Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Svilušky - Tetranychidae - Spider mite , jak na ně ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 7 8 9 10 11 »
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 129

Že by na ty potvory,co pochodujou po kytkou v zemi byl jedinej recept,hlínu vyhodit a koupit něco sterilního?Co třeba ten dravej roztoč,vyžere to i v květníku?Pokud někdo víte,pověste to sem,díky

Old Post 13-01-2010 v 14:09 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 130

citace:
Původní příspěvek od Vakiduvaje
Že by na ty potvory,co pochodujou po kytkou v zemi byl jedinej recept,hlínu vyhodit a koupit něco sterilního?Co třeba ten dravej roztoč,vyžere to i v květníku?Pokud někdo víte,pověste to sem,díky


Taky jsem měl po třech dnech svilušky, postřik Agrion(asi 70kč, v každém květinářství), aplikace jednou a zvýšit vlhkost na plno, rosit. Jestli jim topíš i ve tmě, tak jim tam sniž jednou teplotu a orosit. Nafouknou se vlhkem a prasknou. Tu vlhkost můžeš v pohodě držet vysokou během celého cyklu růstu a budeš mít klid. Ať rostou.Ještě jsem zapoměl, ten dravej roztoč není na našem trhu během zimního období, ale v létě by mělo v pohodě stačit slunéčko sedmitečné.

Naposledy upravil 14-01-2010 v 05:11 AM

Old Post 13-01-2010 v 14:58 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 131

Díky,Kirsaku.Vlhkost mám při světle 55-65,po tmě stoupne k osmdesáti,teploty den 26-28,noc 15-18,v noci netopim..Jinak rosim a zatim to vypadá,že dávaj pokoj.Koupim ten Akrion nebo Talstar,pro sichr,i když chemce se chci vyhnout,pokud to půjde..protože z hlíny určitě ještě něco přileze..i když kytí sou teď čistý.Díky a ať se daří

Old Post 14-01-2010 v 14:03 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

SVILUŠKY - konec květu Příspěvek č. 132

Zdravím,

po přečtení prá threadů bych se rád zeptal na todle. Ve 30 dnu květu jsem narazil na svilušky, které jsem se snažil léčit, ale nakonec jsem ten boj vzdal, ptž se mi nechtělo dávat na palice už nějakou chemii. Nasadil jsem dravé parazity, kteří odvedli svou práci, ale ne 100% a v současné chvíli jsem 4 dny před zkosením, kdy dvě kytky jsou docela silně zasaženy, pouuze listy, které jsou už z 50% seschlé. Zbylé kytky se drží a mají se víceméně čile k světu. Mám jen jedinou otázku:

Chcípnou ty svině, když kytky zkosím, ostříhám listy a dám vše sušit? Budou dále pokračovat ve své destrukci i během sušení a nebo jednoduše to vzdají a pujdou do parazitického nebe?

Díky za info, kdo se dostal do tédle fáze a má s tímto zkušenosti.

Old Post 02-03-2010 v 19:21 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 133

chcipnou a pujdou do pekla

Old Post 02-03-2010 v 19:33 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Steve
Stálý Člen

Karma uživatele Steve - 98% PěstitelskáKarma uživatele Steve - 98% PěstitelskáKarma uživatele Steve - 98% PěstitelskáKarma uživatele Steve - 98% PěstitelskáKarma uživatele Steve - 98% PěstitelskáKarma uživatele Steve - 98% PěstitelskáKarma uživatele Steve - 98% PěstitelskáKarma uživatele Steve - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 209  

Příspěvek č. 134

čao
No jelikož se toho bojím jako čert kříže...taky jsem pátral a děláš dobře že na to nic už nedáš! Jinak po kose půjdou do pekel jak říká benji... Jinak ať se daří!

Old Post 02-03-2010 v 21:24 PM
Steve je offline   Profil uživatele Steve   Find more posts by Steve   Foto galerie člena Steve   Click here to Send Steve a Private Message   Add Steve to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 135

diky moc za pomoc, myslel jsem si to taky, ale mel jsem obavy, jelikoz ta jedna kytka je pravou ukazkou toho co svilusky dokazou udelat behem jednoho mesice :/

Old Post 02-03-2010 v 22:34 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Steve
Stálý Člen

Karma uživatele Steve - 98% PěstitelskáKarma uživatele Steve - 98% PěstitelskáKarma uživatele Steve - 98% PěstitelskáKarma uživatele Steve - 98% PěstitelskáKarma uživatele Steve - 98% PěstitelskáKarma uživatele Steve - 98% PěstitelskáKarma uživatele Steve - 98% PěstitelskáKarma uživatele Steve - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 209  

Příspěvek č. 136


jj jsou to potvory tady menší ukázka těch sviňušek

Old Post 02-03-2010 v 23:09 PM
Steve je offline   Profil uživatele Steve   Find more posts by Steve   Foto galerie člena Steve   Click here to Send Steve a Private Message   Add Steve to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vimnevim
Stálý Člen

Karma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 503  

Příspěvek č. 137

Taky momentálně bojuju se sviluškama a zjistil jsem, že je zamořenej celej dům !!! Což mi napovídá, že moje snažení bude vždycky jenom dočasné Našel jsem je na skoro všech pokojovejch rostlinách v domě a to znamená že i když je ve skříni vyhubim tak tam budou za chvilku znova !! V místnosti, kde mám pěstírnu mám teplotu okolo 20 *C a vlhkost 45-60% myslíte, že když by jsem pořídil predátory na sviluchy tak by přežily i tohle mikroklima ? Rozutečou se potom když vyžerou svilušky po místnosti ? Protože to by jsem potřeboval ) aby moje pěstírna zafungovala jako množírna predátorů, který by potom vyčistily co největší prostor v domě...
Škoda jenom že se ještě asi neprodávají ?
Jinak jsem narazil na zajímavou stránku o chemkách : http://www.beer.cz/chmel/met2001/meto1_12.htm doporučuju omrknout aspoň pro představu...

Old Post 19-03-2010 v 10:37 AM
vimnevim je offline   Profil uživatele vimnevim   Find more posts by vimnevim   Foto galerie člena vimnevim   Click here to Send vimnevim a Private Message   Add vimnevim to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LemonJelly
Stálý Člen

Karma uživatele LemonJelly - 51% PěstitelskáKarma uživatele LemonJelly - 51% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 232  

Příspěvek č. 138

citace:
Původní příspěvek od vimnevim
Taky momentálně bojuju se sviluškama a zjistil jsem, že je zamořenej celej dům !!! Což mi napovídá, že moje snažení bude vždycky jenom dočasné Našel jsem je na skoro všech pokojovejch rostlinách v domě a to znamená že i když je ve skříni vyhubim tak tam budou za chvilku znova !! V místnosti, kde mám pěstírnu mám teplotu okolo 20 *C a vlhkost 45-60% myslíte, že když by jsem pořídil predátory na sviluchy tak by přežily i tohle mikroklima ? Rozutečou se potom když vyžerou svilušky po místnosti ? Protože to by jsem potřeboval ) aby moje pěstírna zafungovala jako množírna predátorů, který by potom vyčistily co největší prostor v domě...
Škoda jenom že se ještě asi neprodávají ?
Jinak jsem narazil na zajímavou stránku o chemkách : http://www.beer.cz/chmel/met2001/meto1_12.htm doporučuju omrknout aspoň pro představu...


Drave roztoce su pre teba ako stvorene. Chemicky osetrovat cely byt je trochu zlozite. Pokial sa nemylim, tak pasky z roztocami sa zvyknu predavat prave v tomto obdobi na jar, kedy sa este nevyliahnute davaju na kriky, stromy, ...
Skus napr. fi BIOCONT.
Ked vyzeru svilusky vo svojom obdobi, tak sa rozutekaju po okoli a hladaju nieco pod zub, inak umru.

Nieco podobne ako ty som mal aj ja. Celkom som zamoril cely byt.
Pokusil som sa preto vsetko rastlinstvo dat na jedno miesto a poriadne par krat chemicky osetrit a poctivo pozorovat zmeny. Po 2 mesiacoch som sa ich zbavil, zcasti aj pomocou draveho roztoca.
Ale mal som tam aj molice a puklice ( rastlinky cez net vam prinesu viac nez len prijemny pocit z exotickych rastlin ).

Prajem uspesny boj svilusky

Save paper - think before you print.
music rules, yeee
I Scream, You Scream, We All Scream for Ice Cream.
Je zásadný rozdiel medzi expertom a odborníkom. Jeden vie o hovne všetko, druhý vie o všetkom hovno.
ASSHOLE is not an alternative lifestyle!!!

Old Post 19-03-2010 v 11:37 AM
LemonJelly je offline   Profil uživatele LemonJelly   Find more posts by LemonJelly   Foto galerie člena LemonJelly   Click here to Send LemonJelly a Private Message   Add LemonJelly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KdykolíKdekolík
Stálý Člen

Karma uživatele KdykolíKdekolík - 67% PěstitelskáKarma uživatele KdykolíKdekolík - 67% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 62 

Příspěvek č. 139

Takze:
Dravy roztoci maji radi podminky ktere sviluskam nesvedci cilize nizsi teploty a vyssi vlhkost.
Osobni zkusenot mam takovou ze mi roztoci moc nepomohly sice je drzely na uzde ale ze by je vyhubily to ani zdaleka.
citace:

Phytoseiulus persimilis
Dravy roztoc proti sviluskám ve skleníku
Proti: sviluska chmelová

Pusobení:
P. persimilis se ziví vyhradne sviluskou chmelovou. Nymfy i dospelci vyhledávají
a vysávají její dospelce, larvy i vajícka. Samicka klade az 5 vajícek denne, z nichz se po
4 dnech vyvíjí nymfy, které jsou rovnez dravé. Cely cyklus trvá v závislosti na teplote
5–25 dnu. Dospely roztoc denne vysaje az 5 dospelych svilusek nebo 20 larev a vajícek.

Zpusob aplikace:
• listy s roztoci rozmístite do míst napadenych sviluskou
• dulezité je casté rosení a vetrání
• optimální teplota kolem 20 °C (15–25 °C)
• optimální vzdusná vlhkost 70–90 %

Dávka: 5–10 roztocu/1 m2
Oblast pouzití: skleníky, foliovníky, zimní zahrady, domácnosti – ochrana paprik, okurek,
rajcat, kvetin
Kompatibilita: roztoce lze kombinovat s ostatními bioagens v systému biologické ochrany
rostlin. Nepouzívejte vysoce toxické chemické přípravky, zejména akaricidy!
Viz www.biocont.cz
Ochranná lhůta: 0 dní
Skladovatelnost: jedná se o zivé organismy, je nutno
ihned aplikovat! Skladovat pouze v nezbytném prípadu
maximálne 3 dny pri teplote 5–10 °C.
Balení: na listech, 100 ks roztocu na plochu cca 10 m2,
2000 ks na plochu cca 200 m2.


Co mi pomohlo byl BAC Plant vitality plus ale to uz sem tu psal drive

Pardon nechápu sám sebe natož pak vas.

Old Post 23-03-2010 v 10:22 AM
KdykolíKdekolík je offline   Profil uživatele KdykolíKdekolík   Find more posts by KdykolíKdekolík   Foto galerie člena KdykolíKdekolík   Click here to Send KdykolíKdekolík a Private Message   Add KdykolíKdekolík to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vimnevim
Stálý Člen

Karma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 503  

Příspěvek č. 140

Kdykolíkkdekolík : no já jsem BAC Plant vitality měl a dostříkal jsem ho někdy cca před měsícem a svilušky mam porád...
Docela mě překvapuje jak to na groweru každýmu funguje. Ale já jsem si zřejmě svilušky domů přinesl někdy před léty a pěstuju si je tady pěkně po celym domě na lesčems. Taky si myslim, že jich je pořád několik na cestě za novejma kytkama, takže moje řešení ani nemůže být stříkání něčeho na nějaký místo.
Takže jsem si objednal predátora, ale jinýho než ty a to :
Typhlodromus pyri
Dravý roztoč proti škodlivím roztočům v sadech a vinicích
Proti: sviluška chmelová, sviluška ovocná, hálčivec révový, vlnovníkovec révový, hálčivec jabloňový
Působení: T. pyri je dravý roztoč velikosti asi 0,6 mm. Napadá škodlivé roztoče, ale i larvy třásněnek
a jiného drobného hmyz. Má vysokou bioregulační schopnost a vrozený „model“ péče o kořist, takže
působí dlouhodobě. Pokud nejsou k dispozici škůdci, dokáže se živit pylem i dlouhodobě hladovět.
Jedna samice vysaje za den asi 8 dospců svilušky nebo až 320 hálčivců. Dravé jsou i nymfy.
T. pyri pfiezimuje a jakmile se dostatečně namnoží udržuje škůdce pod hladinou škodlivosti........
Je taky od Biocontu a dám si ho i do zahrady. Třeba to moc nepomůže ale už jsem zkoušel BAC, Neudossan, Agrion delta... možná ještě zkusim tabák, ale mám srach aby jsem kytky nějak nezničil....

Naposledy upravil vimnevim 23-03-2010 v 13:29 PM

Old Post 23-03-2010 v 13:15 PM
vimnevim je offline   Profil uživatele vimnevim   Find more posts by vimnevim   Foto galerie člena vimnevim   Click here to Send vimnevim a Private Message   Add vimnevim to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vimnevim
Stálý Člen

Karma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 503  

Příspěvek č. 141

Zdarvíčko tak dneska mi přišly predátoři poštou...
chumlec 50 plstnatejch pásků. Kouknu rozbalim a už se to začalo hemžit malinkejma bílejma zviřátkama...
Takže jsem jich pár vzal a ještě než to pořádně přidělám ke stonku jsem je položil mezi kytky.
Přídu teďka po půl hodince a koukám že už se otáčí na listu a vypadá to že svačí ) Hned tři predátoři u sebe neni to vidět nijak excelentně ale pod lupou něco znát je .-) Takže predátor mi snad doopravdy pomůže, minimálně to vypadá pěkně a dá se to pěkně pozorovat

Old Post 25-03-2010 v 14:58 PM
vimnevim je offline   Profil uživatele vimnevim   Find more posts by vimnevim   Foto galerie člena vimnevim   Click here to Send vimnevim a Private Message   Add vimnevim to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cookino
Stálý Člen

Karma uživatele cookino - 22% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 56 

Příspěvek č. 142

se sviluskama mam bohate zkusenosti. Jako "nejbiologictejsi" ochrana se mi osvedcilo nasledujici:

1. Napustit kybl do ktereho kytky cele vlezou vodou se saponatem (napr Frosch - "bio") - ale ne moc (cca polevkova lzice na 15-20 l). Pokud jsou uz v kvetu tak ani tento prostredek radeji nedavat - nebo jen malo.

2. vzit kytku a celou ji na minutku dve ponorit do kyble a machat v nem - opatrne aby se vetve nepolamaly. Ale tak aby ty svine nezustavaly ve vzduchovych bublinkach pod listy

3. kytky vytahnout a radne osprchovat od saponatu.

(pozn. je potreba davat behem procedury pozor na to, aby se voda se saponatem nedostala do substratu - staci tedy dat kvetnik do sacku a kolem stonku ten sacek ovazat)

POZOR!!! - takto se svilusek uplne nezbavite, ale pouze oddalite jejich navrat(mnozeni) cca o dva tydny.
(Ja takto zachranil nekolikrat prave "zastaveny kvet"...kytky se znovu rozjely )

Pokud si to lajsnete, muzete do te vody pridat i trosku chemie - ale tam uz pocitat s casem odbouratelnosti atd atd...

Old Post 14-04-2010 v 11:57 AM
cookino je offline   Profil uživatele cookino   Find more posts by cookino   Foto galerie člena cookino   Click here to Send cookino a Private Message   Add cookino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host NORA
Nový Člen

Karma uživatele Host NORA - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 143

Ahoj všem já mám dobré zkušenosti s Vertimecem .Jeden čas nebyl k sehnání ale zabírá a neničí kyti. dávám jak na okrasné-0,6ml na 1litr

Old Post 19-04-2010 v 13:04 PM
Host NORA je offline   Profil uživatele Host NORA   Find more posts by Host NORA   Foto galerie člena Host NORA   Click here to Send Host NORA a Private Message   Add Host NORA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
m.rider
Stálý Člen

Karma uživatele m.rider - 44% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 39 

Příspěvek č. 144

Tak zkoušel jsem již hodně přípravků a pořád to nemělo 100% ekeft ale teď sem v drogerce koupil Raid ve spreji na lítajicí hmyz a vyfíkal cca půlu spreje do room, na 15min vypnul ventilaci a pak zase zapl... na kyti to zatím nemá viditelný vliv po týdnu od použití ale sviňušky po stovkách na zemi.... stačilo jen zamést... 99% učinost údajně i na vajíčka... uvidíme co ukáže nadcházející týden...

-_-

Old Post 03-05-2010 v 11:55 AM
m.rider je offline   Profil uživatele m.rider   Find more posts by m.rider   Foto galerie člena m.rider   Click here to Send m.rider a Private Message   Add m.rider to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:38 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 7 8 9 10 11 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
15-08-2017 - Smutnice - Sciaridae - Fungus gnat , jak na ně ?? - 85 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4397330 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív