Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Adjust - A- Wings-heatshield nebo CT??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6
Autor
Téma 
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 65

Netvrdim, že na podlahu nic nesvítí, ale že přímo z výbojky svítí směrem k podlaze o dost míň světla než při horizontálu. Pod 600W HPS se dá udělat i 600g, takže nevim, kam s těma 440g míříš.. A když říkáš, že tě úhly s kroužkem nezajímají , tak bych spíš řek, že tomu nerozumíš..

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Old Post 25-04-2012 v 07:03 AM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NORM
Stálý Člen

Karma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 654  

Příspěvek č. 66

tím myslím že u vertikálu máš opravdu 5 ploch na kytky..

Old Post 25-04-2012 v 07:43 AM
NORM je offline   Profil uživatele NORM   Find more posts by NORM   Foto galerie člena NORM   Click here to Send NORM a Private Message   Add NORM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 67

citace:
Původní příspěvek od NORM
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=54631 takže nic na podlahu nesvítí? tak jaktože jen pod špičkou lampy, bez stínidla udělal 440g.. podívej, já nemluvím teoreticky, ale prakticky tak pěstuji, tak mě žádné ůhly osvětlení vůbec nezajímají..
jediné místo kde nejsou kytky, je hned pod výbojkou, kde je malý větrák a pak taky strop.. A na léto už chystám takové menší porovnání vertikálu oproti horizontálu s a-wingem, oba systémky po 3x600W, tak uvidíme.. Ale to nejdřív začne v červenci až budu mít na vše vyselektované stejné klony..


Pod tímto "revolučním" stínítkem udělal xp pouhých 349g..
Dynamika nerovná se statika,to jistě,nicméně foukat do něčeho ventíkem aby se to milostivě točilo a mít pod tím 350g a dělat z toho "pecku století",to je zcestný..Navíc ta cena,to je poněkud troufalost chtít za to co za orig. A-wing,o kterém všichni víme,co je to za materiál,jaký je dílenský zpracování a jaký jsou pod ním výsledky..
Na 400g pod 400W stačí při dobrý genetice stuccowaveflector..
Jestli je nějaká dynamika progresivní a výkonná,tak je to pojezd..,otočnej vertikal..
Tohle něco,z čeho čouhá celá výbojka a musí se do toho foukat aby se to točilo a pan vynálezce osobně z toho "vymačk" to samý co průměrnej grower pod hobby stínítkem zatím s progresivitou má společnýho pramálo..Podle výsledků ..A to je praxe..
A-wing je jednoduchý,to jistě,jenže to prohnutí vlaštovky,který eliminuje přesvícení pod výbojkou a umožňuje rovnoměrnou distribuci na plochu,jeho nastavitelnost rozptýlení světla, je prostě geniální nápad..,s tim nikdo nehne..Opět praxe a výsledky..

Naposledy upravil EDA45 25-04-2012 v 11:13 AM

Old Post 25-04-2012 v 10:48 AM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 68

citace:
Původní příspěvek od NORM
tím myslím že u vertikálu máš opravdu 5 ploch na kytky..


V momentě,kdy to roztočíš, máš z toho kruhový osvětlení zhruba na úrovni průmyslových kulatých svítidel..,který vůbec nejsou špatný,jsou spíše lepší.výbojka je celá uvnitř a mnohem více světla je využito pro odraz směrem šikmo dolů(tvar kužele) a navíc cena je v řádu stokorun...

Old Post 25-04-2012 v 11:16 AM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NORM
Stálý Člen

Karma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 654  

Příspěvek č. 69

já se ale nebavil o žádném Topspinu...? jen sem uvedl příklad, že i na zem dopadá dostatečné světlo z vertikálně pověšené výbojky.. Stínítka vůbec nepoužívám, jen dvě šestistovky nad sebou, které mají vedle dvě police kytek a ještě na podlaze jich pár taky je.. o stínidlech se teď vůbec nebavím. Topspin ani nemám v plánu někdy pořizovat a když tak nad tím přemíšlím, tak ani A-Wing, rači vyzkouším Gavita komplet, jak na tom je..

Old Post 25-04-2012 v 11:21 AM
NORM je offline   Profil uživatele NORM   Find more posts by NORM   Foto galerie člena NORM   Click here to Send NORM a Private Message   Add NORM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 70

citace:
Původní příspěvek od NORM
já se ale nebavil o žádném Topspinu...? jen sem uvedl příklad, že i na zem dopadá dostatečné světlo z vertikálně pověšené výbojky.. Stínítka vůbec nepoužívám, jen dvě šestistovky nad sebou, které mají vedle dvě police kytek a ještě na podlaze jich pár taky je.. o stínidlech se teď vůbec nebavím. Topspin ani nemám v plánu někdy pořizovat a když tak nad tím přemíšlím, tak ani A-Wing, rači vyzkouším Gavita komplet, jak na tom je..


Tak to sorry,mně sem zavedl fistův odkaz z topspin trýdu a tak sem plynule navázal na to,co on tam píše..

Old Post 25-04-2012 v 11:32 AM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 71

Za povšimnutí stojí určitě test stínidel v Legalizaci http://www.magazin-legalizace.cz/cs...lo-5?rubricId=3 ,předevšim výsledky u stínítek typu wing..
Absolutně nejlépe vychází Waveflector XXL s 600W výbojkou..,téměř dokonalá distribuce po ploše a především v krajích plochy v ose výbojky je pokrytí nejlepší..
Naproti tomu A-wingy nevychází moc dobře,ale podle mě muselo být jiné rozevření stínidel při měření než u Waveflektorů,když Wave je v podstatě kopií A-wingu nebo rozdílně nastavená vzdálenost výbojky od stínítka...Jinak si ty rozdíly v rozložení světla nedokážu vysvětlit..

Old Post 25-04-2012 v 14:33 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 72

citace:
Původní příspěvek od EDA45
...
Naproti tomu A-wingy nevychází moc dobře,ale podle mě muselo být jiné rozevření stínidel při měření než u Waveflektorů,když Wave je v podstatě kopií A-wingu nebo rozdílně nastavená vzdálenost výbojky od stínítka...Jinak si ty rozdíly v rozložení světla nedokážu vysvětlit..


Tak tak, všechny testy nastavitelných stínidel je potřeba brát trošku s rezervou, právě proto, že jdou přenastavit..

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Old Post 25-04-2012 v 16:16 PM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 73

No já nevim,nejsem žádnej Einstein ani technickej typ,ale když chci něco porovnávat,tak to snad sladim do nějaký lajny(nastavim stínítka co možná nejstejněji) a pak měřim..
Takovýhle testy nemaj pak valnou vypovídací hodnotu,jsou zavádějící a zmatečný..

Old Post 25-04-2012 v 16:51 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomahawk23
Stálý Člen

Karma uživatele tomahawk23 - 56% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 74

citace:
Původní příspěvek od EDA45
No já nevim,nejsem žádnej Einstein ani technickej typ,ale když chci něco porovnávat,tak to snad sladim do nějaký lajny(nastavim stínítka co možná nejstejněji) a pak měřim..
Takovýhle testy nemaj pak valnou vypovídací hodnotu,jsou zavádějící a zmatečný..


Nechci se s tebou prit, naopak plne s tebou souhlasim, ale v pripade ze bys nakrivil vsechny stinitka naprosto stejne tak by rozhodoval jen povrch a rozmery ne? takovej test je vlastne zbytecnej..

Old Post 07-07-2012 v 10:54 AM
tomahawk23 je offline   Profil uživatele tomahawk23   Find more posts by tomahawk23   Foto galerie člena tomahawk23   Click here to Send tomahawk23 a Private Message   Add tomahawk23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 75

Zdravím
Tak trochu ot.ale nevím kam to dát a zakládat něco novýho nechcu.
Potřebuju poradit....Dostal sem nabídku od jednoho kamoša že mi nechá udělat
stínítko úplně zdarma a podle mých představ.Uznáte sami že taková nabídka se neodmítá.
Borec dělá nějakýho hlavouna ve fabrice s plechama, svářečama atd.
A k věci materiál:myslím že hliník je top a říkal že mi to aj nějak naleštijou.....
Ale ten tvar a velikost nevím nevím jak to namyslet.Odtach bych chtěl nahoru.A základna boxu je 90x90,ale budu pořizovat novej se základnou 100x100.
Svítím 400w.Může to být i s několika dílů atd.prostě fantazii se meze nekladou.Tak buďte tak hodní a hoďte mi sem nějaký nákresy jak by ste si to udělali vy.
Díky
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 27-12-2014 v 07:59 AM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Onedan
Stálý Člen

Karma uživatele Onedan - 66% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 76

Ahoj,
také jsem názoru že nejůčinější je světlo které přímo svítí na kytky (takže vertical založený jen na odrazu od stínidla -umbrella ref.,Topspin. nebo třeba cooltuba u které to sklo podstatně snižuje intenzitu důležitého záření bych už asi nepoužil, ikdyž ten topsin něco do sebe má =). Každopádně co jsem slyšel tak pozor i na LED panely kde je skleněná/plastová ochrana před Led-diodama - také snižuje účinnost co jsem slyšel.

Při klasickém pěstování když kytičky moc nepřesunuji v boxu tak jde vídět že, rohové kytky včetně te naprotí konce výbojky byly slabší (tzn. že konec výbojky přece jen není tak účinný jak si někteří myslí)

Ještě k těm srovnávacím testům stinidel v Legalizaci
Řekl bych že sponzoři článků upřednostnují prodej Waweflector před Adjust awingama. Zaprvé jak Tomahawk23 píše určitě to nebylo vše stejně nastavené. Ale co nejvíc nechápu je, proč srovnávají grafy stinidel mezi sebou s jinou watáží. Awingy jsou jen s 400W ale waveflector s 600W takže je to tam vybarvený červenou dvakrát tolik))
Ikdyž jsou o dost levnější, tak jsem si všiml že po pár kolech se stucco/hammer povrch začíná pálit/tmavnout plech, takže se pak i rapidně musí snižovat odrazivost a tím i výsledek (pozor na to! málo kdo si toho všimne, nejvíc jsem to spozoroval u klasických Hobby stínidel, asi protože je objímka s výbojkou nejblíže k stínidlu). Asi je to tu napsané, ale v tomhle threedu jsem to nenašel nebo jsem slepej, tak sorry =D
Jinak jsem tady četl, že u nás končí prodej Adjust Awingu original a místo toho bude nějaký nový Azerwing

Doporučuji tento Growshop

"Po trávě se nechodí, po trávě se směje"
říkával můj učitel tělocviku, dějepisu a matematiky

Old Post 27-03-2016 v 06:56 AM
Onedan je offline   Profil uživatele Onedan   Find more posts by Onedan   Foto galerie člena Onedan   Click here to Send Onedan a Private Message   Add Onedan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 77

Hoj chlapi, zkouseli jste nekdo ten novej azerwing? Muj awing uz ma neco odsviceno (7 kol) tak sem se je jrozhodl vymenit a hledam nahradu. Ten azerwing mi prijde ze ma par veci vychytanych navic takze by mohl bejt dobry. Nebo mate tip na nejaky zajimavy stinitko? Do 4k je mi to jedno kdyz to bude dobry.

Kvalita predevsim!

Old Post 11-05-2016 v 13:27 PM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keen
Stálý Člen

Karma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 272  

Příspěvek č. 78

citace:
Původní příspěvek od MocnyOkurek
Hoj chlapi, zkouseli jste nekdo ten novej azerwing? Muj awing uz ma neco odsviceno (7 kol) tak sem se je jrozhodl vymenit a hledam nahradu. Ten azerwing mi prijde ze ma par veci vychytanych navic takze by mohl bejt dobry. Nebo mate tip na nejaky zajimavy stinitko? Do 4k je mi to jedno kdyz to bude dobry.


Nedávno jsem řešil podobnej problém a když sem už byl defacto rozhodlej pro Azerwing, tak jsem stejně pořídil Avenger Large. Bylo mi řečeno, že Azerwing neni ta pravá slitina, ale jen potažený folií VegaGreen (nevim jestli je to stejnej technologickej princip jako u Waveflectoru), navíc rozdíl v ceně mi dělal asi 200-300 kč/ks, tak sem vzal to "nejlepší" (nejdražší )

Trochu mě u Avengeru zarazilo, když sem ho po jednom kole zase uklízel do krabice,že se plechy ohly (nevrátily se do roviny jak byly originálně). Tak nějak sem si myslel, že Wingy jsou právě z toho materiálu co se neohne.
Prakticky jsem ale nadmíru spokojenej, předtim jsem měl Waveflectory XXL a odrazivost je okem znatelně lepší + mi přijde celkově konstrukce bytelnější a jednodušší na smontování. Jedinej úlet je asi objímka, kterou když potřebuješ novou tak vysolíš 700-1000 podle židáka co prodává.

Old Post 07-09-2016 v 14:11 PM
Keen je offline   Profil uživatele Keen   Find more posts by Keen   Foto galerie člena Keen   Click here to Send Keen a Private Message   Add Keen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GGGG
Nový Člen

Karma uživatele GGGG - 16% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 79

Zdravím, jel jsem několik kol pod 2x600w a vždycky sklízím okolo 600-700g.. Je možný ze CT sníží natolik účinnost ze je zamskoro o pul kila mene nez by melo byt?
Ano vim ze záleží na hodně okolnostech, ale jde mi primo o názor na CT.. Jestli je to možný

Old Post 19-09-2017 v 10:54 AM
GGGG je offline   Profil uživatele GGGG   Find more posts by GGGG   Foto galerie člena GGGG   Click here to Send GGGG a Private Message   Add GGGG to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 80

půl kila při dvou 600w lampách... to asi bude chyba jinde

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 19-09-2017 v 11:17 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:38 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
19-02-2013 - Adjust A Wing vs ??? - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0011900 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív