Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Zákon a Právo » POZOR, POLITIKA! VSTUP NA VLASTNÍ RIZIKO.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 6 7 8 9 10 »
Autor
Téma 
Era
Bursovní spekulant

Karma uživatele Era - 64% PěstitelskáKarma uživatele Era - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 219  

Přímá demokracie Příspěvek č. 113

Dámy a Pánové, všechny Vás zdravím.
Přečetl jsem si tento oddíl a pokusím se veřejně zauvažovat:

Založit "stranu zhulených" je nápad dobrý, leč legalizace opravdu nemůže být jediný program. Struktura populace huličů je natolik diferencovaná (jeden je proti kapitalizmu, druhý organizuje pochod na podporu kapitalizmu atd.), že je vyloučena dohoda. Hlasování o každé záležitosti celou stranou by vedlo k rozštěpu, jež by mohl vyústit i v to, že majitelé minoritních názorů, jež by prostě většina přehlasovala by se nasrali a svou vlastní stranu by nejenže nevolili, ale i by z ní vystoupili. Tedy po splnění toho jediného společného bodu - legalizace.
Možnost, že by se strana absolutně řídila hlasy veškeré veřejnosti – to je, myslím, naprosto nefunkční, neboť: Každý legislativní úkon je nutno promyslet na základě nějakých údajů. Tyto údaje v parlamentu předkládá zpravodaj. Ten se jedním zákonem tím zabývá řadu týdnů. Pak oblbne poslance a oni to odmávaj. Kdyby každý občan měl podklady k veškerým projednávaným zákonům zpracovat a analyzovat sám, jistě by byl schopen se zodpovědně rozhodnout, ale nic jiného by nedělal (nejed, nespal, nepracoval, nestudoval, …) a ani tak by nestíhal. Přistoupili-li bychom také na systém zpravodajů (např FAQs) ulehčilo by se občanům ono analyzování, ale je zde opět nebezpečí manipulace a dezinformace.
Vysvětlím: Byli by lidi pro nákup stíhaček, nebo proti? Ten, kdo by odpovídal na FAQs (ve znění např.:“potřebujeme stíhačky?“, by nákup stíhaček buď perfektně obhajoval, nebo by naopak přesvědčoval o jeho nesmyslnosti. A jak by se občané rozhodli? Kdo z nás si myslí, že opravdu ví, jestli koupit stíhačky je dobré, nebo špatné? Politici, kteří byli zvoleni většinou budou mít více informací, než ti, kteří je zvolili, protože je jejich job mít tyto informace. Teoreticky by je mohli předat těm voličům, kteří by teprve řekli ANO/NE/ZDRŽET, ale prakticky ti voliči nemají kapacitu na to takové informace ke všem zákonům zpracovat. Někoho prostě stíhačky nezajímají a nebude se zatěžovat přemýšlením, zda jo, či ne, od toho má poslance, kterého zvolil a kterému věří, že bude plnit svůj program a přesvědčí případně kolegy. (přesvědčit individuálně 100 protivníků v parlamentu je reálnější, než stovky hodin prochatovat na foru a hučet do tisíců indiviuálních odpůrců)
Dívejme se raději, kteří kandidáti mají mimo jiná politická temata i vůli legalizovat. Ať to jde třeba napříč stran, na té legalizaci se musí spolu nějak domluvit. Ale opakuji, že jako jediné téma programu je legalizace málo, a víc VĚTŠINĚ SPOLEČNÝCH cílů se dohromady nedá.

Nemodifikovaný modifikovanému nevěří...

Old Post 14-04-2002 v 01:39 AM
Era je offline   Profil uživatele Era   Find more posts by Era   Foto galerie člena Era   Click here to Send Era a Private Message   Add Era to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Era! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hempman
Nový Člen

Karma uživatele hempman - 7% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 12 

Příspěvek č. 114

to Era

Ahoj Ero,

souhlasím s Tebou téměř ve všech bodech. Myslím si, že takhle by ta demokracie měla fungovat. Má to jeden háček, v poslaneckých lavicích musí sedět jedinci, kterým bude záležet na tom, jak to vypadá ve státě, který je zvolil a který je platí. Tehhle pocit z dnešní politiky vůbec nemám a nejsem v tomhle směru žádným optimistou. Proto bych nezavrhoval "stranu huličů", nemusí jít o politickou stranu, může jít o občanské sdružení, nebo něco takového - spolek lidí se stejným zájmem, který bude "tlačit" na zákonodárce - lobovat.

HPM
konopí není jen marihuana ...
Hempy day ...

Old Post 14-04-2002 v 10:26 AM
hempman je offline   Profil uživatele hempman   Find more posts by hempman   Foto galerie člena hempman   Click here to Send hempman a Private Message   Add hempman to your buddy list     Navštiv homepage uživatele hempman! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nemo
Stálý Člen

Karma uživatele nemo - 63% PěstitelskáKarma uživatele nemo - 63% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 286 

Příspěvek č. 115

Tak tak hempmane. Moje řeč s tím občanským sdružením ale ta strana to je podle mě nereálný.

nemo

Old Post 14-04-2002 v 22:10 PM
nemo je offline   Profil uživatele nemo   Find more posts by nemo   Foto galerie člena nemo   Click here to Send nemo a Private Message   Add nemo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hh-top
Čestný Člen
2001 - 2004

Karma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 405 

Tak jo, kašlem na to. Příspěvek č. 116

Vždyť to byl jen nápad, ne?

Vítejte u Dr@Kotoučka

Old Post 15-04-2002 v 05:39 AM
hh-top je offline   Profil uživatele hh-top   Find more posts by hh-top   Foto galerie člena hh-top   Click here to Send hh-top a Private Message   Add hh-top to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majklovec
Stálý Člen

Karma uživatele majklovec - 68% PěstitelskáKarma uživatele majklovec - 68% PěstitelskáKarma uživatele majklovec - 68% PěstitelskáKarma uživatele majklovec - 68% PěstitelskáKarma uživatele majklovec - 68% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 264 

Jasně sereme na to .... Příspěvek č. 117

Budeme sedět na prdeli a počkáme až kluci rozjedou to občanský sdružení.

.: kalkulačka spotřeby :. .:kalkulačka výkonu :. .: Maroc # Afghan :.
............: šlukovka ze žárovky :...........

Old Post 16-04-2002 v 08:25 AM
majklovec je offline   Profil uživatele majklovec   Find more posts by majklovec   Foto galerie člena majklovec   Click here to Send majklovec a Private Message   Add majklovec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Roman Dirda
Stálý Člen

Karma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 294 

Příspěvek č. 118

Žádný kašlem na to!Budem aktivní a podpoříme každého huliče nebo pěstitele utlačovaného státem.Jako první navrhuji postavit se za partu growrů kterou zavřeli za pár kilo ganje.Podívejte se na netu jaký jsou pole ve Španělsku a skleníky ve Švýcarsku!Nezáviďme kolegům těch pár korun,naopak-to se musí podporovat!Až budou všude bary kde bude za 150Kč/gram výběr z top holandských modelů od podobných týpků,můžem si pískat-to je přece ta legalizace nebo dekriminalizace-prostě všeobecná dostupnost ganje za pár kaček!
Navrhuji:
1)individuální mail prezidentovi(president@hrad.cz)
2)petici do Parlamentu ČR

Jak to vypadá v zahraničí:
http://www.overgrow.com/edge/galler...n=holy-shit.jpg

Old Post 16-04-2002 v 09:12 AM
Roman Dirda je offline   Profil uživatele Roman Dirda   Find more posts by Roman Dirda   Foto galerie člena Roman Dirda   Click here to Send Roman Dirda a Private Message   Add Roman Dirda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hh-top
Čestný Člen
2001 - 2004

Karma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 405 

Tak tady můj hlas Romane nedostaneš. Příspěvek č. 119

Tyhle týpky odmítám podporovat jinak než tichým soucitem.
PS. Kolik bereš, že 150 kaček za gram se ti zdá málo? Já vyhulím tři gramy denně, tak si to zkus vynásobit sám. To by mým dětem nezbylo ani na rohlíky!

Vítejte u Dr@Kotoučka

Old Post 16-04-2002 v 09:41 AM
hh-top je offline   Profil uživatele hh-top   Find more posts by hh-top   Foto galerie člena hh-top   Click here to Send hh-top a Private Message   Add hh-top to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Roman Dirda
Stálý Člen

Karma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 294 

Příspěvek č. 120

Sorry chlapíku.My co si dáme prda(0,1g)a jsme celý večer to máme holt o něco jednodušší.Nezbývá než si pěstovat sám(to ovšem nevylučuje podporu bratrům v konopí)

Old Post 16-04-2002 v 10:08 AM
Roman Dirda je offline   Profil uživatele Roman Dirda   Find more posts by Roman Dirda   Foto galerie člena Roman Dirda   Click here to Send Roman Dirda a Private Message   Add Roman Dirda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tahua
Stálý Člen

Karma uživatele tahua - 53% PěstitelskáKarma uživatele tahua - 53% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 85  

no a jsme tam kde jsme byly Příspěvek č. 121

takže konec šlus a hotovo...vono to je vždycky jednodušší.... pokud bude chtít mám doma stanovy již registrovaného občanského hnutí a jsem ochoten Vám je poskytnout.

Old Post 16-04-2002 v 10:47 AM
tahua je offline   Profil uživatele tahua   Find more posts by tahua   Foto galerie člena tahua   Click here to Send tahua a Private Message   Add tahua to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hempman
Nový Člen

Karma uživatele hempman - 7% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 12 

Příspěvek č. 122

Myslím, že bude významná akce MMM. Spolupracuju již delší dobu s os Konopa - týká se to teda technickýho konopí, ale něco se kolem toho dějě a postupně se to posunuje.
Nikdy jsem nezakládal žádnou politickou stranu, takže o tom nevim vůbec nic, ale nedávno jsem sledoval založení nové strany http://www.strana-nadeje.cz// to nějak nedopadlo.
Teď jsem viděl stránky Lira - to vypadá celkem zajímavě, hlavně ttp://www.liberalnistrana.cz/media.php

Vůbec nechci nikoho odrazovat od jakékoli aktivity, to vůbec ne. Podle mě je lepší podpořit nějákou stranu, kde jsou lidi, který se politice chtěj věnovat a maj podobný názory, než zakládat stranu novou.

mějte se fajn

HPM
konopí není jen marihuana ...
Hempy day ...

Old Post 16-04-2002 v 12:50 PM
hempman je offline   Profil uživatele hempman   Find more posts by hempman   Foto galerie člena hempman   Click here to Send hempman a Private Message   Add hempman to your buddy list     Navštiv homepage uživatele hempman! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kjegel
Stálý Člen

Karma uživatele kjegel - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 71 

Příspěvek č. 123

Myslím, že opravdu nemá cenu zakládat novou politickou stranu, založenou jenom na legalizaci mariuhany( na jiným velkým tématu by bylo těžký se shodnout). Je lepší si vybrat lidi, kteří už v politice jsou a přes ně se snažit dosáhnout kýženého stavu. Já osobně třeba volím ODS a vím, že v ní jsou lidi, který jsou ochotni se tomuto tématu věnovat a na jejich hlasování je to znát (Pejřil, Langer, Zahradil, Zvěřina, Dundáčková,...).
Ne každýmu se chce zaobírat politikou, a proto ať si najde ve svým volebním kraji toho kandidáta, u kterýho má jistotu, že prosazuje tyto zájmy. I když s legalizací je to problém, je to stále pro většinu politiků takový okrajový téma.
Anebo může kdokoliv vstoupit do nějaký strany (samozřejmě aspoň trochu liberální) a tam prosazovat svoje názory. Politika se prostě nedá dělat od počítače.

Old Post 22-04-2002 v 11:43 AM
kjegel je offline   Profil uživatele kjegel   Find more posts by kjegel   Foto galerie člena kjegel   Click here to Send kjegel a Private Message   Add kjegel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majklovec
Stálý Člen

Karma uživatele majklovec - 68% PěstitelskáKarma uživatele majklovec - 68% PěstitelskáKarma uživatele majklovec - 68% PěstitelskáKarma uživatele majklovec - 68% PěstitelskáKarma uživatele majklovec - 68% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 264 

Příspěvek č. 124

kjegel: Nemyslím, že "pasivní" cesta má nějaký smysl. Volit někoho, o němž mám pocit, že by mohl prosadit můj názor ... nějak tomu nevěřím. Navíc možnost v tomto systému máme, tak proč jí nevyužít?

Nápad se stranou nezavrhujme, jen proto, že ještě nemá stanovy, členy a zatím ani perspektivu ... je to jenom myšlenka v plenkách, tu ještě není možno hodnotit.

.: kalkulačka spotřeby :. .:kalkulačka výkonu :. .: Maroc # Afghan :.
............: šlukovka ze žárovky :...........

Old Post 22-04-2002 v 17:44 PM
majklovec je offline   Profil uživatele majklovec   Find more posts by majklovec   Foto galerie člena majklovec   Click here to Send majklovec a Private Message   Add majklovec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kjegel
Stálý Člen

Karma uživatele kjegel - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 71 

2 Majklovec Příspěvek č. 125

zdravím Majklovce

... vždyť já uvádím i jiný způsoby realizace - vstup do již existující strany a tam prosazování změn, to je jeden legální způsob. Ale založení politické strany jen kvůli prosazení legalizace mariuhany (a jak už sem napsal myslím si, že by bylo hodně těžký shodnout se na dalších programových věcech), je nesmysl.

Old Post 22-04-2002 v 17:57 PM
kjegel je offline   Profil uživatele kjegel   Find more posts by kjegel   Foto galerie člena kjegel   Click here to Send kjegel a Private Message   Add kjegel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hempman
Nový Člen

Karma uživatele hempman - 7% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 12 

Příspěvek č. 126

zdravím všechny,

tak mi to nedalo, i když mám na založení strany stejný názor jako kjegel apod., kouknul jsem na http://216.239.39.100/search?q=cach...l=cs&lr=lang_cs
registrace nové strany není tak složitá záležitost, jak jsem si představoval ...

no, a pak jsem se podíval na http://www.mvcr.cz/seznam.html
a zjistil jsem že v ČR je registrováno 71 politických stran a 36 pol. hnutí. To taky není málo.
O těchto stranách jsem nevěděl a nevím jak tyto strany fungují a jestli mají nějáký vliv a jsou schopny ovlivnit dění v parlamentu a přijetí zákonů.
Pokud máte někdo zkušenosti s fungováním "malé" politické strany, tak se zkuste podělit, nebo aspoň odkaz.

díky a mějte se ...

HPM
konopí není jen marihuana ...
Hempy day ...

Old Post 23-04-2002 v 07:43 AM
hempman je offline   Profil uživatele hempman   Find more posts by hempman   Foto galerie člena hempman   Click here to Send hempman a Private Message   Add hempman to your buddy list     Navštiv homepage uživatele hempman! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tahua
Stálý Člen

Karma uživatele tahua - 53% PěstitelskáKarma uživatele tahua - 53% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 85  

i Fénix povstal z popela!!!!! Příspěvek č. 127

to Homolka:
tak mám pocit že ty asi nehulíš a všechno v životě jsi dotáhl do konce!! Spokojenej že tvoje "provda" se možná začíná naplňovat??? A co když je to jenom klid před bouřkou??!!!

to all :
Záleží jenom na nás všech jaká bude naše budoucnost a jak se knám bude chovat naše okolí (ať už bezprostřední, nebo v celosvětovém měřítku).

Old Post 23-04-2002 v 09:31 AM
tahua je offline   Profil uživatele tahua   Find more posts by tahua   Foto galerie člena tahua   Click here to Send tahua a Private Message   Add tahua to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kjegel
Stálý Člen

Karma uživatele kjegel - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 71 

2 hempman Příspěvek č. 128

poznamka : deni v parlamentu maji moznost ovlivnit pouze strany, ktere se tam dostali, to znamena, ze museji pri volbach ziskat min. 5%. Takovejch stran je momentalne 5. Pouze tyto maji moznost ovlivnit prijeti zakonu. Po techto volbach tomu asi nebude jinak, jedinou novou stranou, ktera ma nakou sanci dostat se do parlamentu je Strana Zelenych.

Old Post 23-04-2002 v 09:34 AM
kjegel je offline   Profil uživatele kjegel   Find more posts by kjegel   Foto galerie člena kjegel   Click here to Send kjegel a Private Message   Add kjegel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:55 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 6 7 8 9 10 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8298400 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív