Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Odrůdy a Šlechtění » Dutch Passion - hermatění - genetický problém ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
bobcat
Stálý Člen

Karma uživatele bobcat - 95% PěstitelskáKarma uživatele bobcat - 95% PěstitelskáKarma uživatele bobcat - 95% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 62 

Příspěvek č. 17

KOSMEJ: to je tvůj náhled, neberu ti ho ale lidi co maj zkušenosti mluví jinak..

Tak tady se leccos vysvětluje, přeložil jsem text od DP (originál zde, 6 odstavec)

citace:
Tady v nizozemském okruhu byla feminizovaná semena jedinou cestou, jak jít i přes špatnou reputaci prvních generací feminizovaných semen. I dnes existují některé druhy rostlin, které mohou mít tendenci k hermafroditismu, pokud nejsou kultivovány v optimálních podmínkách. Blueberry je jedna z nich. Nikdy jsme neřekli, že je to jednoduchá rostlina na pěstování. Je určena zkušeným pěstitelům, kteří mají opravdu optimální podmínky. Blueberry je odrůda, která má předky zahrnující rostlinu s mírným sklonem k hermafroditismu. Tyto tendence se mohou objevit znovu když rostlina zažije i nepatrný stres. Takže Blueberry možná není nejlepší volbou pro začínající pěstitele, znám lidi kteří pěstují tuto rostlinu jen občas a to s využitím dlouholetých zkušeností a nikdy jsem u nich neviděl hermie problémy. Zároveň jsem si vědom nováčků, kteří zakoupili balíček Blueberry semen a měli hermie problémy, těm se může dařit s více neprůstřelonou rostlinou jako je Skunk #11 pro první pěst.

Rekuperace tepla - Ušetřete peníze při výměně vzduchu z vytápěné/klimatizované místnosti
Použití hnojiv BioBizz v hydroponických a aeroponických systémech

Naposledy upravil bobcat 03-08-2012 v 22:09 PM

Old Post 03-08-2012 v 21:40 PM
bobcat je offline   Profil uživatele bobcat   Find more posts by bobcat   Foto galerie člena bobcat   Click here to Send bobcat a Private Message   Add bobcat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KOSMEJ
Stálý Člen

Karma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 385 

Příspěvek č. 18

citace:
Původní příspěvek od bobcat
KOSMEJ: to je tvůj náhled, neberu ti ho ale lidi co maj zkušenosti mluví jinak..

Tak tady se leccos vysvětluje, přeložil jsem text od DP (originál zde, 6 odstavec)



Takže mi v DP potvrzují můj názor. BB je geneticky chorá rostlina - fem., ale i reg., takže si nevybereš...

Edit:
Ještě doplním, že takovéhle vyjádření z DP k BB vnímám jako vrcholný alibismus. Když se na to podíváme, tak ten týpek nám mezi řádky vzkazuje, že BB je OK, jen trochu citlivka, ale že za hermouše si můžeme sami, páč prý neumíme pěstovat (viz ta věta o zkušených pěstitelích bez hermoušů). Aby zakryl fakt, že BB je prostě geneticky marodná - a tu pohlavní nestabilitu má v sobě zakódovánu už od semínka.

Jinak matkárnu už nějakou dobu neprovozuju, ale občas si dělám řezy na další kolo (nebo na matku či řezy pro známé). A dělám ( a dělal jsem) to z i feminizovaných kytek. Prostě jsem řez odfikl, dal zakořenit a frknul to pod slabou úsporku - a nijak jsem ho dál nepoužíval, dokud si zdrojová kytka neprošla celým vegetačním a květovým cyklem. A pokud se na ní neobjevilo nic samčího, tak jsem věděl, že s klidným svědomím můžu použít její řez na matku. A co myslíš? Je opravdu ten tvůj způsob bezpečnější než můj, co se týká hrozby hermoušů? Můj je rozhodně méně pracný.

Naposledy upravil KOSMEJ 04-08-2012 v 08:59 AM

Old Post 04-08-2012 v 07:43 AM
KOSMEJ je offline   Profil uživatele KOSMEJ   Find more posts by KOSMEJ   Foto galerie člena KOSMEJ   Click here to Send KOSMEJ a Private Message   Add KOSMEJ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 19

citace:
Původní příspěvek od bobcat
KOSMEJ: to je tvůj náhled, neberu ti ho ale lidi co maj zkušenosti mluví jinak..

Tak tady se leccos vysvětluje, přeložil jsem text od DP (originál zde, 6 odstavec)



Tak to buď ignoruješ spoustu lidí,který tady prezentujou svoje NEGATIVNÍ zkušenosti s DP a jejich regulary i feminami,nebo se ani neobtěžuješ rozhlídnout se po groweru a najít si to..??
Mám ti tady nasázet odkazy na tyhle negativní zkušenosti..?Nevim,jestli by se to vešlo na stránku..
Vyjádření DP je přesně v alibist. duchu,jak píše KOSMEJ..
Já dostal vyjádření ohledně OB,že je to velmi stabilní genetika a že chyba je jen a pouze u growerů..Jenže hovno,s OB už to vypadá stejně jako s BB,mutanti a hermouši..Teprve když jsem se nedal a napsal jim,že s jejich semeny je už tenhle bordel běžná věc a poslal jim fotodokumentaci,otočili a poslali novej sáček semen..
Když už se tak odvoláváš na pozitivní názory těch jak říkáš zkušených,tak si počti negativní zkušenosti selektování regularů od DP třeba tady,nebo někde jinde na Grower.cz..Je tu toho fakt dost.. http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=2

Old Post 04-08-2012 v 09:17 AM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bobcat
Stálý Člen

Karma uživatele bobcat - 95% PěstitelskáKarma uživatele bobcat - 95% PěstitelskáKarma uživatele bobcat - 95% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 62 

Příspěvek č. 20

KOSMEJ: máš pravdu, osobně se bojim to vyzkoušet. Nezajistim super podmínky, když se v zimě vypne proud a neohřeje se v aeru voda třeba hoďku tak už vidim jak najíždí klouby u větví... Sám jsem dělal řízek v outu z criticalu od GHS a taky to dal

EDA45: Sry, člověk co to selektoval neudělal průzkum a takhle to dopadlo, já osobně jsem semena nevybral, nekupoval, neselektoval. Ani matkárnu nemám.. Osobně bych ani BB nebral, určitě ne pod záminkou teplotní odolnosti.

btw chválim tvojí selekci, škoda že to úplně nedopadlo.. Ale za to nemůžeme, je to prasárna

Chybama se člověk učí Co se týče OB tak to byla moje první sadba v indooru a byla superlistnatá... Koule sem tam nenašel ale stačilo jen trochu víc dusíku (Canna) a už byl problém na světě

Děkuji za help pánové, je jasné že problém se s největší pravěpodobností nacházel v balení od DP, psáno to tu bylo - zakládat nové vlákno jsem nemusel BTW: BB hermáč smrdí jak kukřice :/

Rekuperace tepla - Ušetřete peníze při výměně vzduchu z vytápěné/klimatizované místnosti
Použití hnojiv BioBizz v hydroponických a aeroponických systémech

Old Post 04-08-2012 v 10:43 AM
bobcat je offline   Profil uživatele bobcat   Find more posts by bobcat   Foto galerie člena bobcat   Click here to Send bobcat a Private Message   Add bobcat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 21

citace:
Původní příspěvek od Zdenda89
Taky jsem slysel o DP, ze to je tedka snad nejhorsi banka...;-) a Danny boy je jaka banka?

já toho slyšel...

,,samej hermouš, koupila jsem deset semen daly sme je ke kamošovi pod 250 sodu a kromě jedný kytky samej herm,,

mno, četl jsem, že jsi měla jedno semeno, že mělo bejt feminizovaný a nakonec z něj byl samec....
to se holt občas stane.u všech seedbanek..
a že kytka zhermí je v naprostý většině případů vinnou špatných podmínek při rústu, ne genetiky...
semena od dp jsem pěstoval dlouhá léta a nebyl problém, nestalo se jedinkrát, že by něco zhermilo.stejnou zkušenost má spousta známých..
to by si nejstarší seedbanka na světě, která mimochodem vynalezla feminizaci mohla dost těžko dovolit, pustit takovej shit na trh, zlikvidovalo by je to...
dělají neustále dokola testy, aby se to nedělo.
párkrát jsem tu už četl, jaký je dp shit, ale většinou to psali ,,zkušení zahradníci,,

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 30-01-2013 v 10:05 AM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mumuk
Stálý Člen

Karma uživatele mumuk - 41% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 94  

Příspěvek č. 22

To většinou to zavini sami zahradnici to maš asi ,pravdu a taky se vždy najde nějake seeds ktere zhermi a nebo z něj je samec i když je to femka to je pravda ,ale je taky pravda že posledni dobou DP za moc nestoji a že je to nej bankana tom nic neměni ,přiklad MR nice taky ve většině připadu shit.

Old Post 30-01-2013 v 10:17 AM
mumuk je offline   Profil uživatele mumuk   Find more posts by mumuk   Foto galerie člena mumuk   Click here to Send mumuk a Private Message   Add mumuk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 23

a proč že za moc nestojí?protože pár nezkušenejch pěstitelů něco posralo a zhermilo jim to?nebo proto, že vyrostl samec ?a mr.nice je špatnej proč?vysvětli, nechápu......taky jsi o tom někde jen slyšel, nebo máš osobní zkušenost?
ono asi málo komu dochází, že naprostá většina ostatních seedbanek vznikla z přeprců od dp a sensi seeds...

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 30-01-2013 v 10:26 AM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sWei
Stálý Člen

Karma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 1406  

Příspěvek č. 24

Nj my zapoměly že pan Asfalt ví všechno nejlépe, to jako nemůže mít každej svůj názor? mysli si co chceš my si taky budem myslet co chcem ne? Za mě .... od DP už nic nekoupim a to že většina seedbank má přeprc od nich je mě taky jedno od jiných seedbank se mi ještě nestalo že bych měla hermouše

Není větší poezie bez rýmů a strof, než když přátelé trávu kouří a rozumí si beze slov.

Můj microgrow 40w (hotovo) , Můj 2. microgrow , Outdoor 2012 , Kalfas grow 200w CFL , 3. Micro 72w , Balkon 2014 , Balkon 2016

Homebox 30x30x60cm 55w , Led 164w 60x30x80 , Micro 55w CFL + 70w HPS 2019 (Aktuální)

Old Post 30-01-2013 v 10:44 AM
sWei je offline   Profil uživatele sWei   Find more posts by sWei   Foto galerie člena sWei   Click here to Send sWei a Private Message   Add sWei to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 25

ono je něco jinýho , mít názor a šířit nepodložený pomluvy...
alespoň si ujasni, co píšeš, jinde jsi psala, že ti ze semínka od dp vyrostl samec a dala si ho ke kámošovi, teď z něj najednou byl hermouš ...
názor ti nikdo nebere, jen nešiř blbosti pls
všechno nejlépe samozřejmě nevím, nevím v podstatě skoro nic, ale 5 let v kuse jsem nejel nic jinýho, než semena dp a nebyl sebemenší problém, tak počítám mám trošku větší zkušenosti, než ty, který jednou z feminizovanýho semínka od dp vyrostl samec..
peace

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 30-01-2013 v 10:53 AM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sWei
Stálý Člen

Karma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 1406  

Příspěvek č. 26

Neměla sem jen jedno semeno, jen tu nezveřejňuju všechny počiny, navíc když ty kytky nerostly u mě, jen píšu co sem viděla a co se stalo mě, když s nima problém nemáš pěstuj je dál je to ok, já si max koupim řízek od zkušenýho matkáře do semínek už prostě nejdu ... hotovo vyřešeno

Není větší poezie bez rýmů a strof, než když přátelé trávu kouří a rozumí si beze slov.

Můj microgrow 40w (hotovo) , Můj 2. microgrow , Outdoor 2012 , Kalfas grow 200w CFL , 3. Micro 72w , Balkon 2014 , Balkon 2016

Homebox 30x30x60cm 55w , Led 164w 60x30x80 , Micro 55w CFL + 70w HPS 2019 (Aktuální)

Old Post 30-01-2013 v 11:00 AM
sWei je offline   Profil uživatele sWei   Find more posts by sWei   Foto galerie člena sWei   Click here to Send sWei a Private Message   Add sWei to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 27

jasný, hodně stěstí

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 30-01-2013 v 11:06 AM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mumuk
Stálý Člen

Karma uživatele mumuk - 41% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 94  

Příspěvek č. 28

no třeba proto že když koupiš 36 seeds za skoro 6000 a mam z nich 29 hermi tak něco neni v pořadku ,od sensiseeds se mi nestalo že bych měl hermi a ve zpusobu pěstu to určitě neni než se do něčeho pustim tak shanim všechny info o odrudě jak nejlepe ji vypěstovat,podminky idealni pro danou odrudu ,ale swei ma pravdu každeho věc co si koupi ,chytroline

Old Post 30-01-2013 v 11:13 AM
mumuk je offline   Profil uživatele mumuk   Find more posts by mumuk   Foto galerie člena mumuk   Click here to Send mumuk a Private Message   Add mumuk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 29

byly by fotky těch dvacetidevíti hermáčů pls ?

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 30-01-2013 v 11:18 AM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mumuk
Stálý Člen

Karma uživatele mumuk - 41% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 94  

Příspěvek č. 30

Nikdy nefotim kytky ,ani nevim proč bych to měl dělat ,kord hermače ..........

Old Post 30-01-2013 v 19:27 PM
mumuk je offline   Profil uživatele mumuk   Find more posts by mumuk   Foto galerie člena mumuk   Click here to Send mumuk a Private Message   Add mumuk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mumuk
Stálý Člen

Karma uživatele mumuk - 41% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 94  

Příspěvek č. 31

Až vypustiš něco hodně hytreho kvuli fotkam ,tak se podivej do sve galerky proč tam nemaš ani jedno foto tvych vypěstovanych kytek

Old Post 30-01-2013 v 19:32 PM
mumuk je offline   Profil uživatele mumuk   Find more posts by mumuk   Foto galerie člena mumuk   Click here to Send mumuk a Private Message   Add mumuk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 32

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 30-01-2013 v 22:21 PM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:54 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0808060 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív