Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Adjust - A- Wings-heatshield nebo CT??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6
Autor
Téma 
Onedan
Stálý Člen

Karma uživatele Onedan - 66% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 49

Všechno je tam sakra levný taky mi to přišlo divný, ale zavolali mi, potrvdili obednavku a přišlo to v pořádku na druhej den, tak co =)

Doporučuji tento Growshop

"Po trávě se nechodí, po trávě se směje"
říkával můj učitel tělocviku, dějepisu a matematiky

Old Post 25-01-2012 v 08:41 AM
Onedan je offline   Profil uživatele Onedan   Find more posts by Onedan   Foto galerie člena Onedan   Click here to Send Onedan a Private Message   Add Onedan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hardiron
Stálý Člen

Karma uživatele hardiron - 78% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 222  

Příspěvek č. 50

je zajimavé , že se tu začínají rojit grow shopy s dosti zajímavýma cenama

Old Post 25-01-2012 v 11:30 AM
hardiron je offline   Profil uživatele hardiron   Find more posts by hardiron   Foto galerie člena hardiron   Click here to Send hardiron a Private Message   Add hardiron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NORM
Stálý Člen

Karma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 654  

Příspěvek č. 51

dyť nemají skoro žádný výběr... ubohé..

Old Post 25-01-2012 v 12:46 PM
NORM je offline   Profil uživatele NORM   Find more posts by NORM   Foto galerie člena NORM   Click here to Send NORM a Private Message   Add NORM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Onedan
Stálý Člen

Karma uživatele Onedan - 66% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 52


Tady jsou rozměry, říkam je to takový robustnější,
výběr nemají co si budem vykládat, jen zaklady.

Old Post 30-01-2012 v 21:21 PM
Onedan je offline   Profil uživatele Onedan   Find more posts by Onedan   Foto galerie člena Onedan   Click here to Send Onedan a Private Message   Add Onedan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZkourenejPes
Stálý Člen

Karma uživatele ZkourenejPes - 83% PěstitelskáKarma uživatele ZkourenejPes - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 53

No ten rozdil ceny v tom win gu , je danej tim , ze se delaj dve verze a ta drazsi ma lepsi marterial . Ja mam to drazsi , ale ted budu potrebovat este jednu a to pudu do toho levnejsiho , protoze si myslim , ze to nebude moc velkej rozdil. Jinak ZAtim mam zkusenosti jenom s wingem a usim rict , ze jenom pozitivni. Oproti tem obycejnejm old skulum opravdu vubec neni zadny teplo pod vybojkou lip se osvetli prostor a kytky rostou o dost lip . Muzu posoudit , protoze mam vedle sebe dve 4 stivky narust a jednu prave pod wingem a druhou pod tim obycejnym stinitkem .

Takze muj nazor je , ze se investovat do tohodle stinidla vyplati.

Old Post 04-02-2012 v 13:31 PM
ZkourenejPes je offline   Profil uživatele ZkourenejPes   Find more posts by ZkourenejPes   Foto galerie člena ZkourenejPes   Click here to Send ZkourenejPes a Private Message   Add ZkourenejPes to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xpapousek
Stálý Člen

Karma uživatele xpapousek - 86% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 590  

Příspěvek č. 54

Jedině TopSpin, kámo

Od té doby co jsem ho roztočil už nikdy více statické stínítko...

,___,       Buňky musí neustále monitorovat stav vnějšího prostředí a také komunikovat navzájem. Podněty z těchto zdrojů významným způsobem ovlivňují expresi genetické informace.
{O,o}     45W CFL á la scrog / guerilla outdoor / urban windoor
|)``)      400W TopSpin nad 1.2m x 1.2m
O RLY?   www.topspinreflectors.com

Old Post 04-02-2012 v 15:34 PM
xpapousek je offline   Profil uživatele xpapousek   Find more posts by xpapousek   Foto galerie člena xpapousek   Click here to Send xpapousek a Private Message   Add xpapousek to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xpapousek! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NORM
Stálý Člen

Karma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 654  

Příspěvek č. 55

jedině vertikál, kámo..
žádné hromadící se teplo, 5 osvícených ploch, co víc si přát

Old Post 04-02-2012 v 19:15 PM
NORM je offline   Profil uživatele NORM   Find more posts by NORM   Foto galerie člena NORM   Click here to Send NORM a Private Message   Add NORM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 56

citace:
Původní příspěvek od Onedan
Tady jsou rozměry, říkam je to takový robustnější,
výběr nemají co si budem vykládat, jen zaklady.


nebylo by spatne kdyby shora byla jeste v
yřiznuta dira na odtah

Old Post 05-02-2012 v 11:27 AM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Onedan
Stálý Člen

Karma uživatele Onedan - 66% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 57

citace:
Původní příspěvek od mysak


nebylo by spatne kdyby shora byla jeste v
yřiznuta dira na odtah


To by neměl být problém a hlavně je to dělaný aji na 1000W sodíky což si myslím že je ideální řešení to poupravit...

Doporučuji tento Growshop

"Po trávě se nechodí, po trávě se směje"
říkával můj učitel tělocviku, dějepisu a matematiky

Old Post 05-02-2012 v 13:02 PM
Onedan je offline   Profil uživatele Onedan   Find more posts by Onedan   Foto galerie člena Onedan   Click here to Send Onedan a Private Message   Add Onedan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bublaspiel
Stálý Člen

Karma uživatele bublaspiel - 78% PěstitelskáKarma uživatele bublaspiel - 78% PěstitelskáKarma uživatele bublaspiel - 78% PěstitelskáKarma uživatele bublaspiel - 78% PěstitelskáKarma uživatele bublaspiel - 78% PěstitelskáKarma uživatele bublaspiel - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 58

citace:
Původní příspěvek od Onedan


To by neměl být problém a hlavně je to dělaný aji na 1000W sodíky což si myslím že je ideální řešení to poupravit...


existuje verze i s odtahem...každopádně jsem pořídil origo just wing a to jen proto,že mi ho dal týpek za super cenu 1500 nové ...počkám si na nějaké výsledky pod top spinem a pokud bude tak dobrý jak se jeví viz. thread Guerilla tak jdu do něj ..možná sem ho měl vzít hned dokud je za dobrou cenu ...uvidíme.Obdiv si však strújce top - spinu zaslouží velikej ...málo kdo kouká progresivně dopředu ...většina vsazí na osvědčené funkční postupy včetně mě.Klobouk dolu.

Out 2011 von Bublaspiel

Indoor von Bublaspiel - 400 / 600w


Pravidlo zpětného odrazu funguje
dokonale




Old Post 05-02-2012 v 14:11 PM
bublaspiel je offline   Profil uživatele bublaspiel   Find more posts by bublaspiel   Foto galerie člena bublaspiel   Click here to Send bublaspiel a Private Message   Add bublaspiel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 59

citace:
Původní příspěvek od Onedan


To by neměl být problém a hlavně je to dělaný aji na 1000W sodíky což si myslím že je ideální řešení to poupravit...


jo jo taky si myslim ze to je to nejmenši jak ho trochu ,,poničit"

tady jsem nasel dobrou sestavu za dorou cenu ? (to jsem myslel ze libra bude za 20 ,-a je za 30 ...)
http://www.greenspirit-hydroponics....-reflector-kits)
a maji tam i Wingy....

Naposledy upravil mysak 06-02-2012 v 11:19 AM

Old Post 06-02-2012 v 10:49 AM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 60

tady jsem nasel docela zajimave mereni stinidel - je tam mezi nima i Euro, Flexiwing, Cooltube a dokonce i vyse zminovany diamond ...

http://www.flickr.com/photos/progro...157625078978781

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Old Post 06-02-2012 v 11:28 AM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xpapousek
Stálý Člen

Karma uživatele xpapousek - 86% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 590  

Příspěvek č. 61

citace:
Původní příspěvek od Onedan
To by neměl být problém a hlavně je to dělaný aji na 1000W sodíky což si myslím že je ideální řešení to poupravit...


citace:
Původní příspěvek od mysak
jo jo taky si myslim ze to je to nejmenši jak ho trochu ,,poničit"


díru bych ale udělal z boku u objímky, rozhodně ne zhora, to by ti unikalo hodně světla do roury


citace:
Původní příspěvek od NORM
jedině vertikál, kámo..
žádné hromadící se teplo, 5 osvícených ploch, co víc si přát


Tak u klasického vertikalu máš jen 4 strany z 6ti, v době 90-95 procentních odrazů u materiálů mi nepřijde taková ztráta si světlo nasměrovat podle potřeby.

Já u vertikálu nikdy neviděl tak pořádné pallice jako u klasiku, pokud se teda bavíme jen o jedné lampě v prostředku válce. pokud více lamp a máš je na urovni vrchních palic (viz tvoje galerka), tak už to neberu jako vertikál. U klasického vertikalu (lampa v půlce kytek) mi přijde že na úkor přímého osvitu(plus) jsou kytky jaksi stresované že intenzita osvětlení neklasá směrem dolu, hladiny hormonů jsou nestadnartí, atd.

citace:
Původní příspěvek od NORM
jinou odpověď jsem ani nečekal..
jinak podlaha + 4 stěny je jaksi 5 ploch


jj, jak říkám, já to neberu jako klasický vertikal, toto je podle me klasický vertikal: http://grower.cz/home/potw.php?acti...&photoid=292052 jinak v pohodě...

,___,       Buňky musí neustále monitorovat stav vnějšího prostředí a také komunikovat navzájem. Podněty z těchto zdrojů významným způsobem ovlivňují expresi genetické informace.
{O,o}     45W CFL á la scrog / guerilla outdoor / urban windoor
|)``)      400W TopSpin nad 1.2m x 1.2m
O RLY?   www.topspinreflectors.com

Naposledy upravil xpapousek 06-02-2012 v 15:25 PM

Old Post 06-02-2012 v 13:47 PM
xpapousek je offline   Profil uživatele xpapousek   Find more posts by xpapousek   Foto galerie člena xpapousek   Click here to Send xpapousek a Private Message   Add xpapousek to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xpapousek! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NORM
Stálý Člen

Karma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 654  

Příspěvek č. 62

jinou odpověď jsem ani nečekal..
jinak podlaha + 4 stěny je jaksi 5 ploch

Old Post 06-02-2012 v 14:59 PM
NORM je offline   Profil uživatele NORM   Find more posts by NORM   Foto galerie člena NORM   Click here to Send NORM a Private Message   Add NORM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 63


To máš sice pravdu, ale při vertikálu ti kolmo k podlaze z výbojky prakticky nic nesvítí, takže podlahu ani nemusíš počítat..


No a to samý je to se systémem Topspin, kterej neni navrženej na vertikal, takže by měl směrovat většinu světla co nejkratší cestou k podlaze, ale nesměruje..

Čím víc se odchýlím od svislého směru záření vzhledem k ose výbojky, tím slabší proud fotonů tím směrem výbojka vyzařuje. Ve 180° a v 0° vůči své ose nevyzařuje téměř nic (něco málo ano díky lomu světla na skle výbojky). Pod úhlem 45° a 135° vyzařuje asi 70% toho, co pod úhlem 90°.. Taky platí, že se zvyšující se vzdáleností od výbojky klesá intenzita vyzařovaného světla, a při každém odrazu navíc dochází ke ztrátě.

Řekněme, že 180° je směrem ke stropu a 0° směrem k podlaze. Níže uvedené výseče jsem měřil okem takže jestli máte přesnější údaje, klidně mě opravte..

Světlo vyzářené zhruba v rozmezí 80°-100° se na Topspinu odrazí buď o zeď zpátky do výbojky, nebo několikrát o zeď a pak až na kytky a nebo o zeď a následně o vrchní stranu stínidla na strop. Ve všech případech se jedná o skoro 100% ztrátu na nejsilnější světelné žíle.

Světlo v rozmezí 40°-80° se s jedním odrazem o zeď dostane z výbojky poměrně krátkou cestou ke kytkám. Takže ztráty celkem minimální, ale intenzita světla nic moc.

Světlo v rozmezí 100°-140° je určeno k dynamickému osvětlení. Většinou se s jedním odrazem od točícího se stínidla dostane ke kytkám, ale na druhou stranu ho trocha uteče mezerama ve stínidle. Intenzita světla před odrazem je na tom podobně jako u předchozího případu.. Výsledkem je dynamické rozložení řekněme 30-ti% výbojkou vyzářeného světla za cenu dalších světelných ztrát. A toto je jediná funkce Topspinu..

Zbytek světla v těch krajních úhlech se ke kytkám dostane buď přímo, nebo přímým odrazem, ale intenzita před odrazem je pod 50%..

Topspin je podle mě luxus dynymického osvětlení bez použití pojezdu za cenu obrovských světelných ztrát..



Správně nastavenej Wing mi všechno světlo ve výše popsaných úhlech rovnoměrně rozprostře na plochu a co nesvítí do stínidla, svítí přímo do kytek. Krajní úhly jdou s jedním odrazem do kytek anebo mají tak malou intenzitu, že nikoho nezajímaj..

Světelný ztráty na Wingu jsou kolem 5%-10% a těch 10% s Heatshieldem. Na Topspinu to snad ani nejde spočítat.. Wing je pro mě pořád číslo jedna mezi nastavitelnými stínidly. Na čtvercovou plochu by se asi našlo lepší..


Edit: orientační obrázek

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Naposledy upravil fiste 25-04-2012 v 08:12 AM

Old Post 25-04-2012 v 03:54 AM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NORM
Stálý Člen

Karma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 654  

Příspěvek č. 64

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=54631 takže nic na podlahu nesvítí? tak jaktože jen pod špičkou lampy, bez stínidla udělal 440g.. podívej, já nemluvím teoreticky, ale prakticky tak pěstuji, tak mě žádné ůhly osvětlení vůbec nezajímají..
jediné místo kde nejsou kytky, je hned pod výbojkou, kde je malý větrák a pak taky strop.. A na léto už chystám takové menší porovnání vertikálu oproti horizontálu s a-wingem, oba systémky po 3x600W, tak uvidíme.. Ale to nejdřív začne v červenci až budu mít na vše vyselektované stejné klony..

Old Post 25-04-2012 v 05:50 AM
NORM je offline   Profil uživatele NORM   Find more posts by NORM   Foto galerie člena NORM   Click here to Send NORM a Private Message   Add NORM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:40 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
19-02-2013 - Adjust A Wing vs ??? - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7816380 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív