Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Konopná mast v obrazech.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 6 7 8 9 10 »
Autor
Téma 
Dejwik
Stálý Člen

Karma uživatele Dejwik - 74% PěstitelskáKarma uživatele Dejwik - 74% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 113

Ahojte vsichni lecitele bylinkovi. Mam jiz delsi dobu atopicky exem je to jiz par let a NIC mi s tim nechce pomoci. Me kytky jsou zatim 30cm velke takze ta ma masticka nebude jen tak. Neprodal by mi prosim nekdo trochu jeho masti ? Dekuju moc piste sem nebo Pm at to tu nezasirame

Old Post 02-05-2007 v 16:55 PM
Dejwik je offline   Profil uživatele Dejwik   Find more posts by Dejwik   Foto galerie člena Dejwik   Click here to Send Dejwik a Private Message   Add Dejwik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 114

Hawke,

pardón, že odpovídám až teď. Mám teď nějaké problémy a na net se skoro vůbec nedostanu.
K menstruačním problémům bych pomohl velice rád, zeptám se souseda (jeho manželka používala). Ale domnívám se, že by mělo postačit jemné vmasírování masti...

Dejwik,

napiš PM pokud máš ještě zájem. Podotýkám jen, že mast neprodávám.

Old Post 08-05-2007 v 17:18 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HorrigEn
Stálý Člen

Karma uživatele HorrigEn - 21% PěstitelskáKarma uživatele HorrigEn - 21% PěstitelskáKarma uživatele HorrigEn - 21% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 235  

Příspěvek č. 115

chlapi vsechen respekt!!! takhle sem si predstavoval ceskou hulicskou scenu uz dlouho a konecne vidim ze jde o skutecnost!!!
paraaada!

pristi tyden mam maturitni ples, planujem udelat konopnou babovku (ale z konopneho masla aby nic neslo poznat)
snad budu mit fotky

flow,grow,glow

Old Post 08-05-2007 v 22:52 PM
HorrigEn je offline   Profil uživatele HorrigEn   Find more posts by HorrigEn   Foto galerie člena HorrigEn   Click here to Send HorrigEn a Private Message   Add HorrigEn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1837 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 116

Nádherný téma, hned sem dostal inspiraci a mastičku si s vašima radama určitě stvořím, pořád mě berou záda

Old Post 30-06-2007 v 23:05 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Výroba masti Příspěvek č. 117











Řekl jsem si, že se s Vámi podělím z dalšíma zkušenostma ohledně výroby masti...

Za prvé se zmíním s vhodným použitím surovin... dříve jsem už zmiňoval nevhodnost určitých bylinek (např. třezalka tečkovaná).

Nejlépe je z jara zavítat do mokřad a bažin, kde najdeme krásný mladý menší kopřivy, které natrháme (nejlépe holou rukou, babičky nám říkavali, že je to proti revmatickým problémům). Trháme dokud nám síly a popálený ruce stačí fungovat Čím více, tím lépe... Na 4 kg masti počítáme asi 1 igelitovou tašku kopřiv i se stony (bez kořenu, ty pokud možno necháme v zemi!).

K této kombinaci se hodí další řada bylinek jako např. Jitrocel kopinatý, ze své řady jako jeden z nejlepších druhů pro farmaceutické účely, sbírají se ovšem i další dva druhy a to Jitrocel prostřední a větší... My se budeme zabývat pouze Jitrocelem kopinatým... Kdyby náhodou někdo netušil jak přesně vypadá, přikládám fotografií... Jitrocele nasbíráme dle potřeby, na takové množství vazelíny je vhodné mít alespoň čtvrt tašky mokrého... jsou to pouze orientační míry, ale myslím, že když dáte víc listí z marihuany a nebo o trochu víc kopřivy nic tak zlého se nestane. Rozhodně bych nešetřil... jen pro upozornění, nepřenášejte nebo nenechávejte bylinky delší dobu v igelitových taškách či nepřodišných nádobách, hrozí jejich zapaření a znehodnocení...

Pro sušení použiváme vždy dobře větraná a nejlepé stinná místa. Občas obracíme a kontrolujeme jejich vzhled i vůni. Pokud se rostlina láme je suchá. Přendáme do nádob a zamezíme slunečnímu záření a případné vlhkosti, která by bylinu znehodnotila...


K vlastní výrobě bych se už vracel jen zřídka. Jelikož by mělo být vše jasné a celkem jednoduché. K fotografiím pouze dodávám jednu věc, jak se to dělat nemá!!! Rozehřejte vazelínu pouze na plotně, ale potom už "pečte" v troubě. Hrozí vám přepálení a připálení, tím pádem veškeré vaše snažení bude vniveč!



Teď už jen dodávám pár podkladů, které by mohly pár lidí zajímat. Složení marihuanové masti je: List a stonek a samičí květenství marihuany, Kopřiva dvoudommá, Jitrocel kopinatý, včelý vosk a propolis a sazmořejmě žlutou lékařskou vazelínu.


______________________________________________________


Kopřiva dvoudomá / Urtica dioica L.

Sbírají se nejčastějí listy sdrháváním z lodyh a někdy také nať, jejíž olistěné a nezdřevnatělé části v délce maximálně 50 cm se sežínají z mladých a zdravých rostlin srpem. Suší se ve slabších vrstvách buď na stinných a vzdušných místech nebo uměle, přičemž teplota nesmí překročit 60 °C. Je důležité sušit materiál rychle, aby si droga zachovala původní zelenou barvu. Je bez pachu a má poněkud nahořklou, slabě trpkou chuť. Kvalitu listové drogy snižují zčernalé a rozdrobené listy, případně zbytky natě.

Listy obsahují velmi mnoho chlorofylu, který se z nich také průmyslově izoluje. Dalšími účinnými látkami jsou kyselina křemičitá, které lze připsat močopudný účinek, dále třísloviny s protikrvácivým účinkem, fyziologicky účinné látky patřící mezi aminy – acetylcholin, histamin, serotonin, karotenoidy, vitamín B1, kyselina pantothenová (B6), glukokininy, snižující hladinu krevního cukru, kyselina mravenčí, v mladých listech poměrně vysoký obsah vitamínu C, fytocidní látky a v žahavých chlupech pryskyřičný sekret. Značně vysoký je i obsah minerálních látek. Dnes má kopřiva největší význam jako důležitý zdroj chlorofylu pro průmyslovou výrobu. Chlorofyl má protizánětlivé a dezodorační účinky, působí velice příznivě také při hojení ran, urychluje epitelizaci a granulaci pokožky. Olejový roztok chlorofylu ve formě spreje se používá k léčbě bércových vředů, popálenin, proleženin, trhlin prsních bradavek apod. Z chlorofylu se dále získává diterpenický alkohol fytol, sloužící k výrobě vitamínu K a léčebných kosmetických přípravků, odstraňujících nepříjemné pachy a pocení.

Kopřivová nať je složkou čajoviny Pulmoran, která se používá jako pomocný lék při chorobách dýchacích cest, a urologického čaje Species urologicae Planta s močopudným a antiseptickým účinkem.

Kopřiva je velice oblíbená i v lidovém léčitelství. Používá se jako močopudný, protikrvácivý, protirevmatický a protizánětlivý prostředek, ale i při chudokrevnosti a jako prostředek pro zvýšení tvorby mléka. Lze použít i jako podpůrný lék při cukrovce. Podporuje také celkovou látkovou výměnu a trávení, takže je téměř vždy jednou z hlavních součástí čajů používaných k jarním bylinným kúrám.


Sbíraná část: List a nať
Období sběru: V - IX
Jak sušit: rychle ve stínu nebo umělým teplem do 50 °C aby neztmavla
Poměr seschnutí: 5:1
Forma použití: zápar, zevně i vnitřně


Jitrocel kopinatý / Plantago lanoceolata L.

Sbírají se listy, které poskytují drogu Folium plantaginis, a to od května nebo června do konce srpna. Květní stvoly je nutno ihned odstranit, neboť je velice náročný na správné sušení. Pomačkané za vlhka sbírané nebo zapařené listy rychle černají a jako droga jsou bezcenné. Suší se v tenkých vrstvách do 5 cm, nejprve je možno listy opatrně předsušit na slunci, pak se dosouší ve stínu na vzdušném místě. Při úmělém sušení nemá teplota překročit 40 °C. Správně usušené listy jsou lámavé, olivově až hnědě zelené. Jsou téměř bez pachu a mají mírně hořkou až svíravou chuť. Kvalitu drogy snižuje příměs zhnědlých listů a květních stvolů. Nesmí také obsahovat listy ostatních druhů jistrocele. Je nutno mít na paměti, že jitrocel patří mezi nechoulostivější drogy vůbec: při manipulaci nebo nevhodném skladování se snadno drobí (je proto nutno sušit bez obracení!), snadno vlhne, plesniví a černá, což je provázeno hydrolytickým rozkladem glykosidu aukubinu.

Droga obsahuje až 2 % již zmíněného glykosidu aukubinu, který má tlumivý účinek na centrální nervovou soustavu, dále množství slizu, enzymy, třísloviny, vitamín C, hořčiny a z anorganických látek zejména kyselinu křemičitou a draselné soli.

Jitrocel patří stále mezi nejznámější léčivé byliny. Používali jej již antičtí lékaři, zejména proti kašli, na rány a pozdějí i v řadě dalších případů. Droga je u nás oficinální a je složkou prsního čaje Species pectorales Planta a extrakt je mimo jiné např. v sirupu proti kašli Thymomel.V lidovém léčitelství je jitrocel oblíben především jako prostředek usnadňující odkašlávání při chronických zánětech průdušek, astmatu a dalších chorobách dýchacích cest, někdy i při trávících poruchách spojených se zácpou. Pro tento účel se připravuje zápar z jedné polévkové lžíce drogy na sklenici vody, v níž se nechá droga 5 minut vyluhovat. Zápar se pije teplý a lze v něm kombinovat další drogy. Při zácpě jsou účinná i semena obsahující větší množství slizu.

Zevně se v lidové praxi používá někdy na obklady při ekzémech, spáleninách, zanícených a špatně se hojících ránách i ve formě čerstvě vymačkáné šťávy.

Latinský název rodu Plantago je odvozen z latinského planta (= chodidlo) a má pravděpodobně souvislost s používáním listů jako obkladů na odřené nohy. Druhové jméno je doslovně přeloženo v českém názvu druhu.

Jako farmaceutická surovina je u nás přípustný pouze jitrocel kopinatý. V poslední době se pro vysoký obsah slizu v semenech (až 10 %) pěstuje i jednoletý jistrocel blešník (Psyllium afra, Mirbel) s rozvětveným stonkem a vstřícnými čárkovitými listy, který pochází ze Středozemí.

V lidové praxi se často používají i další dva u nás běžné druhy, jitrocel větší (P. Major) a jitrocel prostřední (P. Media). Jitrocel větší je běžný plevel na rumištích, vyšlapaných trávnících a cestách. Má široce vejčité, žřetelně řapíkaté listy a řídký klas květů, který je často delší než stvol. Jitrocel prostřední má eliptické, zřetelně řapíkaté listy na rozdíl od jitrocele kopinatého má bílé koruny květů s fialovými prašníky. Oba tyto druhy mají nižší obsah účinných látek, a proto se nevykupují.


Sbíraná část: List
Období sběru: VI - VIII
Jak sušit: na slunci, dosušit ve stínu nebo umělým teplem do 40 °C
Poměr seschnutí: 5:1
Forma použití: zápar, zevně i vnitřně, sirup

Naposledy upravil 16-08-2007 v 19:20 PM

Old Post 16-08-2007 v 16:43 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 118










Propolis

Propolis (včelí tmel, dluž) je aromatická pryskyřičnatá substance, jejíž barva přechází v závislosti na původu, stáří a dalších faktorech od světle žluté až k tmavě hnědé.

V teple propolis lehce taje a chladem se stává křehkým a tuhým.

Má příjemnou pryskyřičnou vůni, svíravě trpkou a hořkou chuť a při delším kontaktu se sliznicí má místně anestetické účinky.

Základní fyzikálně-chemické vlastnosti propolisu se také mění podle původu. Propolis je polykomponentní směs přírodního původu.Sloučeniny obsažené v propolisu pocházejí ze tří zdrojů: rostlinných exudátů sbíraných včelami, produktů včelího metabolismu a materiálů vnesených do propolisu během jeho zpracování.
Složení surového propolisu se liší podle zdroje sběru. Obecně se propolis skládá asi z 50 % pryskyřic a rostlinného balzámu, 30 % vosků, 10 % silic a mastných olejů, 5 % pylu a 5 % různých dalších substancí včetně organických zbytků. Vosky a různé zbytky lze odstranit různými způsoby při zpracování.

Má aromatickou vůni, která vytváří charakteristickou atmosféru v úle.

Propolis jeho různé extrakty (především ethanolický), vykazují široké spektrum účinků na živé organismy, z nichž nejznámější je asi antibakteriální a antivirový účinek

Možné účinky propolisu:

antibiotický
dezinfikuje
tiší bolesti
zvyšuje obranyschopnost organismu
posiluje nervy
zbavuje organismus jedů
podněcuje samoléčebné síly



Včelí vosk

Jedná se o tzv. estery mastných kyselin a alifatických alkoholů. U hmyzu impregnují vnější skelet. Včelí vosk sestává především z esterů kyseliny palmitové a alkoholů s dlouhým řetězcem. Vosky jsou příbuzné lipidům.

Vosk vzniká ve voskotvorných žlázách včel. Jedná se o přestavbu cukrů a pylů v trávicím a voskotvorném ústrojí. Vosk je stavebním materiálem pro výrobu všelích pláství se známými šestihrannými buňkami, ve kterých se vyvíjí nová generace včelstva nebo je zde uložen med.

Tato surovina je člověkem využívána zejména v kosmetice a farmacii, dříve i pro výrobu silic.

Old Post 16-08-2007 v 17:01 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukas04
Stálý Člen

Karma uživatele lukas04 - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 39  

Příspěvek č. 119

A čo vravíte, keby dám bylinky macerovať do olivového oleja?

Old Post 16-08-2007 v 21:10 PM
lukas04 je offline   Profil uživatele lukas04   Find more posts by lukas04   Foto galerie člena lukas04   Click here to Send lukas04 a Private Message   Add lukas04 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hlubin
Stálý Člen

Karma uživatele hlubin - 87% PěstitelskáKarma uživatele hlubin - 87% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 81  

Příspěvek č. 120

Zdravím sem nejspíš kapánek natvrdlej ale ať přemejšlim jak přemejšlim tak mi to nechce docvaknout. V návodu na mast je psáno že se má použít půl litru volně sypaných celých sušených listů. To mi prostě nejde do hlavy jak to mám odměřit. Poraďte někdo pls

Můj první outdoor 2007

Old Post 23-08-2007 v 10:38 AM
hlubin je offline   Profil uživatele hlubin   Find more posts by hlubin   Foto galerie člena hlubin   Click here to Send hlubin a Private Message   Add hlubin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
geminijt
Nový Člen

Karma uživatele geminijt - 64% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 121

Loni jsem vařila mastičku naprosto diletantským způsobem. Ve vodní lázni roztavila vazelínu naházela lupení i paličky /přiměřeně/ a táhla na mírném ohni asi hoďku. Nechala ztuhnout v chladničce a za dva dni provedla totéž. Pak přecedila přes plátno vazelínu zpět do kelímků a lupení mi zůstalo v plátně. Přes to všechno mast fungovala, myslím, dobře. Letos to zkusím dle vašeho odborného popisu /doufán, že to pochopím/..........to pak teprve bude MAST.

Old Post 28-08-2007 v 09:36 AM
geminijt je offline   Profil uživatele geminijt   Find more posts by geminijt   Foto galerie člena geminijt   Click here to Send geminijt a Private Message   Add geminijt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DJSantusVorisek
Stálý Člen

Karma uživatele DJSantusVorisek - 12% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 57  

Příspěvek č. 122

2hlubin ... vezmes odmerku na mliko nebo neco takovyho (jestli mate doma kuchy urcite to tam najdes .... pak uz jenom syp dokud nebudou listky na merce 500 ML neni to tak tezky

Old Post 18-09-2007 v 20:28 PM
DJSantusVorisek je offline   Profil uživatele DJSantusVorisek   Find more posts by DJSantusVorisek   Foto galerie člena DJSantusVorisek   Click here to Send DJSantusVorisek a Private Message   Add DJSantusVorisek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peshmerga
Stálý Člen

Karma uživatele Peshmerga - 61% PěstitelskáKarma uživatele Peshmerga - 61% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 123

4 hlubin
pokud nemáš doma v kuchyni odměrky na vaření (firma Pyrex nebo od Vietnamců), pak si vezmi normální hospodský půllitr a napěchuj do toho listí (bez stonků). "Vařím" tu mast už třetím rokem a nikdy si nestěžovala na nějakou přesnost. Nikdy totiž nevíš, kolik toho tam přesně dáváš, protože někdy to může být model s vysokým obsahem THC a někde nějaký no-name s 5 či 8%.

Old Post 18-09-2007 v 21:58 PM
Peshmerga je offline   Profil uživatele Peshmerga   Find more posts by Peshmerga   Foto galerie člena Peshmerga   Click here to Send Peshmerga a Private Message   Add Peshmerga to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blf
Nový Člen

Karma uživatele blf - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 13 

Příspěvek č. 124

jak to tu tak procitam porad si nejsem jisty ohledne posledni faze ciste masti.. po pridani drcenych palic jestli tu mast mam rozpoustet primo ve vode a menit vodu bo jen ve vodni lazni (hrnec v hrnci)
thx moc za odpoved pze z tech 1000ce odpovedi uz nevim

Old Post 15-12-2007 v 14:12 PM
blf je offline   Profil uživatele blf   Find more posts by blf   Foto galerie člena blf   Click here to Send blf a Private Message   Add blf to your buddy list     Navštiv homepage uživatele blf! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnn\
Nový Člen

Karma uživatele Johnn\ - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 125

čus, chci se zeptat jelikož jsem koupil vazelínu v lékárně ale je to "kosmetická vazelína" dá se použít ?

Old Post 03-03-2008 v 19:07 PM
Johnn\ je offline   Profil uživatele Johnn\   Find more posts by Johnn\   Foto galerie člena Johnn\   Click here to Send Johnn\ a Private Message   Add Johnn\ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 126

blf: logicky budeš mast rozpouštět v samostatném hrnci a ten budeš mít ve vodní lázní (dalším hrnci s vodou). dpp stačí ti jeden hrnec, který dáš na 50° C do trouby. Nehrozí ti žádné připálení bylin a ani zničení aktivních složek v rostlinách (používám více bylinek - podle všeobecných studii, např. u kopřiv, jitrocele, mateřídoušky, se aktivní složky ničí už při 60 - 70° C!)


Johnn\: jelikož se jedná o kosmetickou vazelínu (která by měla být hypoalergení a velice přizpůsobená kosmetickým účelům) nevidím problém v jejím použití. Možná by se našel problém v její ceně. Zběžně jsem kouknul na netu za, 100 g chtějí nějakých 50 kč, což se mi zdá docela razantní.
Vždyť se dá koupit levnější varianta bílá vazelína (lat. vaselinum album). Kdo dokáže googlovat najde i na internetu.. nejlevnější zatím kamenný obchod 111 kč 1 kg a na internetu 7 kg balení i s poštovným vyjde na 108 kč... kdo hledá najde (vas. flavum, žlutá vazelína 130 kč)


apropo, to samé platí i s kelímkama s víčkem o obj 80 ml ... na internetu se dají najít po 25ks (jeden kelímek potom vyjde na 2kč), v lékárně 6-7 kč!! hledejte...

Naposledy upravil 02-04-2008 v 19:11 PM

Old Post 08-03-2008 v 09:13 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dokktor
Stálý Člen

Karma uživatele dokktor - 66% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 552  

Příspěvek č. 127

dnes sem dodělal mast, takže do toho možu oficiálně kafrat. podle Buščina návodu se vazelína dohromady s vodou vaří pouze v první fázi vaření listů. květy sem vařil, přesně podle návodu v zavařovačkách (v tech je enom vazelína) v hrnci s vodou. efekt je naprosto takový, jak autorka popisuje.
ad konečně smažení: nic takového autorka v receptu nepopisuje (viz nekeré zmatené spekulace na začátku vlákna), tudíž sem to neudělal. jediné smažení, o kterém je v receptu řeč, se provádí na hned na začátku - listy chvilku smažit ve vazelíně dokud nezvtrdnou a potom přilit 8 dílů vody a vařit. ze samotné logiky věcí hodnotím smažení na konci jako nesmysl, kterým se připravíme o účinné látky.
celkově sem postupoval přesně step by step podle návodu od Bushky (i když Malcolmova verze taky lákala) a až na jednu nesrovnalost (neproběhlo žádné kvašení ani plísně, a to sem to nehal stát skoro 2 měsíce) to probíhalo přesně podle popisu. výsledkem je krásná zlatavá mastička.

Old Post 15-04-2008 v 13:31 PM
dokktor je offline   Profil uživatele dokktor   Find more posts by dokktor   Foto galerie člena dokktor   Click here to Send dokktor a Private Message   Add dokktor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

Pohodička Příspěvek č. 128

jestli to nebude tím že tetka inovovala recepis před nějakám časem šamánku

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Old Post 15-04-2008 v 14:30 PM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:42 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 6 7 8 9 10 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-01-2020 - Hřejivá konopná mast s chilli - 6 odpovědí
07-12-2018 - Konopná mastička podle redytha - 82 odpovědí
03-12-2012 - Konopná mast a její výroba - 18 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9868920 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív