Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » Beginner. Prva skrina, prvy mini-indoor
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 6 7 8 9 10 »
Autor
Téma 
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 113

francox:
Zmrzačíme, pozohýbame : ) Uvidím. Každopádne do konca septembra budú stopro v raste, šak sú ešte krpaté, keď to porovnám s výškou boxu a priestorom, ktorý majú.

No a zasa nejaké news:

Včera som kompletne vydezinfikoval box. Poumývaná každá stena boxíku, len tak v jarovej vode, ale poctivo. Zo skrine mi začal vychádzať nie moc vábny smrad. Stuchlina. Hneď ma napadlo, že to bude tými handrami, ktoré su neustále ponorené vo vode v zaváracích pohároch. Tie som tiež komplet vyumýval, handre som prepral a vysušil. Vyumýval som aj podkochlíkovníky : ) alebo jak sa tie tácky pod kochlíkom nazývajú : ) Hneď je to lepšie, yop!

V posledných dňoch som sa začal zaoberať výrobou smradofiltra. Asi to bude blbé riešenie a pomerne neúčinné, ale to sa uvidí až v nasadení do praxe. V skratke: odpadová rúra, navŕtané otvory, obalená uhlíkovým filtrom do digestorov. Prípravu a fotos dodám, až to budem mať hotové....

Moje milášenky:
Zatial sa majú celkom dobre. Rastú. Ale nie moc do výšky, skôr sa rozťahujú do širky a celkovo sú mohutnejšie. Rastie mi to viacej v podobe nových výhonkov od stonky. Je to prevažne indica, táto moja odroda, takže to aj odpovedá tomu rastu.

K hnojeniu a zalievaniu: keďže mám malé kvetináče (3l), na každú zálievku mi stačí 0,5-0,7L vody na tie moje 3 kytíze. Nechcem to moc prelievať a zasa na druhej strane nechcem, aby to bolo moc vyschnuté. Tento pomer sa mi zatial zdá v pohode. Polievam každý druhý- tretí deň, podla pocitu...
Dve zálievky mali s kristalonom start. To som dal fakt opatrne, asi 2ml/L, čiže dve zálievky 0,5L s týmto hnojom.
Včera mi prišli "normálne" hnojky, viď Plagron Grow, tak dnes, pred chvílou dostali odporúčanú dávku, teda 4ml/L (ale zaliate len 0,5L hnojovej vody na tri kvetináče, čiže v podstate 2ml hnoja na 0,5L zálievky, ktorú som im dal).

V balíčku som mal aj ph test. Tak som ho hneď aj otestoval : ) Odstáta studňová voda: ph cca 7,1-7,2 čo je kurva dosť. Proste tvrdá studňová voda : / Mno. Asi to budem musieť v najbližších dňoch poriešiť. Kvetiny si zatial nesťažujú, ale do budúcnosti to môže byť problém...


Grow box data:
Teplota den: cca 28-29C
Vlhkost den: cca 40-45% furt slabé

Teplota noc: 19-21C
Vlhkost noc: 60-65%

Merané v predchádzajúcich chladných dňoch.

Foto dodám asi až v nedelu. Dúfam, že aj s hotovým pacháčom.

Old Post 21-09-2011 v 17:58 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 114

Akurát som došiel z worku. Natešený na pohlad na kytišky. Ale čakalo ma prvé zklamanie v mojom first-ovnom indoor growe

Najsilnejšia kytíza asi začína ukazovať gule, fok! Ešte to nemám nastopéro potvrdené, ale vyzerá to tak, že to bude ženochlap :/
Ostatné dve majú zatial ženské pistils, ale u tejto tretej mi začína vyrastať niečo...Niečo hnusné, čoho som sa aj obával, čiže chlapské vajca. Hnusné gule, fok!

Nechcem robiť zbitočnú paniku, ale asi budem musieť
Na foto to ešte nie je, ale určite cvaknem a ukážem, jak to vyzerá, až sa bude dať urobiť nejaké schopné makro.

Neviem, čím to môže byť, odhadujem to na ph zálievok, ktoré mám od začiatku growu uplne nahovno....

Dosť panických stresov. Určite ma to sere, ale uvidím, čo bude v najbližšich dňoch....

Old Post 22-09-2011 v 17:39 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 115


Okejdokej.

Nové správy. Poplach bol planý, zbytočne stresujúci. Aj keď dosť ma to vytočilo, vid. vyšší príspevok...

Aby som to objasnil. Na tej rastline mi ozaj vyrašili gule. Ale len medzi druhým a tretím poschodím. Z každej strany naproti sebe dve gule. Počkal som ešte dva dni. A bolo jasno. Hneď som ich pinzetou uštípol. Odvtedy mám pokoj. Nič nežiaduce tam už nerastie, takže som urobil nádych-výdych...A je to ok : )

Foto je zle, ale "hento" v krúžku tam aj tak nemá čo robiť, a už tam aj tak robiť nemá čo, heh : )

Old Post 27-09-2011 v 17:26 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 116





Mal som plnú pi.u roboty, tak som to tu zanedbával...

Medzičasom som si vyrobil pacháč. Videl som tu na fóre niečo podobné, tak som to odkukal. Neviem už, koho topic to bol, ale pamatám si z toho, že to nie je moc účinné riešenie. Ale ja predpokladám, že do pivnice to "možno" bude stačiť. Time will tell...

Nechcel som do toho už moc investovať. Všetko potrebné som mal doma. Kúpil som iba uhlíkový filter do digestorov za 5€.

Foto 1:
Stará odpadová rúra o priemere 10 cm v užsom konci. Presne mi to sadne do diery na skrinový odfuk, takže s týmto problémikom som sa nemusel babrať.

Foto2:
Po celom obvode rúry navŕtané direry 16mm vrtákom. Dosť sa mi ten plast trhal pri vŕtaní, vid. foto. Ale to sa mi podarilo len na štyroch dierach. Je to jedno aj tak, ako som písal v začiatkoch, nejde mi o estetiku ale o funkčnosť : )

Foto 3,4: Ako dekel som použil kýblik od horčice, ktorý mi tam dobre sadol. Odrezal som ho na úrovni konca rúry.

Old Post 27-09-2011 v 17:45 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 117





Foto 5:

Do spodku kyblika od horčice vyrezanýotvor. S okrajmi, aby mi tam aj vošiel vyrezaný filter a nevpadol do vnútra tej rúry.

Foto 6:
Presne som si rozmeral filter na rozmery rúry. Obtočil a zaistil sťahovacími plastovými páskami. Každý tomu hovorí inak: binderky, sťahovačky... Vieme o čo ide aj tak : ) Rozmerané tak, aby mi nechránený plast rúry presne sadol do odfukového otvoru v skrini.

Foto 7:
No a na ten horčíčak som vykrúžil kus filtra. Pár mm som mu pridal, aby tam vošiel na tesno. Naschvál som na tomto konci nechal poriadny otvor, keďže ten fan by to nemusel prefúknuť priamym naporom....
Ak by bol moc smrad, tak tam mám ešte rezervu na jedno "kolečko" filtra, ktoré predsuniem pred to koncové, ktoré je vidieť na foto.

Foto 8:
Finish. Inštalované na skrini. Netuším aký to bude mať účinok. Ale držim sa hesla zajtra je múdrejšia večera : )

Old Post 27-09-2011 v 18:01 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 118





Kytíšky a všetko okolo:

Hodnoty v skrini stále tie isté, keďže je krásne teplé počasie...

Akurát dnes som povyhadzoval handre z pohárov. Je to nahovno riešenie zvýšenia vlhkosti. Handre po čase tuchnú, doslova hnijú v tej vode, takže neodporúčam...Do budúceho growu niečo iné...

Hnojenie poriešim inokedy, som dosť out, a tie cifre kedy čo a jak by ma asi zabili : )

3 dni dozadu som začal zohý bať. Vrcholce. Nech bočné výhonky dostanú svetlo a rastú.

Foto 1:
BM1
Zohnuté hlavný vrchol. Listy som tiež poupravoval, nech to svieti hlavne na tie nové výhony.

Foto 2:
BM2
....podobne....

Foto 3, 4:
BM3
Toto je mr. mrzák.
Malá, slabá, moc sa jej nechce rásť. Navyše pri ohýbaní som jej zlomil vrcholec. Len tak na pol. Vyviazal som ju, a vyzerá, že sa dá dokopy. Ale bude to krpec aj tak.

Ostatné kytíz už majú cca 20 cm. Len chcem vyplniť a využiť celý box, takže ohyb.
Som to tipoval na cca koniec septembra, prvy otobrovy tyžden. Aj som to asi dobre tipol. Este pohybam a prepnem asi tak jak som planoval. Asi...

Heh, sorač, ale už mam dost end.

Old Post 27-09-2011 v 18:32 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 119


Posledná z boxu:

Priestoru na rast habafuk....

Old Post 27-09-2011 v 18:35 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alal
Stálý Člen

Karma uživatele alal - 46% PěstitelskáKarma uživatele alal - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 120

zdrawim, som zvedavy, ci ti ten pachovy filter bude fungovat, ten sedy molitan, to je ten uhlikovy filter do digestorov? mne sa to celkom rozbehlo, budem aktualizovat, mal som patalie z vodou, prdla mi trubka pod kupelnou, mno haluz. 280 kubikov vody v kanaly tj. cca. 300e... ma ide jebnut ...

Naposledy upravil alal 30-09-2011 v 20:46 PM

Old Post 30-09-2011 v 19:40 PM
alal je offline   Profil uživatele alal   Find more posts by alal   Foto galerie člena alal   Click here to Send alal a Private Message   Add alal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alal
Stálý Člen

Karma uživatele alal - 46% PěstitelskáKarma uživatele alal - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 121

terazxy pozeram, ze mame tusim ten isty merak teploty aj vlhkosti, odfot ho pls. bo ja som zistil, ze musim kupit nieco normalne ...

Old Post 30-09-2011 v 20:56 PM
alal je offline   Profil uživatele alal   Find more posts by alal   Foto galerie člena alal   Click here to Send alal a Private Message   Add alal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 122


Čauko kolego! Dúfam, že problémy s vodou už máš vyriešené. Voda je strašná sviňa. Mám tiež svoje skúsenosti z minulého roka, keď sme mali celé leto vyplavenú pivnicu... síce bez finančnej ujmy, ale hrozné problémy....

Pacháč som zvedavý aj ja, čo prepustí. Uvidíme. Pri čuchnutí do boxu už je kytíze trochu cítiť, ale úplne nicotne zatial. Videl som to tu jednemu userovi a vraj to aký-taký účinok má...Time will tell...

Teplouš mám HAMA TH200, čo sa ti na ňom nepozdáva? Hm?

Old Post 01-10-2011 v 11:51 AM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alal
Stálý Člen

Karma uživatele alal - 46% PěstitelskáKarma uživatele alal - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 123

mno ja mam z bazara, stali ma 8e a vyziera presne tak isto ako ten tvoj, len tam nema logo hama.... a co ja viem, viac by sa mi lubil taky, ktory meria 2 body, bolo by to lepsie, a v mojom pripade mam pre istotu aj klasicky ortutovy teplomer, bo tomu uplne neverim.... no name .... kupil som 2 a z toho jeden sa mi zda ze je na prd hned od rozbalenia, aj displej vypovedal a to som si myslel, ze to je baterkami.. D inak moje kyticky sa zacanaju brutalne polepsovat, som spokojny, dneska som to zase nestihol pofotit za tmy a zo skrine ich vytiahnem az ked bude treba ...

Old Post 01-10-2011 v 21:16 PM
alal je offline   Profil uživatele alal   Find more posts by alal   Foto galerie člena alal   Click here to Send alal a Private Message   Add alal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 124

Inak ja tento teplomer tiež nejak moc neodporúčam. Mám podobnú vadu ako ty, viď. ten displej. On sice funguje, ale ako vravíš, zobrazuje strašne slabo a doble viditelný je len pod dosť ostrým uhlom. Takže to bude asi nejaký číňanský zmetek a je na ňom len nalepené logo Hama. Čiže je možné, že mi ten displej tiež odíde do večných lovíšť po nejakom čase.
Ale zasa teplotu meria dobre. Skúšal som ho oproti dvom ortuťovým teplomerom. Jeden v pivnici a jeden vonkajší balkónový, ale bola medzi všetkými tromi odchýlka 1-2 stupne, co je v norme.

Uvažoval som tiež nad dvojbodovou sondou, ale kúpil som toto. Keď som nakupoval, zdalo sa mi to zbytočné, ale dnes by som stopéro bral teplomer s dvomi čidlami.

Na fotky sa teším, už by som chcel vidieť konečne, ako to rastie tebe...Ja dodám nejaké fotečky ešte asi dnes. Možno. Keď nebudem darebný : ) Ale moc spokojný niesom, keďže som pokazil pár vecí... ale však bude aj koment dajaký...

Old Post 05-10-2011 v 14:17 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 125

Tak. Update.

Sme v 39. dni rastu od vyklíčenia.

Teplota:
Deň: cca 26-27C na spodku skrine.
Noc: cca 18-19C tiež na spodu
Vonku sa už pomaly ochladzuje, takže mi to aj zrazilo teploty oproti prvotným hodnotám.

Hnojky:
Hnojím dva krát do týždňa Alga Bloom. Odporúčané 4 ml na liter. V ďalšej zálievke kytišky asi nakopnem vačšou dávkou, nech sa dobre nažerú, resp. napijú
Dneska na obed hnojené s tým, že som pridal 1 ml Alga Grow. Viem, že je na kvet, ale len tak preventívne som tam ten mililitrík šupol. Nič zlé sa myslím stať nemôže a môže im to len prospieť, tých pár nových živín.

Ph:
Snažím sa stále dávať si pozor. Polievam poriadne odstátou vodou a ph zrážam na hodnoty okolo 6, keďže voda zo studňe je viac zásaditá, ako som už dávnejšie písal. Používam nejaké obyčajné PH- kvapky zakúpené v záhradkárstve.

Vlhkosť:
Stále tie isté slabé hodnoty.
Deň: cca 40-45%
Noc: cca 60%
Ale snažím sa ich aspoň často striekať rozprašovačom.

No ale poďme na samotné foťky a koment k mojim failom:

Old Post 06-10-2011 v 13:20 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 126



Bejbiny stále ohýbam, vyvezujem, ťahám k zemi, presvetlujem výhonky.
Táto kytiška, keby rastie priamo rovno, by mala už asi cca do 30 cm. Takto sa mi podarilo zraziť výšku na nejakých 15 cm k najvyššiemu hlavnému vrcholu.

Old Post 06-10-2011 v 13:28 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 127



Táto moja kámoška si brouká podobne dobre. Výška bez ohybu by bola tiež do tých 30 centi. Viac nemám čo dodať.

Jáj, tie zažltnuté spodné listy. To sú tie, čo mi zažltli ešte keď kytíze boli v plenkách. Nechal som ich tam. Stále rástli, ale s viditelným poškodením. Čiže nemá to nič spoločné s nejakým aktuálnym problémom...

Old Post 06-10-2011 v 13:35 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 128






Tejto kytíze by som najradšej "naplácal na zadek" . Od začiatku sa jej nejak nechce byť aktívna. Nechce sa jej rásť. Je celkovo riedka, hubenejšia, nie moc vitálna.

Ale z časti je to aj moja "zásluha"... takže pár faciek by som si zaslúžil aj ja, heh Podarilo sa mi je celkom efektne zmrzačiť

1: Z vrchného pohladu vyzerá dobre. Ale fotky klamú.

2: Bočná. Viditelne je nejaká chcíplá a ani výšku nemá optimálnu oproti svojim dvom kolegiňám.

3: No a tu prichádza na rad, keď som jej prvý krát ublížil. Pri prvom ohybe som ju zlomil Ešte stále mám výčitky svedomia a štve ma to. Na foto obrázok, ako sa zlom zacelil a kytíza si urobila kolienko.

4: Ďalšie moje mrzačenie : ( Čerstvá rana, len z pred nejakých 5 dní. Podarilo sa mi zlomiť hlavný vrcholec. Stále sa z toho spametáva, čiže rast na nule a hojí si ranu...

5: Časť vrchola úplne uschol a začina ho odhadzovať. Čo už... Ale ona to rozchodí. Je to taká slečna na vozíčku, ale bojovnica. Už jej dám pokoj. Nebudem ju vyvezovať, nech si rastie, tak ako sama chce. Možno ma vo finále ešte prekvapí...

Old Post 06-10-2011 v 13:53 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:19 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 6 7 8 9 10 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9362860 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív