Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Konopná mast v obrazech.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 59 60 61
Autor
Téma 
John.Mall
Stálý Člen

Karma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 296  

Příspěvek č. 301

citace:
Původní příspěvek od Frigo
Dovolte mi reagovat. Ohledně mé masti, je opravdu podle prvního návodu dle Bushky.. Soudil jsem právě že ve vodě budou cenné látky - tak jak píši voda s zelení a vazelínou nebyla vylita, ale zůstala pod krou celý týden do dalšího povaření. Pak byla opět dále používána. Ohledně ztrát - hmotu listoví , stonků i šišek jsem dost překročil, myslím že tak zůstalo v masti více látek než při menším dávkování bez případné vody.. Můj dojem. Při uložení hrnce po odstavení do chladu po celé 3 týdny NIC NEKVASÍ. Je v chladu a krusta zamezuje přítomnosti jakéhokoliv vzduchu. Dejte burčák do zimy a zarazíte kvas, zavřete ho zarazíte kvas. V chladu a bez vzduchu opravdu kvasinky nedokáží fungovat :-) ... Ohledně posmažení - smaženo na mírném plameni, mírným bubláním bez změny konzistence.. Souhlasím že by zřejmě bylo možno vynechat.. Na závěr jen řeknu ( jsem lupenkář ), co se týká uvolnění látek ve vodě , způsobem jakým jsem to provedl = mastička u mě funguje. A to je cíl kterého jsem chtěl dosáhnout bez ohledu na způsob.. :-)


Pozor, některé kvašení je anaerobní proces. Tedy bez přístupu vzduchu.

Já to jebu...


Jsou chvíle, kdy Ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.

Old Post 24-03-2014 v 11:08 AM
John.Mall je offline   Profil uživatele John.Mall   Find more posts by John.Mall   Foto galerie člena John.Mall   Click here to Send John.Mall a Private Message   Add John.Mall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Re: První letošní Příspěvek č. 302

citace:
Původní příspěvek od vogur
Ahoj, chci se s vámi podělit o svou první letošní mastičku

Mast byla dělaná louhováním v Alpě (cca 80 dní), následně byl v hrnci (který byl vložen do většího hrnce s vodou) rozpuštěn tuk a přidána část vylouhováné tekutiny. Na mírném ohni jsem nechal směs cca 1 hodinu pobublávat, po hodině byla směs odstavená a uložená do špajzu (temno a chlad)
Po dvou dnech odpočinku jsem mast opět rozehřál a přidal zbytek tekutiny i s rostlinným nateriálem, nechal jsem zase cca 1 hodinu pobublávat. Poté jsem mast odstavil a nechal lehce zchladnout, následně přecedil přes plátýnko a rozlel do kelímků.


nemyslim si, že to je úplně nejlepší postup (řešilo se tu, že lidi to nechtěj mít zelený) i když chlorofil je nějak léčebně aktivní taky, vedle thc&cbd,apod. Alpa při takhle dlouhym louhování (maceraci) ten chlorofil uvolní z listů. Samozřejmě záleží podle mýho taky na tom, jak dlouho je ten materiál sklizenej, usušenej a tak. Já jsem tolik masti nevyráběl, ale většinou se ke mě dostala zelená a já radši jantarovou, hehe

Old Post 01-09-2015 v 22:39 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 303

většinou je to tak, že pokud použiješ pouze jednu várku materiálu (chápej tak, že do základu dáš materiál, kterej pak scedíš a neopakuješ to s více várkama materiálu) tak je mast víc do žluta. Samozřejmě se bavím o suchým konopí. Pokud je čerstvý, mastu bude víc zelená. Pak tam hraje ještě trochu vliv jestli použiješ bílou nebo žlutou vazelínu, popřípadě jinej základ. Postup s alpou mě přijde naprosto zbytečnej a raději dej někomu vylouhovanou alpu na kolena, záda nebo vnitřní užití. Na mast přidej konopí přímo do základu. Z konopí dělám řadu výrobků od masti, přes šampony, hydratační krémy, mýdla atd a u každýho je potřeba dodržet nějakej postup a ne, jak koho zrovna napadne ;-)

Old Post 06-09-2015 v 21:55 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HerrOttoFlick
Stálý Člen

Karma uživatele HerrOttoFlick - 31% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 30 

Příspěvek č. 304


Mast jsem vyrobil přesně podle návodu uživatele vousac. Jen bambucké máslo, konopí a měšíček lékařský. Krásná vůně i barva. Už mám pozitivní ohlasy při léčbě následků bércových vředů. Při filtrování masti přez plátno jsem se snažil materiál co nejvíc vymačkat ale zálo se mí že je stále dost nasáklý mastí. Nemáte nějaký fígl jak co nejvíc snížit ztráty?

Old Post 14-12-2015 v 16:09 PM
HerrOttoFlick je offline   Profil uživatele HerrOttoFlick   Find more posts by HerrOttoFlick   Foto galerie člena HerrOttoFlick   Click here to Send HerrOttoFlick a Private Message   Add HerrOttoFlick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 305

citace:
Původní příspěvek od HerrOttoFlick
Mast jsem vyrobil přesně podle návodu uživatele vousac. Jen bambucké máslo, konopí a měšíček lékařský. Krásná vůně i barva. Už mám pozitivní ohlasy při léčbě následků bércových vředů. Při filtrování masti přez plátno jsem se snažil materiál co nejvíc vymačkat ale zálo se mí že je stále dost nasáklý mastí. Nemáte nějaký fígl jak co nejvíc snížit ztráty?


dá se použít vhodný lis, ovšem při předpokladu, že toho budeš dělat více, to už se ti to vyplatí. Menší ztráty jsou téměř vždy

Old Post 16-12-2015 v 23:53 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:12 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 59 60 61  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-01-2020 - Hřejivá konopná mast s chilli - 6 odpovědí
07-12-2018 - Konopná mastička podle redytha - 82 odpovědí
03-12-2012 - Konopná mast a její výroba - 18 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4356950 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív