Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Home-pseudo Black Widow 600W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 7 8 9 10 11 »
Autor
Téma 
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 129

Zdarec, vcera jsem si to tady procital a co jsi pamatuju zkusim trosku napsat par postrehu. S listama ti moc neporadim,kdyz mas vsechno zmereno a je to v norme tak me nenapada cim by to mohlo byt.Jen snad pokud nemas vyreseny odvetravani z boxu, aby se menil vzduch. Doporucil bych ti ho rychle poridit. Z prava v rustu staci ho kytkam parkat za hodinu vymenit jsou jeste maly a to jim staci. Ještě doporucuju ti poradne nakalibrovat EC+PH metr. Ofuk nezapinej je to zbytecny kork na zacatku. Ofuk staci zapnou az kytky budou tyden na kvetu. Zaprvi srazis jim vlhkost kterou potrebujes ted udrzovat v rozmezi 70-80% a taky vysusujes listy. Hlavne nefoukej teply vzduch od lampy na kytky to je vysusi uplne nejvic. Foukat by se melo horzizontalne s vrskama a teplej vzduch foukat od nich, aby miril k ventiku a ven z boxu. Pokud by si foukal ze zhora na kytky foukal by si teplej zvduch na ne coz je spatny..ps jestli se ten bordel neuvolnuje z polise. To bych tam nedaval. nekde jsem cet ze AH hnojky leptaj polis a to muze byt taky problem. Jinak listy nevypadaj vabne zčekus jakym jim davas slozeni AH ve spravnym pomeru.

Old Post 22-02-2013 v 10:00 AM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tupec100
Stálý Člen

Karma uživatele tupec100 - 40% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 130

čiže škodcov už nemáš všetko si vystriekal máš čisto?
Peroxid si dával či nie?

Od koho si mal tie klony,
nevedel by ti poslať nejaké fotky ako mu to rástlo aby si to vedel porovnať

Podľa mňa je to presne to kolísanie PH

Dúfam, že sa nenahneváš ale ako dlho nechávaš odstáť vodu? Skúšal si si namiešať napr. 10l nechať 2 dni a premerať?
Mal by si mať stále po ruke aspoň 5l ktoré su nahnojené, premerané a odstaté

Old Post 22-02-2013 v 10:19 AM
tupec100 je offline   Profil uživatele tupec100   Find more posts by tupec100   Foto galerie člena tupec100   Click here to Send tupec100 a Private Message   Add tupec100 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 131

Čaute kluci. Díky za reakce, začnu u Longermaxe...
Všecko mam změřeno a je to v normě, začlo akorat kolisat PH, ale to doplňuji vodou. Takže se PH vždycky zvedne na hodnotu 5,7 zhruba. Začlo mi teď padat poslední 2 dny, jinak se mi vždycky strašně zvyšovalo... No snad nevadí, že když doliju nějakou vodu, sníží se tim EC. Nebo mám hned dolívat hnojiva na stejnou hodnotu ?
Protože když mi spadne PH doliju vodu tak abych měl dobrou hodnotu, ale EC mi spadne třeba z 1,0 na 0,60, myslíte, že by jim to mohlo vadit ?

Jinak k tomu odtahu, mam odtah asi 3x silnější, než je určeny pro tyto stany, když ho zapnu na MAX, tak mi to normalně ohyba trubky ve stanu, a když dám třeba ruku k tomu passivnímu přítahu, tak mi ji bere možná silněji než můj vysavač. Takže odtah je v pohodě, vyměna vzduchu probíhá, nemam ho na max, ale tak na 75%. Jinak mam lampu 600W a stinítko mam wavflector xxl. Mam ji docela vysoko nad kytkama, 60 cm nad vrškama kytek, protože když ji mam níž, tak tam mam teplotu i 29°C a takhle je to v normě. Jinak zvlhčovačku mam asi na 80%, protože když jsem to dal na 100% tak jsem měl za chvili mokro ve stanu . Jinak na lampu mam připevněné 2x15W větráčky z PC (jedny z nejlepších na trhu), takže foukají na lampu ze předu, za lampou je hned odtah, takže jde ten teplý vzduch z lampy rovnou ven. Huricanem na ně foukám z boku, mam to na rychlostní stupeň 1. Takže se jen tak třepotají .

Jinak mám otázku, která je možná hloupá, ale taky může být zásadní. Kytky mi vypadají, jako kdyby neměly kyslik nebo co.. Passivní přítah mam na levé straně boxu dole, na odtah mam napojený pachač, který je ovšem také na levé straně v rohu... Jestli ten vzduch, který odtah bere z toho passivního přítahu, nebere rovnou... že to neprojde ani boxem. Jestli by nebylo lepší, dát ho na druhou stranu boxu, tak aby ten vzduch, který se nasává prošel celým boxem ? Je to asi hloupost, co já vím...

Další problém bych asi viděl v tom s prominutím zasraném polystyrénu. U košíčku je plíseň zelená a ze spoda to hnědne. Takže máš pravdu AH rozpouští polystyrén, možná se do vody pak dostává něco, co jim hodně vadí. Protože když kytky byly fakt na tom špatně, naředil jsem roztok peroxidu a vody, a kytky do pár hodin povyrostly o hodně a hned se postavily....
Jenže se snažím sakra každý den sehnat něco co tam můžu dat místo toho, ale nevím kde tady v te prdeli kde bydlím něco seženu, a auto nemám, takže si pro nic ani nezajedu... Myslíte, že by za to mohl polystyrén ? Protože jinak kytky si myslím mají všechno co potřebují, dokonce jsem do roztoku hodil filtr atman AT F 301 se vzduchováním, takže jsem proto udělal snad všechno.. A už opravdu nevím

Jinak na AHčkach jsem pěstoval asi 4 roky out a nikdy jsem neměl pocit, že bych měl hnojiva vyměnit. Jsem zvykly si vést deníky, takže si všechno zapisuji.

První 3 dny jely holky jen na odstaté vodě s upraveným PH 5,6- 6,0
pak jsem ředil hnojky takhle.
EC voda z kohoutku 0,065 , PH = 7,7
Odstáta voda prvně dané hnojiva, pak upraveno PH
Roztok 35l
AH 1 GROW 20ml
AH 2 BLOOM 0ml
AH 3 MICRO 7ml
Enzymy 1ml/1l = 35ml
Root stimulator a growth/bloom excellator tak samo jak enzymy tedy po 30ml
Po naředění roztoku spadlo PH z 7,7 na 6,9. Ph bylo následně upraveno AH PH - grow
EC roztoku bylo 0,69

Kytky nevypadaly vůbec zdravě, na konci týdne jsem použil roztok peroxid voda ph norma ec žádné. Kytky po 1dní se docela spravily. Proto jsem usoudil taky, že jim asi prostě chybí kyslík.

Další týden
Nový roztok, odstáty asi přes noc
Pak bylo vše při stejném poměru, jen jsem začal přidávat AH 2 BLOOM
ale přidal jsem hnojiva a to na EC 1,0, PH stále stejné v normě.
Kytky rostou, ale není to nic extra, lísty mají stále stejnou chorobu. Už si říkám, jestli to není fakt geneticky...

Jinak řízky mam od prověřeného kolegy, beru od něho už několik let a myslím si, že kdyby to byla genetika od někoho jiného, už by to bylo dávno mrtvé


Teďka k tupcovi
Listy jsem postříkal postřikem proti stresům a pro lepší obranyschopnost a vitalitu..

Na druhý den jsem chtěl postříkat postřikem proti tomu hmyzu, ale už jsem tam žádný nenašel a to jsem kytky úplně probral... Tak jsem to nestříkal teda.

Ano peroxid jsem dával na 1 den roztok, výše se o tom zmiňuji.
Jinak to PH kolisalo asi jen první 4-5 dnů, od té doby je celkem stabilní a metr jsem kalibroval, ale nemám destilovanou vodu, tak ho vždycky jen otřu hadříkem, nemohlo ho to poškodit?
A nebo myslíte, že kytky potřebují trošku více času se stabilním PH aby se srovnaly ? Že nestačí jen 5 dní na stabilním PH ?

Jinak nevím jak to myslíš s tou odstatou vodou, roztok jsem zatim měl jen 3x... Tedy úplně první roztok, tu vodu jsem bohužel odstát nenechal, protože na to nebyl čas. Druhý roztok byla voda s peroxidem a ten jsem nechal odstát skoro celý den. Teď je třetí roztok, ten jsem nechal odstát jen přes noc.

Jinak s těmi 5l máš pravdu, to musím začít dělat, aby mi nekolisalo EC.

Jinak už fakt nevím no ( Moc mě to mrzí sakra, nevím co s něma...
Ofuk jsem teda vypnul, zvlhčovačku jsem zvednul ze země vedle kytek, takže pára ze zvlhčovačky padá přímo na ně... snad jim to pomůže. Protože mi připadá, že kombinace obrovských rozdílu ve vlhkosti a kolisaní PH jim hodně ublížilo. Protože jsem míval v boxu 30% vlhkost pak na chvíli 50% a pak zase 30% :/ no a k tomu kolisalo to PH.
Novou zvlhčovačku mam teprve od včera, čekal jsem na ní už skoro 2 týdny. No nová meteostanice mi přijde dnes...
Jinak přemýšlel jsem taky že jim dopřeju i CO2, které udělam z kvasnic, myslím, že by to taky určitě pomohlo. Musím na tomu přijít na kloub. Kytek se jen tak lehce nevzdám. Dík

S pozdravem K.

Old Post 22-02-2013 v 10:54 AM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tupec100
Stálý Člen

Karma uživatele tupec100 - 40% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 132

ohľadom EC je jedno či máš 0,6 či 1,1 len to nemať nad 2 máš systém kde si korene zoberú len toľko koľko potrebujú v tom máme jasno, však

pacháč ti zatiaľ určite netreba, von. Príťah by si mal mať otvorený do kríža ale máš ventilátor, čiže vzduch prúdi.

Ten polystyrén tomu určite nepridá ale také škody nenarobí na niečo prídeš cez víkend, verím ti.

Filter atman AT F 301 von nemá tam čo robiť. Keď si dal peroxid tak ho netreba.

No a teraz to príde VODA to bude tvoj problém. Na začiatok zbytočne robíš 30 L roztoku keby si mal čerpadlo aj v 5 L tak to stačí.

Stále si pripravuj 5 alebo 10 l aspoň 2 dni dopredu teraz ti určite bude stačiť 5L na 3 dni.

otestuj vodu domáca voda je to vodovod alebo studňa?
dnes aj zajtra voda musí stáť min. 24 hodín môže sa ti meniť voda každý deň pokiaľ to neotestuješ nebudeš vedieť.



PS: Domáca úloha

Ak sa dá skús si dnes dať do nejakej 5L či 1l nádoby vodu zmeraj.
Zajtra po 24 hod. znova zmeraj.
Daj do nej len AH 1,2,3 plus peroxid dúfam, že máš ten 30 % a uprav PH na 5,5 - 5,8.
poriadne premiešať znova zmerať

Nechaj to deň stáť a zmerať

Naposledy upravil tupec100 22-02-2013 v 12:07 PM

Old Post 22-02-2013 v 11:44 AM
tupec100 je offline   Profil uživatele tupec100   Find more posts by tupec100   Foto galerie člena tupec100   Click here to Send tupec100 a Private Message   Add tupec100 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 133

Ahoj

Asi jsi mě špatně pochopil. Peroxid nepřidávám, protože dávám enzymy. Peroxid jsem dal jen na 1 den a to jen s vodou a pak jsem dal nový roztok ... JJ tu vodu budu určitě odstávat, jinak mám myslím vodu ze studny, je tady úplně měkká voda a PH ma kolem 7 no ale odstata ma tušim 6,6.. Jinak kdybych měl jen 5l v te nádrži, tak se mi zadře čerpadlo, musí byt úplně ponořené a to je tak 20L...

Jinak vyhodím teda ten pacháč a udělám to do kříže, protože takhle tam vzduch neproudí a ofuk jsem vypnul, protože se kytky divně ohybaly ještě na to nejsou připraveny. Jinak s tim FImem bude asi problém, nikdy jsem nijak speciálně nezastříhaval... A s těma kolinkama taky, mam tady 100 kolinek, ale vůbec nevím jak větve ohýbat, do jakých stran atd. K tomu bych potřeboval trošku podrobnější info... Jinak myslím, že ten polystyrén děla docela nepořádek... Ze spoda už je celý hnědy nějaký rozleptaný a padají z toho takové kousky, které vypadají jak by byly rezave a potom plavou v roztoku... A u každého košíčku je plíseň...

Takže udělám toto, sundám filtr, dám do kříže odtah, aby šel vzduch přes celý box. Přes víkend se budu snažit sehnat něco místo toho, ale nebudu na to mít ani čas takže neseženu Sakra..

Jinak zkusím koupit kvasinky, atd a vyrobím jim CO2... Stojí to 30kč a za zkoušku přece nic nedám ne ? Ublížit jim to určitě neublíží...

Jinak ten atman ma vzduchování a trošku mi to aspoň míchá roztok, sice PH začlo klesat až po tom, co jsem ho tam dal, ale nevím co by mohl on ovlivňovat, je v něm jen nějaka černá filtrační pěna, ale pry to jen zachycuje nečistoty...

Old Post 22-02-2013 v 11:58 AM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 134

Takže nalil jsem teď vodu do kybličku 5L, PH má 6,2 což je nějaké divné ...

Jinak zjistil jsem, že jsem i špatně měřil PH metrem, vždycky jsem to strčil do roztoku a zamíchal a hodnota která tam byla, tak jsem si myslel, že je... Ale teď jsem strčil PH metr do roztoku, chvíli jsem čekal a ze 7 to pomalu padalo na 6,2 kde se to zastavilo. Zkoušel jsem to v roztoku, tam je PH 5,3

No musím si ty věci všechny vychytat sakra. U outdooru jsem si vždycky říkal, hlavně si dávej pozor na detaily a nikdy mě kytky nezklamaly. Teď je pro mě spousta nových věcí, takže si zvykám, na úkor kytiček ( takže musím na sobě zapracovat.

Old Post 22-02-2013 v 12:01 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tupec100
Stálý Člen

Karma uživatele tupec100 - 40% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 135

PS: Domáca úloha

Ak sa dá skús si dnes dať do nejakej 5L či 1l nádoby vodu zmeraj.
Zajtra po 24 hod. znova zmeraj.
Daj do nej len AH 1,2,3 plus peroxid dúfam, že máš ten 30 % a uprav PH na 5,5 - 5,8.
poriadne premiešať znova zmerať

Nechaj to deň stáť a zmerať


si to stihol skôr ako som dopísal

ohýbanie nieje žiaden problém každý vrchol by mal mať výhľad na slniečko asi toľko k tomu, čiže to formuješ ako chceš rozťahuješ to do strán.

PH 5,3 ešte nieje tragédia

tu spodnu nádobu nevieš vymeniť za nejakú menšiu?

Old Post 22-02-2013 v 12:10 PM
tupec100 je offline   Profil uživatele tupec100   Find more posts by tupec100   Foto galerie člena tupec100   Click here to Send tupec100 a Private Message   Add tupec100 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 136

JJ na to už jsem myslel, tak provedl jsem A proč mam dávat ten peroxid ? Ja mám enzymy... ale po pravdě s peroxidem to vypadalo, že jim je lépe, a enzymy dávám spíše kvůli toho, že by mi bylo líto toho, že jsem je koupil... Tak nevím rozhodnu se podle tebe... Peroxid nebo Enzymy ?

Mam nádobu 5L voda po nalítí měla PH 6,2 a EC 0,065. Zítra touto dobou změřím, namíchám hnojiva a upravím PH. Zamíchám, změřím a nechám dalších 24 hodín stát. Pak zamíchám a změřím. Všecko budu zapisovat pak to tady napíšu

Jistě, že mam peroxid 30% a ještě že tak, protože se mi vylil v tašce, i když byl zavřeny a já jsem do te tašky strčil ruku a než jsem si stihl uvědomit co se stalo, měl jsem ruku celou bílou, štípalo to, nešlo to umýt, do pár hodin se bílá barva ztratila vystřídala ji krvavá červená rozleptalo mi to úplně ruce a otisky prstů se mi úplně vytratily No legrace no ... Už se to celkem hojí Takže kdyby to byl takovy 70% tak nevím nevím asi by to bolelo více

Jinak k tomu ohybání a zastřihování. Pěstoval jsem sice dlouhou dobu venku, ale tyhle věci jsem na kytkach nikdy nedělal, pěstuji protože je to můj koníček, hodně velký koníček a kytky miluji. Takže jsem do nich nikdy nezasahoval... Takže bych byl nejradši, kdybys mi poslal aspoň nějaké fotečky jestli by šlo o tom FIMU a jak aspoň dávat ty kolínka, protože když se dotknu stonku těch kytek, tak je strašně měkký a řekl bych, že by stačilo do toho trošku strčit a ona se zlomí... Takže abych to všecko nedosral Venku bych do toho určitě nešel, ale když to udělám ve skříni holkám tím pomůžu, pač na ně bude lépe svítit :P

Tu spodní nádobu klidně vyměnit mohu... už delší dobu sháním nějakou ... Našel jsem jednu co ma 35L... jenže teď je to OK, ale co až kytky vyrostou a začnou si pořádně brát vodu, to bych pak pořád dolíval ne? Nebo to není až tak strašné a zvládl bych to i s 30L ?

Old Post 22-02-2013 v 12:41 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 137

Tady jsem objevil 2
http://aukro.cz/plastovy-ulozny-box...3031390173.html

a

http://aukro.cz/pojizdny-ulozny-box...3028969723.html

Old Post 22-02-2013 v 12:48 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 138

Nebo na kolečkách, celkem praktické
http://aukro.cz/plastovy-ulozny-box...3031957310.html

Old Post 22-02-2013 v 12:55 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tupec100
Stálý Člen

Karma uživatele tupec100 - 40% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 139

Tak to bude presne ten peroxid ktorý potrebuješ.

Peroxid má len same výhody ktoré práve teraz tak potrebuješ "kyslík"
Enzymy či Root stimulator a growth/bloom excellator to sú len veci ktoré fungujú asi ako placebo efekt to, že na zadnes strane je napísaný text ktorý znie ako najkrajšia rozprávka ešte neznamená, že bude mať aj pekný koniec.

Máš pravdu teraz nechaj ohýbanie a FIM najprv sa musia dať ako tak do kopy.

Určite by si to zvládol aj s 30L ku koncu budú žrať max. 10L denne

Old Post 22-02-2013 v 13:02 PM
tupec100 je offline   Profil uživatele tupec100   Find more posts by tupec100   Foto galerie člena tupec100   Click here to Send tupec100 a Private Message   Add tupec100 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tupec100
Stálý Člen

Karma uživatele tupec100 - 40% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 140

No ja mám niečo podobné ako ten 1 box len výška je okolo 25 cm v tom pestujem klony a druhá má 40 cm kde úž len dožívaju mením len vrchy


Ten box chceš dať ako spodnú nádobu?

Old Post 22-02-2013 v 13:13 PM
tupec100 je offline   Profil uživatele tupec100   Find more posts by tupec100   Foto galerie člena tupec100   Click here to Send tupec100 a Private Message   Add tupec100 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 141

Zdarec, tak to je docela velkej problem a zasadni, pokud si meril spatny ph ktery dokaze udet hodne skody. S ph metrem meris tak dlouho dokud se hodnota ph na meraku neustaly. Takze pokud si ho tam jen strcil a vyndal dokaze to rozhodit az o jeden stupen ph coz udela to co je videt na listech.Chyby jim prvky, ktery rostlina potrebuje.Takze namer ph roztoku uprav a drz ho. Kazdopadne je lepsi a to urcite drzet stabilni ec takze padat z jednoho ec na 0,6 neni good ale zas co by skodilo. Vetrak dej krizem.Odtah zapinej jednou na 15 min co hodinu a udrzuj vlkost kdyz uz ji mas. Aspom 70%. Mer PH vymen polis a bude to v pohode. urcite jim prospivat nebude vcera jsem to cetl ze se rozpousti a muze to mit vliv na to kolisani ph. Pak kdyz to nepomuze res kyslik.

Doplnim ph drz na 5,8. Teplota roztoku se musi pochybovat od 18-24°C. jednou za 7-14 dni max 21 dni udelj pruplah enzymy + voda. kdyz budes davat kyslicnik tak nedavej uz enzymy. Jinak enzymy staci. nevim mam NFT je to pecka mam ho na 120 litru a kytky mi zerou ted pres 10 l dene. Takze bych ti doporucil vetsi nadrz at nemusis furt dolejvat...mimochodem taky jsem dneska rano nezavrel ph- ta je 60% kopnul jsem do ni a 1/2 v pyti ale nezavidim ti to

Old Post 22-02-2013 v 16:47 PM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 142

Hoší

Tak to je asi konec . Dnes je prostě den pěkně na hovno. Nejsem sprostý, ale musím to říct. Čekal jsem dnes na tu meteostanici, abych konečně mohl měřit teplotu a vlhkost, protože se mi před 4mi dny pokazil teploměr. Navíc můj děda zapnul topení v místnosti, kde mám stan.
No všechno totálně na hovno. Zapoměl jsem nasadit při změně toho roztoku punčochu, a čerpadlo mi nabralo kořeny do vedeni a ucpávají mi trysky, takže je musím každou chvíli prošťouchnout. Bohužel vyndávat jdou jen 2, tak jak se ucpou ty druhé, tak musím vypínat a zapínat čerpadlo, dokud se kořeny nedostanou jinde.... Navíc přišel jsem domů, rozbalil jsem meteostanici a hrůza hrůz. Už jen krabice byla poškozená, vytáhl jsem to, jeden plastík z boku zlomený. No říkal jsem si hajzli na poště. Dám tam baterky a celá stanice je totálně na hovno, vůbec to neměří... na čidle je úplně jiná hodnota než na stanici... píše mi to vlhkost 60% v místnosti, kde mam 35% atd. Teplota je taky úplně z cesty. Tak jsem se na to podíval trošku z blízka a přišel jsem na to, že už to předemnou někdo reklamoval, a ti hajzli mi poslali skaženou stanici, co nic neměří... Takže jsem zase bez měření teploty a vlhkosti. A aby to nebylo málo... Nebyl jsem doma, a u stanu je topení vždycky vypnute, aby se střídala teplota zhruba 26°C ve dne a 19°C v noci... Jenže když jsem přišel domů, byl tam hyc jak prase. V moji místnosti bylo tak 24°C a když jsem vlezl do stanu muselo tam být hodně přes 30°C...... Kytky úplně zvadly, sevřely se, dokonce i ta v hlíně, jako kdyby byly někde na sahaře. Rychle jsem otvíral okna, sundal jsem filtr a rouru jsem dal k lampě ať to bere teplo z lampy, před lampu mam ty ventilátory, takže ty foukají to teplo rovnou do odtahu... No a to není vše, přestaly stříkat trysky, projel jsem je, pak stříkaly, sundal jsem čerpalo, protože v něm byly kořeny, které jsem vytahnul, ale pak z čerpadla vypadla nějaká plastová věc Ale bohudík to jede i bez toho ..
Postříkal jsem je aspoń vodou z rozprašovače a zapnul zvlhčovačku... Jinak rozhodl jsem se, že se vyseru na AH kolekci, protože mi vůbec nevyhovuje. Budu používat jen to co jsi mi poradil Tupče, protože za celou dobu, co ty kytky rostou/nerostou, tak zdravě vypadaly jen když byly ten 1 den na tom roztoku vody a peroxidu. Takže počkám do 12, až se lampa rozsvítí a pokud budou ještě na živu, ihned měním roztok. Já vím, měl bych vodu nechat odstát, bohužel si to nemohu dovolit. Minule jsem to taky neudělal a stejně to kytkám hodně pomohlo. Hold ten peroxid je super věc, lepší než enzymy od AH...
A když jsem pěstoval venku na AHčkach, tak jsem začinal jen s Trojsložkou a když jsem dokoupil ten zbytek, tak jsem normálně nepoznal rozdíl. Takže něco na tom pravdy bude tupče

JINAK aspoň jedna pozitivní zpráva, už jsem byl fakt bezmocný, tak jsem se ptal všude, nakonec otec od kamaráda, který vlastnil firmu, je tak hodný, že mi poskytne obrovskou reklamu z plastu takže zítra snad pošlu do prdele polystyrén. Pokud bude ještě kvůli čeho . Naředil jsem teda jen 1,2,3 a peroxid.
Jinak ten box ano, chci ho jako spodní nádobu na roztok.

To longer:
Ahoj, já vím, je to zásadní problém, ale poslední 4 dny už jsem ho nedělal a PH mi drželo celkem stabilně a až když jsem přidal do roztoku ten atman filtr, který mi daroval kamarád z akvárka, najednou mi PH začlo strašně klesat, z 6 i na 4,2.. což se mi nikdy nestalo, tak jsem ho vyndal, možná to bylo tím, možná ne, nahodím nový roztok kolem 12 večer a filtr vymyju peroxidem..

Každopádně strašně mě sere to hlídáni teploty, už prostě nemam finance na nic dalšího, nechci o kytky přijít. Prostě jsem idiot, spoustu chybám jsem se mohl nejspíše vyhnout. Ale když je pro člověka všechno nové a je zvyklý úplně na jiné pěstování, tak prostě takové věci přehlédne a trvá trošku času, než si to vychytá. Snad to kytky přežijou a věřím že s peroxidem jim to pofrčí . Každopádně příští týden mam bohužel v pondělí reparáty, pokud je neudělám, nepustí mě k maturitě. Zatím jsem se neučil, takže zítra se budu muset učit celý rok... Takže spíše až příští týden budu dělat s tím polystyrénem, peroxid to stejně trošku vydesinfikuje. Jinak opravdu se ten polystyren uvolňuje do vody. Nemám v systému nic, co by mi mohlo zbarvit vodu. Když jsem dal roztok peroxidu a vody, byla křišťalově bílá... Na okrajích polystyrénu už jsou řasy a všude nějaká hnědá barva, jak jsem po 1 dni mrkal na ten roztok, byl úplně hnědý.... Jinak odtah nemohu zapínat na 15 minut za hodinu. Nemam už další hodiny a jsem úplně bez peněz.. A když jsem jednou vypnul odtah na 5 minut, moje stará zvlhčovačka mi tam udělala rybníček .... Odtah mi jede permanentně..
Ale myslím si, že bez toho měření vlhkosti a teploty se dál prostě nehnu.

Jinak teplota roztoku se pohybuje od 20°C do 21°C max..
No nejspíše se vrátím k mým postupům pěstování a vemu si to po svojem. Snažil jsem se to aero, vlastně celý indoor fičet, podle toho co tady lidi píšou na groweru. Ale nejspíše mi to nějak nesedí Zkusím to podle sebe.

Jinak asi nikdo nemá nějaký nápad jak bez peněz zjistit vlhkost a teplotu co?
Někdy si říkám, že se na všechno prostě vyseru :X

Old Post 22-02-2013 v 18:00 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 143

Nasrat, určitě přežijou !

Old Post 23-02-2013 v 01:49 AM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 144

Drzim palce myslim si ze jeden den je zabit nemuze! Proc si spis nezkusil NFT tam ten kkoberec korenu vydrz bez vody dyl a je to mnohem jednodusi system.

Old Post 23-02-2013 v 08:41 AM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:19 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 7 8 9 10 11 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3714160 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív