Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » KDY SKLIDIT - Pište pouze SEM a nezakládejte nové téma!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 64 65 66 67 68 »
Autor
Téma 
šídlo
Nový Člen

Karma uživatele šídlo - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 1041

jsou to Black dominy.. svícení 18 tma 6, vlhk.70-85 a teplota světlo 21-22, tma 18-19

Old Post 07-10-2011 v 19:51 PM
šídlo je offline   Profil uživatele šídlo   Find more posts by šídlo   Foto galerie člena šídlo   Click here to Send šídlo a Private Message   Add šídlo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fonzee
Stálý Člen

Karma uživatele Fonzee - 40% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 1042

Zdravím growers
Sice už jsem sem dával fotky mé kytky, ale vzhledem ke stálé horšímu a horšímu počasu přemýšlím, že bych ji setl co nejdříve.. Ale uvidím podle vašich názorů ..
Tady je celá kytiti:
http://www.2imgs.com/a15d85af7c

A tady pár dalších obrázků:
http://www.2imgs.com/837fa78d5e
http://www.2imgs.com/926eb69c4f
http://www.2imgs.com/6c805872a1

Old Post 08-10-2011 v 09:01 AM
Fonzee je offline   Profil uživatele Fonzee   Find more posts by Fonzee   Foto galerie člena Fonzee   Click here to Send Fonzee a Private Message   Add Fonzee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 1043

citace:
Původní příspěvek od Fonzee
Zdravím growers
Sice už jsem sem dával fotky mé kytky, ale vzhledem ke stálé horšímu a horšímu počasu přemýšlím, že bych ji setl co nejdříve.. Ale uvidím podle vašich názorů ..
Tady je celá kytiti:
http://www.2imgs.com/a15d85af7c

A tady pár dalších obrázků:
http://www.2imgs.com/837fa78d5e
http://www.2imgs.com/926eb69c4f
http://www.2imgs.com/6c805872a1


Skus cp nejvíce vydržet, chce ještě dost .. raději otrhat celekm větev plísně,než nemít z toho nic

Old Post 08-10-2011 v 09:08 AM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MagicHerb
Stálý Člen

Karma uživatele MagicHerb - 43% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 504  

Příspěvek č. 1044

citace:
Původní příspěvek od krast
Ale houby pánové, pryskyřice neoprší. Možná nějaké malé množství, ale opravdu to není žádný důvod proč sklidit dříve. Je pravda že než sklidíte, chce to před tím alespoň 24hodin bez deště. Jinak vám asi nic neříká watecuring, kdy dáte palice do vody a tím snížíte podíl "zelené" části a přitom tam všechna pryskyřice zůstane.

Takže pokud vám to nenapadá plíseň, vydržte klidně až tak do 25.10. Minulý rok jsem sklízel 25. a předminulý rok vydržely tři kytky do začátku listopadu. Jinak pro mě je nepochopitelné, jak se dají sklízet strainy bez af genů v půlce září


Proč si čéče myslíš,že se všichni snaží sklidit za suchého slunného počasí a to nejen konopí?

Důvodů je samosebou více.

Např.palice která je sklizena po dešti je nasáklá vodou,Z toho plyne

1)špatně se to suší-plísně a hniloby(ono se i když se ta palice zapaří tak je to kolikrát ve finále humáč)
2)palice ztrácí aroma
navíc
3)při delším pobytu v chladném a deštivem počasí se zvyšuje množství CBD na úkor THC a to je nežádoucí

víc zde
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=25058

Prostě jde hlavně o kvalitu finálního produktu a o ten jde snad každýmu.

Můj osobní názor je : kdo nesklidí teď,tak už to bude jen horší.

Nyní je ještě šance na dobrou sklizeň a to ideálně podle BushDoktora to vychází na:

12.10. WE
F
00:00 - 24.00
Aries
Fruit
W-F-H
Harvest!
FULL MOON at 04.07

citace:
Původní příspěvek od krast
Jinak pro mě je nepochopitelné, jak se dají sklízet strainy bez af genů v půlce září


Některý indiky rychle zrajou.Hlavní bude nepřerušit jim noc a neštresovat kytku.

Vydařenou sklizeň přeju.


Life is for living.
Love is for giving.
Herb is for growing.


AFRICA COLLECTION-WOS

Magic Dwarf AUTOFLOWER fem 3.round outdoor grow

Naposledy upravil MagicHerb 08-10-2011 v 10:15 AM

Old Post 08-10-2011 v 09:58 AM
MagicHerb je offline   Profil uživatele MagicHerb   Find more posts by MagicHerb   Foto galerie člena MagicHerb   Click here to Send MagicHerb a Private Message   Add MagicHerb to your buddy list     Navštiv homepage uživatele MagicHerb! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MagicHerb
Stálý Člen

Karma uživatele MagicHerb - 43% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 504  

Příspěvek č. 1045

citace:
Původní příspěvek od Predyx
já sklízel dva dny z 5 sice to nebylo uplně zralé ale nejspí sem udělal dobře napadala to plíseň jen z ranních mlh .. jak to mám pověšené tam v jednom vršáku uplně plísně když to bylo v zemi tak to ani nešlo vidět.. jinak mám dojem že ta plíseň co se chytne venku s vlhkosti se při sušení nešíří že ?


Plíseň se šíří vzduchem.Dále pak ji může způsobyt i hmyz(když se mrtvej rozkládá chycen v palici),rozjet ji může i odumřelý obal od zralého semene uvnitř palice spojený s nadměrnou vlhkostí uvnitř paldy.

Nic jinýho než kontrola palic a odstranění napadený části nepomůže.Dál se to dá podpořit detinfekcí okolo postiženýho(vykrojenýho) místa alkoholem a čerstvým vzducem(větráním) sušárny.Udržováním nízký vlhkosti vzduchu.

Asi tak nějak to je.

ZDAR


Life is for living.
Love is for giving.
Herb is for growing.


AFRICA COLLECTION-WOS

Magic Dwarf AUTOFLOWER fem 3.round outdoor grow

Old Post 08-10-2011 v 10:14 AM
MagicHerb je offline   Profil uživatele MagicHerb   Find more posts by MagicHerb   Foto galerie člena MagicHerb   Click here to Send MagicHerb a Private Message   Add MagicHerb to your buddy list     Navštiv homepage uživatele MagicHerb! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spronty
Stálý Člen

Karma uživatele Spronty - 79% PěstitelskáKarma uživatele Spronty - 79% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 1046

citace:
Původní příspěvek od MagicHerb


12.10. WE
F
00:00 - 24.00
Aries
Fruit
W-F-H
Harvest!
FULL MOON at 04.07



aha a z těhlech písmenek a číslic mám chápat co

Old Post 08-10-2011 v 12:00 PM
Spronty je offline   Profil uživatele Spronty   Find more posts by Spronty   Foto galerie člena Spronty   Click here to Send Spronty a Private Message   Add Spronty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chuta
Stálý Člen

Karma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 190  

Příspěvek č. 1047

MagicHerb
tak tvuj nazor je docela spatny!jak to myslis ze kdo nesklidi tet tak s toho bude met hovno? to je pekna p...vina!!prece nebudu sklizet kytku co chce jeste par tydnu us tet!kdys ji utnu tet tak to bude nedozrali hnus!a bude chutnat jak chlupi a slapat taky moc nebude!!

Old Post 08-10-2011 v 17:48 PM
chuta je offline   Profil uživatele chuta   Find more posts by chuta   Foto galerie člena chuta   Click here to Send chuta a Private Message   Add chuta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krast
Stálý Člen

Karma uživatele krast - 82% PěstitelskáKarma uživatele krast - 82% PěstitelskáKarma uživatele krast - 82% PěstitelskáKarma uživatele krast - 82% PěstitelskáKarma uživatele krast - 82% PěstitelskáKarma uživatele krast - 82% PěstitelskáKarma uživatele krast - 82% PěstitelskáKarma uživatele krast - 82% PěstitelskáKarma uživatele krast - 82% PěstitelskáKarma uživatele krast - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 359 

Příspěvek č. 1048

Přesně tak, dokud nesněží, neplesniví to a teploty jsou trochu nehoře tak vydržet.

2009-Pozdní pole náhod Shutdown kámo, nebo prostě touchdown zlato.
2010-Brzká pole náhod Slepotou raněn je tento svět a jen málokdo prohlédne.
2011-Review 2011

Old Post 08-10-2011 v 18:52 PM
krast je offline   Profil uživatele krast   Find more posts by krast   Foto galerie člena krast   Click here to Send krast a Private Message   Add krast to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MagicHerb
Stálý Člen

Karma uživatele MagicHerb - 43% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 504  

Příspěvek č. 1049

citace:
Původní příspěvek od chuta
MagicHerb
tak tvuj nazor je docela spatny!jak to myslis ze kdo nesklidi tet tak s toho bude met hovno? to je pekna p...vina!!prece nebudu sklizet kytku co chce jeste par tydnu us tet!kdys ji utnu tet tak to bude nedozrali hnus!a bude chutnat jak chlupi a slapat taky moc nebude!!


Můj názor vychází z vlastní zkušenosti čéče.

Hlavně jsem netvrdil,že s toho bude hovno,ale že to nebude tak dobrý jako modely sklizený teď před ochlazením a deštěm.

To znamená.Pokud sis vybral špatnou genetiku,tak je to smůla a nemůžeš očekávat žádný zázraky.

Mě taky ještě zrajou kytky venku,ale víc jak půlka se suší.

Kdo má možnost dát kytky pod přístřešek nebo někam do kůlny,tak by to měl udělat,aby kytky ochránil před extrémem a nechal je v klidu dozrát až se nachvilku zlepší počasí.Možná během příštího týdne by se mohlo vyčasit.

Ideální teplota pro květ cannabizzu je nad 20°C přes den a nad 10°C v noci.Pod 10°C se růst květu zastavuje.Vlastně se zpomaluje všechno a to nemluvim o ideální teplotě substrátu.

Dnes u nás ještě bylo přes den cca.10°C při týhle teplotě kytka ještě zraje to jo.

PEACE


Life is for living.
Love is for giving.
Herb is for growing.


AFRICA COLLECTION-WOS

Magic Dwarf AUTOFLOWER fem 3.round outdoor grow

Naposledy upravil MagicHerb 08-10-2011 v 19:36 PM

Old Post 08-10-2011 v 18:59 PM
MagicHerb je offline   Profil uživatele MagicHerb   Find more posts by MagicHerb   Foto galerie člena MagicHerb   Click here to Send MagicHerb a Private Message   Add MagicHerb to your buddy list     Navštiv homepage uživatele MagicHerb! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MagicHerb
Stálý Člen

Karma uživatele MagicHerb - 43% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 504  

Příspěvek č. 1050

citace:
Původní příspěvek od Spronty


aha a z těhlech písmenek a číslic mám chápat co


12.10. WE - středa
F úplněk
od 00:00 - do 24.00
Aries - znamení zvěrokruhu Skopec
Fruit - ovoce - plod - palice
W(zalít)-F(hnojení)-H(sklizeň)-
Harvest! SKLÍZET !!!
FULL MOON at 04.07 - ÚPLNĚK ve 4 hodiny 7 min.



Ve 4 kvůli tomu asi stávat nebudu.


Life is for living.
Love is for giving.
Herb is for growing.


AFRICA COLLECTION-WOS

Magic Dwarf AUTOFLOWER fem 3.round outdoor grow

Naposledy upravil MagicHerb 08-10-2011 v 19:33 PM

Old Post 08-10-2011 v 19:13 PM
MagicHerb je offline   Profil uživatele MagicHerb   Find more posts by MagicHerb   Foto galerie člena MagicHerb   Click here to Send MagicHerb a Private Message   Add MagicHerb to your buddy list     Navštiv homepage uživatele MagicHerb! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spronty
Stálý Člen

Karma uživatele Spronty - 79% PěstitelskáKarma uživatele Spronty - 79% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 1051

to je teda pěkná hovadina řídit se tímhle.. některý odrůdy jsou odolnější vůči plísním takže bych to vůbec neřešil tohle... jedna mi třeba zplenivěla půlka, na druhý se sem tam něco objeví a na třetí nic... + přece i určitě záleží jak na to svítí slunce a tadyty hovadinky kolem toho

Old Post 08-10-2011 v 20:19 PM
Spronty je offline   Profil uživatele Spronty   Find more posts by Spronty   Foto galerie člena Spronty   Click here to Send Spronty a Private Message   Add Spronty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MagicHerb
Stálý Člen

Karma uživatele MagicHerb - 43% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 504  

Příspěvek č. 1052

Nenutím,chápu.Jen zděluju informace.S nima ať si pak dělá kdo chce co chce.

víc viz.
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=5989

Faktem je ,že né vždy se řídím podle měsíce.

Můj osobní názor je,že stejně jako slunce má vliv na planetu(celkem zásadní) a dění na ní tak i měsíc má jistý vliv na život na zeměkouli.Proč by tu asi teda byl?Jen tak proto,aby si lítal kolem země úplně náhodou


Věřit tomu nikdo nemusí.

Máš samozřejmě pravdu.Důležitou roly hrajou okolnosti jako je odrůda,počasí a místo pěstu.Taky množství zálivky je důležitý(spíš míň než víc se zdá optimální) před sklizní.


Life is for living.
Love is for giving.
Herb is for growing.


AFRICA COLLECTION-WOS

Magic Dwarf AUTOFLOWER fem 3.round outdoor grow

Naposledy upravil MagicHerb 08-10-2011 v 21:30 PM

Old Post 08-10-2011 v 21:17 PM
MagicHerb je offline   Profil uživatele MagicHerb   Find more posts by MagicHerb   Foto galerie člena MagicHerb   Click here to Send MagicHerb a Private Message   Add MagicHerb to your buddy list     Navštiv homepage uživatele MagicHerb! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spronty
Stálý Člen

Karma uživatele Spronty - 79% PěstitelskáKarma uživatele Spronty - 79% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 1053

jestli to je mokrý (zalitý) před sklizní tak se stane možná tak jen to, že se to bude dýl sušit, poněvadž je to nasáklý vodou tak chvilku trvá než se to odpaří ;-)

o tom měsíci... taky si myslim, že to nějaký ten menší vliv má, ale nevim, jenom si to myslim.

na mojí kytičce se místama objevuje plíseň, ale potřebuje ješte tak týden.. samozřejmě že jí otrhávám ale radši nechám uhnít větev než abych to sklidil dřív a nezhulovalo mě to..

Old Post 08-10-2011 v 22:11 PM
Spronty je offline   Profil uživatele Spronty   Find more posts by Spronty   Foto galerie člena Spronty   Click here to Send Spronty a Private Message   Add Spronty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MagicHerb
Stálý Člen

Karma uživatele MagicHerb - 43% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 504  

Příspěvek č. 1054

citace:
Původní příspěvek od Spronty
jestli to je mokrý (zalitý) před sklizní tak se stane možná tak jen to, že se to bude dýl sušit, poněvadž je to nasáklý vodou tak chvilku trvá než se to odpaří ;-)

o tom měsíci... taky si myslim, že to nějaký ten menší vliv má, ale nevim, jenom si to myslim.

na mojí kytičce se místama objevuje plíseň, ale potřebuje ješte tak týden.. samozřejmě že jí otrhávám ale radši nechám uhnít větev než abych to sklidil dřív a nezhulovalo mě to..


Ta kytka,nepřijímá vodu jen kořenem,ale i skrz list.Palice jsou taky tvořený lístkama.Určitě má jistej kritickej bod,při kterým už tu vodu nepříjme.V určitý části rostliny pak vznikne nerovnáváha způsobená právě přemírou vody v pletivu.Pak se k tomu přidá stres(vliv nízký teploty,nemoc,napadení škůdcem) a invaze plísně ze vzduchu.Uvnitř palice i vlivem vysoký vlhkosti a napadením spórem ze vzduchu vznikne plíseň(klasický degradační proces),který má za následek úhyn tý časti rostliny, kde vznikla nerovnováha.Neboli přežije ten nejodolnější organizmus.

Je to vlastně jen výplod mí fantazie ,jak zhruba může vznikat ten proces.

Taky se musí brat v potaz to ,že nyní v tomto období se voda ze země už moc nevypařuje vlivem nízkých teplot.

Jinak v týhle době by se měla síla rostliny(asi včetně THC) soustřeďovat ve vršcích rostliny,teda i v palicích.Jde taky o to kolik ta jistá rostlina ve svý životní fázi má v sobě THC.Dotoho bych se ,ale moc nepouštěl,jelikož je to dost ošemetný téma s množstvím spekulací.

Měří se to celkem obtížně.

Nehledě nato,že né každý si může dovolit mít doma laboratoř a testovací sadu na přítomnost THC-čka.

Vlastně se to tady na groweru řešilo zhruba před rokem(to testování),ale kdosi to utnul jako nelegal reklamu.Víc jsem toho o testu od tý doby neviděl tady včetně člena Cannamed.

Na závěr bych zmínil,že se snažim sklízet hlavně podle zbarvení trichomů a taky přihlížim k celkovýmu vzhledu květu jako celku včetně těch chlupů a přip.zralosti nalezených semen v palici.

BONUS - MANDALA propaganda

Genetika rostlin rodu cannabis indica/sativa v podstatě napomáhá možnosti napadení Botrytis a jinými druhy plísní. Proto každá rostlina by měla být kultivována a udržována podle podmínek v původních místech výskytu, například orchidejím se totiž daří stejně špatně v poušti, jako by si vedly kaktusy v tropický pralesích.
Nicméně je téměř přírodní zázrak, že rostliny cannabis rostou ve všech zeměpisných šířkách a dokonce i květina umístěná v počítačové skříni se slabým zdrojem světla může vykazovat zdravý růst.


Life is for living.
Love is for giving.
Herb is for growing.


AFRICA COLLECTION-WOS

Magic Dwarf AUTOFLOWER fem 3.round outdoor grow

Old Post 09-10-2011 v 10:33 AM
MagicHerb je offline   Profil uživatele MagicHerb   Find more posts by MagicHerb   Foto galerie člena MagicHerb   Click here to Send MagicHerb a Private Message   Add MagicHerb to your buddy list     Navštiv homepage uživatele MagicHerb! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Obecné Příspěvek č. 1055

citace:
Původní příspěvek od MagicHerb

Ve 4 kvůli tomu asi stávat nebudu.

Heh, tak to já jsem to plánoval, nakonec jsem po přichystání školící místnosti
šel na poslední kontrolu ve dvě ráno ven a ono začalo kapat,
takže rychle pro pomůcky, ošmikat a pic, máme půl čtvrté, tak to dotáhnout dom,
namíchat Valdezův roztok, nastrkat tam kyti, trošku to rozvrstvit...
tak, sakra, ještě šestej 120litrovej pytel se spodkama z Adély...
hmmm... už se mi to sem nevleze... tak šup, sušák na prádlo, přikolíčkovat...
fuuuf, hotovka, kolik je těch hodin...

hehe devět dopoledne

Old Post 09-10-2011 v 10:40 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 1056

Neudělal jsem to teda úplně přesně podle Valdeze,
nemám totiž horský slunko, takže žádný šoky,
ostříhal jsem většinu velkých listů,
některý větvičky ležely v pytli docela dlouho,
školicí místnost nemá ventilaci,

nechal jsem je (protože sklizený v dešti) ofukovat ventilátorem asi 13 hodin a pak teprve uzavřel do úplný tmy,
v místnosti jsou i ty spodky který suším referenčně bez školení,

roztok byl snad správně, 1,5 l matonky (tři různé příchutě, na každej kýbl jedna), 3,5 l h H2O, 15 ml peroxidu H2O2 a 350 mg thiaminu

a jsem kkt protože jsem tam toho peroxidu dal málo, teď to vidim, mělo to bejt 45 ml, sakra!

Škoda, že je Valdez všude off-line...

Edit: tak fakt neumím počítat, na 3,5 litru vody je to 52,5 ml peroxidu.
Takže jsem do všech čtyř (včera jsem vršek z Betty dal zvlášť do novýho kýblu)
přilil ještě 37,5 a přerušil jim tím noc, žádný plesnivý čuchy
jsem nevychytal, tak teď je tam nechám dýl...

Naposledy upravil 09-10-2011 v 17:03 PM

Old Post 09-10-2011 v 10:52 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:24 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 64 65 66 67 68 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-11-2023 - KDY SKLIDIT II. Pište pouze SEM a nezakládejte nové téma - 699 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3737150 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív