena Rákosníček   Click here to Send Rákosníček a Private Message   Add Rákosníček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Ace
Nový Člen

Karma uživatele The Ace - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 4

Jo ano, je to pestík.. ale zvláštní je, že třeba ten w.shark. má ty zárodky semínka i na vršku paličky, úplně na špičce. a už teď má takovou specifickou vůni/smrad .. kdykoliv se mi stalo, že nějakej model měl víc semínek, tak smrdí takhle divně.. mám tam teď diesel a w.shark a u toho dieselu sem našel snad jen jeden pestík se semínke, ale ten žralok to má pod každou paličkou a někdy jak sem psal i na vrchu paličky, nebo i z boku paličky, ale má jich podstatně víc.. když sem tam měl ty 4 modely, tak třeba ten mazar byl celej posetej mini semínkama a smrděl fakt hnusně.. a chronik na tom byl dost stejně, možná o něco líp.
u těhle dvou modelů si to vysvětluju tim že sou už starší, z fem. semínek a že je ten tip řízkoval už moc dlouho. ale stejně nechápu, že sem na nich nenašel hermáče, když měli tolik semínek. ten mazar sem popravdě nenechal ani dokvést a vytrhal sem ho.. chronic sem nechal do konce aty semínka se už nevyvíjeli. ale sem tam sem na něm našel i semínko který bylo podstatně větší. možná ne úplně vyvynutý, ale když sem ho pálil v brku, tak to všichni cejtili..
ten w.shark, je nedávno nařízkovanej a stejně zase dělá hromadu zelenejch semínek, který sou v pestíku i na paličce..
zkusim udělat makro, ale nejsem v tom oc zkušenej.

Old Post 21-03-2013 v 09:14 AM
The Ace je offline   Profil uživatele The Ace   Find more posts by The Ace   Foto galerie člena The Ace   Click here to Send The Ace a Private Message   Add The Ace to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Ace
Nový Člen

Karma uživatele The Ace - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 5

pokud je to teda normální, tak by mě zajímalo, jestli se tenhle výskyt zárodků semen dá nějak omezit.. a jak..

ale stejně mi to nepřijde normální.. děje se mi to cca 2 roky a před tim dalších x let sem nic podobnýho nezažil.. žádný zárodky semínek..

Old Post 21-03-2013 v 09:16 AM
The Ace je offline   Profil uživatele The Ace   Find more posts by The Ace   Foto galerie člena The Ace   Click here to Send The Ace a Private Message   Add The Ace to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Ace
Nový Člen

Karma uživatele The Ace - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 6

tady sou obrázky semínek na paličce.. nejsou moc vidět ale sou tam
http://img.pictureup.cz/21032013/e55cdfa61b24b4e426f0f680c13727aed70d3d25.jpg

http://img.pictureup.cz/21032013/bcdb24e6af790b21348494f542a04932957b450c.jpg

Old Post 21-03-2013 v 09:47 AM
The Ace je offline   Profil uživatele The Ace   Find more posts by The Ace   Foto galerie člena The Ace   Click here to Send The Ace a Private Message   Add The Ace to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Ace
Nový Člen

Karma uživatele The Ace - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 7

blizny (nebo pestík teda?)
http://img.pictureup.cz/21032013/c2e467ca53801c534204df2af930e39a1cdd30ef.jpg

vykuchaná blizna/pestík +semínko(zárodek)
http://img.pictureup.cz/21032013/b1745854512fb891b2d2cf0ee2e9fd11a06af46f.jpg

Naposledy upravil The Ace 21-03-2013 v 10:06 AM

Old Post 21-03-2013 v 09:51 AM
The Ace je offline   Profil uživatele The Ace   Find more posts by The Ace   Foto galerie člena The Ace   Click here to Send The Ace a Private Message   Add The Ace to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ignácius_Raily
Stálý Člen

Karma uživatele Ignácius_Raily - 44% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 8

Nepěstuje si někde v okolí nějáká bábá trávku na mastičky ? Zažil jsem to, bábá nevytrhala samce a já měl po legraci........

42

Old Post 21-03-2013 v 11:26 AM
Ignácius_Raily je offline   Profil uživatele Ignácius_Raily   Find more posts by Ignácius_Raily   Foto galerie člena Ignácius_Raily   Click here to Send Ignácius_Raily a Private Message   Add Ignácius_Raily to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thespis
Šerif

Karma uživatele Thespis - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od The Ace
pokud je to teda normální, tak by mě zajímalo, jestli se tenhle výskyt zárodků semen dá nějak omezit.. a jak..

ale stejně mi to nepřijde normální.. děje se mi to cca 2 roky a před tim dalších x let sem nic podobnýho nezažil.. žádný zárodky semínek..


a co se za poslední 2 roky změnilo u tebe v pěstírně, krom toho, že jsi ji stěhoval? jak říkam, hledej problém v periodě nebo v tom světle jak jsem psal v PM... normální je když máš tak 0 až 5 zárodků třeba na 20 gramový kytce, ne když ti "bouchá brko u huby nebo když to chutná jako nehty"...


Old Post 21-03-2013 v 16:58 PM
Thespis je offline   Profil uživatele Thespis   Find more posts by Thespis   Foto galerie člena Thespis   Click here to Send Thespis a Private Message   Add Thespis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od The Ace
tady sou obrázky semínek na paličce.. nejsou moc vidět ale sou tam
http://img.pictureup.cz/21032013/e55cdfa61b24b4e426f0f680c13727aed70d3d25.jpg

http://img.pictureup.cz/21032013/bcdb24e6af790b21348494f542a04932957b450c.jpg


To nejsou bananky ani kule . Oka

citace:
Původní příspěvek od The Ace
blizny (nebo pestík teda?)
http://img.pictureup.cz/21032013/c2e467ca53801c534204df2af930e39a1cdd30ef.jpg

vykuchaná blizna/pestík +semínko(zárodek)
http://img.pictureup.cz/21032013/b1745854512fb891b2d2cf0ee2e9fd11a06af46f.jpg


Jo pestík a pestík rozmáčklej , jak z toho poznaš zarodek semínka ?? To se uděla az uplně nakonec a fakt jedno dve seminka v palici se muze stát...

Old Post 21-03-2013 v 17:19 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 11

Taky se mi stalo že vrchní palice měla tak 2-3 semínka, do teď je mám schované, už rok. Myslíte si že se dají použít nebo je riziko hermáče?

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 21-03-2013 v 17:57 PM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
O.G. Kush
Nový Člen

Karma uživatele O.G. Kush - 20% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 12

zdravim. abych prispel svou troskou do mlyna,jel jsem x zklizni jen ze semen a x zklizni z rezu od x matkaru tady. znamy to same,nevedeli jsme si rady proc skoro v kazde blizne je maly zarodek seminka,kupovane sakly od vsech moznych typku skoro v kazde blizne miniaturni zarodek seminka,v kazdem brku co nam proslo pod rukama za posledni dva roky. nevedeli jsme si rady a vyresili jsme to tak,ze bud jsou to vsechno uz preslechtene geny,nebo ta blizna proste bez toho zarodku ani nevyroste a ma tam byt a jen ceka na to,jestli se v okoli obevi nejaky pyl

Real G smoke O.G.

Old Post 21-03-2013 v 20:23 PM
O.G. Kush je offline   Profil uživatele O.G. Kush   Find more posts by O.G. Kush   Foto galerie člena O.G. Kush   Click here to Send O.G. Kush a Private Message   Add O.G. Kush to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
iabek
Stálý Člen

Karma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 240 

Příspěvek č. 13

Ahoj, resil jsem to tady nedavno, jak se zda, proste se to obcas deje...

http://grower.cz/forum/showthread.p...0&pagenumber=25


VÝPRODEJ VYBAVENÍ 2021:
Střihač trimpro rotor - 15 000,-
Ventilátor AIRBOX 500m3 - 3 500,-
Různé vybavení - od 100,-


330w LED / Big Bud ze semen / Amazon
6x Nebula - 400w MH+HPS HYDRO
6x Bubba Kush - 400w MH+HPS HYDRO
Texada Timewarp (400w a 250w) - selekce, matky, klony
4x Sensi Star, 1x Agent Orange - 250w HPS hlína No. 4
3x Orange Bud, 1x OG Kush, 1x ERSB 125w CFL/250w HPS hlína No. 3
4x Mazar 1x Euforia - 125w CFL/250w HPS hlína No. 2
4x L.S.D. 1x Big Bud XXL - 125w CFL/250w HPS hlína No.1
Out 2011 - Khola (?)

Old Post 21-03-2013 v 22:31 PM
iabek je offline   Profil uživatele iabek   Find more posts by iabek   Foto galerie člena iabek   Click here to Send iabek a Private Message   Add iabek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Ace
Nový Člen

Karma uživatele The Ace - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 14

ignácius: taky sem si to chvíli myslel, ale v zimě báby veku asi nic nemaj

Thespis:
světlem to asi nebude, protože jak sem ti psal, ve tmě svítim zelenym světle, což jak vim jim nevadí, ale spíš tam skoro vůbec nechodim.. a denní světlo se tam prosrtě nedostane.

Hlava: ta fotka je rozmazaná, já prostě to makro neumim. ale když se koukneš na ten rozmáčklej pestík, tak to semínko je vedle něj na prstu.. je jen špatně vidět.. v každym tom pestíku to semínko je.. fakt v každym.

Hopík: co já vim tak z toho téměř na 90% vyroste samice, ale je taky velká pravděpodobnost že to bude hermáč.

O.G.Kush : taky si myslim že na to máj vliv přešlechtěný geny, ale problém je že když jedny řízky vypěstuju já ve svejch podmínkách a ty samý řízky jede můj kámoš jinde, tak já semínka mám a on ne.. takže to bude muset bejt něčim u mě..
Jediný co sem změnil a podezírám že by to mohla bejt poslední možnost problému je hlína.. před tim sem měl arénu a jel jsem hydro kostky, teď mám normálně květníky a jedu light mix+ plagron hnojky a myslim že od tý doby je tenhle problém.
myslíte si že na to může mít vliv hlína?
podle vašich reakcí chápu že se to tu a tam děje, ok.. ale mě by zajímalo, jestli někdo ví, jaký vlivy tu tvorbu semen ovlivnujou?
Co sou pro kytku podňety aby začala dělat zárodky semen?

Iabek: díky na topic kouknu..

Old Post 22-03-2013 v 13:04 PM
The Ace je offline   Profil uživatele The Ace   Find more posts by The Ace   Foto galerie člena The Ace   Click here to Send The Ace a Private Message   Add The Ace to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od The Ace

Hlava: ta fotka je rozmazaná, já prostě to makro neumim. ale když se koukneš na ten rozmáčklej pestík, tak to semínko je vedle něj na prstu.. je jen špatně vidět.. v každym tom pestíku to semínko je.. fakt v každym.


No pak uz zbejvá jedině to že ti tam někdo pěstuje schválně celoročně samce , asi o tobě ví , tak ti děla naschvaly , hele pořid si na přitah HEPA filtraci a UV lampou a máš klid , ja i kdyz je to rozmazaný vidim nejakou zelenou hmoty ve tvaru pestíku , nic víc , seminko nevidim . Jseš asi jeden z mála co je překvapenej ze tam kde se má udělat semínko se semínko dělá , je to přiroda až někdo vymyslí konopi bezpohlavní tak budem treba pěstovat bez pohlavnich znaků ....howk.

Old Post 22-03-2013 v 15:42 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
O.G. Kush
Nový Člen

Karma uživatele O.G. Kush - 20% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 16

to mame potom u Nas taky nejakeho takoveho parazita co objizdi se samcemi cely zlinsky okres a vsem prca kytky proste tam ty zarodky musi byt,jinak kdo mi vysvetli proc to vidim v kazdem brku co mi prijde pod ruku a to ne ze jen od lidi co znam a vim,ze pestujou. myslim tim uplne driv,nez to hulim si to rozeberu jak lego,protoze jsem jeste onehda dva roky zpet myslel,ze to je mym pestovanim.

Real G smoke O.G.

Old Post 23-03-2013 v 08:39 AM
O.G. Kush je offline   Profil uživatele O.G. Kush   Find more posts by O.G. Kush   Foto galerie člena O.G. Kush   Click here to Send O.G. Kush a Private Message   Add O.G. Kush to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:08 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7920000 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív