Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Žhavení výbojky ale nezapálí
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
ancool
Stálý Člen

Karma uživatele ancool - 16% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 40  

Žhavení výbojky ale nezapálí Příspěvek č. 1

Hoj, chtěl jsem se zeptat, před nedávnem jsem kupoval předřadník ETI (400W) a výbojku Philips Master HPI-T Plus (400W). Až dnes jsem se dostal k samotnému zapojení, zařízení vyndal z krabice, zapojil jsem dle schématu na předřadníku následovně:

rozvodná síť > kabel 3x2.5mm (cca 1,5m) > předřadník ETI > kabel 3x2,5mm (cca 1,8m) > výbojka

po připojení do el. sitě se výbojka nerozsvítila, jen žhaví ale nedojde k zapálení ... nemáte někdo ponětí čím by to mohlo být?

Old Post 24-06-2012 v 17:33 PM
ancool je offline   Profil uživatele ancool   Find more posts by ancool   Foto galerie člena ancool   Click here to Send ancool a Private Message   Add ancool to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

jen žhaví_? Zkoušel jste počkat nějakou dobu cca. 1-2minuty,chvilku to trvá než se úplně rozjede.
Jinak vše podle popisu vypadá že je v pořádku,takže potom jedině reklamace

Old Post 24-06-2012 v 19:11 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ancool
Stálý Člen

Karma uživatele ancool - 16% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 40  

Příspěvek č. 3

Děkuji za reakci, co se tyce startu, cekal jsem cca 4 minuty nejdéle, dele uz jsem se bal aby pripdne neco neodeslo a radsi se po tretim pokusu sel zeptat sem Jinak mezi pokusy jsem delal cca 30 - 90 minut mezeru a krátil kabel mezi předřadníkem a výbojkou až jsem skončil na 1m. Také jsem zkousel menit kabel, licna ani cyky nepomohla. Dokonce jsem v pomníku i prohazoval faze do mistnosti, jak tu nekteří radili ale také nic. Uz jsem psal prodejci. Jen se jeste zeptam, vypadá to spise na vadu predradniku nebo vybojky? jak se vlastne pozna spatna vybojka? krom toho ze by vubec nezacala zhavit. Co jsem to tu tak procital, tak jsem dosel k zaveru, mozna chybnemu, ze by mohlo jit o starter "ktery by mel predehraty plyn zapalit", ale vzhledem k tomu ze je to komplet tak neni jak ho vymenit

Old Post 24-06-2012 v 19:44 PM
ancool je offline   Profil uživatele ancool   Find more posts by ancool   Foto galerie člena ancool   Click here to Send ancool a Private Message   Add ancool to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pestitelpompo
Stálý Člen

Karma uživatele pestitelpompo - 92% PěstitelskáKarma uživatele pestitelpompo - 92% PěstitelskáKarma uživatele pestitelpompo - 92% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 170  

Příspěvek č. 4

Máš ji dost našroubovanou v objímce?Zkontroluj i objímku jestli tam všechny spoje doléhají,jedině reklamace pak no.

Old Post 24-06-2012 v 20:16 PM
pestitelpompo je offline   Profil uživatele pestitelpompo   Find more posts by pestitelpompo   Foto galerie člena pestitelpompo   Click here to Send pestitelpompo a Private Message   Add pestitelpompo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

Prvně mě taky napadl dlouhý kabel,ale psal jsi že máš krátký.no pravděpodobně půjde o startér,ale tam už se to ani měnit nějak nedá je to jen kupa součástek
měnit fázy zbytečnost...pokud je to v záruce,neřešil bych a hned reklamoval.

Vadná výbojka,buďto se vůbec nerozsvítí,nebo se různě zdeformuje(bublina apod.),ale to by si poznal

Nemáš třeba ještě sodík že bys to vyzkoušel ze sodíkovkou a pak by se vědělo kde bude chyba

Old Post 24-06-2012 v 20:18 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ancool
Stálý Člen

Karma uživatele ancool - 16% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 40  

Příspěvek č. 6

pestitelpompo: Jj, kontroloval jsem, a nic, co se tyce jazycku, je pod nim perko, neni potreba ho prihnout, samo se dotlaci a kabely v objimce jsem kontroloval, kdyz jsem zjistoval ktera svorka na cokolade vede vubec na jazycek a ktera na zavit Takze take nic

Vlach: K tem fazym, nedivim se, ze te to rozesmalo, tky jsem si klepal na celo kdyz jsem se v tom hrabal ale jsem elektrikar takze uz jsem zazil spoustu nevysvetlitelnych veci, takze jsem pro jistotu i tuhle moznmost vyzkousel Teprve stavim prostor, respektive uz jsem ho dostavil (tepelne izolace, izolace vlhkosti atd.) a zacal jsem zapojovat, pripojil jsem odtah, natahal rozvod pro CO2 a kdyz jsem dosel k vybojce, tak zadrhel. Kazdopadne moc dekuji za rady a predradnik zitra zabalim a hned odeslu na reklamaci. Nechci cekat ani den na vic, uz predstava ze bude v háji 30 dni mne dost desi a dost to ovlivnuje plany ((

Old Post 24-06-2012 v 20:28 PM
ancool je offline   Profil uživatele ancool   Find more posts by ancool   Foto galerie člena ancool   Click here to Send ancool a Private Message   Add ancool to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

Tak tě zdravím kolego Snad vše půjde jak má a budeš to moct co nejdříve rozjet,hodně štěstí přeju

Old Post 24-06-2012 v 20:37 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ancool
Stálý Člen

Karma uživatele ancool - 16% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 40  

Příspěvek č. 8

Dekuji ale do kolegy mam zatim daleko, bude to prvni pest tak snad vse pujde jak ma, preji take hodne vydarenych pestu )

Old Post 24-06-2012 v 20:40 PM
ancool je offline   Profil uživatele ancool   Find more posts by ancool   Foto galerie člena ancool   Click here to Send ancool a Private Message   Add ancool to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

myslím kolega jako elektrikář,ale jako pěstitele tě samozřejmě vítám taky

Old Post 24-06-2012 v 20:45 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ancool
Stálý Člen

Karma uživatele ancool - 16% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 40  

Příspěvek č. 10

aha, tak uz to chapu diky

Old Post 24-06-2012 v 20:48 PM
ancool je offline   Profil uživatele ancool   Find more posts by ancool   Foto galerie člena ancool   Click here to Send ancool a Private Message   Add ancool to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Figaro
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Figaro - 69% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 947  

Příspěvek č. 11

já bych do toho bouchnul ...

Ne fakt, občas to pomůže , já takhle jednou bouchal do stínítka a povedlo se ...

projekt Venus
Zeitgeist movement

„Kdo se zeptá, vypadá jako hlupák pět minut. Kdo se nezeptá, bude hloupý celý život.“

„Je s podivem, že většina lidí na světě nechápe náš peněžní a bankovní systém, protože kdyby ho chápali, věřim, že by byla revoluce ještě dřív, než by ráno vyšlo slunce."
Henry Ford , 1922

"Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali."

Old Post 25-06-2012 v 10:25 AM
Mr. Figaro je offline   Profil uživatele Mr. Figaro   Find more posts by Mr. Figaro   Foto galerie člena Mr. Figaro   Click here to Send Mr. Figaro a Private Message   Add Mr. Figaro to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mr. Figaro! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ancool
Stálý Člen

Karma uživatele ancool - 16% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 40  

Příspěvek č. 12

Tak jasne ze jsem zkusil poklepat, to se snad dela vzdycky Kazdopadne potrebuju aby to fungovalo, ne abych pokazde musel kontrolovat jestli se to seplo S prodejcem jsem uz domluvil vymenu, vse by melo probehnout tento tyden tak pak budu informovat jestli to bylo opravdu spatnym predradnikem

Old Post 25-06-2012 v 10:37 AM
ancool je offline   Profil uživatele ancool   Find more posts by ancool   Foto galerie člena ancool   Click here to Send ancool a Private Message   Add ancool to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ancool
Stálý Člen

Karma uživatele ancool - 16% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 40  

Příspěvek č. 13

Takze problem pretrvava, vada v predradniku neni, nejaky dalsi napad?

Old Post 27-06-2012 v 15:51 PM
ancool je offline   Profil uživatele ancool   Find more posts by ancool   Foto galerie člena ancool   Click here to Send ancool a Private Message   Add ancool to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 14

Hod fotku zapojeni

Old Post 29-06-2012 v 10:50 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

píše že je elektrikář,tak jsem problém se zapojením vyloučil,ale co když no kdyby né tak už jedině jen výbojka

Old Post 30-06-2012 v 12:59 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ancool
Stálý Člen

Karma uživatele ancool - 16% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 40  

Příspěvek č. 16

Nemam to ted jak vyfotit, ale v zapojenio jsem si jist ze chyba nebude, jen pro uplnost popisu cele vedeni znovu. Tedy mezi rozvodnou skrini a predradnikem mam kabel 3x2,5 cyky, na vstup do předradniku privadim L a N (PEN) tam kam patri, predradnik to ma na sobe napsano a i barevne ozvnacene vstupy (ETI 400W), mezi predradnikem a lampou mam 3x2,5 licnu, na vystupu z predradniku je opet textova i grafick napoveda, tedy L privedeny na "curacek" a N na objimku. Abych doplnil informace, dnes jsem koupil druhou vybojku od GIB (prvni je od Philips) a dela totez, jen zhavi, porad a porad a .... no tedy mam doma dva predradniky, dve vybojky, celkem za vic jak 4 tis. a porad nesvitim ... abych rekl pravdu, dost to znervoznuje Napadlo mne jeste na licne "pomědit" konce, zkusim to rano, jinak uz jsem opravdu v koncich, dost jsem sazel na to ze je v haji vybojka. Jinak co se tyce predradniku, jsou dva, uplne nove, vybojky take obe nove. Zkousim jeste prolezt internet jestli nekde nenajdu jak na to, ale zatim bez uspechu.

Old Post 02-07-2012 v 23:49 PM
ancool je offline   Profil uživatele ancool   Find more posts by ancool   Foto galerie člena ancool   Click here to Send ancool a Private Message   Add ancool to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:00 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2748140 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív