Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Kuřárna » Co si myslíš o rastafariánství?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 7 8 9 10
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 129

mad lion: zajímavej pohled. Konečně někdo kdo netvrdí že maso je z jídelníčku vyloučitelný.

dawgie: zajímavý, takhle jsem se na to ještě nekoukal...popřemejšlim o tom

Old Post 28-07-2006 v 10:37 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 130

myslim ze kazdej ma zrat to na co ma chut. vod toho ty chute sou, ne?
vadi mi treba kdyz vidim jak rodice vegeariani nutej svy deti nejist maso, dit se snad muzou rozhodnout sami, ne?
asi sou lidi kery bez masa prezijou ale, nevim nevim.
na fidzi byl jako snad na jedinym miste na svete beznej kanibalizmus z nutricnich duvodu (dokonce mistnim jazykem se rekne lidske telo - velka ryba a pozdeji tez dlouhe prase)
na fidzi totiz nez prijeli kolonizatori nezil veci savec nez krysa.
proto kanibalizmus z jinejch nez nabozenskejch duvodu.

Old Post 28-07-2006 v 11:02 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 131

mad lion: jistě existujou lidi, který se bez živin z masa obejdou, ano. Ale každej si na to musí přijít sám. Já jsem taky masožravec, ale přes léto, v těch vedrech, na to maso fakt nemam chuť.

k vegetariánskejm rodičům: to je kardinální kravina. To dítě je ve vývoji a potřebuje vyváženou stravu složenou ze všeho. Jinak bude jeho přirozenej vývoj narušenej a bude mít zdravotní potíže.

o tom s fidži jsem už slyšel.

Old Post 28-07-2006 v 11:12 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta Dawg
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta Dawg - 4% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 132

Mad Lion: Myslím, že každej by si měl šoustat kdy se mu zachce a s čím se mu zachce... Vod toho přeci sexuální pudy jsou, ne? A čert vem nějaký utrpení znásilněnejch ženskejch, vždyť delfíni to dělaj taky, tak je to přece O.K... Chci tím říct, že stejně tak jako člověk váží mezi uspokojením sexuálního pudu a utrpením znásilněné ženy, měl by vážit i mezi uspokojením chuti a utrpením živého tvora...

Já tu nehlásám "nežerte maso, je to hnus"... Já tu hlásám, minimalizujete utrpení kolem sebe, máte-li tu možnost... Vývoj dítěte maso potřebuje a tak ho sakra má dostat, ale dospělý lidský organismus se bez masa obejde, tak proč dál působit utrpení jen kvůli chvilkovýmu povzbuzení chuťových pohárků... Já třeba maso nejím, ale kdyby si o to mý tělo řeklo (zdravotní problémy), tak mu ho zas velerád dopřeju, protože jednak je maso chuťově dobrý (ačkoli tak 80% jeho chuti dělá použité koření) a druhak pro mě prostě nebude jiná možnost... Ale nyní možnost mám a tak ji přece využiju...

Jinak, já nikomu vegetariánství nenutím, všichni mí kamarádí jedí maso, celá moje rodina jí maso, klidně pomáhám i s přípravou masitého oběda a nepovažuju lidi co jedí maso za něco méněcennýho... Je na každým z nás, zvažovat důsledky našeho chování a náš dopad na tento svět, na naše okolí... Já jsem dospěl k tomuhle názoru, ty dojdeš k jinýmu, budem si každej žít po svým, nebudem nikomu nic nutit ani rozmlouvat a můžem žít všichni v míru... O vegetariánech se říká jak jsou v tomhle ohledu netolerantní až militantní, ale zatím jsem se setkal spíš s militantností "masožroutů", takže bych řek že to bude tak fifty-fifty...

ad Fidži, kanibalismus, atd...: Ale jo, vždyť o tom já mluvím - neměli jinou možnost... A kdbych umíral hlady, i já si člověčinu bez větších morálních problémů dám.. Tedy pokud bych ho nemusel zabít... Ale jinak s tím Fidži, moc zajímavá informace... Díky...

Peace 4 every peaceful being... Ty ostatní ať se jdou klíďo bodnout...

Keep dawgin' !!!

Naposledy upravil Rasta Dawg 28-07-2006 v 14:07 PM

Old Post 28-07-2006 v 12:49 PM
Rasta Dawg je offline   Profil uživatele Rasta Dawg   Find more posts by Rasta Dawg   Foto galerie člena Rasta Dawg   Click here to Send Rasta Dawg a Private Message   Add Rasta Dawg to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 133

to fidzi byl priklad toho ze clovek asi maso savce potrebuje, nevim....
neni normalni kanibalizmus s nutricnich duvodu.....

Old Post 28-07-2006 v 13:50 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 134

vubec kanibalizmus je zajimava vec........
treba v australii bylo u jednoho kmenu normalni ze matky jedli sve zemrele male deti. verili ze se znovu narodi, zajimavy je ze to casto bylo doprovazeny zvracenim a nechutenstvim.
kanibalizmus z nabozenskejch duvodu byl dvou druhu, jednak valecnici pojidali protivniky aby ziskali jejich silu (nejakej misionar v nejakym kmenu na ostrove v indonesii napocital kolem chyse jednoho samana 800 kamenu. kazdy za jednoho snedeneho cloveka.
dalsi duvod byl vyjadreni ucty predkum, tim ze je pojidali.
jo a starej ceskej viraz pro kanibala je lidojez
a vyra kanibal je skomolenina slova kariba - tak si rikali nejaky clenove nejakyho kmenu (bohuzel uz si nevzpominam odkud) a znamenalo to neohrozeny. teda doufam ze to moc nepeltu uz je to dyl co sem to cetl...........

Old Post 28-07-2006 v 15:14 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lux
Stálý Člen

Karma uživatele Lux - 17% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 111  

Příspěvek č. 135

nevíte někdo kde se dá sehnat nějaká literatura ohledně tohohle náboženství a pokud možno českej překlad Holy Piby mam jen anglickou...

Old Post 06-03-2007 v 22:10 PM
Lux je offline   Profil uživatele Lux   Find more posts by Lux   Foto galerie člena Lux   Click here to Send Lux a Private Message   Add Lux to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ThomasK
Stálý Člen

Karma uživatele ThomasK - 14% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 136  

Příspěvek č. 136

Uctívám JAHa , drží mě nad vodou!
JAH Bless Yu Rasta!
....
edit: Pročet jsem si tady pár názorů na rastafari, a jsou tady moc zajímavý názory,zajímavý postoje.Jsem rád za to že jsou takový lidi kteří si stojí za svým názorem..
Za rastu se rozhodně nepovažuju, rasta je pro mne inspirací která mi dodává sílu. Sílu přežít v babylonu - V systému postavenym na konzumu..
Když jsem ted přijel do Řecka s tim, že potřebuju změnu, byl jsem nadšenej jak je tady krásně.. Jo,je tu krásně, ale je to dobře,že uprostřed nádherný přírody je postavenej systém založenej na konzumu? A to nemluvim o větších místech.. Nadruhou stranu si musim připustit že jsem taky součástí tohodle nekonečnýho babylonu! Bránim se tomu, snažim se žít skromě, vystačit s málem, ale strašně moc mi ubírá sílu, když se rozhlídnu okolo sebe a vidim jak se spousta lidí vyžívá v tomhle systému , v systému kterej (jak už tady někdo psal) nemá pevný kořeny.
Méně je Více!
Dredy nemam, mam dlouhý vlasy, kouřim cigára docela dost, jim maso, recykluju odpad, příroda na prvnim místě, poslouchám reggae... Může byt takovy člověk rasta....
Myslim,že neni duležitý jak človek vypadá, jesi má dredy nebo nemá, důležitý je co má v srdci!
Spoustu válek,mnoho zlých lidí,přehnanej konzum,a lidi kteří soudí podle vzhledu a ne podle srdce. To mě ubíjí.

A proto mě víra v Rasta udržuju nad vodu.
Peace and Love!

Naposledy upravil ThomasK 08-07-2009 v 01:25 AM

Old Post 07-07-2009 v 18:46 PM
ThomasK je offline   Profil uživatele ThomasK   Find more posts by ThomasK   Foto galerie člena ThomasK   Click here to Send ThomasK a Private Message   Add ThomasK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
COCALERO
Nový Člen

Karma uživatele COCALERO - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 137


Sledujete případ BUJU BANTONa ? a jeho nepříjemnou situaci ve vězení?

Mark je zavřený v Pinellas County Jail na Floridě, kde ho 19. dubna čeká soud. Je obviněn ze spolčení za účelem koupě nejméně pěti kilogramů kokainu a v případě odsouzení mu hrozí dvacet let za mřížemi. Jeho právník, David Markus, 4. března před soudem vyjevil skutečnost, že tajný zdroj, který obstaral všechny usvědčující důkazy, obdržel 35 000 $ za to, aby dostal Buju do vězení, a v případě jeho odsouzení dostane i podíl ze zabaveného majetku. Vzhledem k tomu, že si na podobných navádění ke zločinu tento profesionální práskač vydělal již 3.3 miliónu dolarů a deset let spolupracuje s žalobcem, který “shodou okolností” vede i tento případ, nedivím se, že americká vláda jeho identitu odmítá zveřejnit. Kladu si otázku jak dlouho a jak vůbec tento systém, kdy si někdo objedná něčí společenskou popravu, funguje, a na kolika “polapených” byl již trest vykonán. Nebudu tady polemizovat o Markovo vině či nevině. Chyby děláme všichni. Nezapomínejme však, že média nám ukazují pouze to, co chtějí, a mě určitě jejich výroky nepřesvědčí o tom, že Mark je špatný člověk.

Buju Banton se rozdělil o jídlo se spoluvězněm a byl za to minulý čtvrtek přemístěn do sektoru s nejvyšší ostrahou, kde nefungují základní hygienická zařízení a kde mu není umožněno se stravovat podle rastafariánských pravidel i-tal. Za tři měsíce ve vězení Mark výrazně zhubl a za poslední týden pobytu v novém sektoru se jeho psychický i fyzický stav rapidně zhoršil. Pobyt v maximálně hlídaném křídle mu také znemožňuje se pořádně připravit na soud, který ho čeká 19. dubna, a rozhodnutí umístit Bantona mezi nebezpečné zločince jen pár týdnů před nadcházejícím řízením, je tudíž velmi kritické. Jeho právník David Markus věří, že tento nepřiměřený trest je zkrátka jen posledním z projevů šikany, které hvězda čelí od vstupu do Pinellaské věznice, a přirovnává případ ke Kafkovu Procesu.

Gargamel tým vyzývá všechny, kteří chtějí Buju Bantona v jeho boji za spravedlnost podpořit, aby si na Facebook-MySpace-Twitter jako profilovou fotku nastavili oficiální Free Buju logo nebo oblíbenou fotografii zpěváka a co nejvíce šířili hudbu, videa, rozhovory, inspirativní texty písní a vše, co se Buju týká. Dále prosí selektory, aby co nejvíce hráli nový singl Optimistic soul, k němuž byl natočen videoklip během zpěvákovo podzimní tour po Spojených státech a můžete ho shlédnout pod článkem. Zapojte se prosím i vy do kampaně Free Buju and stay optimistic.

Doplňující zpráva:
Soud, který se měl konat 19. dubna, byl bez vysvětlení přeložen na konec června. Bantonův právník, David Markus, je velmi rozhořčen, protože jeho tým velmi tvrdě pracoval, aby byl případ k dubnovému datu připraven. Jsou zaplacené letenky a hotely všem svědkům, kteří přiletí z Jamajky, a také týmu právníků z Houstonu a Washingtonu. Žalující strana na dotaz, zda-li ví něco více o důvodu přeložení soudního líčení, nechce odpovídat a soudce bez odůvodnění přiklepl zpěvákovi nové datum procesu na 21. červen. Buju Banton je ve vězení od prosince a samozřejmě má zájem na tom, aby soud proběhl co nejdříve.


http://www.youtube.com/watch?v=mxITQYEXgu4

sem s tebou BUJU, naše srdce bijou pod taktovkou JAHA RASTAFARIHO - buď silný jako Lev, který na nás čeká v zemi zaslíbené jménem ZION .....
LA HOJA DE COCA NO ES DROGA
free BUJU

la Hoja de COCA No es Droga
JAH - Rastafarai

Naposledy upravil COCALERO 03-05-2010 v 19:00 PM

Old Post 03-05-2010 v 18:39 PM
COCALERO je offline   Profil uživatele COCALERO   Find more posts by COCALERO   Foto galerie člena COCALERO   Click here to Send COCALERO a Private Message   Add COCALERO to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
outdoorista
Stálý Člen

Karma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 544  

Příspěvek č. 138


Já mám taky dready ale nejsem rasta......dready mám proto,protože nesouhlasím s naším systémem(Babylon) a vadí mi některé zákony,které mě(nás i vás) omezují v tvorbě(pěstování) a užívání oné nejléčivější rostliny(byliny) na světě
Navíc dready jsou asi jeden z nejstarších účesů,nosili ho germánské kmeny a keltové,nosí je sadhuové v indii(taky takový rasta,ale po indicku),v africe to je už taky pár tisíc let,tak proč ne,meju si je jednou měsičně vodou a je to ok......
Tím že dready nosím dávám tomuto systému nesouhlas......svět je o penězích a vždy bude,kdo jich má hodně chce furt víc......rasta ne.....nepoužívá peníze,protože jsou to nástroje pro zneužívání a podněcování lidí,stejně jako alkohol a tabák,který zamlžuje úsudek.....řekne rasta.Rasta jí jen co si sám vypěstuje,nebo co sesbírá v lese......chodí pěšky......neholí se a nestříhá se,nečeše,vlasy v splstnatělé copy nosí coby hřívu lví s velkou hrdostí a úsměvem se nosí,rve se jako lev,ale nepodporuje násilí........kouří bylinu(ganju) pro meditativní,léčivé a mysl očištující účinky a užívá jakékoliv části posvátné rostliny........kouřením této byliny je blíže svému bohu JAH(jakoby v podobě laskavosti,radosti,lásky,svobody a míru,sjednocení a rovnoprávnosti)......život jeho bývá promiskuitní,lásku dává všem ženám dosti stejně a však s jednou do konce života zustane.......nejí maso(většinu) jako vepřové(prase je nečisté,protože se živí zbytky a vším) a maso vůbec,protože maso=krev=život a rasta živého tvora nezabije,i kdyby to byl hmyz,vše živé je JAH,jí jen co příroda dá z rostlin a pije pouze čistou vodu,alkohol nikdy(Babylon) a nekoření,jí tkzv. I-tal kuchyni,neopracované jídlo,nesolí a nejí cukr(cukr připomíná těžkou práci na třtinových polích,kde pracoval před více jak 100 lety černý lid)......Rasta je ke každému přívětivý......avšak nebaví se leda s kým,je to dalo by se říci......trpitel......žije v lese co nejdál od civilizace(Babylonu).......každý den čeká na pláži na lod Krále králů která ho se všemi rasty odveze do země zaslíbené(Kingdom of Zion) a všechen černý lid bude osvobozen od otroctví a v míru se seskupí(OneLove) stejně jako celý svět od válek ustoupí a vznikne ráj pozemský kde láska a mír převládají
Chápete že vy co nejste černí(afrického původu) nemůžete být pravám RASTAFARIÁNEM???nejste otroci,nežijete na Jamajce kde toto.....nevim jestli mohu doslova říct ale ano......náboženství.......u nás je to kultura spíše.....nebo alespon to tak bereme:užívání ganji v jakékoliv podobě a pěstování,dready,mírumilovný život,nesouhlas se systémem,láska k přírodě,všeobecně láska..........když to píšu tak mi to přijde jako hippies,ale to je jedno,i k těm měl jeden ze zastánců Rastafariánství Bob Marley(Robert Nesta Marley) přízen
Když přijedete na Jamajku a je jedno jestli máte dready dlouhé až po kotníky,místní rasta na vás vždy zavolá:Hey white boy! nebo Wolf!
A když by jste mu říkal že jste rasta a bla bla bla,i kdyby jste to mysleli vážně,pro ně nejste rasta a v hloubi duše se vám bude smát a říkat si že jste hloupý(i běloch může být rasta,ale musí být zasvědcen a vysvědcen nejvyšími duchovními rastafariánství na Jamajce).......a nedivte když málo mluví,i když občas bývá přespříliš komunikativní a v to náboženství doopravdy věří,věří v příjezd krále,ve sjednocení v lásku a žije přírodně podle pravidel rastafariánství.......vy ne,vy jste v tom nevyrostli......když vidim ty dredaře(nebo polodredaře-dready jen vzadu),tak 50%jsou fetáci(piko,LSD,hero,extáze,aj...) a to by bylo pro rastu nepřípustné,rasta je prosti chemii,ano neřekli by jste to,ale rasta neuznává ani podlampovou marihuanu,i kdyby byla pěstovaná v hlíně a hnojená organicky,pro něj je to......plastic sensimilla......,rasta uznává jen ganju tak jak ji příroda dala,v hlíně,bez hnojiv(tim nemyslim třeba slepičinec,koninu,kopřivy,to jsou absolutně přírodní věci co nekoupíte,ale jen vyrobíte)......no a zpět k těm dredařům.......30%teda nefetuje,ale kalej(pivo,víno,whiskey,vodka,rum) a kouřej cigarety......this is babylon.....takže taky žádnej rasta,i když takový týpci to o sobě rádi hlásej.....heh.....dalších 29,9% sice třeba žijou přírodně,pořád jí maso(např. Mc'Donald's,KFC,Burger King a jiný sračky......fůůůůůj),cukr,sůl,koření,ale třeba bydlí v paneláku,v domě,v civilizaci.......rasta vždy uteče do lesa,protože nemůže vystát zkaženou společnost a tak soužije s přírodou......tím pádem 0,1%lidí ze 100%lidí je 1 z tisíce co žije v lese,nepoužívá peníze,jí I-tal kuchyni,pěstuje si vše sám,odprostí se od hmotných statků a přijme skrze ganju statky duchovní a věří ve všehodobro(existuje takový slovo?)
Každý rasta je ale jiný,například ortodoxní rastfariánství,kde musí mít hlavu úplně vyholenou,je to celkem nový druh náboženství,kde se promítají jiná náboženství(egyptská,čisé křestanství,židovství a národní kultury afriky),je pravdou že to vzniklo kvůli otroctví......
Věděli jste že tkzv. prorok a aktivista Marcus Garvey,který prorokoval nástup černého krále-mesiáše roku 1920 a když byl pak roku 1930 v Habeši (současná Etiopie) korunován černošský císař Haile Selassie, znamenalo to pro mnohé jasné naplnění Garveyho proroctví. Podle císařova předkorunovačního titulu a jména – rás Tafari Makonnen – také rastafariáni odvodili své jméno: Rastafari.
Garvey souhlasil s Kuklux klanem,který chtěl jen čistou rasu(bělochy) ve svém státě,a Garvey chtěl aby všichni černoši žili jen na africkym kontinentu a zbytek ras na svých(asiati/Asie,Evropani/Evropa,aj....)
No ale rastafariánská myšlení vychází zejména z předpokladu, že černošští obyvatelé Ameriky a přilehlých karibských ostrovů, kteří sem byli zavlečeni jako otroci, jsou přímí potomci krále Šalamouna a královny ze Sáby. Považují se za jeden ze ztracených izraelských kmenů, proto mají ve znaku lva Judského (dredy mají připomínat jeho hřívu – síla a zdraví).
Haile Selassie I. zastává v rastafariánské víře důležité postavení, je považován za inkarnaci Boha neboli Jaha (z hebrejského Jahve), a černého mesiáše, který v soudný den den vyvede všechen africký lid ze zkaženého světa hříchu Babylonu, do vysněné zaslíbené země, označované v rastafaránské terminologii jako „Zion“ (viz sionismus). Tou zaslíbenou zemí je Afrika.
Důležitou součástí víry a formou její šíření je hudební styl reggae, spojený zejména se jménem Boba Marleyho a kouření ganji, s jejíž pomocí rastafariáni mohou komunikovat s Jahem. Celkově rastafariánská víra nabádá k všeobecnému míru, harmonii, lásce a sjednocení.
V poslední době se rastafariánství rozšiřuje do světa a získává více a více příznivců. Většina z nich se zaměřuje na praktickou stránku věci a rastafariánství berou spíš jako životní styl než jako duchovní cestu - a to je rozdíl mezi rasty na Jamajce a vámi ostatními....

A proto nejsem rasta.....řadím se spíše pod grower,herbalist,ganjaman.....

Herb is the healing of a nation...

Outdoor 06-OB,Fialka,a jiné....
Outdoor 07-Papaya,JH,a jiné...
Outdoor 08-OB,JH,GWS,DP,AK,a jiné...
Outdoor 09-JH,OBxJH,CHxBB,DP,A,a jiné...
600W - Organically grown plants...
Nestabilní odrůdy
Bodies

Naposledy upravil outdoorista 03-05-2010 v 23:53 PM

Old Post 03-05-2010 v 22:54 PM
outdoorista je offline   Profil uživatele outdoorista   Find more posts by outdoorista   Foto galerie člena outdoorista   Click here to Send outdoorista a Private Message   Add outdoorista to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
manillaPaece
Stálý Člen

Karma uživatele manillaPaece - 95% PěstitelskáKarma uživatele manillaPaece - 95% PěstitelskáKarma uživatele manillaPaece - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 85  

Příspěvek č. 139

No nechci tady zasahovat do diskuze, ale podle mě je Rastafariánství pro každého něco jiného... nebudu třeba říkat že Hailie Sellasie I není ztělesněním boha, pro černochy určitě je... Kouřím taky ganju, mám taky plnou hlavu dredů, když zasvítí slunko po dešti a sedim zrovna ve svým fóliáku, dávám si spliff a je mi fajn, taky to považuju za cítění JAH... Neříkám o sobě že jsem rasta, maso jím rybí a kuřecí, jako párků z krámu bych se taky nedotk... Přírodu mám velice rád, ale nechci bejt rasta jen kvůli tomu že mám dready, nebo kvůli tomu že poslouchám jen reggae... Celý život se člověk učí, a každý nachází pointu v něčem jiném... Podle mě je důležité, aby se lidi přestali nenávidět, aby černoch a běloch si byli rovni... Samozřejmě jde to těžko s republikou plnou cikánů co kradou a furt maj málo... Ale nebudu rasista, dokud nekradou mě na zahradě... nejsem majetnický... Ale rád se podívám na net u notebooku, a rád se projedu autem... Když už jsem se tady narodil, nemá cenu odsuzovat to co už tady je, spíš snažit se to změnit aby tím trpěla co nejméně příroda... Je mi hrozně odporný když za mnou někdo příjde nebo na mě volá: Hej Rasto, a pak když mě zastaví, říká: Jak dlouho ti to roste, já si necham taky udělat dready, taky budu rasta... Tady OUTDOORISTA nademnou to všechno vysvětlil, a já mu za to děkuju... Nebude každej Bunny Wailer, stejně jako každej není Karel Gott... Zpívat mě baví, hraju i na bicí, ale když sem u nich seděl půl roku, a po půl roce jsem si uvědomil, že to chce víc lidí, že samotnýmu se mě nepovede na to zamlátit One Love... Dneska neúspěšný lidi, toužej po umělým úspěchu , a hledaj jak se na kdekom přiživit...Lidi Hulte, nemyslete na špatný věci, musíme se snažit, až nás budou milióny, jistě do našich srdcí připluje králova loď a odveze nás do Zionu... Bez ohledu na barvu pleti...

Old Post 06-07-2010 v 12:04 PM
manillaPaece je offline   Profil uživatele manillaPaece   Find more posts by manillaPaece   Foto galerie člena manillaPaece   Click here to Send manillaPaece a Private Message   Add manillaPaece to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Niari
Stálý Člen

Karma uživatele Niari - 16% PěstitelskáKarma uživatele Niari - 16% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 140

To je fakt dojemné, jak vám najednou záleží na správném vývoji úplně cizích dětí

Jaké místo mají sny v tomto snu?

Old Post 06-07-2010 v 14:25 PM
Niari je offline   Profil uživatele Niari   Find more posts by Niari   Foto galerie člena Niari   Click here to Send Niari a Private Message   Add Niari to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
outdoorista
Stálý Člen

Karma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 544  

Příspěvek č. 141

například Rasta když říká ONE LOVE,tak nemyslí jedna láska,ale ''život v sjednocení''
asi jako píše manillaPeace,aby se lidi přestali nenávidět,rovnost všech ras,nebo si to vysvětlete jak chcete,určitě to znamená prostě dobro,mír,lásku,rovnost,procitnutí............prostě najít správný směr života
Nevim jestli to tu někdo psal,ale Rasta kouří levou rukou,protože je blíže srdci,které spojuje při meditaci člověka s JAH a osvobodí duši a mysl od Babylonu..........

Herb is the healing of a nation...

Outdoor 06-OB,Fialka,a jiné....
Outdoor 07-Papaya,JH,a jiné...
Outdoor 08-OB,JH,GWS,DP,AK,a jiné...
Outdoor 09-JH,OBxJH,CHxBB,DP,A,a jiné...
600W - Organically grown plants...
Nestabilní odrůdy
Bodies

Old Post 07-07-2010 v 19:37 PM
outdoorista je offline   Profil uživatele outdoorista   Find more posts by outdoorista   Foto galerie člena outdoorista   Click here to Send outdoorista a Private Message   Add outdoorista to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HERBSMAN
Stálý Člen

Karma uživatele HERBSMAN - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 65  

Příspěvek č. 142

já mám už jen jeden dread. dnes jsou to přesně 3 roky. nechal jsem si je udělat kvůli Bobovi. taková "pocta" jemu a hlavně reggae. je to parádní styl. nejvíc se mě líbí, jak tou hudbou prostupuje ta pozitivní energie positive vibration.
a k tomu rastafariánství. je to celkem paradoxní, protože rasta je svobodný člověk a mít nějaké pravidla a svazovat se jimi se mi moc nezdá. když jsi svobodný, tak můžeš dělat cokoliv chceš. není-liž pravda.
Celkem dobře to popisuje kniha Oheň v dlaních..

před určitou dobou jsem se nechtěl nazývat rastafarián, jelikož jsem nevěřil v JAHa. teď na "to" věřím, ale rasta stejně nebudu..
mj. nemusíš mít dready a být Rasta. viz Haile S.

Nikdy jsem nedostal nic krásnějšího, než to co mi dala marihuana.

Old Post 03-08-2010 v 13:25 PM
HERBSMAN je offline   Profil uživatele HERBSMAN   Find more posts by HERBSMAN   Foto galerie člena HERBSMAN   Click here to Send HERBSMAN a Private Message   Add HERBSMAN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 143

jenom k tomu jak tady někdo psal že běloch nebude rasta že ho černý neuzna tak to není pravda.... jistě znáte ruzne rasta uskupení jako např. : 12 kmenu israelskych(nejznámější člen Bob Marley),etiopský národní kongres tak v obouch těchto uskupení jsou již běloši a to etiopsky narodní kongres jěště před nějakou dobou prohlašoval nikdy žadny běloch nestane na Sionu a ted mnoho z jeho členu jsou bílí rastamans........................... každý má právo věřit a poslouchat slovo od Jaha

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 25-08-2010 v 23:29 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Irvin
Stálý Člen

Karma uživatele Irvin - 53% PěstitelskáKarma uživatele Irvin - 53% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 144

Moj nazor na rastafarianov je taky, ze su to strasny bajkary. Na Jamajke kazdy druhy je inkarnovany Selassie, Marley, Buddha ci Jezis. Ostatny zabijaju ludi pohladom a chodia po vode

CFL-125W SCROG WW&Papaya

Old Post 01-09-2010 v 18:37 PM
Irvin je offline   Profil uživatele Irvin   Find more posts by Irvin   Foto galerie člena Irvin   Click here to Send Irvin a Private Message   Add Irvin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:36 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 7 8 9 10  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6130780 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív